"Nepřirozený"porod

sisstin
18. led 2008

Ahoj holky...pořád tady čtu o tzv.přirozených porodech 😉 nejsem vyloženým odpůrcem, ale občas mi přijde, že hodně maminek má nereálné představy...a mnohdy tou svou touhou pro vše přirozené ohrožují sebe i dítko 😕 nejsem zdravotník, ani nemám s touto profesí nic společného..ale věčné zatracování porodníků se mi moc nepozdává. 😒 Já jsem např.při porodu pít ani jíst nesměla, což se mi v té chvíli samozřejmě nelíbilo..ale pak jsem zjistila, že to své důvody má...jakož i oxytocin atd. 😉

Nechci, aby se tady zase hádalo...jen mi občas přijde, že si každý stěžuje na přístup lékařů(Pa, dětských sester), ale už se nějak nebere v potaz, jaký přístup má sama rodička k nim ....jen tak pro zamyšlení 😉

monkula
18. led 2008

Sisstin, súhlôasím, niektoré ženy si len sťažujú na prístup a pritom oni sami sa chovajú ako "pozoridemjavšetkoviem"
Pri druhom pôrode boal vedľa mňa mamička ,ktorá tam bola od rána...Ako mi pán doktor pri začívaní povedal, mamička si tam nabehla a žiadala niečo na urýchľovanie kontrakciií... Tak jej dali urýchlovačku, lenže milá pani sa prestala otvárať a kontrakcie stúpali a stúpali, potom jej dali ešte niečo iné, a zase nič, takže celý deň trpela ako kôň, kontrakcie, ale krčok sa neotváral... A potom sa ho sestrička opýtala, čo s ňou? A lekár, sekcia, nič iné neostáva, nebude mať silu na samotné tlačenie...

A ešte mi rozprával, ako niektoré nespolupracujú, odvolávajú sa na spomínané plány a nakoniec končia pod nožom...
😒 😒 😒

A tiež si myslím, že len malý zlomok žien sa neholí "tam dole" aj v civile... Ve´d taký prales tam... 😝 😝 😝

draga
18. led 2008

petrolejka přesně tak souhlasím s tím klystýrem (též si ho sem tam doma dělám, mediální hvězdy za to paltí šílený prachy 🙂) a přeji ti klidný a pohodlný porod 🙂)

kim
18. led 2008

Mě to ochlupení ani nikdo nekontroloval 😀 PA se zeptala "jste oholená??" Já řekla JO a to jí stačilo.Jinak klystýr byl fakt super, taková úleva, taky jsem uvažovala, že si to budu dělat doma, ale naštěstí s tím problémy nemám, tak je to na doma zbytečné.Stejně tak, když se mi po tom císaři totál zastavily střeva a byla jsem jak balón, tak rektální rourka byla taky velká úleva, sice se občas nekontrolovatelně ozval prd, zrovna v nevhodnou dobu 😀 ale to už člověk musí prostě brát v pohodě a dělat jako, že to je normálka 😀 😀 😝

shela
18. led 2008

monkula... nie vzdy robia sekciu..zalezi len od lekara. Ja som sa otvarala asi tak..po 12 hodinach len 2 cm.. a po 30 hodinach som malu vytlacila aj sama..A zasa nemozes odsudzovat take zeny co s tym maju problem..ja keby to bolo mozne by som brala tu urychlovacku ale nedalo sa.. Kazda zena ma iny prah bolesti

susik77
18. led 2008

monkula: ja som uvaz. o porod.plane-myslim si, ze je to ok.v porod.mi povedali, ze v lpohode, ze PA so mnou prekonzult. co pojde a co nie...myslim, ze prave to je to spravne: aby zzdravotnici s mamickami hovorili otvorene-nie ako: vy nic neviete, vy ste len pacientky 😎 a naopak: manmicky by mali respektovat, ze lekari su odbornici a ze oni musia zhodnotit situaciu a postupovat tak, aby sa mimi ani zene nic nestalo 😉
nakoniec som nemala ziadny pp. na kurze som sa dozvedela, ze vsetko, co tam chcem mat, v podoli robili samozrejme.bola som velmi spokojna 🙂 aj na buduce by som tam chcela rodit 😉
este sa mi velmi pacilo, ze pri porode, aj na prav.kontrolach v tehu sa mi kazdy lekar predstavil a povedal mi, co mi budu robit...a uplne super na sestinedeli, ako sa str.smeny, prisli ku mne detska sestra aj zenska sestra, pozdravili, spytali, sa, ci nieco nepotrebujem, oznamili mi vysetrenia, aj co budu robit malej...
bolo to fakt velmi profesionalne 🙂

monkula
18. led 2008

Shela, ja nikoho neodsudzujem, to si ma zle pochopila... načo sa napchávať liekmi, ak nie sú potrebné?

A PP je fajn, ak si žena stanoví normálne podmienky a rešpektuje aj lekára, nie že odmieta lieky, alebo nástrih, keď lekár sám vidí, že sa roztrhne až neviem kam... Ale ona tvrdosíjne trva na pôrode bez nástrihu, lebo to má v PP, to som chcela povedať...
Lekári vedia, čo je dobré a čo nie... Nie všetci samozrejme to ale vedia podať ľudským spôsobom...

shela
18. led 2008

ja viem monkula..ale napriklad mne by tie lieky vtedy bodli 😅 ale zasa mozno by to skoncilo tak ako si vravela ty...

monkula
18. led 2008

Iste, ty by si ich potrebovala ,no ona ich nepotrebovala, len to chcela mať rýchlo za sebou...
Mám známu, ktorá si zaplatila dve cisárske...Dôvod? nechcela sa rozťahať "tam Dole" 😲 😲 😲 😲

Ja som sa po dvoch teda nerozťahala, tvrdí môj manžel 😅 😅 😅 😅 😅 😅

sisstin
autor
18. led 2008

monkula: já bych ani nevěděla, co do toho PP napsat.. 😅

lukin
18. led 2008

sisstin: Já taky ne a navíc nemám ráda slohovky. Být PA, tak to ani nečtu 😀

sue
18. led 2008

...súhlasím so Siss a som rada, že tu táto téma je 😵
1.Rodila som s EPI - bolo to úžasné, tlaky som cítila riadne, ale bolesť nie, takže na druhý deň po pôrode som sa mohla 100% postarať o nášho chlapčeka a neumierala som od únavy 😵
2.Bez oholenia by som do pôrodnice ani neišla a neviem pochopiť čo na tom ženám vadí... však ak som oholená, lekárovi sa ľahšie šije, nie? A ak sa mu ľahšie šije, zašije krajšie 😉
3.Klystír mi bohužiaľ nestihli dať (ale pri tlačení zo mňa nič nevyšlo) a potom na druhý deň na toalete som si aj poplakala od strachu, že sa rana po nástrihu roztrhne alebo tak... celé ma to bolelo a ja som musela tlačiť, au au...
4.Odmietanie nástrihu - nepochopím... samozrejme odsudzujem ak sa to robí automaticky, ale myslím, že je určite lepšie nastrihnúť ako by sa žena mala roztrhnúť až po konečník...

monkula
18. led 2008

Siss, podobne... 😀 😀 😀 Ja som sa pri oboch pôrodoch plne odovzdala do rúk lekárom a neoľutovala som...
Síce, pri tých mojich pár hodinovkách sa ani nič podariť nedalo... 😀 😀 😀

monkula
18. led 2008

POKAZiŤ som chcela napísať 😀 😀

susik77
18. led 2008

monkula: presne take typy bab neznasam 😒
ale inak ja som sa riadne roztahala 😒 ale nejak to manz.neva...
rodila som 13 hodin-inak dali mi vybrat ci chcem epi al. nie-tak som im hned zahlas., ze nie, ale po polhodine, ked som videla, ze to este hned tak nebude, som si dala pichnut epi 🙂 a bola som velmi rada, na konci som potreb.mat silu na tlacenie, pretoze mala bola vysoko, mala omot.pupoc.snuru a povedali mi, ze keby som ju rychle nevytlacila, museli by ju ozivovat 😎 takze dalsie plus rodit v porodke-pritom okrem prvych troch mesiacov(hematomy) bolo moje tehu ok

shela
18. led 2008

monkula...to fakt?? Ci pana a mna sa pytali ci nechcem epidural, akupunkturu, vanu a tak a ja im stale ze chcem rodit normalne.. no neviem ta zena musi byt blba ze si dala cisaraky.. Aj ked to bolelo jak slak ale aj tak to bol najkrajsi zazitok v zivote..a tiez nemam ziaden problem tam dole, zeby som bola nejako roztiahnuta abo take nieco...

lenkazdenek
18. led 2008

Já jako těhotná měla trošku zkreslené představy o porodu a chtěla jsem rodit co nejpřirozeněji,bez nástřihu,nejlépe v njáké poloze v kleče atd. Nakonec jsem nevyužila ani vybavení co pro ulehčení porodnice poskytovala a chtěla jsem jen ležet a vděčná jsem byla jak za epidurál(který bych při přirozeném porodu určitě neměla) tak za nástřich,klystýr a vůbec za celkocou pomoc ,protože jsem věděla,že mi má kdo pomoc

monkula
18. led 2008

Fakt... 😒 😒 😒

ja mám slabý krčok maternice, takže ja som mala hlavne Chiarinku zostúpenú už v šiestom mesiaci, to boli nervy...
Aj ona mala omotaný pupočníka ešte aj uzol, ten ma vlastne trošku roztrhol... 😒 😒

Ja som na tretí deň po pôrode sedela s nohami cez seba, ako pravá dáma a mamina mi hovorí, Teba nič nebolí? 😀 😀 😀

Aj mne hrostil cisársky, mám myóm a ten bol v pôrodných cestách, ale vytiahol sa...Mala som strašne desivé sny, žč som zomrela, a podobné milé sníčky 😒 😒

shela
18. led 2008

monkula...mne to kus trvalo kym som prelozila nohy 😅 dost som sa im roztrhala lebo ma nenastrihli.. tak nohy som prelozila az asi tak po 7-8 dnoch 😅

vesi
18. led 2008

tiež si myslím, že niektoré ženy sa sťažujú na nemocnicu a lekárov, že na nich napr. nakričali, ale nepovedia aj to, že nespolupracovali pri pôrode a podobne. dobrovoľne sa priznávam, že mám za sebou 2 cisárske, ale nie na vlastnú žiadosť. pri prvej dcére som ležala na rizikovom, ked zo dňa na deň rozhodli, že to bude sekcia, bol to pre mňa šok, nikdy ma ani nenapadlo, že to bude takto, ale priznávam, že sa mi aj uľavilo, lebo som na tom bola dosť zle zdravotne, bola som vyčerpaná a nemohla som sa dočkať, kedy bude dieťa vonku, v tej chvíli mi bolo absolútne jedno akým spôsobom 😅 . pri druho, kedže to bolompo 3,5 roku, som sa znova pripravovala na normálny pôrod, ale nakoniec to bol znovu cisárky zo zdrav. dôvodov a kvôli riziku ruptúry maternice, tých indikácií tam bolo viac.
nejako som sa rozpísala... chcela som tým len povedať, že som strávila aj pred pôrodmi v nemocnici dosť času a nikdy ma ani nenapadlo "naťahovať" sa s doktormi. od toho sú tam aby posúdili môj stav a priviedli na svet moje deti zdravé a v poriadku. samozrejme, že sa nájdu jedinci na oddeleniach, ktorí mi "nesadli", ale v zásade to bolo O.K. 🙂 a nikdy som sa tak dobre ako po klystíre nevysr... 😀 nechápem čo na tom niekomu vadí, je to vždy lepšie ako priviesť dieťa na svet v srač..ch 😅 no nie? a rovnako aj holenie, radšej sa dám oholiť ako potom riešiť nejaké zahnisané štichy 😝

susik77
18. led 2008

baby, teraz nechcem rozputavat nejaku hadku, ale trochu mi pripada ze tato debata je o submisivite, nechat si libit arogantne chovanie od lekarov...mozno sa mylim...
ja som zdravotnik, a my sme sa teda museli spravat k pacientom vzorne...a osobne radsej pristupujem k pacientovi ako k partnerovi a nie ako k nejakemu ziacikovi, kt. musi robit, co mu ja poviem, peretoze mam na to vzdelanie...

vesi
18. led 2008

arogantné chovanie lekára by som určite nenechala len tak, ale sama som videla aj arogantné chovanie pacientky...

monkula
18. led 2008

vesi, súhlasím...javascript:addEmoticon('😀','vBody')
javascript:addEmoticon('😀','vBody')

susik, ja som našťastie arogantné správanie nezažila, i keˇmôj pôrodník začal mať kecy na meno dcérky, akože zo srandy, ja som ho akože zo srandy odpálila a potom sme debatili celé šitie...
Napokon, kto pozná Janáča, vie, o čom hovorím, že Vesi... 😀

kristi
18. led 2008

ja jsem byla rada,ze jsem a ze nekdo vi, co mam a nemam delat. Oholila jsem se sama, klystyr ani epi mi dat nestihli a rodila jsem klasicky v leze a bylo mi to vcelku jedno. Vsichni byli prijemni a super, zadnou stiznost jsem nemela...

mozna Siss videla Ruzovku, kde chteli az tak prirozeny porod, ze miminko umrelo....i kdyz je to jen serial, i to se muze stat...

monkula
18. led 2008

Kristi, pri Chiarke nestihli klystír ani mne... 😀 😀 A holím sa už roky, takže ani s tým nebol problém 😀 😀 😀

tam vyššie mi to čo vypísalo? že javascript and emotion 😕 😕 😕

vesi
18. led 2008

monkula, tak, tak 😀 😀

susik77
18. led 2008

hm, ale myslim si, ze ordinacia bola super serial- aspon sa mohli ludia dozvediet, co vsetko sa moze stat, a ze niekt. veci, co si mozno zeny myslia, ze sa s tym nic neda robit, sa daju liecit...a ze sa netreba bat ist k dr....skoda, teraz je uz ordin.o nicom...

monkula
18. led 2008

Susik, u nás už tuším ani nie je... ja som to veľmi nepozerala ,pretože neznášam Kramára 😝 😝 😝

Vesi, aj moje album sa volá Moje zlatéčka, to bude tým rovnakým menom asi 😀 😀

sisstin
autor
18. led 2008

monkula: co máš proti Maroškovi? 😅 😅 😅

susik77
18. led 2008

monkula: mne sa slovenska ordin. zdala hrozne "sucha" asi ani ja by som to na sk nepozerala 😎
ceska bola lepsia...

vesi
18. led 2008

monkula a práve pozerám, že tvoj syn je nar. 7.10.02 a moja nikola je 21.1002 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru