"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

certica
18. led 2008

sa ta chcela zbavit 😀

alcatko.j
18. led 2008

Luki, ale nee, to jsem jen tak chtela napsat 😀 😀 😀 😀 Holila jsem se vetsinou sama, nekdy drahous 😀

vesi
18. led 2008

aby mala pokojnú vianočnú službu 😀 😀

certica
18. led 2008

alcatko, ja som inac pochopila 😀 ty si taky "prupovidkovy typ"

vesi
18. led 2008

aj ja som pochopila 😀 😀

lukin
18. led 2008

alcatko: No já už myslela ... 😀

alcatko.j
18. led 2008

Nooo 😀 Ja si dycky neco primyslim 😅

certica
18. led 2008

alcatko ved treba, tiez zrovna nemusim hole vety 😀

monkula
18. led 2008

Aj ja sa hlásim k tým, čo pochopili...
Alči, inak, aj ja som posielala Nelinke hlasy na babyportal.
Aj naša súťažila v druhom kole, ale mám e málo známych, tak sme mali len vyše sto hlasov...

alcatko.j
18. led 2008

Certi 😀 😀 😀 😀 Ja mam ovsem tendence rict jedno slovo pravdive, ostatni uz neee 😀

Jeste k ukazovani pipky po porodu doktorum 😀 To bylo neco, mne to nikdo nerkl, ze se to dela..ja odpocivala, pipina bolela, byla vizita, prisel primar, medici a sestra.Ja zustla prikryta a pekne se na ne culila 😀 😀 😀 Oni se culili na me 😀 😀 ja se culila dal 😀 Sestra zakaslal 😀 Ja se culila 😀 Medici se zacali pochechtavat 😀 Sestra decentne naznacila 😀
ja pochopila 😀 Odkopala jsem perinku 😀 Rozhodila nozky 😀 Vlozticka odlitla 😀 Na zem 😀 😀 😀 😀 😀

certica
18. led 2008

alci nevadi, to sa tam strati... 😀

alcatko.j
18. led 2008

Mon, dekuju 😵 Nelinka se vcera ten fusak poblila 😅 Sezrala hamty hamty skoro celou veku a tak to dopadlo 😅

monkula
18. led 2008

Alči 😀 😀 😀 😀 😀

A kto ju potom zodvihol? 😀 😀 😀

monkula
18. led 2008

Nevadí, mne pred chvíľkou Chiarka vyliala celý jogurt na koberec, na deku aj do oka si ho šupla 😀 😀 😀

certica
18. led 2008

myslela som tie vymyslene slova, nie vlozku. ale v podstate aj to je pravda 😀

vesi
18. led 2008

alcatko 😀 😀 😀
ja som zas bola horlivá a chcela som to mať rýchlo za sebou, tak som natiahla ruku, že dám na bok vložku a vrchná sestra - taká prísna blondína, na mňa pozrela pohľadom typu " čo to preboha robíš", zobrala také "kliešte" a decentne ju odhrnula 😝 bolo to trápne, a čo si myslí, že ako si ju vymením, v rukaviciach a s kliešťami ? 😝 ( neviem si spomenúť ako sa ten nástroj volá 😅 )

monkula
18. led 2008

čerti, teraz mi zaplo 😀 😀 😀 😀

certica
18. led 2008

pinzeta?

vesi
18. led 2008

nie nebola to pinzeta, tú by som určite spoznala 😀 😀 vyzerá to ako pokrivené nožnice 😝

vesi
18. led 2008

aspoň myslím, bolo to už dávno 😅

alcatko.j
18. led 2008

No sestra a pinzetkou, takovou obri ji sebrala a vratila mi ji, tak ja po ni chnapla 😀 😀 😀

monkula
18. led 2008

Inak tá pinzeta bola fakt super 😝 😝 😝 😝
A hlavne som milovala to mačkanie na brucho, aby zistili, ako krvácame 😝 😝

alcatko.j
18. led 2008

A ty prsa, taky dobry 😀 Prisla takova strasne vysoka sestra, ja si troufam rici, ze tak 250 cm mela 😀 zaklanela jsem hlavu, kdyz prisla 😀 Chnapla mi po prsu, v prvni chvili jsem fakt myslela, ze mi ho urve 😀 Pomackala,v dlani 😀 Uplne jak na trhu potezkala 😀 Vzala cudlíka, narvala ho nelusce do papulky a uz se salo 😀

certica
18. led 2008

alci, tak to ti uz mohla podat aj novu 😅 😀
moni, mne nastastie nic nemackali, ani medzi nohy nekukali, len obdivovali jak mam super povysivanu jazvu 😎

vesi
18. led 2008

alebo ked som povedala sestre, že málá nič z prsníka nevytiahne a ona mi ho stlačila tak, že mi až slzy vybehli od bolesti, ved máte mlieko, prikladajte si ju 😝 , trvalo 3 dni kým prišli na to, že naozaj nevytiahne 😠 to je z tých horších spomienok, ale dnes to je už jedno, pri druhom som šla na šestonedelie - teda viezli ma 😀 bojovo naladená, že sa nenechám odbiť 😀

certica
18. led 2008

dokelu a kde som ja vlastne bola? mne ani prsa nemackali 😀

alcatko.j
18. led 2008

Certi, 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vesi
18. led 2008

certi, ked som tam bola ja, tak to záležalo od doktora, napr. Janáč len jazvu pozeral a pýtal sa či nie sú problémy. ale tým čo neboli po sekcii, tak kontrolaoval čo mal 😀 a jedna mala nohavičky a on jej hovorí, že načo má nohavičky a ona naňho pozrela pohľadom typu " či je kompletný" a hovorí mu, no aby mi to tam držalo 😀

vesi
18. led 2008

vidíš čerti, bola si o niečo ukrátená, ked pôjdeš teraz rodiť, tak ich popros nech to robia aby si dobehla aj zameškané 😀 😀 😀 (3X denne stlačiť prsia apod 😀 )

mama04
18. led 2008

ahoj, alčo měla jsem stejný zážitek 😀 pomačkat a šup s ním na místo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru