Normální nebo nadstandardní pokoj?

sweety777
18. zář 2009

Vybrali by jste si po porodu normální nebo nadstandardní pokoj? Pořád váhám. Kdybych byla na pokoji s další maminou, tak pokecáme a třeba bude zkušenější než já a poradí, ale taky to může být protiva. Nadstandardní pokoj má zase výhodu, že tam se mnou manžel může být se mnou klidně i celou dobu. Jaké máte zkušenosti? Díky.

sicinka
23. zář 2009

ahoj, v praze v motole jsou standartem dvouluzaky a socialni zarizeni spolecne pro dva pokoje. To mi prislo v pohode. Asi jsem mela stesti ale obe maminy se mnou byly druhorodicky a docela mi poradili. Byla jsem po cisari maleho zvladala sama, ale doptat se na takove ty prakticke drobnosti se hodilo. Navic meli obe (nahoda) deti na fototerapii, takze Davidek byl jedine dite na pokoji a pote co se mi pustilo mliko i docela spave 🙂 V motole je kvuli baby boomu nadstandard zrušený, takže vybrat si nemůžes ale ten obyčejný pokoj je v pohode(byla jsem u kamrádky u apolináře a je to stené jako jejich nadstandard). Jediné co se podle me nedalo jist bylo jidlo ráda bych si zaplatila za lepsí ale neslo to 🙂

shaula
23. zář 2009

V Ostravě-Porubě standardní pokoj znamená 2 - 3 maminky a vlastní sprcha a WC pro každý pokoj, takže pohodička. Jediné, co je společné, je lednička na chodbě, a to mi teda fakt bylo úplně šumafuk 😀 Mám pocit, že ve Vítkovicích je to obdobné. Takže tady nevidím žádný důvod vyhazovat tolik peněz za nadstandard, to radši koupím něco prckům 🙂 Je fakt, že kdyby WC a sprcha byla společné na chodbě pro všechny, jak tu píšete někdo ostatní, tak bych o něm možná uvažovala (ale zdůrazňuji slovo MOŽNÁ).

shaula
23. zář 2009

Jéžiš, teď to po sobě čtu, no ty hrubky a stylizace... Pardon, to je tím, že mi kluci pomáhají a sápou se po mě 😀

sicinka
23. zář 2009

Aby to nevyznělo že jsme tam byly tři -díky delšímu pobytu po císaři se mi tam spolubydlící vystřídali 🙂

yanna.o
23. zář 2009

To je pravda, v každé porodnici znamená standardní pokoj něco jiného.. a nadstandardní taktéž. Rozdíl mezi nimi je třeba si zjistit předem, je to v každé porodnici odlišné.

Nadstandard je o pořádníku. Musíte hlásit co nejdřív, že ho chcete a čekat, zda se uvolní ten levnější nebo ten drahý. Já chytla ke konci pobytu ten drahý a z 6nedělí jsem vyloženě utíkala (ale chápu, že jiní mohou mít na šestinedělí dobrou směnu a pohodu, je tam několik pater, několik směn..). Najednou se všechno otočilo. Připadala jsem si zas normálně v pohodě, pokoj vypadal jak v penzionku (to není ale podstatné), vzduch byl čistý nevydýchaný, záchod a sprcha na pokoji (chodí se tam xkrát denně – dokola se sprchují očistky), všechno po ruce, z pokoje jsem nemusela vylézt.. neomezené návštěvy a pobyt manžela a dokonce i retrívra (sousedi). Konečně jsem se mohla uvolnit, odpočívat a vnímat pořádně své miminko bez pocitu, zda dělám všechno správně a přesně tak, jak by chtěla nebo potřebovala! nějaká babka, beze strachu, že mi zas odsekne nebo mě sprdne.

Za peníze jde všechno.. Personál ťukal,vyčkal, vešel.. Všichni milí, hodní, vstřícní, ochotní. Přidělená sestra radila s kojením, polohy při kojení a to velmi dobře. Dítě vyšetřovali před námi v pokoji. Rodina patří k sobě. Chvíle po porodu jsou krásné, pokud jsou v rodinném prostředí. Jelikož rodíme v porodnicích (jenny73 já v ÚPMD), tak nadstandard této pohodě hodně pomůže. Můžete se tam v klidu učit kojit, před nikým se nestydíte, nikoho nebudíte, nikdo nebudí vás, máte tam soukromí na cokoliv. Jak doma.. s tím rozdílem že není třeba vařit a uklízet a sestry s doktory jsou po ruce.

yanna.o
23. zář 2009

no a do těch sprch se chodí sprchovat očistky a ženský, co mají bolestivější (např. moc utažené) šití, tak chodí do sprchy na malou. Sestry to radily tak všeobecně, aby se žena hned umyla a šla na malou tedy rovnou do sprchy, když je čerstvě po porodu. Takže je rozdíl pro kolik lidí je sociální zařízení společné. Cíťa tohle vzdá předem 😀

Ona jedna věc je, co jsem si říkala jako těhotná. Nad ledasčím jsem mávla rukou. Ono je to opravdu individuální a nelze říct, že nadstandard je jediné východisko nebo že naopak peníze za nadstandard jsou zbytečné. Prostě nikdo nemůže předem vědět, jakou chytí směnu, spolubydlící, v jakém bude stavu, jaké budou na šestinedělí podmínky. Pokud si tam bude připadat nesvéprávně a že je skoro jako "vězeň" nebo se zkrátka nebude na šestinedělí cítit ve své kůži, tak za nadstandard zaplatí a ještě rád, pokud si to samozřejmě může dovolit. Co je třeba v jiné zemi standard (vč. slušného a milého chování personálu), u nás často není. A jak už jsem psala, minimálně je tam naprosté soukromí. A to je po porodu z mnoha důvodů velmi příjemné..... (pro rodiče i miminko).

geonisa
8. čer 2021

Já jsem chtěla nadstandard , byla jsem na pokoji s maminkou . A teď chci taky nadstandard, ne ze by ta maminka byla špatná . Byla moc fajn , ale měla moc hladové a uplakaný dítě . A teda jsme si nepomáhali, takže když jsem šla do sprchy tak jsem byla ve stresu 😄 . Pustili ji dřív . Což jsem pak den byla sama a taky mi malej konečně v noci spal . Byl v noci klid 🙂 . Tak doufám ze mi to tentokrat vyjde a bude volný pokoj .

geonisa
8. čer 2021

A hlavně jsem chtěla napsat , že máš takový ten svůj klid pro sebe a to miminko a to je důležité . Nejsem zrovna člověk který by vyžadoval samotu . Ale tam jsem jaksi byla nešťastná . Ten jeden den kdy jsme mohli být na pokoji sami . Jsem i já byla taková klidnější a uvolněnější a syn byl taky úplně v pohodě . Hodný a spokojený .

patypresdevaty
8. čer 2021

@geonisa akorát reaguješ na 12 let starou diskuzi, to už paní asi na odpověď nečeká 🤣

geonisa
8. čer 2021

@patypresdevaty 😂😂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru