Noční porod, jaké to je?

missymici
11. črc 2012

Ahoj maminky,co jste rodili večer nebo v noci.... 🙂

Zajimalo by mě jake to je rodit v noci....Mám silného tušáka že to prijde v nočných hodinach,...a nedokážu si predstavit rodit unavena,ospala a k tomu vystresovana...Nebo to vše upadne,....Mám doma ješte 3 leteho kluka a hlidaní v noci bude obtižne,---tak vystresovana asi budu...
Jak jste se citili a jak jste na tom byli se silama a energii... 🙂 ?

andelka
16. črc 2012

@nikar můj teda akorát vždycky ráno napsal do práce,že nepřijde a bere si volno na týden 🙂jinak hlásil 14dní dopředu kdy máme TP, tak že tohle tam můžou čekat. Naštěstí si může vzít volno ze dne na den. Mi právě voda nerupla, u prvního až během tlačení a u druhého jsem si ji nechala odtéct...takže jsem fakt netušila jestli už je to ono nebo ne...když odteče voda, tak aspoň člověk ví, že má radši brzo jet do porodky.
Tak aspoň že jsi měla klid, já rodila ve velké porodnici, tam je porodů hodně. Starší syn je narozený teda ve 4h ráno a byl 48 mimino narozené za 10dní (z čehož ten 10den sotva začal, takže v podstatě za 9).

missymici
autor
27. črc 2012

Tak muzu uz take prispet...
Opravdu se moje tušeni vyplnilo a rodila jsem v noci.Ve 4 rano v nedeli mi odtekla voda,a celej den,celou nedeli jsem byla bez kontrakci,samozrejme jsem lezela v porodnici na čekačce a koukala na TV,nervozita kazdou hodinu stoupala,a kontrakce nikdy.Obcas se objevili MS bolistky,ale slabe.Na vecer prisli slaboucke a nepravidelne kontrakce a za hodku bylo uplne po nich,zmizeli...Kolem 11 vecer me zacali kontrakce,silnejsi,ale opet hooodne nepravidlene...Porodni as.videla ze kontrakce jsou silne,tak se rozhodli ze mi po pul noci pomuzou vyvolavaci injekci,dostala jsem jeste kapacku,ketra za 15 minut dokapala a ja v 0:15 sla po svých na sál se sestrickou,to uz bylo hodne bolestive a pravidelne....Moje neopravidelne kontrakce,ktere se spatne spousteli,byli spusobene tim,ze Biancina hlavicka neklesala dolu,byla porad hodne vysoko,i kdyz jsem byla otevrena na 7 prstu,proste se ji nechtelo dolu,tak ji pomohli.a v prubehu 30minut byla na svete.

Porod opravdu krasny,...i kdyz jsem to chvilami vzdavala,jak jsem byla unavena a nevyspala,naspala jsem od soboty 3hodky.Pak me porodni as. rekla par vet,ktere si budu pamatovat do konce zivota,vety ktere mi pomohli a dali mi neuveritelnou silu a energii a ja na jeden zátah zatlacila a hlavicka byla venku,a na druhej byla cela...uz na svete.Moje krasna Bianka....Nevim kde se ve mne ta energie vzala,ale trvala celou dobou od porodu i po dalsi dny,...prej jsem nevypada na to ze jsem prave porodila,ja chodila a smala se,mluvila a vtipkovala...,chodila jako nic,...vse proste slo hladce a bez problemu,i u Bianky,...Bylo to holky krasne...... 🙂 Nezapomenutelne.....chvile

staninka77
27. črc 2012

@missymici-Moc ti k malé gratuluji.
Krásnej porod jsi zažila až ke konci ty kontrakce musely hodně bolet.
Alespon že bylo čas v tu noc to muselo bej perfektní 🙂 ....Mě taky nic nebylo po porodu bylo to fajn mohla chodit nic mě nebolelo i když jsem byla šitá ale nemohu si stěžovat v noci je klídek. 🙂

nikar
7. říj 2015

První porod - voda praskla ráno, nakonec jsem porodila ve 22.17 s tím, že po oxytocinu kontrakce přišly až v 17.00 hodin, do té doby klid,odpočinek a doslova nuda u sudoku. Manžel jel i domů, spal v autě a zůstal až do dvou do rána se mnou. Druhý porod, odtok v 16.00 hodin, porodila jsem až v 17.00 hodin dalšího dne s tím, že večer nic nebylo, ráno mi znovu píchli vodu, v poledne oxytocin, v 15.00 přišli kontrakce a za dvě hodiny porodila. Unavená jsem nebyla, spíš nervozní z té doby. Manžel jen dokonce na noc domů.

barulina
7. říj 2015

já přijela do porodnice před 22hod.porodila jsem druhý den ve 20:00hod. čas mi byl jedno, neměla jsem pěkný porod

barusak1
7. říj 2015

Řešila jsem to stejné ... co ze starším dítětem v noci, až to přijde ( mám rychlejší porody u malého první bolesti ve 4 rano a v 5:21 už byl na světe ). Naštěstí to přišlo ráno. Odvezli jsme ho s manželem do školky a jeli 🙂 budu držet palce, ať všechno proběhne bez stresu🙂,

xoriska
7. říj 2015

Já jsem měla první bolesti v 19.00 , malá se narodila v 0.28 a na pokoj jsem se dostala kolem 4 ráno , malou mi donesli v 6.00 . Takže sem nespala vůbec 2 dny a musím říct, že to byla fakt síla... Taky jsem nechtěla rodit v noci, ale hold to si člověk nevybere 🙂 . Ale jinak musím říct, že i když jsem měla od začátku kontrakce ani ne po 2 minutách , tak kolem 23.00 už jsem vyčerpáním usínala. Takže doufám, že příště to bude v nějaký lepší čas 🙂

mollyweasley
7. říj 2015

Za mě strašné. Rozrodila jsem se v 8 večer, malá se narodila v 7 ráno. Od tří hodin jsem na střídačku řvala u kontrakcí a po skončení ihned usínala. Narodila se a vím, že první myšlenka byla "Ty vole, já jsem tak strašně unavená, že ani tu hlavu nezvednu, ale musím, ať mě tady nepomluví". Pospávala jsem pak celý den, prostě úplně vyčerpaná, nějaké chození u porodu nebo skákání na míči fakt nebylo reálné.

aklin
7. říj 2015

Do porodnice jsem přijela ve 20 hod do 21:30 u mě probíhalo natáčení a vyšetření, sepisování zdravotní karty a pak na pokoj. Až do 3:32 jsem trpěla kontrakcemi, v té době se narodila dcera. Sice se doporučuje usnout, ale to fakt nešlo. Dostala jsem epidurál, ale nedokázala jsem usnout. Jen jsem odpočívala. Když přišlo na samotný porod byla jsem hodně vyčerpaná. Myslela jsem, že neporodím, ale zázrak se stal, naštěstí jsem byla plna adrenalinu a řekla jsem si, že to zvládnu a taky to vyšlo. Po zbytek dne jsem polehávala a ještě jsem trpěla vedlejšími účinky epiduralu. Pomalu jsem nebyla schopna vstát z postele, neměla jsem ani sílu vidět malou. Takže malá byla až do dalšího dne u sestřiček.

mischel117
7. říj 2015

ahoj, rodila jsem ráno. o půlnoci jsem šla spát a plodovka praskla v 3 h ráno. Takže nevyspaná,ale situace mě probudila. Malý se narodil v 7:42. U porodu jsem měla manžela, porodní asistentku, 2 sestry a lékařku, která mě chodila kontrolovat. Pořád za mnou někdo chodil a komunikoval se mnou. Měli na mě čas. byla jsem maximálně spokojená.bála jsem se toho, že se mnu nikdo nebude.a byla jsem jediná rodička, takže jsem měla ,,klid,,. 😀 😀 😀

aklin
7. říj 2015

Porod byl bolestivý, ale užila jsem si ho. Byl krásný. Porodní asistentky mě pochválily, že na prvorodičku jsem byla skvělá.

micka1
7. říj 2015

provní jsem rodila po vyvoláváčce kterou mě dali ráno v 7 a syn se narodil ve 20.45. Druhý porod odpledne jsem dojela do porodnice protože mě bylo celý den špatně až jsem doma omdlela. Dcera se narodila ve 20.45. Třetí porod ráno mě praskla vode v půl7 do porodnice jsem dojela tak kolem 8. Celý den se nic nedělo až kolem 21 menší kontrakce. Manžel přijel ve 22 a dcera se narodila ve 23.23. Všechny tři porody bylo celkem rychlé. Syn i druhá dcera se narodili o 24 dnů dříve. Třetí porod jsem byla více unavená.Přes den jsem se sice mohla prospat, ale to já nějak nedokážu. Pak v noci už jsem byla docela unavená. Manžel s náma zůstal než dceru odnesli pak musel domá páč ráno vstával do práce. Já jsem hned potom co odjel usnula a budila mě až sestřička, která mě převážela z porodního sálu na pokoj. Dceru si nechali na novorozeneckém až do rána. 🙂

keny123
7. říj 2015

mě u druhéh syna začly bolesti v 1 v noci ve tři jsem jela o pul 4 byla v porodce a ve 4 byl na světě..super )

betelgeuzz
7. říj 2015

Obě holky jsem porodila v noci, jednu 23.44 druhou 0.51. Poprvé jsem byla v porodnici kolem 4, podruhé kolem 9. Bylo to fajn, byl tam klid, na pokoji přítmí. Když jsem rodila druhou, tak jsme první doma uspali, přivezli moji mamku, odjeli do porodnice a ráno už byl m doma. Takže za mě spokojenost. 🙂

alkena
7. říj 2015

Já mám obě holky narozené ráno, po celé noci na sále.
U první jsme dojeli do porodnice kolem desáté večer, v průběhu noci jsem i chvílema pospávala, drželi mě na monitoru, napíchli mi oxytocin, tak to tak nějak šlo 😝
U druhé mi po celkem fyziky náročném dni rupla před půlnocí voda, ještě jsme nespali. Do porodnice jsme dorazili kolem druhé. Tentokrát jsem skoro celý čas trávila ve sprše, ospalost trochu byla, ale ne moc.
V obou případech jsem ale při druhé době porodní byla plná sil a i po narození byla ospalost ta tam.
V obou případech jsem měla revizi, takže jsem si asi dostatečně odpočinula v narkóze nebo co, protože po zbytek dne jsem překypovala energií a nespala pořádně ani v noci.
U druhého porodu už starší dcera spala, když mi praskla voda, volal manžel svým rodičům, kteří přijeli a hlídali, starší byla ráno překvapená.

zuzik22
7. říj 2015

První dcerka se narodila po obědě. Na sálech byl šrumec a moc jsme neměli klid. Druhá se narodila ve tři ráno a bylo to naprosto úžasné. Rodila jsem jako jediná v porodnici. Měli na nás čas, vše šlo v klidu a po porodu jsme byli v přítmí na sále jen my tři a za okny chumelilo. 🙂

alyssa18
7. říj 2015

Já jsem podle toho, kdy přicházeli poslíčci, měla tušení, že mě to chytne v noci, a taky že jo. 🙂 První pravidelné bolesti přišly v sobotu v noci, nad ránem už jsem to nemohla vydržet, tak jsme jeli do porodnice, poslali nás domů, že se ještě nic neděje. Celou neděli to pokračovalo, před půlnocí jsme se do porodnice vydali znova, už si nás tam nechali. Trvalo to opět celou noc a porodila jsem až v pondělí před desátou ranní. 🙂 Takže jsem nespala v sobotu v noci, v neděli celý den, v neděli v noci. Vyčerpaná jsem byla opravdu hodně, mezi kontrakcemi jsem propadala do mikrospánku, ale po porodu jsem byla jako znovuzrozená a energie jsem měla na rozdávání. 🙂 Zato muž "padl za vlast". 😀

madormi
7. říj 2015

@missymici jedno dítě jsem rodila vnoci. narodila se v1 h17a druhé ve dne 12:45 a nevidí v tom žádný rozdíl 😀

missymici
autor
7. říj 2015

v mem pripade byl rozdil celkem veliky,.... @madormi

milmic
7. říj 2015

@missymici Je to skvělý!
Mě všechny porody začaly v noci, i když každý jinak. Ta noc kolem je taková tajuplná a ještě když se zhasne u porodu... člověk má takové rozjitřené smysly.
Únava opadne, to jde stranou. Povím Ti o mým třetím porodu. V neděli v noci jsem začala zvracet, ale úplně brutálně ,každých 30 minut, byla jsem přesvědčená, že mám střevní chřipku ve 40.týdnu. Brečela jsem, že kdyby začala rodit, tak prostě neporodím, jak jsem vysílená. Po 12 hodinách zvracení ustalo, ale byll mi ještě na houby. Pak jsem na chvíli usla a najednou jsem se po hodině spánku probudila, resp. probudily mě takové jiné kontrakce. A já jsem najednou byla úplně v pohodě, žádná únava, spousta energie. Přitom jsem nespala celou noc na neděli, v neděli přes den taky ne, a pak jenom večer hodinu.
No a když se to miminko narodí v noci, vezmeš si ho do náručí, zhasneš a jste spolu, to je strašně zvláštní. Ono teda i ve dne je to super (synek se narodil v devět ráno, ale kontrakce začaly v noci), ale ta noc tomu dává zase jinačí nádech.

Krom toho teda v noci bývá na porodním relativně klid, pokud nemají nějakou honku, tak bývá klidněji.

madormi
7. říj 2015

@missymici je vidět, že to je člověk od člověka 🙂 že se nedá paušalizovat

missymici
autor
7. říj 2015

to také,ale i zaleží na nemocnici.... dle mého,... nebo kdo na co natrefi zrovna,..ale u me to byla fakt krasna situace noční,se vším všudy,přala bych si i ted porod v noci. @madormi

missymici
autor
7. říj 2015

jo jo prave ten krasny klid ,ta atmosféra.... to me fascinovalo a moc uklidňovalo. u púrvniho jsme rodila od rana do odpoledne a sileny zhon,zmatek,ja ve stresu,honili se kolem sestry,doktori,hulakani po chodbe..... @milmic

madormi
7. říj 2015

@missymici jo já to chápala tak, že pro tebe bylo mnohem horší v noci 😀 já když nad tím tak přemýšlím, tak asi též byl lepší porod v noci- za prvé tam byl klid, za druhé bylo dýchatelno( bylo léto) a za třetí jsem pak mohla spát, po porodu ve dne mi to nedalo, furt jsem s někým volala, na chodbě ruch 🙂 takžše když se nad tím azmyslím, důkladněji, asi moci si vybrat, opět rodím v noci

svija
7. říj 2015

@jajulin - já rodila taky ze soboty na neděli. Malý se teda narodil až v 7 ráno, ale taky mi to přišlo pohodové 🙂.

blecha94
7. říj 2015

Ahoj. Spát jsem šla o půl druhé ráno (měla jsem v osm nastoupit na indukci, takže jsem byla nervní a nešlo mi spát) a kontrakce mě probudila ve dvě, takže jsem spala asi 15 minut. 😀 Nicméně sil jsem měla dostatek, nějak mi ani nepřišlo, že jsem nespala. Na druhou stranu jsem měla v 9 hotovo, takže jsem se trápila jen 7 hodin. Těžko říct, jaké by to bylo, kdybych rodila třeba celý den. 🙂 Za sebe ale musím říct, že jsem ráda, že to bylo takhle. V nemocnici skoro nikdo nebyl, všude bylo ticho a klid (jen já tam posléze řvala jak na lesy 😀). Cesta autem prázdným městem do porodnice byla kouzelná, nikde ani noha, jen světla lamp... Kdybych neměla ty šílený bolesti, byla by to absolutní romantika. 😀 Neumím si představit, že bychom si prodírali cestu ve špičce a já funěla do porodnice a očumovali mě lidé jdoucí z práce nebo třeba další pacienti... 😅

pav_la
7. říj 2015

Já rodila také v noci. Ve 22 hod. mi začaly kontrakce a ve 23:40 bylo hotovo. A jak píší holky, byl klid, na chodbě nikdo. Hned po porodu mě s miminkem u prsu odvezli na zvláštní pokoj, kde jsme si s manželem mohli v klidu vychutnat tu atmosféru. Byla tma, venku pršelo, tak jsme poslouchali déšť, jinak všude ticho.... Takže noční porod byl super.

amazonka.k
8. říj 2015

Oba porody jsem měla v noci, první byl příjezd v noci, ubytovali mě na rizikovém oddělení, kde jsem trávila dalších 24 hodin v bolestech, jedna noc neprospaná a tu další jsem rodila, celkem to bylo 30 hodin, tím pádem to bylo strašlivě únavné a o to víc bolestivé, nehezký zážitek, usínala jsem mezi minutovými kontrakcemi. Druhý porod také v noci, ovšem, malá se narodila tři hodiny od příjezdu do porodnice, takže žádná únava se nekonala, ještě půl hodiny před tlačením jsem se smála, trošku se mi spát chtělo, ale nic hrozného, oproti prvnímu porodu byl tento krásný a druhý den jsem téměř ani nevěděla, že jsem rodila. První noc si nechali malou u sebe, tak jsem se v rámci možností i vyspala.

amazonka.k
8. říj 2015

Takže není noční porod jako noční porod, záleží na okolnostech 🙂

jjustyna
8. říj 2015

@missymici mě začal porod tak, že jsem se probudila s tvrdým břichem ve 2 ráno a říkala si - aha poslíčci. A spala jsem dál. Ve tři další tvrdnutí - to už jsem nezaspala. Po zjištění, že se to opakuje po 8 a 11 minutách jsem vstala z postele a cítila se uplně fit a těšila se, že to bude za mnou. A to jsem netušila, že budu mít snový porod. Do 4:30 jsem chodila po domě, dala si sprchu, dobalila tašku, najedla se a pořád jsem přemýšlela, jestli jsem se nespletla. Proti prvnímu porodu to hrozně málo bolelo a bylo mi fajn. No ale 4:30 jsem vzbudila manžela, aby se probral a povídám, že mám přes 2 hodiny bolesti, ale nějak to nebolí a nevím jestli jet, tak se zasmál, zavolal našim a šel pro auto. V 6:00 mě příjmali s nálzem 1 cm, odteklá voda, hlavička není fixovaná. V 7 jsem odkráčela z příjmu na klistýr na 3 cm, hlavička fixovaná v porodních cestách. Bolesti pořád snesitelné. Po klistýru 2 kontrakce - volám sestru, že to už neuchodím, že si musím lehnout, teď to začlo bolet....sestra jen - RODÍME, UTÍKEJTE NA SÁL. To bylo 7:50. 8:05 jsem držela v náruči dceru. 6 zatlačení a bylo to. Vůbec mi nevadilo nevyspání, vůbec jsem nebyla ve strestu, prostě celková, skvělá pohoda a skvělý porod.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru