Nepostupující porod. Jaké jsou vaše zkušenosti?

zuzavlc
1. čer 2008

Můžete se podělit o své zkušenosti? První porod mi byl ukončen sekcí po 24 hod šílených kontrakcí velmi silných, bohužel porod,ač popoháněn oxytocinem a pak i epidurálem nepostupoval a byl ukončen sekcí. Pak jsem se dozvěděla,že hlavní problém, proč miminko nesestupovalo byl ten,že miminko naléhalo obličejem vpřed. Myslela jsem si, že to byla náhoda, ale teď jsem se na netu dočetla, že jde snad o nějaké tvarové změny pánve a našla jsem i názory porodních asistentek, podle nichž je pravděpodobné,že i druhý porod bude mít obdobný průběh a že celkem ani nemá smysl pokoušet se o spontánní porod,pže miminko se tam uloží stejně "blbě".
Musím říct,že mě to dost překvapilo.Jsem teď podruhé těhotná, 34tt. Potom mi je divné,že můj dr. mě na to neupozornil,ani tomu nevěnoval pozornost, prostě to bere tak,že jdu rodit spontánně. Máte s tím některá zkušenost?Respektive s tím,že jste měly obdobný první porod,ale druhý se vám vyvedl?

Pak související dotaz - právě dcerka byla vždy na UZV otočená hlavou dolů,ale obličejem ven,takže jsem jí vždy koukala do obličeje.Přesně tak je teď uložen i chlapeček,kterého čekám.Vím,že mé kamarádky měly takhle ke konci už miminka otočená jakoby že koukala dovnitř,myslíte,že to zas teda poukazuje na špatnou polohu? Začínám se porodu dost bát,ale hlavně mě štve, že se třeba budu úplně marně pokoušet o přirozený porod, když je třeba z lékařského hlediska dost pravděpodobné,že to skončí úplně stejně. Budu moc vděčná za vaše názory a zkušenosti.

hablenka
2. čer 2008

ahojky zuzavlc, mám dvě děti, které jsem rodila uplně normálně a teď třetí holčičku, která šla ven taky obličejíčkem, ale císařský řez nebyl potřeba, bolesti jsem měla jen 5 hodin, ale nakonci jsem nebyla otevřená na 10 ale myslím, že tak 8-9 víc ani ťuk doktorce dalo šílenou práci protáhnout hlavičku. Natálku mli museli pomoci vytlačit, neměla jsem vůbec sílu, asi to bylo tím lemem i polohou. Nemyslím si tedy, že by jsi musela mít druhý porod tak hrozný, ale kdyby ti miminko nesestupovalo určitě bych se nenechala trápit 24 hod.

lucky.lady
2. čer 2008

Ahoj holky. Taky jsem první dítě rodila císařem, protože nesestupovalo.
zuzavlc: buď klidná, tentokrát tě tak dlouho trápit nenechají. Říkal mi to můj gynekolog i v porodní asistentka v nemocnici. Když druhý porod nejde rychle nebo "normálně", tak už tu rodičku netrápí. Myslím, že to bude max pár hodin...

zuzavlc
autor
2. čer 2008

Lucky, já v to doufám, taky mi to bylo řečeno mým gynekologem.Ale zrovna mi kamarádka říkala,že v porodnici,kde se chystám rodit s ní byla na pokoji holka, kterou nechaly po císaři trápit 28 hodin po odtoku plodovky, i když se jí podařilo porodit nakonec normálně. Není to risk?

dagmarstodulky
20. bře 2018

Mam zkusenost s nepostupujicim porodem (pribeh nize). Zvazovala jsem porod nechat proverit u Ceske lekarske komory. Po konzultaci s mym gynekologem jsem od toho ustoupila. Gynekolog rikal, ze duvody nepostupujiciho porodu jsou:
1. U prasknute vody telo jeste neni pripraveno na porod a kontrakce nemusi prijit,
2. pri vyvolanych kontrakcich deloha muze tlacit plod uplne jinym smerem treba nahoru a neporodite nikdy,
3. velky plod/mala panev (to vetsinou zjisti pred porodem na poradne a dopuruci CS)

Já rodila v Motole první dítě 10/2017. Jsem od přírody šprt, tak jsem měla perfektní předporodní přípravu (cvičení pánevního dna, předporodní kurzy, jóga pro těhotné, mazání těla proti striovým krémem 2x denně). Když jsem byla 39+2 tak mi ve 4h ráno praskla voda, ale tekla málo. V 6h jsem probudila přítele, že jedeme do porodnice. V 7h příjem s tím, že jsem byla úplně uzavřená a bez kontrakcí. Den se čekalo. Večer mi dali prášek do pochvy pro vyvolání. V noci jsem měla mírné kontrakce. Ráno žádný pokrok, pořád jsem byla zavřená. Mudr Jiří Horák (starší doktor s knírem, který byl velice cítil cigaretama) mi udělal Hamiltonův hmat až mi tekla krev po nohou a vložili mi ten prášek na vyvolání do cervixu. Začala jsem mít neuvěřitelné kontrakce. Bylo to jako bych měla s každou kontrakcí umřít, kontrakce chodily asi po minutě či dvou. Přátelé o mě říkají, že jsem velký flegmatik. Já byla rozhodnutá nekřičet, ale bolestí jsem nedosáhla na tlačítko pomoci, tak jsem o pomoc křičela. Nechají vás hodiny v bolestech samotnou, partner za vámi nesmí. Byla jsem tou bolestí tak vyčerpaná a pot ze mě jen stékal. Můj doktor Jiří Horák mi říkal, že jsem hysterka. Když jsem ho po 10 hodinách ukrutných bolestí prosila o císaře (35 hodin od prasknuté vody), Mudr. Jiří Horák mi říkal, že musím rodit přirozeně, že je to lepší pro dítě a že císaře budu muset zaplatit. Já okamžitě, že si císaře zaplatím. Šla jsem tedy na přípravu na císaře, celá jsem se třásla bolestí, klystýr ani cévkování jsem přes bolest necítila. Po hodině jsem se dostala na řadu. Při vyšetření spodku jsem byla stále zavřená na 0,5cm. Císař proběhl bez větších problémů. Já i syn jsme byli v pořádku. Musím pochválit mladý tým lékařů za skvěle provedené šití jizvy. Ikdyž jsem byla štastná, že jsme v pořádku, celou noc jsem proplakala z toho šíleného zážitku. Na šestinedělých jsem potkala paní, kterou s nepostupujícím porodem nechali vycukat 40 hodin s tím, že dítě už je moc dole a nemohou udělat císaře. Když pak dítě začalo mít špatné ozvy, šla hned na akutního císaře. Jsem s paní v kontaktu a píše mi emaily, že od porodu má noční můry a má špatné spaní.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru