Noční porod, jaké to je?

missymici
11. črc 2012

Ahoj maminky,co jste rodili večer nebo v noci.... 🙂

Zajimalo by mě jake to je rodit v noci....Mám silného tušáka že to prijde v nočných hodinach,...a nedokážu si predstavit rodit unavena,ospala a k tomu vystresovana...Nebo to vše upadne,....Mám doma ješte 3 leteho kluka a hlidaní v noci bude obtižne,---tak vystresovana asi budu...
Jak jste se citili a jak jste na tom byli se silama a energii... 🙂 ?

missymici
autor
8. říj 2015

@jjustyna krasne,....❤

missymici
autor
8. říj 2015

@amazonka.k take jsem rodila 21hodin holku,nakonec vylezla po pul noci ale bylo to skvele,az na tu dobu cekani,kdy mala nechtela sklouznout dolu,

leni_tom
8. říj 2015

Bolesti mi začali v půl 2 odpoledne, do porodnice jsme přijeli v půl 8. večer, porodila jsem v 11 večer. Jsem ráda za noc, nějak mi to přijde intimnější, že je venku tma. Po porodu nám na sále ty dvě hodiny nechali jen malou lampičku zapnutou, aby malá byla v přítmí a neměla hned šok z tolika světla.
Na druhou stranu ano, při kontrakcích jsem měla zavřené oči a mezi kontrakcemi je téměř neotevírala a strašně se mi chtělo spát. A kdybych měla porod delší, vadilo by mi, že už venku svítá a porod furt nic 🙂

berusinecka
8. říj 2015

@missymici Ahojky noční porod byl lepší než denní. Voda mi praskla o půl 12 v noci, zrovna když jsem chtěla jít spát 😀. Dvouleté dítě mi spalo, manžel taky. Nejdřív jsem volala tchýni, že pro ni manžel dojede, pak probudila manžela. Ten chtěl semnou vyjednávat, že nikam nejde, že určitě nerodím.... 😀 To už jsem měla vztahy po 7 min. Manžel dovezl tchýni a pak jeli do porodnice. Ani jsem do brna nevolala, jestli mají místo. Přijali mě s otevřenou náručí, nikoho tam neměli, nechali mě i vybrat barvu pokojíčka-boxu. Porodila jsem o půl 3 ráno. Dítě mi doma spalo v pohodě celou noc, ráno byl vyjukaný že mě tam nenašel ale babička to v pohodě zvládla. Takže noční porod pohodovější, klidnější, ..Unavená jsem sice byla-když jsem ani nespala,ale ten adrenalin tam je a ani jsem na to nemyslela. Úkol zněl jasně-porodit mimouška. Po porodu jsme dvě hodiny i s manželem byly v pokojíčku, pak odjel, malého umyly a hned mi ho dovezli na pokoj. Rodila jsem o týden dřív.

bonulinka
9. říj 2015

První dcera se mi narodila ve 23 h a druhá v 0:25 h. Únava prakticky žádná, hned po porodu jsem je chtěla mít u sebe. Argument por. asistentky, ať se vyspím, že je přinesou ráno, byl nesmyslný. Pokud je porod bez komplikací, tak je matka nastavena tak, že se dokáže o miminko hned postarat a spát nedokáže.
Nevýhodu nočního porodu vidím v malém množství personálu ( někdy i dost neochotném a otráveném, co je rušíte v noci ) a v případě komplikací může chybět zkušený lékař, anebo por. asistentka. Obzvlášť, pokud rodíte o víkendu, anebo během svátků, dovolených...

mischel117
9. říj 2015

@bonulinka já teda rodila v neděli před vánocemi 10dnu a nemůžu si na personál stěžovat.a ze ho tam bylo dost.

dee69
9. říj 2015

Já jsem měla indukci, trvala skoro tři dny. Na porodní box mě odvezli v 18.hodin, porodila jsem o půl druhé ráno. Několik dní jsem nespala, ale únava opravdu zmizela....je to adrenalin a hormony dělají svoje. Taky mi to přišlo intimní, prostě takovej noční zázrak 🙂 moc si nedovedu představit rodit ve dne. Asi 4 hodiny jsem si odpočinula na pokoji a už za mnou chodily návštěvy 🙂

kustka
14. lis 2015

Já jsem rodila obě holčičky v noci- poprvé kontrakce od 13 hod., příjem 0:30 a vykoukla v 8:50, podruhé příjem ve 22:30 a vyklubala se v 5:50. Bylo to super v tom, že byl všude klid, připadala jsem si, jako bych rodila doma 🙂 (a to jsem rodila ve velké porodnici). Únavy bych se nebála, ta nezáleží na denní době, ale na délce porodu, síle kontrakcí a dalších věcech- navíc se tělo "vybudí" a příroda všechno krásně zařídí. Já jsem nespala ani ty noci, co jsme rodila, ani ty noci "po"- protože jsem byla plná dojmů a holky mě moc vyspat nenechaly😉

zdenkaj92
14. lis 2015

Můj porod .. V šest večer začaly kontrakce, ale takový malý, jako kdybych měla menstruaci. V deset se mi podařilo usnout a usnula jsem na dvě hodiny. O půlnoci mě probudila už daleko větší bolest, tak jsem počkala hodinu, šla vzbudit Radka, vzali jsme věci a jeli jsme. V nemocnici mi už při každý kontrakcí bylo špatně, na omdlení, na zvracení. Dali nás na sál, chvíli jsem byla na záchodě, chvíli ve sprše, chvíli na křesle, chvíli na porodním křesle. Ve dvě hodiny se trochu přihoršilo, ale furt to bylo ok. Asistentka chtěla píchnout vodu, ale nešlo to, protože měl hlavičku přímo na té bláně, takže jsme museli čekat, až praskne sama. Praskla asi v pět a pak to byl hukot, to byla děsná bolest. Nemohla jsem to vydýchat, chtělo se mi hrozně brečet. Pak jsem za chvíli už mohla tlačit a tlačila jsem celkem 2 hodiny a k tomu mi doktor ležel na břiše, protože to prostě nešlo. Já už brečela, nemohla, Radek vypadal že půjde taky do mdlob 😀 Už si mezi s sebou povídali, že už to není dobrý, tak jsem zabrala ze všech sil a hurá byl malý na světě. Radek brečel dojetím, já bolesti. Miminko mi dali hned na břicho, za chvíli Radek přestřihl pupeční šňůru, pak miminko ošetřili a dostala jsem ho zpět a nechali nás tam dvě hodiny samotný. Já se pak dostala na pokoj až v půl 12, ležela jsem do té doby na sále a hlídali krvácení.

replykatee
2. led 2016

Bylo to zvláštní. Do porodnice jsem přijela v pul jedne ráno, sestřičky byly opravdu moc hodné a milé. Až ve dvě hodiny vzbudily doktorku, když jsem začala tlačit. Přišla, pozdravila, rodila se mnou s pak mě ještě půl hodiny šila. Unavená jsem se necítila, stejně jsem pak ráno usnula jen na hodinu, jak jsem se těšila na malou, až mi ji přivezou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru