"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

alcatko.j
19. led 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je skvely 😀 😀 😀

sisstin
autor
19. led 2008

monkula: až pojedu do BA..tak vystoupím u vás..a půjdu na výzvědy 😅

monkula
19. led 2008

A čo chceš vyzvedať??? 😀 😀 😀

sisstin
autor
19. led 2008

monkula: jak je ta písnička..jak jde ten tydýt přes Malacky? 😅

monkula
19. led 2008

myslíš Išeu macek do malacek,??? 😀 😀 😀

sisstin
autor
19. led 2008

jooooooooooooooo 😅 😅 😅 😅 😅

monkula
19. led 2008

Mňa by to ani nenapadlo, len muž mi povedal, že určite myslíš na macka tým tydýtom 😀 😀

sisstin
autor
19. led 2008

monkula: TM čte koně...Laco ho nesnáší..že prej mi tady nakukáváte blbosti 😝

monkula
19. led 2008

Nie, ale akurát bol vedľa mňa, obliekal sa, ide von, tak som sa ho opýtala...

sisstin
autor
19. led 2008

ženský..jdu spát..tak čuuus 😝

babalala
19. led 2008

sisstin - díky, asi se nepočítalo s tak rychlými výměnami názorů 🙂
lenkabu - to Německo jsem uvedla, protože na to jediné jsem si vzpomněla, ale vím, že se automatické podávání ATB nepraktikuje ve více zemích, musela bych kouknout do literatury, už jsem toho dost zapomněla. A to že se v
ČR antibiotika nadužívají, je známá věc - ale to by bylo opravdu mimo tuto diskuzi.
Je pravda, že čím delší doba od odtoku vodu, tím větší riziko, ale pravděpodobnost onemocnění je 3-5%, navíc ohrožené dítě se sleduje.

monkula
19. led 2008

Dobrú nôcku siss....

babalala
19. led 2008

monkula - jak jste přišli na Chiaru - italští předci??? krásné. akorát, jak jí říkate?

monkula
19. led 2008

Nie, mne sa to meno veeeľmi dlho páčilo, snad 10 rokov...
Hovoríme je Chiarka, Chiarinka, Jarko ju volá Kiki...

babalala
19. led 2008

líbí se mi neobvyklá jména - jména by měla lidi rozlišovat - my jsme měli ve třídě tři Lenky, tři Andrey, čtyři Kateřiny.. 😀

monkula
19. led 2008

Aj mne sa páčia mená, ktoré sú jedinečné... 😉 😉 Aj my sme boli v triede tri Moniky, 3 Andrei... 😀 😀 😀

jarko s mal volať Sasha Jaroslav, ale ani neviem prečo sme od toho upustili...
A u nás je to teraz smá Viktória, Emma a Simonka... 😀 😀

babalala
19. led 2008

Jojo - taky tu máme Eminky a Vikinky (jednu narozenou 4 hod po nás) a milion Matýsků..
Saša se mi líbí - ale spíš pro holku.. stejně neprošla..

monkula
19. led 2008

ja osm chcela teraz pri Chiarke Alexa, lukasa, alebo Tobiasa, ale manžel mi tieto mená zrušil rýchlosťou blesku... 😅 😅 😅 😅
Ale jedobre, že nemáme Alexa, mala som kolegu Alexa ten pred Vianocami, deň po narodení svojho syna zomrel... 😔 😔

babalala
19. led 2008

Ty jo - to je strašné - ☹ chudák dítě, chudák holka - nedokážu si něco takového vůbec představit - být na všechno sama, nemít se s kým radovat z miminka..
Tobiášek se nám brzy narodí bratranec , má to být 29. února rovnou 🙂
A koukám, že se jmény to máte jako u nás - já vymýšlím a slyším akorát NE, NE, V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ.. už jsem se bála, že nám bude muset jméno určit národní výbor.. 😀

monkula
19. led 2008

A tomu dievčaťtu tri týždne pred ním zomrel otec...
A ako sa volá synček, ak to nie je tajomstvo...

babalala
19. led 2008

To je peklo.. Vždycky, když o něčem takovém slyším, uvědomím si, jak jsme šťastní lidé..

Dobrou noc, Monky, mizím, jelikož Benjamín se dožaduje krmné směsky.. 😎

monkula
19. led 2008

tak, tak, mne v utorok zomrela babka zBrna, v pondelok, na Chiarkin prvý rok má pohreb... Tak nejdem, pôjdem až keď budeme zahrabávať urnu vedľa tej dedovej..

A Benjamín je krásne meno 😵 😵 😵

draga
20. led 2008

hezkou neděli holky 🙂)

babalala už jsem ti chtěla napsat ať si aspoň hodíš nějaké foto a předběhlas máš malé plus ještě dohoď fotky do alba 😎 jinak jsem chtěla ještě dodat, že taky nesouhlasím s ATB aby se dávali na každou chřipku nebo virozu, ja sama měla ATB (nepočítám li porod, naposled v 16ti) a Dalíčkovi je taky nebudu zbytečně dávat, nejsem ani zastánce léků a doteď Dála nedostal ani paralen...ale pokud je něco vážnýho a u porodu si myslím, že to asi není sranda a spoléhat se zda budu nebo nebudu v té skupině 3-5% to je trochu divný ale snad už jsme si to vysvětlily a nebudem se pořád jen popichovat 😀

holky s tím umíráním je to hrozný ale je to život, no já si to vůbec ani nepřipouštím, mě stačí že mi umřela mamka a kolikrát si vzpomenu jaká by asi byla babička a je mi smutno, že jí vlastně Dalíček nikdy nepozná 😢

kristi
20. led 2008

TO mi teda dalo praci to cele docist....

kyri
20. led 2008

babalala:
ahojda,
ptala jsi se, jestli je tu nějaká mamina, co porodila bez chemie - tak já sice úplně ne 😀, protože mě otvírali prostaglandinem (růžový tabletky), přenášela jsem 14 dní, ale porod byl rychlovka, bez další chemky (žádný oxy, epi nebo jiný věci, protože zrovna u nás potřeba nebyly - nejhorší kontrakce, při který jsem ten epidurál už skoro chtěla, byla postední 😀), dítě bylo venku na 3 stahy, krásně bdělý a klidný, přenošeně vůbec nevypadalo, plodovka čirá - prostě mělo svůj čas, jak pravil dr. (podotýkám, že vím, kdy jsme na ni zadělali, tp byl spočítaný dobře 🙂)
myslim, že to byl v podstatě na možnosti nemocnice (podolí) "přirozený" porod a lidi u porodu byli moc fajn, hlavně obě PA - s těma bych se nebála rodit ani doma😀
a i šestinedělí se nám povedlo, všechno klapalo, já neměla žádný depky, akorát jsem cítila dojetí z toho, jak mám nádherný dokonalý miminko a jak jsem šťastná 🙂

mám pár kámošek (kterých si fakt vážím a docela je obdivuju za to, jak dokážou naslouchat svýmu tělu i miminku a jakou mají intuici - taky by se mi to líbilo 😀), co rodily mimoklinicky, chystám se dát dohromady pár porodních příběhů a vyvěsit je tady na koňovi, protože jsou tu i zájemkyně o takový téma 😉

diskutují většinou tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
a tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

tak tě tam rády potkáme 😉

babalala
20. led 2008

Monky - to je mi moc líto - s babičkou.. 😢 Moje babičky umřely, než se malý narodil, často lituju toho, že už jim ho nemůžu ukázat..

Draga - hurá - aspoň na jednom se shodnem.. 😉 ATB na všechno jsou strašný nešvar. Myslela jsem si, že toho bude ubývat, když se to zdravotnictví tak strašně reformuje, ale zatím nic - muž zrovna jedny na virózu dostal - žádný odběr, paní doktorka hned mávala receptem. 😖 (zakázala jsem mu to brát a on se kupodivu do dvou dnů stejně uzdravil....)

Kyri - díky za pozvání, už letím, ať to tady holkám nezamořuju 😀 😀 😀
Jo - výraz MIMOKLINICKY - krásný, to jsem ještě neslyšela!!!

mata78
20. led 2008

ahojte. musím povedať, že som si tuto temu prečítala pozorne od začiatku. veľmi ma zaujali vaše názory. ja už mám jeden pôrod uspešne za sebou a v auguste druhý dúfam, že tiež uspešný pred sebou. a ak sa môžem vyjadriť k tomu ajja tak si myslím, že tzv prirodzený pôrod je veľmi nezodpovedné konanie matky. či už k dieťatku, ale aj voči sebe samej. nechcem tým nikoho urážať. je to čisto iba môj názor, ale vychádzam z vlastnej skúsenosti.

celé tehotenstvo som mala super, ak neratam opuchy nôh. a to isré som si myslela, že bude aj s pôrodom. nakoniec to skončilo vyvolávačkou a "iba" 17 hodinovým maratónom. tak som si verila, že som nechcela ani epiduralku. dokonca som nebola ani na poučení o epi. vravela som si, že ked nas moja mama porodila tri neporodím ja jedno? no a nakoniec som epi mala. som vdačná lekarovi, že mi ju dal. neviem ako by som to prežila. myslým, že pôrod by sa dal, ale to po pôrode asi ťažko. ked som začínala rodiť boli pri mne okrem manžela iba dve PA a moj pôrodník ( toho so si poistila zmluvne). no a ku koncu pôrodu už som ich nevedela ani spočítať. dvaja za hlavou, jeden na buruchu. a niekolkí pri nohách. nevedela som malú vytlačiť. nemala som dosť síl, lebo som dostala vysoké teploty a nenormálnu zimnicu. nechcite vedieť ako som mala poviazané nohy, ale bolo to potrebné. manžel mi držal masku na tvári a pozbudzoval ma aby som este zatlačila. nakoniec malú vytlačili asi lekári, ale dopomohli jej zvonom. bola som šťastná ked už bola vonku. ale pre nma sa ta tortútra neskončila. do 5 min mala isť von aj placenta, ale v mojom prípade sa tak nestalo ani do 30min. nakoniec zistili, že je zrastená s maternicou. museli mi ju s kliešťami vytrhávať von a potom robiť este klistír. inač mi hrozilo vnutorné krvácanie. nakoniec som to prežila , ale v tedy som si povedala, že už nikdy viac rodiť nebudem. ale budem a to presne v auguste.

tak určite chapete ten môj názor,lebo kedy neboli pri mne lekári, ale iba sestra alebo niekto z rodiny ťažko by som sa dnes tešila z dcerky. a to som bola uplne zdrava, ale človek nikdy nemôže vedieť čo sa môže stať. ved si len zoberte kolko žien v minulosti pri pôrode zomrelo a detí tiež. myslím si, že tí lekári sú predsa len na niečo dobrí.

monkula
20. led 2008

maťka, nepríjemná skúsenosť...
Ale všetko dobre skončilo a v auguste porodíš šup-šup... 😉 😉

emjee
21. led 2008

baby pls neodbocujte od temy, diky

parybka
21. led 2008

mata78... sorry, ale tvoje prohlášení, že "tzv prirodzený pôrod je veľmi nezodpovedné konanie matky" mě nadzvihlo ze židle.

Já jsem rodila (podle mého) přirozeně a ani v nejmenším si nemyslím, že jsem hazardovala... rodila jsem v porodnici, mimi bylo pravidelně na monitoru a stále v pořádku, já jsem neměla ani klistýr ani yal, nechtěla jsem dirupci - nakonec jsem ji měla, i když jsme dvě hodiny navíc čekali, jestli blány rupnou samy. Nástřih jsem měla taky, i když jsem jej původně nechtěla... ale byla jsem neustále v kontaktu s PA, která mi říkala, co se děje a každý zásah (vč. dirupce i nástřihu) jsem odsouhlasila. Pokud mi řekla, že hráz je napnutá jak strunka a že se zřejmě natrhne, tak jsem dala přednost nástřihu. Žádný oxytocin - i když by mi to podle PA urychlilo porod o několik hodin. Ale stále bylo prvořadé miminko, které mělo stále dobré ozvy.
Jediná chemie bylo umrtvení při šití... ale to už bylo mimčo venku.
Záleží, co podle tebe znamená přirozený porod?? myslíš, že ten můj byl přirozený? Pro mě to znamená nechat volný průběh a bez chemie, což se mi splnilo. Porod od první kontrakce trval 14 hodin. Jednala jsem nezodpovědně???
Samozřejmě pokud jsou komplikace, tak důvěřuju lékařům, ale pokud porod běží spontánně jako u mě, proč ho ovlivňovat?
Mrzí mě, že jsi měla takovou zkušenost a doufám, že v srpnu se ti naprosto bezproblémově narodí zdravé miminko.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru