Nenechají mě přenášet - vyvolávaný porod, co mě čeká?

lakukacka
1. lis 2012

Ahoj,
dnes jsem 37 + 6, v úterý jsem byla poprvé v Neratovické porodnici. Tam jsem se dozvěděla, že mám hlubokou pochvu a že dítě zatím není usazené. Co to znamená? Že se zatím na porod nechystá? A nebo že prostě mám hlubokou pochvu a budu s tím mít spojený třeba horší porod?
Také mi tam paní doktorka řekla, že dítě nebude velké. Odhadla váhu na 2,9 - 3,2kg s tím, že ale jsem silná a nejde to odhadnou přesně.
V neposlední řadě říkala, že mě určitě nenechají přenášet. Mám totiž těhotenskou cukrovku a ještě i vysoký tlak.
Jak se postupuje? Co mám očekávat? Termín mám 16. 11. což je pátek. Netušíte někdo, co bude, když to té doby nezačnu rodit přirozeně? Jak probíhá vyvolávaný porod? Jak už jsem psala, jde o porodnici v Neratovicích. Moc ráda bych byla za zkušenosti přímo odtamtud. Ale samozřejmě budu ráda za jakoukoli zkušenost.

veruska007
1. lis 2012

U mne byl vyvolávaný porod lepší než normální. Dostala jsem po hodině dvě tabletky, kontrakce jsem teda měla skoro pořád, ale za 3,5h byl malý na světě. Když jsem rodila přirozeně, tak 30h, i kontrakce bolely mnohem víc. Vyvolávaný porod byl za mne brnkačja, kontrakce sice bolely, ale normálně jsem u toho ležela, ani nepípla... u normálního porodu mě museli slyšet až na nedalekém sídlišti 😅

petrusew
1. lis 2012

S těhu cukrovkou ani tlakem tě opravdu přenášet nenechají. Já měla vyvolávaný porod, ale prý jsem byla hodně dobře nachystaná, tak to šlo rychle. Malá od první tablety 5,25h a byla na světě. Jako kontrakce bolely a fest, ale nemám srovnání s porodem bez tabletek...tak nevím.

kaatulka
1. lis 2012

Nemám teda srovnání, ale po 11 dnech přenášení mi porod vyvolávali...Dali postupně dvě vag. tablety a od první bolesti byl malej za 4 hod. na světě - bohužel ho teda nakonec tahali kleštěma...Porod super krátkej, akorát od začátku kontrakce po minutě, ale nic hroznýho...Ani klystýr ani epidurál nestihli a i tak se to dalo...Oni si s tebou poradí, neboj 😉...

zuzik24
1. lis 2012

@lakukacka Já měla první porod vyvolávaný, do porodnice jsem jela v neděli v půl jedné v noci s podezřením na odtok plodové vody, který se nepotvrdil. Ale protože už jsem druhý den přenášela, nechali si mě tam do rána na pozorování. V neděli ráno v osm mi dr. udělala UTZ a řekla, že by to už směřovala k porodu, protože plodové vody mám málo. Během neděle mi proto dali jednu celou tabletku k čípku po půlkách. Nic se nedělo, ale večer se maličko rozjely kontrakce podle monitoru, já je necítila. Dali mi proto něco, že prý buď porodím nebo budu spát. Takže jsem celou noc na porodním sále prospala, jen mě dvakrát vzbudila sestřička, co mi tam přišla dávat infuzi. V pondělí ráno v osm jsem byla otevřená na čtyři prsty, žádné kontrakce jsem do té doby neměla. Zavedli mi proto jednu celou tabletku už do hrdla a v jedenáct mě přišla sestřička zkontrolovat a byla jsem otevřená na sedm prstů. Do té doby jsem nic necítila, žádnou kontrakci - nic. Kolem dvanácté mi dr. píchla plodovku a pak se to tak nějak pomaloučku rozjelo. Ty nejhorší kontrakce jsem měla necelé dvě hodiny, byla jsem skoro pořád připíchnutá na monitoru, takže to bylo trošku utrpení, nemohla jsem si nijak ulevit. Malá se narodila v 15.04, takže já si na vyvolávaný porod nemůžu stěžovat. Jsem taky silná, cukrovku jsem tedy neměla ani vysoký tlak, ale vím, že s těmito komplikacemi tě přenášet nenechají. Ničeho se neboj, upřímně, já bych i teď brala porod vyvolávaný, člověk aspoň zbytečně neplaší, jestli ty bolesti už jsou ono nebo to jsou jen poslíčci 🙂 Držím palce!!! 😉

lakukacka
autor
1. lis 2012

Tak nevím, jestli jste mě uklidnily 🙂 asi trošku jo.
V nemocnici jsem byla s paní, které porod vyvolávali. Kromě toho, že si stěžovala na olejové injekce, tak po tom co jí začal buďto fungovat oxitocin nebo vag. tablety dost trpěla. A asi tisíckrát mi říkala, že hlavně abych si to nenechávala vyvolávat (ale co mi jiného pak bude zbývat?), že to je hrozná bolest. Několikanásobně horší než když rodila normálně. Pak přišla sestřička, že jí natočí monitor a už jen při té představě, že bude muset ležet skoro brečela. Ke konci už pak sestřičku prosila, aby jí odpojili, že by potřebovala chodit.
No, nebyl to moc příjemný pohled tedy.
Na druhou stranu nám pak její manžel přišel oznámit, že to bylo rychlé, že za 3h bylo po všem.

No a jak se to blíží mě, tak začínám o porodu přemýšlet a začínám se docela slušeně bát.

ia.
1. lis 2012

@lakukacka první porod přirozený, od první bolesti 5,5 hodiny, druhý vyvolávaný 55 min od první bolesti 😅

lakukacka
autor
1. lis 2012

@ia. Tak něco takového bych si také přála

ludva
1. lis 2012

@lakukacka Ahoj, hlavně se neboj a nestresuj!!!!!! Neboj se bolesti, bolest bohužel k porodu patří.... jinak to nejde, ale až si mímo pochováš, tak všechno bude pryč 🙂 Za ten voňavej uzlíček to stojí 😉 S těhu cukrovkou tě přenášet nenechají, ale pokud začneš rodit dříve, tak to myslím vůbec nevadí 😉 Zkuste se s tatínkem pomazlit, třeba to pomůže a vyvolávačku nebudeš potřebovat 😵
Poprvé jsem rodila vyvolávaný porod KP. Odhad dítěte byl do 3,20 kg. Terka se narodila vcelku rychle 3,70 kg 😀
A to mě všichni strašili, že to bude dlouhý.... Další porody spontálně a skoro žádný rozdíl 😎 Jak říkám, hlavně klííííííd 😵

diviska
2. lis 2012

@lakukacka sice tě nemohu uklidnit co se týká vyvolávání, ale mohu tě uklidnit, co se týká Neratovic. Já tam rodila, měla jsem to dost všechno komplikované a bylo to tam super! zachránili mi dceru! tak neboj, neudělaj nic, co by ti ublížilo a ty jako maminka všechno zvládneš!

jennyska
2. lis 2012

@lakukacka Ahoj, tvé téma je duplicitní a proto jej zamknu. Obrať se prosím na témata doporučená @petrajavor, které tímto děkuji za pomoc 🙂 Hezký den všem! J.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru