"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

sisstin
autor
19. led 2008

babalala: nikdo tě nevyhání 😉 pro mě porod prostě je medicínská záležitost..beru se u toho jako pacient 😉

draga
19. led 2008

babalala ale někdo prostě nechce rodit doma ve vaně tak to pochopte a nenuťte nám svoje názory...myslím si, že každá z nás má svůj rozum a pohled na věc 😀

babalala
19. led 2008

draga - ale to jsi mě špatně pochopila - já nejsem proti nepřirozeným věcem ve smyslu nepřírodních věcí!
Tam kde to nejde JINAK je místo pro lékařský zásah - třeba Tebou citované umělé oplodnění, ale pokud to jinak JDE, volím možnost zatnout zuby a něco vydržet. A mistr světa ve snášení bolesti určitě nejsem - za to, jak jsem vyváděla při posledních stazích se dodnes strašně stydím!!!

lucianka
19. led 2008

Taky jsem zastáncem "nepřirozených" porodů 😀
Já sice při porodu pila, žádné léky proti bolesti apod. jsem nevyžadovala (podle mě bolest k porodu prostě patří...), ale byla jsem ráda, když se na mě doktorka přišla podívat 🙂
Od jedné známé mi byla nabízena homeopatika... což jsem odmítla. Ona se zase divila, že si nechám píchnout oxytocin... 😀
Neuznám, když si ženská nechá pro své pohodlí píchnout epi, i když ho nepotřebuje a už 3 měsíce před porodem ví, že ho bude chtít ☹ ale zase přehnaně "přirozený" porod (např. doma do vody jen s PA, jak se to preferuje hodně v Anglii - též ze zkušenosti té mé známé) - to teda ne. 🙂

sisstin
autor
19. led 2008

lucianka: tak já věděla od prvního dne, že ho budu chtít..ale vyflákli se na mě 😅 😅 😅 😅

lucianka
19. led 2008

Siss, a vidíš, přežila jsi to 😀 Ani Tě neubylo, ne? 😀

sisstin
autor
19. led 2008

lucianka: no já měla lehkej porod naštěstí..ale kdyby to mělo bejt nějak strašný..tak nevim nevim...jak bych to vydržela 😒

babalala
19. led 2008

Sisstin - díky!!! Všechny alternativní knížky o porodech začínají tím, že žena má rodit tam, kde se cítí dobře - pokud to je vleže pod reflektorem, obklopená přístroji a doktory - plně to respektuji a nikomu nic nenutím, drago.
Ale moje původní otázka byla, jestli jsou zastánkyně medicínských porodů obeznámeny s riziky různých látek pro dítě, protože všechny matky se ohánějí zaklínadlem HLAVNĚ ABY MIMINKO BYLO ZDRAVÉ..

lucianka
19. led 2008

Já když šla už na porod, tak jsem si říkala - pohoda, teď už to bude brnkačka - kontrakce jsou horší než samotný porod... 😀 Naivka - netušila jsem totiž, že budu tlačit přesně hodinu (začala jsem ve 3,00 a skončila ve 4,00 přesně 😖 ) Ale zvládla jsem to a už jsem i na tu bolest zapomněla 😀

kristi
19. led 2008

at o tom premyslim jak premyslim, lepsi porod jsem snad mit nemohla....ne, fakt me sere, ze jsem si nestihla do prehravace dat oblibene CD 😀

vesi
19. led 2008

hmm, osobne si myslím, že keby bol napr. oxytocín pre bábo rizikom, tak by hádam zakázali 😕 a keby som mala rodiť tam kde sa cítim príjemne...cisársky v obývačke, zaujímavá predstava 😀 😀 😀

sisstin
autor
19. led 2008

babalala: ono když máš nějaké představy o porodu..tak je to fajn...já se jen šíleně bála 😒 ...ale při tom samotným porodu jsem byla tak nějak mimo...ale byla jsem na pidisále..doktor moc milej..a dvě PA..právě, že mi to nepřišlo jak někde v hale pod světlama...světlo bylo jen u mých nohou..jinak bylo tlumený..pokud si teda dobře pamatuju 😕 nohy jsem měla na podpěrkách jen samotný tlačení...a to bylo asi tak 2.minuty 😝

lucianka:já byla celou dobu na monitoru..do sprchy mi pak zakázali,páč jsem na sebe pouštěla vařící vodu..a malýmu to nedělalo dobře...ale tlačení poho...já jsem psala výš..tak asi tak dvě minuty 😉

lucianka
19. led 2008

Kristi 😀
Mně tam snad ani nic nehrálo - já nevím. 😀 Manžel si při kontrakcích 2,5 hoďky zdřímnul a ani jednoho z nás nenapadlo vzít nějaký CD (manžel ani nemohl - jel totiž k porodu až z Frankfurtu 😀 )

draga
19. led 2008

babalala já to nemyslím na tebe nějak špatně původně jsem například uvažovala o porodu do vody, o epi jsem ani nepřemýšlela nějak mi vadí píchání do míchy nebo kam se to vlastně píchne ale prostě jsou věci, které raději svěřím doktorovi jako třeba zubař...dřív chodili všichni ke kováři a dneska by tam normální člověk nešel jen proto že to je přirozené...já jsem prý ani při porodu neřvala, vždycky jsem měla strašný bolesti u MS tak jsem asi měla cvik 😀 jen jsem se kousala do ruky, stejně mi pak museli píchnout injekci protože na mě šlo tlačení a nebyla jsem pořád otevřená ...ale prostě jsou některé maminy co bolest snášejí mnohem hůř tak proč je za to odsuzovat nebo je utvrzovat tím, že mají rodit a bolest vydržet 😎

lucianka
19. led 2008

Siss, taky jsem byla často na monitoru, malýmu tlouklo strašně rychle srdíčko - pak zjistili, že jsem měla zkaženou plodovku... a když jsem nebyla na monitoru, fakt jsem byla ráda, že ležím 🙂 PA mě pořád nutila, abych skákala na balonu nebo klečela nebo bůhví co a já byla ráda, že jsem ráda... hrozně jsem se těšila, až vylezu na tu kozu a lehnu si 😀
A ty Tvoje 2 minuty?! To je pro mě naprosto neskutečný! 😵 To fakt závidím... malej měl krátkej pupečník, tak asi proto nám to nešlo... nakonec mi musela sestra hupsnout na břicho, aby vůbec vykoukl na ten svět. 😀

sisstin
autor
19. led 2008

luci: ale zas jsem 9hodin ležela na boku..a nesměla jsem se hnout..to bylo to nejhorší 😠

lucianka
19. led 2008

Siss, to věřím ☹ Já teda byla nejdýl 1,5 hodiny na tom monitoru a už jen z toho jsem byla hotová. Být tam napojená 9 hodin, tak snad odmítnu porodit 😀

kristi
19. led 2008

mne stacilo tech 25 minut na monitoru nez pro me prisla doktorka, jsem si to i sundala a sla pryc, pac chodit mi slo asi nejlip

lucianka
19. led 2008

Kristi, 🙂 už když se Mia narodila, tak jsem četla, že jsi měla krátkej porod. 😉 To se tak někdo má 😀
Moje ségra - 4 a 2,5 hodiny 🙂 Říkala mi - musíš se hodně v těhu hýbat, abys měla taky tak lehkej porod... jsem se hýbala jak divá a stejně mi to bylo prd platný 😀
Já chtěla jen ležet a ležet a ležet... 🙂

kristi
19. led 2008

Ja se hybat moc nemohla, pac jsem mela tak trosku rizikovy, byla jsem uz dost brzo otevrena (mame to v rodine),takze jsem spis lezela a tak. I proto byla Mia hlavou asi uz hodne nizko a sla tak rychle ven... 😉

lucianka
19. led 2008

Závidím 🙂

sisstin
autor
19. led 2008

já se hýbala..ale jen do 29tt, co jsem byla v práci 16hodin denně..a pak už jsem si válela šunku..ale chlastala jsem maliník...a fakt vyjel jak po másle 😝

kristi
19. led 2008

a byla jsi predtim pos*** az za usima vid?

lucianka
19. led 2008

Hm, tak já maliník nepila 😒
Siss, odbočím - malej je kouzelnej 🙂 Má takovej "jemnej" obličejík. 🙂

sisstin
autor
19. led 2008

kristi: děsně..ale jak mi praskla ta voda..tak to ze mě nějak spadlo..ještě jsem z příjmu volala katarině82 a dagmikovi 😝 😅

zusma
19. led 2008

Ty jo holky, závidím vaše skákání a chození při porodu. To já neměla problém žádnej... a přesto jsem budto ležela připoutaná na monitoru a ruce jsem zarývala bolestí do lehátka anebo mě 4 hodiny zapomněli zavřenou na hajzlu a plazila jsem se tam po zdi 🙄 🙄 🙄

kristi
19. led 2008

zapomneli???

zusma
19. led 2008

Jo jo, musela jsem na ně i zvonit a tak přiběhli a ptali se, zda mě něco bolí 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
19. led 2008

zusma: tak pokaždý se taky nezadaří 😒 😒 😒

lucianka: díky 😉 on nebyl ani po porodu zmačkanej 😝

kristi
19. led 2008

nektery otazky byly fakt husty, no 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru