"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

kristi
18. led 2008

taky po hmatu, po pameti, bez problemu, clovek uz to ma vcelku nauceny

susik77
18. led 2008

u nas boli sami sympaticki mladi doktori 😉

bihan
18. led 2008

mňa taký mladý sympatický práve rodil 😀

certica
18. led 2008

bihan, ten moj uz ma prax. ked sme sa zoznamili a takmer na uvod som ho hned poziadala, nech ma oholi, tak sa mu dobre triasli ruky 😀

susik77
18. led 2008

inak este o tom porode: ja som mala po porode horucky a zvys.CRP a vysoky krv.ylak...nevedeli mi zistit, z coho to vsetko je, tak sa ma pytali, co so mnou maju robit 😀 😀 😀

kristi
18. led 2008

jeste me napadlo, ze nejtrapnejsi mi prisly vizity, proste sundat nebo vyhrnout kosili a ukazat pipku 😅

bihan
18. led 2008

mne celkom vadilo aj to, ako mi "pomáhali" s dojčením, strkali moju bradavku malej do úst a obmackávali mi prsia, či nemám zápaly 😖

zuzu13
18. led 2008

kristi, to áno...a hlavne keď prišli dve vizity po sebe....lebo aj primár chcel vidieť 😀 😀 😀

susik77
18. led 2008

kristi: mne cely cas chvalili, ako sa mi to krasne hoji a ze som uz gynekologicky uplne ok a prisla som domov a za 3 dni sa mi stehy rozpadli 😎 chodila som k mojmu gynekol. na laser a pytal sa ma, kto ma sil, ci nejaka sestricka 😎

petra2204
18. led 2008

Ahoj,

nedočetla jsem celou diskusi, ale myslím si, že tzv. přírodní porod vyžadují hlavně ty maminy, které budou rodit poprvé a nevědí o čem to je. Rodila jsem třikrát a ani před třetí porodem jsem si nedokázala přestavit, že bych si vydupávala nějaké specialitky. Doktoři jsou většinou zkušení a vědí co dělají, narozdíl od mamin, které viděli porod v televizi. Já jsem byla vždycky ráda, že jsem ráda a že mni někdo pomohl.

sisstin
autor
18. led 2008

holky..já byla vždycky stydlín jak prase..ale v těhu mě to nějak přešlo..a všechno mi bylo fuk 😅

draga
18. led 2008

kristi jj a ještě odendat tu vložku 😀 😎 to bylo něco 😝 ale mě šili jen maličko snad jeden dva stehy už druhej den jsem seděla v tureckým sedu na posteli 😎

mamacat
18. led 2008

u nas chodili kontrolovat vlozky 😝 zdvihli paplon a kukli sa..
na druhy den po porode sa ma pytali ze ako mi ide kojenie a ja na to ved ja este nemam mlieko.. na to sestricka bez varovania mi odhalila prso a stipla bradavku, ze vsak mate kolostrum.. au, jak to bolelo 😝

kristi
18. led 2008

Drago, no asi tak....a ja si tam prikladala oblkladecek.... 😉

yonanevi
18. led 2008

to vam verim , ja som nerodila este ale mala som potrat a vtedy mi bolo vazne jedno co mi robia ci to je chlap alebo zena, ja som mala take krce ze keby mi aj rezali hned brucho tak si to dam 😀

certica
18. led 2008

v tomto smere musim ocenit moj cisarsky, ukazovala som len jazvu hore 😀

draga
18. led 2008

já si hned řekla o mast na hemeroid a jak se mi dobře kadilo 😀

sisstin
autor
18. led 2008

draga: no kadění je porod číslo 2 😔 😅

zuzu13
18. led 2008

certi 😀 dtto

certica
18. led 2008

a ani s tym kadenim som nemala najmensie problemy

draga
18. led 2008

siss ty jo já měla z toho strach jak jsem šla manžel mi dovalil zavařený švestky 😀

kristi
18. led 2008

siss, no ja to cekala horsi, po vsech tech Activiich a kefirech se to nakonec dalo

bihan
18. led 2008

tééda.. s tou vložkou je to husté 😅 Ja som mala len maličké šitie a v pohode som sedela už po pôrode, ale občas to chceli skontrolovať.. a so sprchou na izbe sa to dalo zvládnuť 😀

zuzu13
18. led 2008

certi, ja po prvom cisárskom v pohode, ale po druhom, to bol fakt pôrod...keď mi začalo byť treba ka..ť, tak ma až pot zalial...to trvalo skoro mesiac...áááááááááááááááá

ivce
18. led 2008

Holky vy zase máte téma 😉 😀 😀
K tomu porodu - já jsem byla za klystýr vděčná a sama jsme o něj křičela ode dveří, fakt by mi bylo trapnější tam asistentku při porodu pos...., než že mi předtím udělali nálev. V nemocnici mě neholili, prostě jim stačilo, tak jak jsem byla oholená já sama. A jinak jak psala na začátku Siss - jsou to odborníci, já amatér prvorodička, takže jsem jim fakt hodně důvěřovala a věřím, že pro mě udělali úplně to nejlepší. Rodila jsem poměrně dlouho, měla jsem poruchu kontrakcí, takže v jedné chvíli jsem je měla po 2 minutách děsně silný a za pár minut zase třeba po 8 a tak se to opakovalo celý den 😠 navíc jsem se neotvírala, voda nepraskla - takže do mě napíchali co se dalo a věřím, že to bylo pro moje dobro. Kdyby mi takhle nepopmohli, tak tam hekám ještě teď 😀 Jen mě štvalo, že mě nepřivázali nohy, fakt 🙂 pro mě ta poloha byla jakási nepohodlná a vždycky když jsem začala tlačit, tak mi nohy z kozy sklouzávaly a já se soustředila na to abych nekopla asistentku do hlavy a ne na tlačení. Fakt mě to znervozňovalo 😠 Když bylo po všem a říkala jsem PA, že mi je měla radši přivázat, tak se na mě tak vyděšeně podívala a řekla, že mě přece nebude přivazovat jak psa 😀 že to dělá třeba až v případech, že rodička nespolupracuje a chce jim z kozy odejít 😀 Takže i když to nebyla žádná sranda, tak byli všichni moc příjemní, doktor při šití vtipkoval, já na něho řvala, ať už to konečně došije - fakt to bolelo jako kráva, byla jsem hodně potrhaná 😖 ale na porod, i když dlouhej, vzpomínám s dobrým pocitem. Rozhodně neudělali nic, co bych si nepřála a co by mi nebylo příjemný. Jo a jíst i pít jsem mohla, i když jsem toho teda moc nevyužívala, neměla jsem na jídlo ani pomyšlení.

kristi
18. led 2008

ono to je spis psychickeho razu,clovek se tak boji,ze to bude bolet, at si to psych. zakaze, a to je problem

draga
18. led 2008

já mazala a jelo to jako po másle ale poprvé hned druhej den jsem fakt měla bobky teda jako že jsem se bála 😀

markettka
18. led 2008

Když jsem chodila na praxi na porodnici, tak mi bylo strašně trapné chodit před vizitou a halekat "maminky, vyhrnout košile a ukázat vložky" bohužel nás k tomu nutili... To samé na gynekologii, ach jo

mamacat
18. led 2008

s tou velkou potrebou tiez nas stresovali.. aj kazdu hodinu sa pytali ci sme uz boli na wc... a strasili nas ze nas nepustia domov ak sa nepodari k...

sisstin
autor
18. led 2008

mně se chtělo kakat..ale měla jsem pocit, že mi ty stehy musej prasknout 😕 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru