"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

monkula
18. led 2008

A Saška? Chiarka bude mať 21.1. narodeninky
A babka pohreb ☹ ☹ ☹

susik77
18. led 2008

inak, mne sa tiez mala narodila v den, ked mi zomrel stryko ☹

monkula
18. led 2008

ja sa priznám, ani nejdem na pohreb 😔 😔 😔 😅 😅
Aby som si Chiarkine narodeninky vždy spájala s tým, že som pochovala babku? Pôjdem až keď budú dávať babkinu urnu do hrobu vedľa dedkovej...

mamacat
18. led 2008

ja si myslim ze iba tie mozu porovnavat ktore zazili rozne porody- s klystirom a bez, oholena alebo neoholena, s epi alebo bez, na chrbte alebo v inych polohach atd. kazda sme mali iny porod takze kazda mame trochu inu skusenost.

len tak pre zaujimavost na Slovensku sa este stale rutinne praktizuju lekarske vykony pri porode ktore uz nie su uznavane svetovou lekarskou organizaciou (WHO). bolo o tom viac clankov aj v casopise Dieta. napriklad klystir, holenie, vodorovna poloha pri porode, caste epiziotomie atd. uz patria medzi zastarale praktiky.

ak niekto chce moze si precitat:
http://www.who.int/reproductive-health/impac/Cl...

lukin
18. led 2008

mamacat: No já si myslím už o WHO své ☹

draga
18. led 2008

mamacat ty uznávané výkony které už nejsou uznávané byly popisovány v tématu přirozený porod a myslím si, že pár mi jich tam připadá na hlavu ...teda naopak nechápu proč by neměly být uznávaný...proto asi i siss založila tohle téma abysme se my co chceme a rodili jsme normálně "nepřirozeně" mohly pokecat 😀 🙂

mamacat
18. led 2008

lukin a co? 😉

kristi
18. led 2008

jeslti do toho pujdu nekdy po druhy,tak si taky nebudu vymyslet nejaky kraviny, hezky se doma oholim a pak at si delat doktori co chtej, vsak oni jsou snad vystudovany a vedi to lip,ne?

monkula
18. led 2008

Luki, tiež si myslí, že WHO je vždy veľmi múdre, tak nech lekárom na Slovensku prispejú na platy, zakúpia pôrodné kreslá a vane, aby sme spĺňali tie ich normy... 😝 😝

sisstin
autor
18. led 2008

mamacat: no přesně, jak píše draga 😉

lukin
18. led 2008

mamacat: Já si myslím, že WHO ze sebe dělá bůh ví co a přitom některé její výmysly jsou fakt na palici 😀 Např. to holení a klystýr.

mamacat
18. led 2008

ja si myslim ze dnes uz skoro nikto nerodi "prirodzene". ved uz ked ste v nemocnici je to "neprirodzene"... 😅
ale chapem vas sarkazmus 😉
ja som mala epidural a aj infuzie proti bolesti.. tiez mi museli pustit plodovu vodu a nasadit infuzie 😅
len ma neholili a nedali klystir 😔

vesi
18. led 2008

súhlasím s monkulou 🙂
mimochodom monkula, saška je nar. 25.2.06 🙂

draga
18. led 2008

jé tohle přece není téma o hádání se kdo chce přirozený porod ať si jde rodit přirozeně tady si myslím chceme jen ukázat, že některé věci, které jsou "přirozené" nám třeba přirozené nepřipadají...prostě rodit na poli mohla matka 15ti dětí v polovině 19století ...a jak tu už bylo psáno porodní plán je super ale já bych ho ani nesepsala natož abych věděla co chci teprve když jsem porodila první dítě vím o čem to zhruba je a přesto druhý porod může být úplně jiný (horší/lepší) a rodit budu zase v porodnici 😉 😀

sisstin
autor
18. led 2008

mamacat: a ty se normálně neholíš? 😕 A zvládla jsi to bez "nehody"? 😀

monkula
18. led 2008

siss, akú nehodu si myslela? Nepochopila som... 😅 😅 😅

sisstin
autor
18. led 2008

monkula: no bez klistýru 😕 😔

kristi
18. led 2008

jako bez pos*** jsi myslela?

sisstin
autor
18. led 2008

jo 😅 😅 😅 😅 😅

monkula
18. led 2008

Ani ja som nemala pri Chiarke klistýr, ale dva dne pred pôrodom som mala riadnu hnačku, takže ja som to zvládla bez nehody... ja som si myslela ,že myslíš na nejakú nehodu ohľadom neoholenia, preto som to nepochopila

kristi
18. led 2008

ja hlasim ze ok 🙂 i bez klystyru,ale bala jsem se, to jo...hustej trapas by to byl pred manzelem

draga
18. led 2008

teda já jsem holky v šoku z neholení 🙂) když chodíme na plavčo a tam jsou zarostý matky s drnama pod páždí..tu pipku to ještě tak jako pochopím ale podpažďáky 😀 😎

mamacat
18. led 2008

sisstin holym sa len na bikini line cize nie vsade, ak sa o tom uz tak detailne bavime 😉
ani neviem ci tam nejaka nehoda bola alebo nie, ja som celu dobu zvracala 😝 ale pocas pociatocnych faz porodu (este ked som nebola otvorena) som furt chodila na wc. myslim ze to sa tak telo aj same uz pripravovalo na porod.

sisstin
autor
18. led 2008

draga: abysme zas někoho neurážely tady tím neholením 🤐 😔 😅 , páč pro někoho je to jen výmysl konzumní společnosti 😅

monkula
18. led 2008

draga, si ma rozosmiala s tým drnem..

Ja nechápem ani tie pipky 🤐 🤐 🤐

Predstavte si ten trapas, teraz, keď chodím do posilky v tričku na ramienka a zdvihla by som ruku a tam polmetrové chlpy...
Inak, mne sa nepáči zarastené podpaží ani u mužov, fuuuuj 😝 😝 😝 😝

sisstin
autor
18. led 2008

mamacat: ono to asi ani nepoznáš, pokud ti to nějaká "dobrá" duše neřekne..já jsem posrané dítko 😅 ale prý to nosí štěstí 😝 😉

kristi
18. led 2008

muj chlap se taky holi, hygiena nade vse

sisstin
autor
18. led 2008

kristi: MP si holí pouze péro 😅 ...ale když jsme spolu začli chodit..tak se na holení netvářil 😅

kristi
18. led 2008

pero nebo okolo pera?

mamacat
18. led 2008

sisstin tu kazda tak rodi tak to nie je nic neobvykle (bez klystiru)

ale uplne sa oholit na male dievcatko aj tam dole to si neviem predstavit 😕 tak prezrdate vas trik ako to robite😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru