"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

sisstin
autor
18. led 2008

např. furt řešit, že vás někdo oholí...když v dnešní době je oholená každá druhá....zatracování yalu nebo klistýru...mně to třeba dělalo strašně dobře při kontrakcích... 😕

mnohdy se porodky posuzujou hlavně podle toho, zda holej či neholej..a dělaj klistýr nebo nedělaj..ale to podle mě ty pravá kritéria nejsou 😕

zanetka82
18. led 2008

ahoj souhlasím s tebou. ja měla první porod docela dlouhy a řikala jsem si že na mě asi zapoměli i s jídlem i s pitím a ono ne. pak mi to vysvětlily no oni to první vysvětlily memu manželovi ale ja během porodu to nebrala nějak v potaz.Manžel mi měl otírat rty jen mokrym kapesníčkem ale ja stejně s něho sala vodu 😀 .pak mi bylo strašně zle a začala jsem zvracet......oni ty duvody určitě mají 😉

katika1
18. led 2008

sisstin súhlasím 🙂

sisstin
autor
18. led 2008

zanetka:já měla šílenou žízen..tak jsem byla taky nasraná..no pak mi řekli, že mi hrozil akutní CR kvůli tomu, že jsem přenášela..a malej už měl špatný ozvy..jen mi to nechtěli říct, abych nepanikařila....nakonec jsem porodila normálně a v pohodě 😉 ..ale prostě by mě nikdy nenapadlo dělat něco jinak, než mi řekne odborník...čímž netvrdím, že každej doktor dělá jen to správný....ale většina se snaží... 🙂

draga
18. led 2008

siss jj já jsem teda pít mohla ale stejně jsem nepila neměla jsem na to vůbec ani pomyšlení...zrovna tak když mi chtěli pustit rádio, řvala jsem neee (co kdyby zrovna hráli nějakou děsnou písničku 🙂) a souhlasím s tebou, že mnohdy si maminky představují, že porod je vlastně o tom jak si napíšou porodní plán, ale pokud nikdy nerodí vůbec nechápou co si představit a jak už jsem tu psala xkrát jsem ráda, že jsem rodila s doktorkou, normálně, oholená po klystýru a s oxytocinem 😀

matka26
18. led 2008

ahoj...ja tiez suhlasim...
holenie je uz myslim normalny standard modernej zeny, ked uz tak min. kvoli hygiene a pri porode, ked tam nic nezavadzia 😀 urcite tiez doktorom pomoze
s klistyrom tiez suhlasim, nikdy som sa necitila lepsie vyprazdnena a potom som sa pri tlaceni sustredila len na to a nebala sa, ze pojde zo mna aj nieco ine 😀
mne trosicku sestricky pit dali, ale len tak jeden hlt malicky za hodinku, co mi vobec neuskodilo, ale dobre padlo...
ja mozem pristup lekarov a sestriciek len chvalit, bol uplne super... 🙂

kyri
18. led 2008

... no, mě by asi nenapadlo posuzovat porodnici podle klistýru nebo holení,
ale podle toho, s jakou úctou se chovaj k maminám a miminkům,
jestli převažuje rutina, anebo posvátnost toho okamžiku,
kdy přijde na svět nový miminko.
a to teda není vždycky silná stránka některých zdravotníků.

a k těm "hazardům":
znám ženu, která první dítě porodila v maringotce hezky v přírodě,
asistovala jí její ségra a muž a vše bylo naprosto ok, žádný problémy,
žádný nehody, infekce apod.
pak znám jednu, která obě svý děti porodila doma, s PA a taky ok. sama si je i vytáhla
a bylo to pro ni prostě božský, i ten pocit, že zvládá takovouhle zásadní věc,
jako porodit s minimální asistencí okolí.
další rodila před pár měsíci, doma, PA stihla přijít akorát na poslední půlhoďku - taky všechno dopadlo výborně.

... a ještě jsem slyšela o jedné (kámoška mé známé), kterou ale - narozdíl od těch předchozích) neznám osobně, ta rodila na pasece za poledne - a dobrý.

takže si myslim, že my, jako ženský jsme různý a naše porody tim pádem taky různý.
co pro jednu je nezvládnutelný nebonepřijatelný, pro druhou je naprosto ok a ani se nad tim
nepozastaví.

některé ženské umí prostě tak dobře naslouchat svýmu tělu a instinktům nebo byly tak vychované, že takový porod zvládají a jiné radši volí relativní bezpečí porodnice.

přijde mi to stejný, jako když někdo má strach z výšek, a tim pádem nedělá jeřábníka nebo neleze na skály, a jiný zas klíďo jo, protože je ve výškách rád, anebo mu to přinejmenším nic nedělá...

kim
18. led 2008

jj taky souhalsím a odsuzuju ženský, který si stojí za svým a doktora nechtěj poslechnout a chtějí si to řídit samotné 😠 Doktoři asi nestudovali tak dlouho pro nic za nic...
S tím pitím..já teda jíst i pít mohla (jen piškoty a ne celý pytel 😀 )a po 6 hodkách mi ccísaře dělali, ale jen pod epiduralem, tak asi to jedení nevadilo 😉

lukin
18. led 2008

Já mám taky dojem, že poslední dobou si rodičky furt na něco stěžují a přitom na úplné voloviny. No a některé, co si stěžují na chování doktorů, si nepřipouštějí, že ony samy taky nemají jednání v pořádku.

f.nina
18. led 2008

Naprosto souhlasím,pořád jsi někdo stěžuje,ale u porodu to je stejně potom jedno a pro mne bylo důležitý aby jse o mne a malího dobře postarali a neco jako klistír nebo dobře vybavenej pokoj ,atd... bylo až druhořadý 😉

sisstin
autor
18. led 2008

je to fakt o těch představách..já jsem z Pardubic...a každej mě od rození v této porodnici odrazoval...takže jsem se porodu bála jak čert kříže 😒 ...a šla s nejhoršími představami....a nakonec jsem byla strašně mile překvapená chováním veškerého personálu od doktorů až po uklízečky 😉 ale je to i o tom, že jsem za všechno poděkovala...např....a pak se tak každej choval i ke mně...nic nemá jenom jednu stranu 🙂

kyri
18. led 2008

jo, ještě dodám, že jsem rodila na podolí, kde jsme měli výborný lidi na porod, ale dětská sestra už byla horší - ale celkem to hodnotim jako dobrý.
porodu doma jsem se bála, takže jsem taky volila radši tu jistotu a bezpečí porodnice s novo JIPkou, ale příště bych si ho možná dala 😉

draga
18. led 2008

kyri teda nezlob ale ty máš za kámošky a známé samé přírodní ženy já teda bych na pasece nechtěla rodit ani to druhý (když vím jaké to je) které do budoucna plánujeme 😀 bych si to neriskla, a doma s PA teda taky ne už kvůli tomu že by něco mohlo být s mimi a převoz nemusí vždy dopadnout dobře... 😲

susik77
18. led 2008

ahoj siss, suhlasim 😉 len mi pride, ze v niekt.porodniciach zaspali dobu 😒 a zakazuju napr.pit alebo privazuju nohy len preto, ze sa to tak vzdy robilo...
som rada, ze som rodila v Podoli-v Prahe-aj ked to nie je baby-friendly hospital, myslim, ze by si to zasluzilo.Perfekt.pomohli aj s kojenim, s malou a pri porode respektovali moje potreby a nepostupovali rutinne, len preto, ze sa to tak robi...

lukin
18. led 2008

sisstin: Přesně 🙂 Některé rodičky si myslí, že se k nim lékaři a sestřičky musí chovat mile, usmívat se na ně atd., ale ony samy to nedělají.

sisstin
autor
18. led 2008

draga: já jsem jak ty..já si neumím představit, že bych někde s plnýma střevama rodila na bobku ve sprše 😅 😅 😅 😅 😅 ale o to mi nešlo...spíš mi vadí, kam se v dnešní době poděla slušnost...každej si jen na vše stěžuje..a sám se chová nic moc 😅 😅 😅 😅 😅

shela
18. led 2008

Ja som bola tiez spokojna s lekarmi ale az po porode 😀 Kedze som nemala moc jednoduchy porod( 30 hodin) aspon nejaku urychlovacku mi mohli dat...ale oni nic. 😖 No ale aj tak dost mi pomohli v inych veciach..a az po porode mi vraveli ze oni tu vo Svedsku neuznavaju ziadne urychlovacky nic. Nechavaju zenu aby sa na to pripravila sama.

sisstin
autor
18. led 2008

jako Ordinace v růžové zahradě je blbej příklad 😅 😅 😅 ale jestli jste viděly ten díl, kde maminka přenášela...a odmítla hospitalizovat..tak něco takovýho mám na mysli 😕

lukin
18. led 2008

sisstin: Jo viděla jsem to a hned jsem si vzpomněla na koníka 😀

zanetka82
18. led 2008

Ježiš to snad slyším poprve že ještě se někde uvazují nohy, a to proč? aby je rodička jako nekopla. vždyť to je strašne.......mě třeba u prvního bohužel a taky bohudík musela dr. skočit po bříšku aby se maly dostal ven. v tu chvili jsem si myslela že porodim ještě jednou 😅 druhy den jsem byla modra a žluta snad všede

draga
18. led 2008

siss však jo ať si každá rodí jak myslí já bych to prostě neriskla ani napodruhý ani napotřetí...vždy jde přece o mimi a o slušnosti..no ke mě se chovali moc hezky ale je fakt, že holky co rodily na Kladně si např. stěžovaly, že je prudily, já si taky myslím, že záleží i na nás jak se chováme my...pokud je někdo arogantní a důležitej, nakluše s plánem a požadavky, nedivím se, že některý doktor to těžce nese zvlášť když rodí třeba 5 dětí denně 😎

kyri
18. led 2008

draga, no, samé zrovna ne, třebas ta od těch dvou dětí je úplně normální ženská, jen se tak hrozně bojí nemocnic, že se naopak bála, že porod TAM nezvládne 😉

--- no, a však to píšu, že jako ženský jsme různý, takže se nedá říkat, že mimoklinický porody jsou vždycky a všechny nebezpečný, protože prostě pro některý ženský to není víc nebezpečný než pro nás, co rodíme v těch porodnicích...

sisstin
autor
18. led 2008

zanet: je to proto, že některý ženský odmítají spolupracovat...netlačí dle pokynů atd..... 😒

mně zas když napichovaly oxitocin, tak to prostě nešlo do žíly..páč jsem se v kontrakcích cukala..za což jsem se asi stokrát omlouvala..ale fakt to nešlo mít ruku v klidu 😅

danka1
18. led 2008

Ja som tiež rodila normálne v porodnici, ani sa ma nepytali na holenie alebo klystir, proste dali a hotovo, bolo to smozrejme ved s plnymi crevami rodit si neviem predstavit, tiez potom to sitie ked je zena neoholena... neviem. Ale hlavne suhlasim ze su to drobnosti prosti tomu porodu. Moj porod trval 12 hodin, bolo stale roziko cisarskeho, lebo malicka bola otocena ritkou dole, ale nakoniec sa nam to podarilo normalne, za co mozem vdacit aj zdravotnickemu personalu, lebo boli skuseni odbornici a neurobili cisarak hned zbytocne. Dolezite je zdrave babatko. Iste by som nechcela rodit bez lekara pri sebe 😉

draga
18. led 2008

shela mě kdyby nedali oxytocin tak Dalíček umřel, odtekla mi voda a vůbec jsem nebyla otevřená ani připravená rodit, žádné kontrakce nic ☹

susik77
18. led 2008

kim:ja si naopak myslim, ze kazda zena by mala predovsetkym pocuvat svoje telo-len ona sama vie ako sa citi...lekari to nevmozu vediet...ved kolkokrat sa stalo, ze lekar, al. sestra povedalui, ze najblizs. par hodin nic nebude a zena do polhodiny porodila...aj na kurze nam zdoraznovali, ze mame pocuvat vlastne telo...lekar za teba neporodi, to musis sama 😎
tymto nezatracujem lekarov-ale oni su na to, aby asistovali pri porode, ale zena musi porodit sama 😎
porod nie je operacia, je to pirodzeny proces 😉
ked som rodila, bola pri nas len PA, nosila dr.ukazovat len monitor-vysledky, Dr.prisla akurat chtit mimco a zasit ma...

sisstin
autor
18. led 2008

draga: já ho taky musela mít...už byl pekelně nalykanej plodovky 😒

bihan
18. led 2008

Ja môžem len súhlasiť.. nie sme v stredoveku, aby sme museli rodiť prirodzene.. treba si uvedomiť, že úmrtnosť pri tých "prirodzených" pôrodoch bola veľmi vysoká a väčšinou sa zachraňovalo dieťa, nie matka (viď. cisárske rezy 😖 ).
Je fajn môcť rodiť v polohe, ktorú si vyberiem (aj keď pri pôrode mi to bolo jedno, chcela som porodiť a bolo mi jedno ako 😅) a rešpektovať pár maličkostí ako položiť mimi mamine na bruško, ztlmiť svetlá na sále a nechať len tú zvláštnu lampu atď. ale rozhodne pod dohľadom lekárov...
Sama by som bez pomoci lekárov asi neporodila - mala som pri pôrode malé komplikácie a vďaka Bohu za to, že som nerodila "prirodzene" niekde doma a možno by ma do nemocnice ani nestihli previezť...
No a ešte nepochopím ani prístup niektorých mamičiek, ktorá chcú ten spomínaný prirodzený pôrod a rodiť bez epidurálu 😅.. ak niekto začne rodiť a zvláda to v pohode, je to iná vec, ale odmietnuť epiduáral len aby som si "vychutnala" pôrod ako mala moja matka a stará matka... ďakujem, toto fakt nemusím 😉

sisstin
autor
18. led 2008

susik: v něčem souhlasím...ale každý porod bohužel přirozený proces není 😉

draga
18. led 2008

susik však jo u mě taky byla PA a doktorka přišla občas na kontrolu a pak samo k porodu 😎 ale právě to že natáčeli monitor bylo dobře že víš jak si vede mimi, když rodíš na pasece tak víš prd a o tom to je..

siss tak to je taky asi bez debat co?

prostě ať si ty mamky co jsou xeny rodí doma a v lese já nejsem ten typ tak děkuju za porodnici 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru