"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

kristi
18. led 2008

mne delalo nejvetsi problem,dat ty nohy vubec od sebe.....furt jsem je nejak instiktivne davala k sobe

draga
18. led 2008

kristi ty že bys nedala nohy od sebe 😀 😎

sisstin
autor
18. led 2008

já měla nadstandart..takže jsem byla na pokoji sama..tak mi to trapný nepřišlo...ty vizity..ale před jinejma ženskejma by mi to asi divný bylo 🤐

yonanevi
18. led 2008

to sa preco musite hned vy...t tak potom ja tam ostanem aj 3 tyzdne 😀

sisstin
autor
18. led 2008

yonanevi:páč ti můžou omylem prošít konečník...a pak bys asi praskla 😒

lenkabu
18. led 2008

😀 😀 😀 dobrý téma 😀 😀 😀

Mně teda holí manžel "na proužek", je šikovnej a vždycky se přesně vyptá jak to chci 😀 A jak se blíží termín tak se udržuju víc a víc, co kdyby to přišlo nečekaně....

Něco k tématu....já jsem už asi známá jako odpůrce "přirozených" porodů...moc přirozený mi to nepřipadá a jak už tady někdo psal, v dobách kdy ženy rodily přirozeně, byla dost vysoká úmrtnost miminek a rodiček nakonec taky.
A jako zdravotník naprosto potvrzuju to,že jak se do lesa volá.....jako když na mně byl pacient hnusnej, taky jsem neoplývala laskavostí. Slušně na každýho to jo,ale rozhodně se nepřetrhnu kvůli někomu kdo je na mně arogantní. A na všechny rodičky apeluju...uvědomte si že nejste v porodnici samy a personál se musí starat i o jiné. Spousta lidí je bůhví proč v nemocnici přesvědčená že jsou tam jediní.

draga
18. led 2008

leni tvoje názory mám opravdu moc ráda 😉 😵

monkula
18. led 2008

lenkabu, pravda, pravda...

Aj tá najzamračenejšia sestrička sa chovala láskavo, keď som sa na ňu usmiala... 😉 😉

bihan
18. led 2008

jj, ešte mi napadlo... pôrod ľudského jedinca je v prírode ten najriskantnejší, lebo v porovnaní s telom je hlavička novorodenca veľmi veľká 😉

draga
18. led 2008

teda holky u nás v porodce byla nejdůležitější uklízečka 😀

monkula
18. led 2008

draga, aj u nás, a ešte pani sanitárka... 😀 😀 😀

bihan
18. led 2008

Ja som mala upratovača 😀 a ešte takého ukecaného, ktorý keď videl, že som ochotná s ním komunikovať, tak mi porozprával aj o svojej žene, deťoch, kde býval, kde ja bývam, ako dlho ostanem v nemocnici a tak ...

ivce
18. led 2008

tak u nás když přišla vizita, tak se mě akorát zeptali, jestli jsem OK a nikdo nic vidět nechtěl - a to jsem byla šitá křížem krážem 😖 den po porodu a pak než jsem šla domů, tak jsi mě doktorka vzala na vyšetřovnu a tam mě zkontrolovala, takže to bylo fajn

no a s tím chozením na záchod - já tvrdím, že to bylo horší než porod 😖 a to jsem do sebe activie a kefíry a já nevím co ještě cpala horem dolem. Když s eto tady probírá tak otevřeně - tak mám živě v paměti jak asi týden po porodu sedím v koupelně na záchodě, 10 minut, 15, 20, půl hodiny, to co ze mě mělo vyjít bylo na půl cesty, nešlo to ani ven ani zpět, já se bála zatlačit, do toho bylo třeba koupat malou, takže já v koupelně zapřená rukama do zdi, málem jsem brečela bolestí, manža tam ve vaně koupal maličkou..... no děs běs, tohle už nikdy nechci zažít

certica
18. led 2008

moni, este je tam furt ta uvrestana..? "mamickyyy obeeeeed!!" 😀

susik77
18. led 2008

inak este ma napadlo ohladne toho, ze zena vie lepsie, co sa v nej deje ako personal-jedna situacia: PA mi ponukala, ze si mam skakat na balone, aby mala zostupila nizsie...ja som to robila prvu hodku doma ale v porodnici
to uz bolo pokroc.stadium a bolo to pre mna uz strasne bolestive...ja som si skoro cely porod od zac.do konca odchodila-tio jedine zabralo 😎 a este sprcha 😉

monkula
18. led 2008

hej, je, ale už si nepamätám meno, taká maďarskej národnosti...
Ale ak si bola z tej strany, ako sú cisárske, tak si asi mala takú moletnejšiu s brčkami na hlave, tiež maď. národnosti... tak to bola mamina mojej naj...kamošky 😉 😉

draga
18. led 2008

a to nevíte co se mi stalo...já měla od manžela ještě červenou řepu a v noci jsme si něco brala z toho mýho krásnýho plechovýho stolečku a řepa prd ho na zem a rozbila se, všude střepy mokrý rudý skvrny...tak já to utírala utěrkou co jsme měla z domova, papírovýma kapesníčkama všechno jsem naházela do koše a uklízečka ráno přišla ke koši a začala řvát (šlapala si na jazyk)...no fuuuj to je hnus, co to je...kdo to udělal? Ve mě byla maličká dušička ale snažila jsem se to na sebe neprásknout ..a jak došla s tím mopem ke mě koukla na ty dlaždičky a mi bylo jasný že hodina H uhodila a já se musím přiznat 😎 ...a ona ...aha tak tady to je...a já se strašným prosebným pohledem, že se omlouvám, že se mi vylila řepa...a omlouvala jsem se o 106 a ona...no dobže, tak to už nechte ale příště to nahlašte a pučte si haďr.... To byl zážitek 😀

certica
18. led 2008

ja by som ju asi len podla hlasu identifikovala 😀, lezala som aj oproti na rizikovom, tam tiez jacala o dusu

sisstin
autor
18. led 2008

😅 😅 😅 😅 😅

ivce
18. led 2008

susik já jsem to měla přesně naopak 🙂 - měla jsem na porod. sále i vanu i sprchu, ale bylo mi to vyloženě nepříjemné, stejně tak i skákat na míči. Až teprve těsně před samotným porodem, to mi taky poradila PA, jsem šla na ten balón a myslím, že mi to dost pomohlo hlavně psychicky, protože jsem měla pocit, že se malá fakt posouvá dolů a já jsem se po těch dlouhatánských hodinách hrozně moc těšila, že už bude konec. Takže jsem na tom skákala jak o život, málem jsem se bouchala hlavou o strop 😀 😀 😀

monkula
18. led 2008

draga, ty ma dnes zničíš, že pučte si haďr... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

arabeska
18. led 2008

jasneee ta bezzuba madarka a ta xuda lesba 😀 😀 to je zazitok na cely zivot 😀

monkula
18. led 2008

chuda lesba??? 😕 😕 😕

draga
18. led 2008

já skákala ve sprše na balonu, manžel na mě sprchoval vařící vodu málem jsem porodnici vyplavila bo jsem s míčem doskákala na odtokový kanálek a ucpala ho a až PA mi řekla že za chvíli ta voda přeteče pokud se neposunu, k tomu jsem měla kapačku takže pohoda 😎 ale v té sprše jsem byla strášně dlouho a hned jak jsem vylezla tak jsem začala rodit ta vařící voda udělala svoje 😎

draga
18. led 2008

monkula ona to byla asi nějaká trochu "momentálně" zaostalá paní 😀

monkula
18. led 2008

draga, ty si teda pohroma... 😀 😀

monkula
18. led 2008

moja babi hovorila mentálně zvostalá... 😀 😀

certica
18. led 2008

draga, takze si si spravila rovno bazen 😎 😀

draga
18. led 2008

no ale my pak byly kámošky jsem jí schovávala aqvila nálepky 😀 taky jsem pobyla v porodnici 12 dní tak se nekamaraď 😉

monkula
18. led 2008

aaa, Katie is back 😀 😀 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru