Nemocné kyčle. Jak docílit porodu císařem?

dancicka
15. bře 2011

Ahoj holky,
jdu rovnou k věci - od dětství mám nemocné kyčle a jsem právě v 6. měsíci těhotenství. Začínám mít noční můry z klasického porodu. Totiž jsem na tom s kyčlemi tak, že si nesednu ani do tureckého sedu. Při sedu rozkročmo mě okamžitě chytají křeče. Ležení na boku na tvrdší podložce mě přivádí k šílenství..... 😖
U klasického porodu jsem byla (u kamarádky), takže vím, co mě čeká - a jsem z toho nesvá 😅
Mám vše v papírech, jak na gynekologii, tak u obvodního lékaře.... ale před 2 lety jsme se přestěhovali a tito lékaři mě vůbec neznají a nikdo se mnou nic neřeší. Těhotenství probíhá naprosto normálně - bez problémů (zaplaťpánbu) - takže vlastně ani nemají důvod.
Co mám udělat proto, abych docílila porodu císařským řezem? Není to zbabělost - vůbec ne. Klasického porodu se nebojím, jen se bojím toho, že když bych měla rodit normálně, tak nebudu schopná normálně fungovat a o prcka se starat (vím co se mnou udělá hodina těhotenského cvičení na podložce)? 😒 Prosím poraďte mi.... ☹

lstuchlova
14. srp 2013

Ahoj, těhotná ještě nejsem, ale s kyčlemi budu mít taky velký problém. Narodila jsem se vykloubenými a pořád to není dobrý. Nesmím dělat pravidělně žádný sport kromě plavání, nesmím vykonávat zaměstnání, kde bych delší dobu stála a pan ortoped mi při poslední prohlídce cca ve 14-15 letech řekl, že pokud někdy budu chtít děti, měla bych za ním přijít minimálně rok před otěhotněním... Asi je možné, že bych nemusela snést ani tu váhu plodu navíc a pravděpodobně skončím s rizikovým těhotenstvím a porod císařským řezem bude jedinný možný způsob. Miminko plánujeme cca za tři roky, tak se teď na zimu za ortopedem vypravím a snad se dozvím víc...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru