"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

arabeska
18. led 2008

monkula ano,taka vysoka strasne xuda a vyzera ako xlap,striedaju sa s tou madarkou a vzdy sa mi tam na cecky kukala ked som kojila 😅

draga
18. led 2008

certica jj ale mě to vůbec nedošlo...manžel už měl vodu po kotníky a taky mu to neseplo 😀

monkula
18. led 2008

fuha, nepamätám, asi si sa jej páčila...

certica
18. led 2008

draga, takze rovno lázně 😀 a zadara 😎

draga
18. led 2008

jé mě brečí dítě tak se loučím 😉

monkula
18. led 2008

ahoj draga, snáď sa ešte niekde stretneme, nech sa pobavím... 😀 😀

susik77
18. led 2008

inak, bola som happy, ze som okrem kontrakcii nemala ziadne ine bolesti 😉

karotky
18. led 2008

Tak já jsem chtěla spontální porod,ale nakonec jsem za oxitocin byla ráda.Bez něho bych neporodila nikdy. 😀
V porodnici se mi líbilo,byli tam na mě hodní,ikdyž jsem si to uvědomila až po porodu.Do té doby se mi zdálo,že tam na mě každý dlabe a je jim jedno,jak mi je. 😀
Rozhodně nejsem taková hrdinka,abych rodila doma. 🙄

vesi
18. led 2008

teda baby, človek tu hodinu nie je... ale som sa dobre pobavila 😀 😀 😀

certica
18. led 2008

no vesi, v najlepsom si odisla 😀

monkula
18. led 2008

tak dajte dáku príhodu, nech sa pobavíme... 😀 😀 😀

vesi
18. led 2008

všimla som si 😀 a k tej stolici, mňa najviac pobavilo, ked som skoro 3 dni poriadne nejedla a pýtali sa či stolica bola 😝 a z čoho asi 😀 😀

vesi
18. led 2008

no, dajte, nič ma nenapadá...

certica
18. led 2008

vesi, mne zas nechceli verit, ze uz bola 😀 , ani prdy...

monkula
18. led 2008

ale ešte dobre, že nekontrolovali, či stolica bola... 😀 😀 😀

vesi
18. led 2008

vidíš a mne verila, lebo ja som povedala, že bola, bála som sa, že ma nepustia domov 😝 😀
ale spomínam, si, že ked ma prijali v 30tt na rizikové a pýtala som sa spolubývajúcej, že koho máme izbovú, tak nevedela jej meno, ale podľa opisu som hned vedela o koho ide. " malá, silnejšia, červené vlasy a vytetované obočie" tak tú som si pamätala aj po 3 rokoch a keby som ju mala pri pôrode( pri normálnom), tak zo stresu to dieťa vytlačím za pár sekúnd 😝

vesi
18. led 2008

monkula, stačilo, že kontrolovali vložky a spomínaná Dr. na mňa ešte jačala, že sprchovať sa mám až po rannej vizite 😠

monkula
18. led 2008

A ktorá doktorka to bola? takú si nepamätám... 😕 😕

vesi
18. led 2008

ked ja si neviem spomenúť na jej meno 😝 na každého jačala, nikdy sa neusmiala, rozprávala sa vraj sama so sebou a ešte aj sestričky ju volali gestapáčka 😅

monkula
18. led 2008

Tak to teda netuším ,asi mala dovču... 😀 😀 😀
A kedy si ležala na rizikovom?ja od 19.1. do 21.1....

vesi
18. led 2008

ale ja ešte o rok skôr ako ty, bolo to tesne pred Vianocami, teda pri druhej dcére, pri prvej v auguste alebo v septembri, už sa nepamätám. a teraz si nie som istá, ale myslím, že sa tá Dr. volala Hrivňáková 😒

alcatko.j
18. led 2008

Holky, vyborne a prekvapive vtipne tema, Siss, mas bodaa 😀 😀 😀 😀

K tematu.Pipinu jsem udrzovala uz 14 pred terminem v naprostem poradku, holila mama, holil tata, hola cela rodina, hlavne aby bylo vse oukej 😀 A kdyby si me chteli v porodnici presmrdolit samy, bylo by mi to fuk, hlavne at jim se dobre pracuje 😀
Klystyr byl pro me jedna z tech prijemnych veci na porodu, takovou ulevu jsem uz dlouho nezazila, opravdu nechapu, jak to nekomu muze vadit, ja po 31 hod od prvniho , jsem prosila o dalsi(byla jsem presvedcena, ze se mi tam musela zas neco nashromazdit 😀 ).
Na druhou stranu, pri porodu, pri te finalni casti jsem spolecne s nelincinou hlavickou se jim tam vycurala,ale na curani myslim klystyr neni 😅 A bylo mi to uplne ale uplne jedno, vim, ze jsem akorat rekla:"juj" 😅
Pp jsem nemela ani jsem si ho nepripravovala a to z toho duvodu, ze to, co jsem povazovala za dulezite, jsem snad tak nejak verila, ze je automaticke...Poslouchala jsem veskere rady a doporuceni, protoze jsou to odbornici, kteri to semnou a s nelinkou mysleli dobre.neudelali by dle meho nic, aby situaci zhorsili, zpomalili...Opet na druhou stranu, kdyz jsem neco nechapala jsem se zeptala, ne nijak neduverive, nebo arogantne, proste normlane, pokousela jsem se taky hodne veci resit humorem a hned bylo lip, i ty PA se pak trebva zasmaly 😅
Nohy jsem mela privazane a byla jsem za to rada, pac jsem mela tendence se odtahovata odlizat jim, asi abych unikla 😀
Jedina vec, ktera me malinko vadila,byla ta, ze odnesli nelinku a dlouho mi ji nenesli, to jsem jim musela pripomenout nejaky to prvni prisati do 30 minut, ale udelala jsem to pokorne, ne podlizave a jeste se mi omluvili 😅

certica
18. led 2008

vesi hej, hrivnakova 😀 my sme ju volali sova a mala som ju ako izbovu, ked som bola na rizik. uz tam nerobi tusim

monkula
18. led 2008

Vesi, som si nevšimla, tú jednotku pred 10 mesiacov 😅 😅 😅
Hrivňáková mi nič nehovorí...

vesi
18. led 2008

alcatko, zdieľam rovnaký názor ako ty. našťastie som v nemocke natrafila na ľudí so zmyslom pre humor. ked ležíš niekoľko týždňov v nemocnici a príde na vizitu Dr. so zmyslom pre humor, tak je to - nazvime to "osviežujúce a hned sa človek cíti lepšie 🙂

certica
18. led 2008

monkula, ona chodila jak s vrtulou v zadku

monkula
18. led 2008

Nempamätám 😔 😔 😔 😔

vesi
18. led 2008

certi, aj ja som ju mala ako izbovú pri saške a pri Nikolke som ju mala na šestonedelí, tam sa vtedy striedal každý tt iný Dr. a ja som mala ju, preto som si ju pamätala 😀 😀

lukin
18. led 2008

alcatko: To tě holila mamka i taťka, nebo jak to mám chápat? 😀 Já bych se hrozně styděla 😅

vesi
18. led 2008

certi, presne tak 😀 😀 😀 ale ked ma mala pred Vianocami pustiť domov a jej nadriadený povedal, že tam mám ostať do konca tt. tak prišla za mnou či nechcem ísť domov, nech mu poviem a dokonca sa na mňa aj usmiala 😀 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru