Noční porod, jaké to je?

missymici
11. črc 2012

Ahoj maminky,co jste rodili večer nebo v noci.... 🙂

Zajimalo by mě jake to je rodit v noci....Mám silného tušáka že to prijde v nočných hodinach,...a nedokážu si predstavit rodit unavena,ospala a k tomu vystresovana...Nebo to vše upadne,....Mám doma ješte 3 leteho kluka a hlidaní v noci bude obtižne,---tak vystresovana asi budu...
Jak jste se citili a jak jste na tom byli se silama a energii... 🙂 ?

jajulin
11. črc 2012

@missymici ahoj, druhé dítě jsem rodila v noci - do porodnice jsme vyjeli kolem 00:30 a ve 2:47 se malá narodila. Navíc to byla noc ze soboty na neděli. Od té doby bych nejradši rodila jen v noci. Fakt super - na oddělení úplný klid, nikde ani živáčka, jen doktorka a dvě PA. Přes den by tam candalo hafo lidí kolem. A ta únava - mně to teda vůbec nepřišlo. Při porodu se tělo ženy dostane do takového stavu, kdy se soustředí jen na ten porod a ne na to, že je noc a mělo by se spát. Takže pokud porod nebude moc dlouhý, tak se neboj, že bys byla uavená jen kvůli tomu, že je noc. A hlídání - taky jsem měla strach o dvouletého syna. Sice babička bydlí pár minut od nás, říkala jsem si, jestli se jí v noci vůbec dovolám atd. Nakonec to dopadlo úplně vzorově - celou sobotu od rána jsem měla slabé kontrakce, večer už jsem věděla, že to asi přijde, tak jsme babičku povolali hned večer, aby si ušetřila noční přesun k nám. Myslím, že je zbytečně si dělat starosti dopředu, ono to nějak dopadne 🙂

myska
11. črc 2012

Přesně tak, nedělej si starosti předem, však ono to nějak dopadne. Já rodila obě děti v noci, dokonce ve stejnej čas, takže ani nemám srovnání jaký je to rodit ve dne, ale jak píše Jajulin, v porodnici je klid, nikde nikdo, pohoda. U prvního jsem nebyla tak unavená jak u druhýho porodu, to jsem dokonce usínala mezi kontrakcema, asi tím, že to bylo trošku jiný kafe, než ten první, ale u obou za tři hodiny od příjmu bylo po všem 🙂 První byla 2.45 a syn byl 2.55 😵

ludva
11. črc 2012

@missymici Ahoj, rodila jsem celkem 3x, z toho 2x v noci a maximálně mi to vyhovovalo 🙂
Druhé dítko jsem rodila, když byla dcerka tříletá, hlídání nebylo a tak jsem rodila bez manžela. Dokonce ani netušil, že rodím a když jsem mu volala, že má kluka, tak mi položil rozespalý telefon se slovy : co blbneš? Víš, kolik je hodin? Jdi spát.... 😀 😀 😀 Třetí dítko jsme odrodili společně, doma zůstaly děti samy, jedno devítileté s horečkama a jedno dvanáctileté. Než se ráno vzbudily, tak byl táta doma s fotkama z porodního sálu 😉
Souhlasím s @jajulin. V noci je na sále klid a ticho a všechno mi přišlo tak přirozené.... 😉

missymici
autor
11. črc 2012

@ludva
@myska
@jajulin
s tím klidem v prodnici to musi byt lahudka, ktera jen prospeje,vid?Vim,ze asi maminka ožije,kdyz to na ni prijde,klidne i v noci,...ale ze jsem to nezazila,tak si to neumim predtavit,na kolik....a jak se to vse zvladne ... 🙂 Asi tomu pripisuji moji unavu v poslednzch dnech....

jancip
11. črc 2012

@missymici Já jsem rodila v 7 večer s tím, že dvě noci před tím jsem už stejně nespala, protože jem měla kontrakce. V ten moment Ti to nějak nepřijde. Bylo to spíš fajn, že tam nebylo rušno.

aemmi
12. črc 2012

Rodila jsem v noci, já jsem si to naopak přála 😵 teda vlastně to nebylo v noci, ale ve 20 večer, takže už tam nebyl ten denní ruch, kterýmu jsem se právě chtěla vyhnout. Tu noc předtím jsme taky nespala, přes den taky ne, to už nešlo, měla jsme kontrakce, ale unavená jsem nebyla, jako že by se mi chtělo spát, vyčerpaná jsem teda pak samozřejmě byla, ale ani tu noc po porodu jsem nemohla usnout, jak jsem byla plná zážitků a dojmů a taky mě bolel spodek, takže se neleželo úplně nejlíp, že. Přes den by tam pořád někdo lezl, chodí tam ženský na monitory, vyvolávají se porody, no prostě plno lidí, hluk, stres...

nae
12. črc 2012

Nocny porod bol skvely, rychly, intimny, neotravovalo zbytocne vela ludi, na vsetko bolo dost casu, mohli sme byt po porode spolu s malym dlhsie, ako 2 hodiny. Unavu som vobec necitila - zena je tak hormonalne vybudena z toho vsetkeho, ze som po porode aj tak nemohla zaspat, toho sa neboj. Hlidani starsieho synka bolo super - kamaratka prisla, ked uz spal a odisla, ked sa manzel nadranom vratil z porodnice, a maly este spinkal, takze ani netusil, ze v noci nebol s rodicmi. 🙂

shak29
12. črc 2012

Tak já odjela do porodnice ve čtvrtek ve 22hod s kontrakcema po 3 minutách. Ovšem otevřená jen na 3 prsty, takže sem čekala.. a čekala.. a čekala.. a malej se narodil v neděli - ve 2.40 hod ráno. Takže sem rodila v noci, ale unavená sem byla.. asi z důvodů dlouhýho nespání 🙄 😀

camilca
12. črc 2012

Já jsem rodila taky v noci, příjezd do porodnice ve 22.45, malá se narodila v 1.50, super klídek, dvě asistentky, jeden doktor. Neboj, pokud budeš rodit v noci, unavená nebudeš. Naopak budeš v extázi, že už je to tady a že se konečně narodí mimi. 🙂

majatob
12. črc 2012

@missymici ahoj 🙂 me prvni dva porody zacaly v noci kolem pul jedne, prvni kontrakcema, druhej prasknutim vody, oba dva se narodili v poledne. O sebe se neboj, probudi a nakopne te to opravdu dokonale a zvladnes to 🙂 jen teda doktor na prijmu u prvniho se moc netvaril na to, ze ho "taham" z postele v noci, ale co, je to jeho prace, tak holt mel smulu, z toho si nic nedelam 😀
jo a prej v noci to zacina casto, protoze telo je uvolneny, zadnej stres, takze to muze vypuknout bez nejakyho "ohrozeni" 🙂
preju rychly a pohodovy porod 🙂 🙂 🙂

luciferinka
12. črc 2012

@missymici Ahoj já jsem malou přenášela týden,takže mě bylo uplně jedno v kterou dobu porodím,hlavně aby už byla venku,jsem si říkala 😀 .Dokopala jsem manžela,k manželským povinnostem v doufání,že to možná příjde,ten potom prohodil,něco že to stejně nepomuže.Usli jsme a za hodku a pul, o pul 12 v noci mi praskla voda.Zkontrolovala jsem tašku,trochu jsem se namalovala(velice duležité) 😀 a jeli jsme.Byla jsem poměrně čila,narozdíl od manžela,protože jsem se těšila až to budu mít za sebou.Při příjezdu jsem byla otevřená na 4 prsty,tak to šlo poměrně rychle.Kolem 3-4 jsem se naložila do vany a chtěla tam porodit.Asi ve 4 jsem byla otevřena na všech 10 prstu,ale malá byla ještě vysoko,Ve 4 jsem zkoušela tlačit a nic.Vylezla jsem z vany,už na mě trochu padala unava.Dali mě na porodní křeslo,tam jsem mezi bolestmi vždycky tak na 2 minuty usla a pak zase zkoušela tlačit.Od 5 hodin mě ujištovali že do pul hodky mám malou u sebe 😠 .Pak se mi zmírnily bolesti,tak jsem dostala injekci na vyvolání bolesti,ta taky nepomohla.Pak přišly na řadu kleště (nikomu to nepřeju 😲 ) a když ani to neklaplo,poslali mě na cisaře před 7 ráno.Následovala injekce na odeznění bolesti,konečně jsem měla možnost na chviličku usnout,než mě dovezli na sál,asi 5 minut 😀 .Pak už jsem spala až do pul 11 ,to jsem poprve spatřila malou.Každopádně jsem prospala v porodnici každou volnou minutu,co spala i malá,pokud zrovna nebyla snídaně,kontroly,či návštěvy.Myslím že při porodu,tě bude brát spánek spíše z vyčerpání,ale neboj v porodce to dospíš 😀 .Hodně štěstí a hlavně zdravé miminko

slundo
12. črc 2012

je to super, já si to nemohla vynachválit. Do porodnice jsme přijeli před 20. h a rodila jsem po půlnoci, všude na chodbách klid, žádné návštěvy. Na sále bylo jen malé žluté světlo-působilo to strašně uklidňujícím dojmem. Ale nevýhoda je, že jsem se po porodu nevyspala....ale kdybych si mohla vybrat, tak bych znovu rodila v noci 🙂 únavy během porodu se nboj, v tu chvíli ti to nepřijde, pokud bys měla těžší porod, tak síly dojdou ikdyž bys rodila ve dne

alkena
12. črc 2012

@missymici Ahoj. Ani nevím, kde se ta energie a síly najdou, ale najdou. Mě začaly kontrakce v pondělí odpoledne, chtěla jsem si lehnout a trošku se prospat, ale už to nešlo. Pak jsem teda jen čekala než dorazí manžel z práce a ještě nějakou dobu jsme řešili, jestli jet nebo ne, protože kontrakce byly sice dost často, ale ne úplně pravidelně. V devět večer jsme vyráželi do porodnice, na sál jsme se dostali asi v deset. Malá se narodila v 8.50 ráno, takže jsem na sále strávila skutečně celou noc. Když už bylo venku světlo (cca 4-5), tak jsem už mezi kontrakcema normálně pospávala, manžel mi chrněl opřený o křeslo už dávno. Ale jak přijde kontrakce, tak je člověk vzhůru natotata 🙂
A vzhledem k tomu, že jsem rodila až ve 42. týdnu, tak mi bylo srdečně jedno, kdy to přijde, hlavně že už to přijde. 😀

jajik25
12. črc 2012

ahoj taky sem rodila druhého syna v noci,do porodnice jsme odjeli kolem půl dvanácté a v jednu byl malý na světě,mě to moc vyhovovala protože tam byl klid,jak holky psaly níž tak nikde nikdo necoural,na sále se na mě nechodilo dívat moc lidí,jako při prvním,a co se týče sil tak to mi ani nějak nepřišlo,takže u mě úplně spokojenost 🙂

paolin
12. črc 2012

taky se přidávám 🙂 oba porody v noci, skoro ve stejnou dobu 🙂 klid tam teda byl velikej, protože přijali nás a vyhlásili stop stav 😉 jinak si myslím, že je to jedno, hlavně že jsou miminka zdravá 🙂

camelinka
12. črc 2012

@missymici ja bych se toho tak nebala, ja sla spat kolem pulnoci, ve 2 byla bourka a ve 4 mi prdla voda, takze sem toho moc nenaspala 😅 , mala vykoukla az v pul treti odpo a radsi bych teda rodila v noci, kdy je v porodce klid, protoze tam smatlat po chodbe mezi vsema navstevama nebylo nic moc super 😅

missymici
autor
12. črc 2012

Holky, moc Vam dekuji vsem za reakce a skusenosti....Zacínam si přát,at to prijde v nocních hodinach,dle toho co píšete 🙂 Ale at to prijde kdy se malinke zachce,...tak se na to uz teším...At uz to je,.... 🙂

garfie
12. črc 2012

@missymici první jsem začala rodit v jedenáct v noci, na světě byla v jednu, druhé začalo někdy večer, narodil se v jedenáct, navíc oba o víkendu, takže nemám srovnání s denním provozem, ale fakt je, že noc je super. Únava ti v tu chvíli vůbec nepřijde-naopak je to takový adrenalin, že já pak nespala až do rána, rodit přes den, tak v noci určitě nespím 🙂 První porod byl překotný a trochu dramatický, takže se tam seběhla spousta doktorů, moc si to nepamatuju, ale druhý byl hodně intimní, spíš jako bych rodila u někoho v obýváku 😉

staninka77
12. črc 2012

😉 Ahojky.
@missymici-Tak já rodila všechny tři kluky v noci.
První se narodil v 1.30.hod druhý ve 3:30.hod.A třetí se narodil ve 23:25.hod.
Podle mě je lepčí rodit v noci mají na tebe více čas jak přez den.
Ale myslím si že je to uplně jedno kdy rodíš hlavně že bude porod za tebou a budeš se jenom věnovat novorozenemu miminku.
Přeji hodně štěstí. 🙂 Aby se ti to vyplnilo. 😉

horakovatereza
13. črc 2012

Musím se přidat, rodila jsem večer a určutě jsem nemyslela na to, že jsem po celém dni unavená, ale je pravda, že jsem se unavit ani nestihla, od příchodu na porodní sál do narození malého uplynuje jen 13 minut, takže jen pěkná vzpomínka.

evuna
15. črc 2012

@missymici tak já rodila 4x v noci...mají na tebe větší klid...energie?poprvé jsem spala mezi kontrakcema,byla jsem vyčerpaná...jinak hlídání?podruhé když Danielce byly dva..volala jsem tchýni a pak sanitu...sanita dorazila dřív než tchýně🙂pohlídala,ale vyslechla jsem si🙂....pak jsem hlídání měla předem domluvené s rodičema...

verccak
15. črc 2012

Rodit v noci? Klidně zase 🙂 . Bylo mým přáním rodit právě v té nejklidnější části "dne" a ono se mi to splnilo. Malý přišel na svět v 3:55, takže celý porod probíhal přes noc, v těch největších vedrech loni na konci srpna. O to bylo lepší rodit právě v noci, když mohla být otevřená okna a vál tam lehký větřík, než přes parné poledne. A spaní? Po epidurálu jsem si konečně celá zchvácená schrupla, pak už se šlo na věc a já měla síly vše perfektně zvládnout. Po porodu už jsem si užívala přicházejíccho dne, krásné a chutné snídaně na porodním boxe s manželem a s vědomím, že mám ten nejrozkošnější uzlíček pod sluncem 😀 .

zvirka
15. črc 2012

Tak já nedoporučuju. Bolesti mi začaly 2,30, to jsem spala asi tři hodiny. Do 6 jsem se převalovala, nechtěla jsem budit manžu. Pak bolesti celý den, zkoušela jsem si lehnout, ale nešlo usnout. Byly pořád daleko od sebe a spíš slabší. Večer jsme jeli do porodnice, bolesti celou noc, šílené. V 1 mi píchli epidurál, manža spal v křesle, já jsem neusnula. Malý se narodil 7,53, takže cca 29 hodin porod. A to není vše. Celý den pak v porodnici rušno, navíc bolesti po šití, neusnula jsem celý den. V noci jsem konečně usnula asi na dvě hodiny, ráno už jsem na tom byla fakt špatně, pořád jsem jen brečela a chtěla domů, byla jsem šíleně unavená. Další noc asi 4 hodiny spánku, malý křičel, pak mu zjistily žloutenku, tak byl v noci pryč, ale zas řval prďola od sousedky. No vyspala jsem se až doma, samozřejmě s buzením na kojení. Počítala jsem to, od pondělí 2,30 do soboty, kdy jsme šli konečně domů, jsem naspala asi 11 hodin. Nervy v kýblu, hrůza.

Takže doporučuji se před porodem pořádně vyspat, odrodit nejlépe přes den a rychle, mít tiché dítě a tiché sousedky i jejich děti v porodce 😀

saminomimino
15. črc 2012

já mám pocit že všechny porody začínají v noci 😀 jednou bych ráda zažila ruplou vodu přes den 😀
mně oba porody začli v noci u syna kolem 3 ráno u dcery o půl druhé ráno,vždy mi praskla voda a nastoupili kontra,počítám že i teď to začne v noci,není to nic příjemného,syna jsem porodila až o půl jedno odpoledne dceru už v 9 ráno,i přes všechno jsem byla po porodech fit a brzy to dohnala kor po druhém mi nebylo nic jen dobře 😀

nikar
16. črc 2012

mě voda odtekla ve 4.45 hodin ráno, v 7.00 v porodnici, žádné kontrakce, venku pařák, oxytocín jsem dostala v 17.00 a malého porodila ve 22.17 - musím přiznat, že po té onfuzi jsem byla hrozně při porodu z bolestí vyčerpaná a po sešití se mi chtěla spát. Byla jsem ráda, že mě v jednu odvezli na pokoj a já tam byla sama (je mi to blbé napsat, ale stejně jsem neměla sílu kojit), sice jsem byla kvůli bolesti každou hodinu vzhůru, ale aspoň jsem 4 hodiny "Spala".

tichackova
16. črc 2012

Tak já jsem tedy přímo v noci nerodila, první silnější kontrakce mě chytly v šest večer, celou noc jsem nespala a do porodnice jsem jela až v šest ráno a před 11 se malá narodila. Celou noc jsem nespala, bolesti jako prase... A dala jsem to. Holt nám nic jiného nezbývá😉

andelka
16. črc 2012

Já jsem v obou případech rodila v noci...a parááááda 😵 samozřejmě jsem nespala, ale bylo to úplně fuk, nespala jsem ani pak, a ani mi to nechybělo, hormony udělaly svoje 🙂 ale je fakt, že jsem se nestačila ani moc unavit, porody byly docela rychlé a bolesti hodně dlouho snesitelné..obvykle jsem skoro celou první dobu porodní považovala za poslíčky 😀
Porody začaly vždycky kolem 19h večer, u prvního jsem uklízela po stěhování, u druhého jsem uspávala syna. Pak jsem šla vždycky do vany, chystala oblečení, u prvního jsem po půlnoci budila manžela, volali jsme taxika a ve 4h byl malej na světě. Na oddělení mě přivezli akorát k snídani 🙂 U druhého jsem po 22h volala mamce, ať přijde hlídat, bráchovi, ať nás odveze (náhodou zrovna přišel z odpolední jinak bychom jeli zas taxikem), příjem na porodní byl 23.50 a mimi se narodilo 00.14 🙂 bylo super jet nočním městem, žádné zácpy nehrozily, v porodnici jsme museli zvonit na pohotovost, aby nám otevřeli, v ambulanci nikdo, všude mír a klid...kdybych si mohla vybrat, tak rodím jedině v noci 🙂

nikar
16. črc 2012

Andelka, tak to trochu i závidím, hlavně porod toho druhého - porodit do 24 minut po příjmu muselo být super 🙂

andelka
16. črc 2012

@nikar no u prvního porodu jsem si myslela, že tam budem trčet minimálně do rána, naštěstí byl malej rozumnej, aspoň se nestihla vystřídat směna 🙂 U druhého jsem už byla trochu nervní, když mě sestra dole zdržovala s monitorem a nevěřila mi že rodím, resp. že už je to tak daleko. Na porodním mě stihla doktorka akorát vyšetřit a frčelo se na sál. Ale tam už jsem byla klidná, věděla jsem že "mě odrodí" klidně na vyšetřovně. 🙂 Manžel si stihl sotva si sednout, já jsem stihla jít ještě na záchod, podepsat pár papírů, nechat si rupnout vodu a dohadovat se s PA kde mi má píchnout kanylu 😀 byl to fakt docela fičák, si člověk nestihl ani pořádně uvědomit že rodí a najednou koukal na mimi v postýlce 😅
Já si ani neumím představit že bych rodila přes den. Manžel by to ani nestihl z práce, musela bych jet sama taxikem, mamka by musela hlídat malého, kdoví jak na ambulanci by to bylo, tam je furt hodně těhulek a všeho...no fakt to bylo štěstí z mého pohledu.

nikar
16. črc 2012

andelka: tím, že mě ještě ráno praskla voda, tak manžel do práce nešel a vzal si dovolenou(naštěstí mohl) a jel se mnou do porodnice (rodila jsem o 40 km dál)bohužel, celý den se mnou být nemohl - dokud mi nezačaly kontrakce a to bylo až po 12 hodinách po tom oxytocínu, co mi dali, ale chtěl být u porodu a tak zůstal celou dobu ve městě a domů nejel (se divím, že to zvládl, bylo parno, potom se mnou u porodu, a pak jel ve dvě ráno domů), ale jsem ráda, že se mnou byl, musím říci, že jsem měla ale na pokoji klid, co vím, ten den měli tři porody, jeden přede mnou (paní, co rodila až po dvou oxytocínech a druhá, co rodila hned po příjmu, něco jako ty 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru