"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

alcatko.j
21. led 2008

Parybko, nevim, jestli jsi cetla celou diskuzi, ale mozna mata myslela "prirozenym"porodem porod doma, nebo nekde na louce, taj, jak jsme tu v prubehu cele diskuze debatovaly, vis? 😉

parybka
21. led 2008

přečetla jsem pár stránek... ono je to hodně o tom pojetí, co to vlastně "přirozený" porod je...
Na louce bych taky nerodila 😉 zas tak "přirozený" jsem ho nechtěla...

spíš se mi líbilo pojmenování, jak tu někdo napsal, "aktivní" a "pasivní" porod

babalala
21. led 2008

mata78 - myslím, že opravdu hodně nedorozumění vzniká z nepochopení termínu "PŘIROZENÝ POROD" - takže si ho dovolím vlastními slovy vysvětlit:
PP je takový, kde není užívána žádná medikace, k tišení bolesti se používají pouze přírodní prostředky - masáže, voda, aromaterapie, autosugesce a jiné. Rodička "naslouchá" svému tělu, které ji samo navádí, jakou má zaujmout polohu, kdy tlačit a kdy ne. Monitorování ozev probíhá pomocí porodnického fonendoskopu. Lékař může být samozřejmě přítomen, ale zasahuje pouze, když je to nutné. PP může probíhat v porodnici - pokud je tomu personál nakloněn - opravdu není nutné, aby rodička odbíhala někam na louku, jak se to na této diskuzi prezentuje... 😀 Ale k tomu musí být ze strany porodnice ochota.

Pokud bys rodila doma, pouze s PA, tak by určitě Tvůj porod taky dobře dopadl - ona by Tě totiž velice rychle lifrovala do porodnice - horečka je příznakem možné infekce a taková komplikace se musí řešit medicínsky. Je ovšem dost možné, že horečku a zimnici způsobila právě epidurální analgezie - jsou to jedny z popisovaných možných nežádoucích účinků. Ale na to Tě lékaři asi předem neupozornili, že? A taky jsi nebyla ve stavu zvažovat možná rizika.. A o to mi právě jde - nechci nikoho přesvědčovat, aby rodil tak, nebo onak, jenom se snažím Vás přesvědčit, abyste si o "chemii" používané při porodu předem něco zjistily a nedůvěřovaly lékařům naprosto slepě. Bohužel - pro většinu z nich je porod jen každodenní rutina a rodička a dítě jen položkou ve statistice.

Přeju Ti, abys v srpnu zažila porod, na který budeš vzpomínat s pýchou a radostí!!! 🙂

f.nina
21. led 2008

Tak si to tady čtu a padl tady dotaz jestli nejaká mamina rodila bez chemie tak já se můžu přihlásit 😔 ,neměla jsem ani klistýr,oxytocin.prostě nic a u šití taky žádné umrtvování byl jen jeden steh tak netřeba,můj porod byl rychlovka takže jse ani nic nestihlo dát 😉

mata78
21. led 2008

Ahoj parybka. nechcela som , aby niekto koli mojmu názoru vstaval zo stoličky. tým prirodzeným pôrodom som myslela pôrod doma, alebo na luke ako to tu už niektorá mamička písala. a teraz musím povedať niečo na obhajobu môjho pôrodníka. nenútil ma na epi. ja sama som ho poprosila, lebo som mala veľké bolesti a nebola som ešte otvorená ani na dva prsty. musela som podpísať, že som si vedomá všetkých nasledkov vzhľadom k tomu, že som žiadala pod vplyvom bolesti o epi. poviem vam pravdu, že v tej chvíli mi bolo všetko jedno. ale som už poučená a viem, že budem absolvovať všetky potrebné poučenia. ale dúfam, že sa dohodnem na cisarskom. ani si neviete predstaviť ako sa bojim dalšieho pôrodu. ani nie tak koli sebe ako koli babatku. ta bolesť a všetko okolo toho sa dalo zvladnuť. už si ju ani neviem vybaviť. zostal mi iba ten krasny pocit ked mi na niekolko sekúnd ukazali naše slniečko. ale nikomu neprajem ten strach o dieťatko. ani si neviete predstaviť čo som celý ropk prežívala. bala som sa každej kontroly na neuro či bude všetko ok. predsa mohlo dôjsť k poškodeniu mozočka ked ju tahali tým zvonom. ale našťastie je všetko ok. a ja sa teším z našej malej aká je šikovna ( po mamíčke 😀 )

siima
21. led 2008

Sisstin, naprosto souhlasím! Všude kam se v časopisech atd. podívám se pořád opakuje "přirozený porod" jako zaklínadlo. Ale že po staletí díky "přirozenému porodu" umíraly jak matky, tak novorozenci a novorozenecká úmrtnost se díky medicinálnímu porodu snížila na minimum, to už nikdo nepíše... Já jsem v létě rodila ve velké pražské porodnici, všichni mě stále strašili, jak je to tam jako na běžícím pásu atp - ale bylo to naprosto v pohodě, personál ok, péče ok, pít jsem mohla a taky jsem mohla čokoládu 🙂. Za epidurál bych byla ochotná zaplatit v té chvíli cokoli 🙂 a dostalal jsem ho zadarmo, takže naprostá spokojenost. A že nikdo nesvětil příchod nového života nebo se nedivil nad tím zázrakem zrození 🙂 - teď trochu ironicky, nechci se nikoho dotknout -..., no děkuju pěkně, já byla ráda, že to mám za sebou a že nás na boxu nechali v klidu s manželem a jen občas přišla PA/Dr. zkontrolovat. Když někdo propaguje přirozený porod, tak tedy se vším všudy ne? Bez měření ozev, bez ultrazvuku, bez epidurálu, proč ne? Ale měl by si být vědom všech rizik, která s sebou nese.

sisstin
autor
26. led 2008

tak už jsem zas kdesi četla, jaký jsou doktoři svině..dělaj zbytečný nástřihy a císaře..a vůbec...chachacha 🤐

karotky
26. led 2008

Oni toho taky napíšou.............. 😀 a jen z poloviny je to pravda. 😎

lenkazdenek
26. led 2008

Tead holky já nevím,ale já přirozeně nerodila ani náhodou,jsem strašnej auau tak jsem měla jak utišovačku tak epidural a klidně a vůbec toho nelituju. Hele asi je to blbý ,ale nják jsem o njáký chemii vůbec nepřemýšlela,navíc každý miminko se setká s njákou chemií ať už v bříšku nebo po narození

yonanevi
26. led 2008

taka otazka nie je jedno ako porodite ked porod dopadne dobre, a vy ste bez bolesti 😀 a hlavne ze babo sa narodi v poriadku 😵

melory
26. led 2008

prirodzenym porodom by som rodila asi tak tyzden a "neprirodzenym" za pomoci lekarov 4hodiny.
a uz tu niekdo spominal, ze neprirodzeny je snad len nosom.

draga
26. led 2008

siss 😀 😉

monkula
26. led 2008

melory, že nosom 😀 😀
Ahoj draga... čo keby si s nami chodila pokecať do Pokec pre mamičky? Aj ty siss ,šup sup, až tu budete, chcem sa zase posmiať... 😉 😉

ketka
26. led 2008

Tak mě bylo celkem jedno, jestli mi daj klistýr nebo nedaj, jestli budu moct pít nebo nebudu, páč jsem to jenom chtěla mít za sebou. U mě to přirozený nebylo hned od začátku, páč jsem musela mít na vyvolání kapačku, jinak bych byla těhotná asi ještě teď a pak jsem si kvůli nesnesttelným bolestm nechala dát i epidural. Zkoušela jsem skákat na míči, ale to bylo ještě horší, zkoušela jsem chodit, ale při kontrakcích jsem se neudržela na nohou, takže já bych přirozný poraod asi ani nepřežila 😀

Samozřejmě nemám nic proti někomu kdo přirozený porod chce, ale já bych na to teda neměla a až budu rodit další mimi (jestli ho vůbec kdy rodit budu), tak budu řvát, že chci epidural už od brány porodnice 😅

draga
27. led 2008

monkula díky za pozvánku tak já se zkusím k vám podívat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru