"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

danka1
18. led 2008

.. ja som teda nemala epidural, ale nie som preto fanaticka zastankyna prirodz. porodov. 😀 Proste podla situacie, aj mne davali oxytocin, skratka podla potreby, prirodzene je to ked sa nič nesili. Inak ja som pit mohla v pohode..

sisstin
autor
18. led 2008

draga: já byla prakticky celej porod na monitoru...což teda fakt příjemný nebylo...jsem jen ležela na boku..ale být to muselo 😖 mě nasrali s epiduralem...já ho chtěla od začátku..tak nejdřív bylo furt brzo..a pak už pozdě 😅 😅 😅 😅

susik77
18. led 2008

siss: samozrejme, som za pravid.kontroly lekara v tehu aj za riadenie komplik. porodu-cisarsky a pod., len som chcela povedat, ze sa mi nepaci pristup niekt.lekarov, kt.pristupuju k rodiacej zene ako k pacientke, kt. sa nicomu nerozumie 😎

draga
18. led 2008

siss tady v Kladně ho píchaj jen na výsostné přání ale když už jsem trpěla jak pes (měla jsem tlaky ale byla zavřená) tak mi něco píchli...mě to bylo jedno co hlavně že se mi ulevilo já tak nějak těm doktorům věřím 😀

kyri
18. led 2008

sussik: souhlas 😉

bihan: já to třebas měla úplně bez (epi nebo jiný utišovadla) a dobrý. nejhorší kontrakce, při který jsem už fakt šílela, byla poslední, pak se šlo tlačit...
takže se dá říct, že jsem si to i vychutnala 😀 😀 😀
(a ta úmrtnost dřív byla taky hodně kvůli infekcím, když ještě nebyli antibiotika...)

zanetka82
18. led 2008

mam tu něco pro zasmaní 😀 😀 kamaradka prvorodička. přišlo to na ní tak rychle že tak tak dojela do porodnice a nestihli vubec nic ani´papiry sepsat ani klystyr ani holení . narodil se chlapeček bohužel jak řika kamaradka posranej pr štěstí na cely život 😅 i dítě i doktor 😀 v tu chvili se chtěla propadnout do země ale co bohužel si nikdo nevybere......ja osobně jsem byla rada i za klystyr i za holení. vždyť je to jen pro to miminko ať ma lepší pruchod na svět.....a holení to je lepší pro dr. u prvního jsem měla 18 stehu a nedovedu si představit že by šil a nic neviděl 😉

sisstin
autor
18. led 2008

susik: ono je to možná taky o tom, že ten doktor na to studuje řadu let...a my máme jen kusé informace..jasně, že je to především naše tělo...ale intuice může zklamat 😕

sisstin
autor
18. led 2008

draga: mně přišlo, že trpim jak pes od začátku 😅 😅 😅 pak mi píchli teda cosi do zadku...ale nebylo to lepší..jen to nebylo už horší....ale možná to pomohlo...třeba to taky mohlo být ještě 100x horší 😅 😅 😅

susik77
18. led 2008

draga:jj, suhlas 🙂
ja by som doma nerodila.ale keby nebolo inej moznosti-napr.nahly porod, asi by som uplne nezpanikarila...
nam poved.na kurze, ze staci mimi zabalit do plienky,a do nkecoho tepleho, neodstr. pupoc.snuru a zavolat sanitku.ze by sa nic nemalo stat...a ze keby to bol komplik.porod, tak mimi sa proste bez pomoci von nedostane...

sisstin
autor
18. led 2008

susik: tak to jsi dobrá 😉 já bych hysterčila 😅

kyri
18. led 2008

draga, ale vždyť tě nikdo do porodu na pasece nenutí 😅
a ani o tobě netvrdí, že by bylo v nepořádku, žes rodila v porodnici...

a někdo prostě pozná z monitoru, jak si mimi vede, a někdo ten monitor nepotřebuje, a ani nemusí být xena, prostě jak jsem psala, my, ženský jsme různý, naše porody a vnímání taky, ani se všechny mezi sebou neznáme, takže já bych si netroufala nějakou ženu hnedle hodnotit podle toho, jak rodila nebo bude rodit 😕
(můžu mít představy, jaký to asi bylo nebo je, ale furt jsou to moje představy, a ne ta skutečná realita 😉)

kim
18. led 2008

susik: myslím, že už jsme tak "moderní" lidé a tak zhýčkaný dobou, že to fakt jako sama ženská korigovat nedokáže..alespoň já ne a byla jsem vděčná za každý příchod asisitentky nebo doktorky a za to, že slyším, že je vše v pořádku, že malýmu se vede dobře..atd.Na louce bych teda nerodila ani za nic, bych byla podělaná strachy 😀 😀 😀

Zanet: no mě uvázali nohy, když se normoš porod nepovedl a šlo se na císaře, napíchli mi znova epidural, zavázali nohy, já ležela na zádech a doznívaly kontrakce - super pocit 😝 😀 😀 😀

draga
18. led 2008

siss jj mě taky píchali do zadku 😀

susik77
18. led 2008

siss: nam prave hovorili na kurze, ze mame verit vlastnemu telu...myslim, ze je to pravda...ze vacsinou holky, co si neveria sa spoliehaju na dr., ze to z nich nejak"vyberu" a to je prave rozdiel...

sisstin
autor
18. led 2008

susik: no já nevim..já měla pocit, že už určitě rodim..a Dr. se smál...že tak možná za 5hodin 😝

susik77
18. led 2008

skor by som to rozdelila na" aktivny" a "pasivny" porod, nie prirodzeny a neprirodzeny 😉
samozrehjme, hovorim o nekomplik.porodoch...

bihan
18. led 2008

Tiež pochybuje, že by to dnešnej žene išlo tak ľahko, ako to občas vidíme vo filmoch... Kedysi ženy rodili "prirodzene" , lebo inú možnosť nemali ale hlavne rodili oveľa častejšie než dnes a každá žena si za svoj život pôrod nejakej inej ženy mohla aspoň obzrieť, ak nie priamo asistovať...

Kyri, nemyslím, že ide len o tie infekcie a antibiotika.. pri ciásrkom reze (ktorý je v mnohých prípadoch nevyhnutný), bola žena jednoducho rozrezaná, mimi jej vybrali a neboli schopní ju zalátať tak, aby to prežila 😔

lukin
18. led 2008

susik: A co znamená konkrétně a v reálu "věřit vlastnímu tělu"?

kim
18. led 2008

No já jsem taky naslouchala vlastnímu tělu, ale jaksi po třech dnech, kdy už mi probíhaly kontrakce a tudíž jsem byla nevyspalá a dost utahaná, tak po nějakých 4 hodkách na sále, jsem byla už tak vyřízená, že jsem už nevnímala skoro nic!!!!!Takže jsem ani na vlastní pocity dát nemohla 😢

sisstin
autor
18. led 2008

a dřív taky byly ženský jinak stavěný..my jsme fakt zhýčkaný 😕 at už antikoncepcí a jinejma věcma....
😕

lenkamt
18. led 2008

mne zas pri prvom pôrode kázali tlačiť a ja som ich presvedčila že ešte nie, proste som cítila že ešte nie 😅
za 1/2 hodku to už šlo krásne.

a tiež som za holenie aj klystír. bez toho mi to pripadá dosť nechutné 😅

susik77
18. led 2008

siss: neviem, mozno je to nahoda, ale ja som uz od 1.kontrakc.vedela, ze uz su prave a ze uz idem rodit 😉

zdencab
18. led 2008

Ja jsem tak verila vlastnimu telu ze jsem se nakonec pekne zklamala. Cele tehu jsem byla ok, porod zacal v terminu, poloha dobra, ale nejak se to cele zaseklo.Kdybych byla pro prirozeny porod nekjde na poli a opravdu to udelala tak mala se nikdy nenarodila.Po cca dacetihodinovem snazeni a pretlacovani se musela narodit cisarem.

zanetka82
18. led 2008

ja měla opichany snad cely zadek dostala jsem 5 injekci aby se rozpoznali jestli jsou to prave porodní bolesti nebo ne byla sem v porodnici už den před porodem měla sem tak silne posličky 😝 že sem nespala celou dobu. pak sem nebyla schopna ani komunikovat u porodu s lekaři. byla jsem rada že sem tam měla manžela." u prvniho ditěte"

sisstin
autor
18. led 2008

já zas děsně řešila, že MP u porodu nebude...ale po reálném zhodnocení mi by tam byl jaksi k ničemu 😅

bihan
18. led 2008

a ešte netreba zabudnúť, že pred 100 rokmi a takmer nerodili deti s pôrodnou váhou nad 4 kg 😅

susik77
18. led 2008

siss: to preto, ze som mala hrozny strach, ze ma v prahe nikam nezoberu ako bolo plno 😀
tak som sa inform, co robit, keby 😀

susik77
18. led 2008

siss: ja som ocenila pritomnost manzela: vymienal cd a nosil mi vodu 😉
ja som bola na oxyt., tak som mohla chodit len kusok 😎

bielanevesta
18. led 2008

Chápem, ženy čo to chcú mať čo najprirodzenejšie, ale už nepochopím že za cenu ohrozenia zdravia a života miminka 😠 Osobne za seba možem povedať, že holiť ma nemuseli a aj keby bola by som rada, klystýr bol fakt úľava, lensom márne čakala na epidurál...no dočkala som sa...na operačnom sále keď mi robili CR. Mudr. sa ma prišiel spýtať keď sa mne aj malej prestalo dariť či súhlasím s CR a neváhala som teda ani chvíľu. NIKDY by som neohrozila malú za cenu tzv.prir. porodu 😒 Síce ma to trošku mrzí, ale som šťastná, že sme obe O.K. 🙂

petrolejka
18. led 2008

No, já teda popravdě nechápu, co všem vadí na klystýru. Já jsem zvyklá se pravidelně čistit teplou slanou vodou a jogínskými cviky, což tedy jde ústy a pak zadkem ven 😀 a je to děsná úleva třeba jednou za měsíc se takhle vyčistit. Kámošky praktikují klidně i domácí klystýry se stejnými účinky a ten pocit, že je člověk asi o kilo lehčí a vyčištěný je super. Mně je to vysloveně příjemné a beru to jako velké plus k porodu, protože se nebudu muset bát, že jim to tam pokadím (i když jsou na to prý v porodkách zvyklí) a prý vyčištěný trávicí trakt porod urychluje. To bych byla sama proti sobě.
Já mám připravený porodní plán, ale v jeho úvodu jsem si napsala, že uvítám zejména informování o situaci a rady ze strany lékaře. Když budu vědět co a proč mi dělají, tak jsem ochotná přistoupit na všechno. Jak píšete, jsem laik a do jisté míry dokážu svému tělu naslouchat, ale je spousta věcí, které porodníci znají z praxe a věřím, že je i v jejich zájmu, učinit z porodu co nejrychlejší a nejbezpečnější záležitost. Třeba si masíruji hráz, ale když mi Dr. řekne, že bude bezpečnější nástřih, tak si ho nechám udělat než abych se potrhala. 😉
Na kurzu nám taky PA říkala, že ženské tělo je pro porod přizpůsobené a když to má jít rychle, tak ať taťkové hlavně nastaví ruce a pak mimčo teple zabalí. 😀 Největší problém často bývá strach rodičky, která začne vyplavovat adrenalin a porod zbrzdí nebo nespolupracuje. Těch opravdu komplikovaných porodů, kde je ohrožen život miminka nebo maminky není mnoho.
Jedna kámoška chtěla celou dobu porodit do vody a když na to přišlo, tak se jí ve vaně dělalo tak zle, že to ihned zavrhla. Další zas žije hodně přírodně a nechtěla epidural, takže si to při prvním porodu pěkně vyžrala, protože rodila dlouho a bolestivě, takže při druhém porodu už od vchodu křičela, že chce hlavně epidural a byl to prý velký rozdíl. Je to prostě individuální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru