Normální nebo nadstandardní pokoj?

sweety777
18. zář 2009

Vybrali by jste si po porodu normální nebo nadstandardní pokoj? Pořád váhám. Kdybych byla na pokoji s další maminou, tak pokecáme a třeba bude zkušenější než já a poradí, ale taky to může být protiva. Nadstandardní pokoj má zase výhodu, že tam se mnou manžel může být se mnou klidně i celou dobu. Jaké máte zkušenosti? Díky.

lada82
18. zář 2009

Ahoj.
Nekde jsou i dvouluzkove nadstandardy. Ja mela takovy u Apolinare. Manzel mohl v pohode kdykoli dovnitr a s pani jsme si pomahaly a povidaly. A bylo fajn, ze mohl manzel koupat atd. Na televizi atp. nebyl cas, takze to je dle me zbytecnost.
Podruhe jsem mela obycejny pokoj v Krci, ale mela jsem stesti na dvouluzak, takze to bylo v podstate totez. Jen jsem chodila za manzelem na chodbu.
Nekde jsou nadstandardy rodinne, kde s Tebou muze manzel i starsi deti byt i pres noc, to musi byt moc fajn.

Pro me osobne je nadstandard pohodlnejsi, prijemnejsi (i bych klidne brala jednoluzak), ale rozhodne neni nutnosti. Tech par dnu je tezkych tak i tak, zvladnout se to da i bez nej a usetri se. Myslim, ze je to jedno.
Velkou vyhodou je ale samozrejme WC a sprcha na pokoji, to je super.

jana100
18. zář 2009

Ahoj holky, ono má všechno své pro a proti. Na nadstandardu je větší pohodlí, na dvoulůžáku je fajn, když narazíš na supr maminu. Na jednolůžáku je to možná horší, kdybys tam byla sama a měla třeba nějaký depky ☹ Na normálním je zase živěji, miminka si pohlídáte navzájem, horší je to zase se záchodem a sprchama.... Ségra byla 2x na normálním pokoji. Poprvé v pohodě - byly tam 3 a super. Po druhé byly taky 3, ale z toho jedna byla nějaká muslimka nebo co a chodili za ní zástupy na návštěvu, vždycky vytáhli takový ty koberečky a modlili se k Aláhovi, nebo co, takže z toho ségra začla mít depky a musela si vydupat přeložení na jiný pokoj. Ale to je asi spíš vyjímka 😀

segricka
18. zář 2009

ja som si pri oboch pôrodoch priplatila za nadštandard. po 2. pôrode dokonca 2 noci spali manžel a staršia dcéra s nami 😀 😎
nemenila by som. pri prvom pôrode som bola dva dni na klasickej izbe: žiadne súkromie, keďže pôrodnica mala rooming-in, bábätká boli s nami a neustále sa budili navzájom aj nás. manžel nemohol ísť na izbu a keď chcel vidieť malú, museli sme sa prechádzať na chodbe. a navyše nevieš, koho chytíš na izbe... radšej sama - s bábätkom 😉

sweety777
autor
18. zář 2009

No právě, všechno má své pro a proti. Já chci rodit ve Svitavách a tam je na výběr dvoulůžák nebo jednolůžkový nadstandard. Třeba nebude na výběr, když budu rodit a bude rozhodnuto 😀 Zaím díky za názory 😉

jana100
18. zář 2009

já bych taky radši nadstandard, ale momentálně počítáme každou kačku, takže to těch pár dnů vydržím. Jen budu doufat, že chytnu super maminy 😉 Držím palce 🙂

shaula
18. zář 2009

Záleží, co od toho čekáš. Mně připadá zbytečné platit nadstandard, kde budu sama, radši pokecám s jinými maminami (a že se mi jich na pokoji vystřídalo několik 😀 ). Na co mi jsou celodenní návštěvy, když je stejně manžel v práci a nemá za mnou chodit kdo jiný... Navíc když jsem šla na záchod, do sprchy nebo na vyšetření, tak mi má mimino kdo pohlídat.
Stalo se mi, že měli méně porodů a tak jsem byla na pokoji téměř celý jeden den sama, to bylo na bednu, byla jsem šťastná jak blecha, když mi tam večer přibyla další mamina - i když mi tak úplně nesedla, stejně to bylo živější než sama 😝

Segricka - u nás chodí návštěvy normálně až na pokoj - na Slovensku ne? (Kromě malých dětí, nevím proč, ale k těm se opravdu muselo ven před oddělení.)

misicka85
18. zář 2009

Já jsem nadstandart měla a super. Pohoda klídek, mohla jsme se věnovat jenom sobě a malé. Takže jsem si v porodnici nádherně odpočinula 😀 Návštěvy celý den, rodila jsem přes vánoce takže jsem tam pořád někoho měla. A když ne tak jsem koukala na TV na pohádky. U dalšího porodu si nadstandart asi taky zaplatím, přeci jen manža bude s malou doma tak můžou být celý den u mě 😉

tvoja.mima
18. zář 2009

určite by som brala nadštandart, mne sa najviac páčilo samostatné wc
napr. prvú noc malý preplakal a musela som si ho brať zo sebou i do kúpelne čo si na klasickej izbe neviem predstaviť
a moja kamoška mala problémi zo spolubývajúcou ked jej malá v noci plakala tak bola nervózna že zobudí aj jej dieťa

jediné čo mi ustavične pripomínali sestričky bolo, že som prvorodička, že keby som bola s ostatnými maminami tak by som sa priučila /asi im vadilo, že sa ich vôbec niečo pýtam 😀, ale to som neriešila/
a návštevné hodiny sú tiež super, na chodbe bol prievan, rodila som v zime
takto za mnou na izbu prišiel manžel alebo babka a mohli tam byť koľko chceli

atrami
18. zář 2009

Ja asi nadštandart. Pri 2. a 3. porode sa aj tak na mňa vykašlali, tak by mi viac vyhovovala samostatná izba, ale bohužiaľ vtedy ešte v Trenčíne nebola.

bramburka
18. zář 2009

v Praze krči se musí na chodbu, je to děs, nesmí návštevy na pokoj, na chodbě byla zima a cpalo se tam asi 50 lidí najednou ,prskalo se, děs děs, nadstandart je tam temer nutnost! ja nebyla a byl to muj zdroj depky.

Ale kdyz je moznost normalnich navstev na pokoji, je lepsi usetrit tady v Praze stoji nadstandart od 1000-2600 kč za jeden den!!! a být na normoš pokoji, který ale není tak pohodlný.

shaula
18. zář 2009

Ty brďo, tak to je pálka... Já rodila v porubské fakultní nemocnici, tam chodí návštěvy na pokoj, akorát se musí vyzout nebo použít návleky. Nesmí tam jen děti myslím do 10 let (podle mě je to nesmysl), to se musí na chodbu. Ale sestry někdy přivíraly oko 😉 Cena za nadstandard je tam myslím 1000 Kč (nevím jistě, protože mě nezajímal...). Ale 2600? To už snad servírují na stříbře, ne? 😀

misicka85
18. zář 2009

Bramburka - až 2600Kč na den?? To jsou hajzli teda! To už mi připadá jako pěkné vydírání teda... Já platila 650Kč/den a i tak se mi ta cena vyšlhala pěkně vysoko když jsme tam byla 9 dní 😠

marsulinka
18. zář 2009

Ahoj sweety, tak já měla po porodu nadstandartní dvoulůžák v Praze u Apolináře, stál 700kč na noc a jsem ráda, že jsme se s manželem dohodli, že si ho připlatíme. Nejsem kdoví jak zhejčkaná, ale sprcha a záchod na pokoji byl prostě k nezaplacení, chodila jsem tam několikrát denně a nemusela jsem se táhnout nikam daleko a čekat tam, pokud bylo plno. Navíc celkově byl pokoj útulnější a manžel za mnou mohl na pokoj. Hodně dlouho jsem přemýšlela, jestli jít do normálního pokoje či ne a jsem ráda, že jsem se takhle rozhodla 😉 U Apolináře jsou taky jinak návštěvy na chodbě....

sakura77
18. zář 2009

ja doporucujem nadstandard-aj ked zalezi fakt na kazdom,ako sa citi,ja mam rada svoje sukromie,plus navstevy som mohla mat nonstop a akokolvek dlho,manzel tam mohol so mnou spat,wecko,sprcha,vsetko poruke,ziadne dlhe chodby,tichucko,mne to vyhovovalo,neviem ,nezazila som klasicku izbu,ale ked boli v jednej tri babetka naraz,tak sa tie maminky asi moc nevyspia-ale zas pokecaju,to je pravda-ja som kecala s nasimi,alebo s manzelom 🙂
tak sa modlim aby bola volna aj tentokrat 🙂

labradorik
18. zář 2009

jednoznacne nadstandard.presne ako pise sakura77

konja
19. zář 2009

já jsem si prošla jak normálním pokojem tak nadstandartem a jsem jednoznačně pro nadstandart. Když sem porodila bylo všude plno a tak jsem přištála na třílůžáku. Jedna maminka byla romské národnosti a bohužewl patřila k těm co potichu mluvit neumí a nejspíš řešila se svým manželem/přítelem problém se jménem dítěte a tak neustále telefonovala a vřeštěla do telefonu, když nevolala ona tak volal on. No já byla na paliuci a ta druhá paní taky, takže hrůza děs 😖 Navíc návštěvy u nás na normální pokoj nesmí (kvůli soukromý ostátních pacientek), takže z normálního pokoje se muselo chodit na chodbu, k malinkýmn stolečkům, kde se nikomu nechtělo sedět dlouho, takže člověk se těšil na návštěvu a ta byla za deset minut pryč. Když se uvolnil nadstandart byla jsem šťastná jak blecha! Pořádně jsem se vyspala, protože mě budilo jen vlastní dítě, měla jsem svoji ledničku i televizi (někdo říká, že na ni není čas, ale já ji teda využila dost a dost, protože malá se mě sice v noci budila třeba jen dvakrát na kojení, ale zvládla být přicuclá i hodinu, takže jsem se při tom koukala na telku a nešlo na mě tolik spaní 😉 ) No a hlavně návštěvy až na pokoji, byla to pohoda, každý mohl pobýt jak dlouho chtěl. Já bych nic jiného než nadstandart nechtěla.

sweety777
autor
21. zář 2009

Díky všem za názory, myslím, že mám už jasněmi 😀

katrin111
21. zář 2009

ahoj holky ja u prvniho syna byla na normalnim pokoji a sice to byl jen dvouluzak ale i tak mi stacilo...........byla jsem na pokoji s pani vte dobe mela asi okolo 30let a byla druhorodicka a museli jsme spat pri svetle pac se bala tmy a nesmela jsem ani vyvetrat pac by jeji anetka chytla rymu.................takze to je moje zkusenost a jeste ty pokoje nemaji vlastni socialni zarizeni coz je skoda....takze tentokrat volim nadstandard pokud budu mit to stesti a bude volny..........

pikusa
21. zář 2009

Ahojík...tak já měla nadstandart a paráda....nemusela jsem se ohlížet na nikoho,když brečelo moje mimi,nikoho jsme nerušili a taky nikdo nerušil nás.
Návštěvy byly od 9.21 hodin,takže super.
Moje lednička,rádio jsem poslouchala a někdy si večer pustila i TV.a hlavně....malej měl žoutenku a lampu na svícení mi donesli na pokoj,malého jsem jim nemusela dávat 😀

helena001
21. zář 2009

Ja mozem doporucit nadstandard a navyse som mohla byt sama. Necakal som, ze budem mat po porode velke bolesti pri kojeni. tym, ze sa mi stahovala maternica, tak pri kojeni som mala bolesti ako kontrakcie. Tazktiez maleho nebudilo ine dieta a tym, ze mal zmeneny den s nocou som potrebovala trochu spanku cez den. Naozaj velmi som uvitala pokoj, hoci som dopredu nepredkokladala taketo tazkosti.

andykov
21. zář 2009

Já nadstandart chtěla, ale neměla jsem. Rodila jsem sekcí a už na pooperačním chytla maminu, co jsem znala z kurzů. Děti na noc jsme měly až poslední noc, ale kdybychom je měli dřív, tak bych to asi nedávala, páč mně sice to miminko poslední noc spalo, ale spolubydlící kojila a asi jí štvalo, že spím, tak na malou dost na hlas mluvila, ale jina byla fajn 🙂
Příště bych šla taky do nadstandartu.

berus222
21. zář 2009

ja som mala normalnu dvojku izbu a som rada. dali ma nahodne ku kamaratke, s ktorou sme sa poznali z poradne z nemocky a bolo super. aspon som sa mala s kym rozpravat a radit. to, ze som chodila do sprchy a wc na chodbe mi vobec nevadilo.

monika6e
21. zář 2009

Přijde na to - já měla nadstandart a bylo to super. Měla jsem tam klid a pohodu. Nedám na to dopustit. Kamarádka rodila nějak přede mnou. Taky chtěla nadstandart, nakonec ale nebyl volný, tak byla se 3 holkama na normálním pokoji. A byla šťastná, páč musela na císaře a pak jí nebylo nejlíp, takže holky, co byly v pohodě jí pomáhaly. Říkala, že bez nich by to nedala, páč sestry na ni neměly čas. Takže tak. Ale jak říkám - já měla vše ok, takže na tu pohodu na nadstandartu nedám dopustit 🙂

etnicka
21. zář 2009

ja som chcela mat po porode sukromie, tak som sla na nadstandardnu izbu a bolo to super. Mala som pokoj a moje navstevy nikoho nerusili 🙂

kacka.va
22. zář 2009

já byla na normálním a pohoda, byla jsem tam týden, takže se mi spolubydlící 😉 vystřídaly, vzájemně jsme konzultovaly věci. být na nadstandardu, tak bych to placení pak měla jak dovolenou. 🙂

zzuzzik
22. zář 2009

neviem kocky v akych presne nemocniciach ste boli ale v Ruzinove nadstadard neznamena ze tam mozete mat navstevu. Tam sa nemoze chodit na izbu ani na nadstandarde a ani na standarde /cha ze standard - tie zachody su ako na autobusovej stanici/ ale inak pohoda ja som bola akoze na stadnarde a jedine je to ze je v izbe viac rodiciek mali by byt tri no my sme boli styri, lebo bolo neskutocne plno ale to nie je vzdy a na nadstandarde je to po dve ale ked Vam nahodou babo dostane zltacku alebo berie nejake antibiotika a by ste tam mali byt 10 dni tak 5000 vyhodit za nemocku sa mi zda dost vela, da sa to vydrzat v pohode aj na standarde iba tie zachody su hruza.

petja
22. zář 2009

já jsem měla štěstí,že jsem ze 3 dnů byla 2 sama,ale napodruhé bych chtěla zkusit nadstandart 😉

pepibubu
23. zář 2009

Holky, já taky chtěla nadstandard, ale po porodu se mi něco přešmyklo v hlavě, a řekla jsem si, že ty prachy radši nechám na něco pro malýho... Jo, byl opruz sprchy (dvě na chodbě pro asi 30 ženskejch, dva záchody,) a návštěvy leda na chodbě, ale dá se to vydržet, když víte že za ušetřený pezníze pořídíte něco malýmu 🙂

yanna.o
23. zář 2009

Záleží samozřejmě na směně, únavě mamiminky, sympatických spolubydlících a mnoha dalších věcech. Jelikož to člověk nemůže vědět předem, tak jsem pro nadastandard. Samozřejmě je lepší, když manžel nemusí trávit zrovna 12 v práci a nejlépe, když si může vzít dovču a na tom, jaké jsou rodinné vztahy a postoje (jsou chlapi, kteří jsou mimo a vyhýbají se miminku obloukem).

Já jsem na 6nedělí chytla děsnou směnu (procentuelně nevím, kolik je tam milých lidí, ale vzhledem k počtu zaměstnanců může být vaše zkušenost opravdu jakákoliv). S nikým se tam nemažou, jede to jak na běžícím pásu, s malými miminky se taky nemažou. Šup namočit, namydlit od obličeje k patě a šup pod vodu. Když vám něco nejde, tak ve fofru pronesou poznámky typu "máte malý bradavky" (splobydlící si opravdu nemohla věřit) apod. Prostě odsekávaj a rovnaj si lidi do latě, aby je nezdržovali a ani nijak jinak nenarušovali režim. Prso vám najednou čapnou (bez ptaní), zmáčknou dvorec a takto dají dítěti do pusy 😅 Ono se to těžko popisuje. Nikdo tam nebyl vyloženě zlý. Na druhou stranu se nedá čekat příjemný a lidský přístup, tohle se tam nepraktikuje, úsměv jsem tam nezažila. Cítila jsem se tam poněkud nesvéprávně a jak pitomeček. Pokud žena není po porodu vyspalá a mávají s ní hormony, tak se nevzmůže na správnou reakci a nechá si to líbit. Druhorodička už si dá asi více pozor.

Velmi mi to znepříjemnilo chvíle po narození dítěte. Opravdu nerodím každý den, aby mi toto jednání nevadilo. Všechny vzpomínky jsou tím poznamenány (začalo to už na porodním sále, ač jsem měla rychlý porod..).
Záchody jsou na chodbě 2 na celé patro v jedné místnosti s 2 sprchami. Nejsem cíťa, ale když to vidím zpětně, tak se mi nelíbí, aby ženský po porodu se hromadily v těchto malých prostorách. Měla jsem bolestivé šití, tak jsem se tam vždycky nějak dobelhala. Na pokoji se mnou byly maminky po císaři. Byly unavené (kupodivu po mně ani jedna nic nechtěla, jen jednou jsem podala vodu k pití), neměly jsme si navíc co říct. Nemůžu dopředu vědět, jestli spolubydlící bude nebo nebude moje krevní skupina. Sestry tam za nimi častěji chodily, takže já jsem nemohla tolik odpočívat. Přes noc jsem díky personálu na sále (to zas je debata o něčem jiném) nespala vůbec. Slíbili mi, že mi přinesou miminko za 2 hodiny, ale nic takového se nedělo. Viděla jsem ho až druhý den (jde o to, že jsem rodila večer.. o nic jiného 😎 ). Dále nepohodlné postele, vydýchaný vzduch, návštěvy mohly na pokoj v návštěvních hodinách.

jenny73
23. zář 2009

yanna.o - možná bys ještě mohla doplnit, kde jsi rodila, nějak jsem to z tvého příspěvku nevyčetla....dík.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru