"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

certica
18. led 2008

aspon budem vediet, co mam robit, ked sa mi nahodou nerozbehne laktacia 😀

vesi
18. led 2008

myslíš dať pomačkať? 😀

mama04
18. led 2008

pomačkat jako citron 😀

certica
18. led 2008

najprv skusim pomackat sama a ked ne a ne, tak oslovim personal 😀

vesi
18. led 2008

tak personál sa v tomto vyzná ozaj dobre 😀 😀

alcatko.j
18. led 2008

Jedine personal 😀

certica
18. led 2008

no ved podam potom hlasenie 😎
idem si vystriet udy, dobru 😔

kacenqa
18. led 2008

caute ta pinzeta sa vola pean - mne primarka na kramaroch vynadala, ked som to nazvala noznicami, ze ci nemam doma noznice a ja jej reku prepacte, nemam medicinske vzdelanie tak netusim, ako sa vase nastroje volaju...

ako tak citam posledne stranky, vidim, ze budem mat po porode o zabavu postarane 😉

monkula
18. led 2008

baby, skoro som sa zadusila chlebom... 😀 😀 😀
Mne tak kozu stlačila detská, 😝 😝 😝

babalala
18. led 2008

Ahoj - pokud někomu vyhovuje rodit na povel, tak je "nepřirozený" porod O.K. Ale pro ty ostatní moc doporučuji knížku Henci Goer Průvodce přemýšlivé ženy na cestě k lepšímu porodu..
f. nina - "potom už to je jedno" - nevím, jak Ty, ale já si porod pořád znova přehrávám v hlavě a říkám si - kde jsem to mohla udělat líp a jestli to nemělo nějaký dopad na dítě, na další těhotenství, porod.. 😕

monkula
18. led 2008

jasom nemala pocit, že rodím na povel... Lekár mi povedal, teraz netlačiť, mna to nútilo a sestrička, ale ak vás to núti, potlačte, len sme chceli, aby ste si oddýchli... Takže ma viedli, ale dali aj na moje pocity...
Lekári vedia, kedy žena môže a kedy nemôže potlačiť, nepríklad moja malá mala omotaný pupočník, nediscipinovaným tlačením som si ju mohla udusiť...
😔 😔 😔

susik77
19. led 2008

monkula: mna prave pochvalili, ze som rychle vytlacila, ked mala omt.pupoc.snuru-tlacila som aj mimo kontr.

elise
19. led 2008

ked ma po porode (mala som ve+mi ťažký pôrod, malý ešte rotoval a dodtrhal ma z vonku aj zvnútra doki sa vyjadrila že taký ťažký pôrod počas celej svoje praxe ešte nezažila a malý sa narodil pridusený) odviezli na izbu tak prišlla za mnou ženská sestra čo mala službu že prečo nemám nič na jedenie že ona mi nemá čo dať a že mi z domu mali zabaliť, povedala som jej že nie som hladná, iba smedná a minerálku som mala na nočnom stolíku, ona že musím jesť a vyhrabala niekde rožok. tak som ho zjeda za pár minút došla ja som zaspala ona ma surovo zobudila že spať nemôžem že sa musím postaviť a ísť sa osprchovať. na to ako som sa postavila sa mi zakrútila hlava tak ma vrátila do postele že ak niečo budem potrebovať mám zavolať ale nedala mi to pípatko čím by som ju privolala 😀 tak som zliezla pomaly z postele a odpadla som spolbývajúca sa zobudila a zavolala sestričku a tá mi vynadala že som ju nezavolala a čo nastúpila sestrička do dalšej smeny informovala ju že somnou sa ťažko komunikuje, tak som jej povedala čo robila tá sestrička pred nou a povedal ami že ona je nepríjemná na každého, nech z toho nič nerobim.

womann
19. led 2008

No,tak nevim, jestli je O.K. si porad prehravat porod v hlave a hledat co slo udelat lip 😀 Ja jsem tedy stastna za zdrave dite, a co bylo mne zas tak nezajima.Rodit nekde na zeleny louce, tak uz tady davno nejsem.Takze dikybohu za doktory a jejich vybaveni.

sisstin
autor
19. led 2008

já šla k porodu s nejhoršími představami a byla jsem jen mile překvapena..doporučuju 😅

kim
19. led 2008

hm, tak Siss já naopak, jsem byla tak v klidu a říkala jsem si, že to bude pohoda...no a on opak, ale hlavní je zdravé miminko, ať už je porod jakýkoliv, ženská je totiž tvor silný a přežije fakt všechno!!!!! 😉

sisstin
autor
19. led 2008

kim:no já nevim..já měla asi dost lehkej porod..páč já všechno nevydržim..spíš nic 😔 😅

kim
19. led 2008

ale kdyby na to došlo, tak na stopro vydržíš i muka 😉 😉 😉 Plánujete vůbec druhého prďolu do budoucna???

sisstin
autor
19. led 2008

kim: ee 😉

kim
19. led 2008

já taky ee 🤐 😀 😀

bihan
19. led 2008

Ja ehe, ale musím ešte zabudnúť na tehotenstvo 😀 Pôrod bol relatívne v pohode 😉

sisstin
autor
19. led 2008

bihan: to já byla těhu ráda 😝 ale druhý nechci...MP už je starej na to..haha..a mně jedno stačí bohatě 😅

draga
19. led 2008

babalala díky za tip ale to je přesně to co nás tady asi moc nebere, my jsme holky nepřirozený 😀 😉 a přemýšlet v čem jsem u porodu udělala chybu?

babalala
19. led 2008

Draga - a všechny "nepřirozený" holky - trochu nechápu Váš postoj - na jednu stranu je pro Vás prioritou číslo jedna ZDRAVÉ MIMINKO - to chce každá, na druhou stranu - zjistily jste si před porodem, jaký dopad na zdraví dítěte bude mít třeba oxytocin nebo epidurál? (Jo - a knížka, o které jsem psala, vychází z doporučení Světové zdravotnické organizace a výsledků klinických studií - nic alternativního bych si sem vůbec netroufla zavlíkat.. 😎

..přemýšlet, kde jsem u porodu udělala chybu.. - myslet na to nechci, ale nemůžu tomu zabránit. Mám na to brát nějaký prášky??? 😀

Jo - a na louce jsem nerodila.. - tomu jsem se právě chtěla vyhnout, abych u porodu nenarazila na nějakou krávu.. 😝

sisstin
autor
19. led 2008

babalala: epidurál je skvělá věc..i když jsem ho neměla....ale nebudu zbytečně trpět..a kdyby mně nedali oxytocin..tak se malej taky moh udusit 😉 😒

babalala
19. led 2008

sisstin - a to že epidurál může mít následky pro malé nevadí? "Trpět" snad k porodu patří - snad něco vydržím, ne?

Tvůj případ a to, jestli by se to bez oxytocinu nedalo, samozřejmě posoudit nemůžu, ale jisté je, že před sto lety žádný oxytocin nebyl a taky se rodily děti (i když některé samozřejmě mrtvé) - dnes to vypadá, že by se bez oxytocinu nenarodilo vůbec žádné..

draga
19. led 2008

babalala právě světovou zdravotnickou organizaci jsme již výše citovaly 😉 kdyby mi nedali oxytocin tak Dála v bříšku umřel, bo já nebyla vůbec připravená rodit, odtekla mi plodovka ve 37tt navíc by všechny maminky, které rodí např, předčasně vůbec neměly šanci děťáko mít, bo dřív nebyly takové možnosti co jsou dnes a promiň medicína jde dopředu a opravdu si myslím, že doktoři vědí co mají a nemají dělat 😎 😀 prostě kdo chce rodit alternativně nebo přirozeně má svoje téma přirozený porod siss založila pro nás nepřirozené tuto diskuzi a jsem za ní moc ráda 😎

sisstin
autor
19. led 2008

babalala: holt je to o přístupu..já se porodu strašně bála ...nikdy jsem kvůli tomu dítě nechtěla...a prostě nejsem ten typ, co by si to chtěla vytrpět... 😉 nakonec mi epidural nedali...asi věděli proč..dalo se to vydržet i bez něj..ale kdybych umírala v bolestech, tak ho chci 😉 ...a oxytocin též urychluje dobu porodu..já jsem za to ráda...každej prostě není mistr světa...já bolest nenávidím... 😠

draga
19. led 2008

babalala víš ještě k těm přirozeným a nepřirozeným věcem...co třeba umělé oplodnění, to taky zatracuješ, jen proto, že to je něco co není přírodní...vem si kolik je jenom tady na koníkovi holek a maminek co díky neřirozenu můžou mít a mají zdravé děti 😉
a o tom co vydržíš nebo ne to je taky otázka...někdo prostě snáší bolest hůř tak proč si nepomoct...to je pořád dokola jako léčit rakovinu bylinkama...netvrdím, že bylinky nemám ráda ale někde jsou hranice 😉

babalala
19. led 2008

draga - Jojo, tak já už jdu pryč..
Ale ještě jednu věc - já jsem sice zastánkyně přirozeného porodu, ale jen tehdy, když je všechno v pořádku. Tam, kde se vyskytne medicínský problém, má samozřejmě nastoupit medicína a její vymoženosti - od toho existuje. Příčí se mi ale dělat z porodu a priori záležitost pro doktory, když to jde i jinak.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru