O kolik kilo jste šly lehčí z porodnice?

protea
7. pro 2006

Ahojky,
nikde jsem to tady nenašla možná jsem málo pročítala, tak mne omluvte.
Zajímalo by mne, kolik jste vy které jste porodily shodily při porodu.
Tzn.o kolik kilo jste šly domů lehčí z porodnice?!
Děkuju 😉

paska
7. pro 2006

no a ja ťa asi nepoteším pri prvom tehu som pribrala 14kg a domov som isšla len o 4kg lahšia a tých 1Oka išlo ukrutne tažko dole. Nekojila som ☹

mapris
7. pro 2006

ahoj protea,
já jsem v těhotenství nabrala 13 kg, z porodnice jsem přišla lehčí o 8 kg a teď jsem tak na 64 ze svých 65ti (ale to jsem se dneska vážila během dne, na lačno by to bylo určitě míň.) Záleží na tom, jaký máš švicung s prckem :o)

protea
autor
7. pro 2006

Jé,
holky vy jste zlaté.
Děkuji za příspěvky.
Zatím jsem přibrala dvě kila, ale mám strach že to teprve přijde, proto jsem chtěla mít aspoň trochu přehled kolik se nechá v porodnici🙂

helen78
7. pro 2006

Hanka 273 - já ho nestavím, já to myslela tak, že až se bude stavit a padat, tak budu toho pohybu mít právě ještě víc než teď, kdy se jenom plazí
A podle mě to moje hubnutí je určitě způsobené kojením, jím dost a hodně sladké, to jsem si dřív dovolit nemohla. Někde jsem četla, že když kojíš,tak je to pro tělo výdej, jako kdybys hodinu denně cvičila aerobic. Jinak já před těhu vážila 52 kg,pak jsem zhubla na začátku na 50 a nakonec jsem měla 67, ale jenom v břiše, nožičky a ručičky pořád jako hůlčičky 😀 . Teď mám 48 kg a to jsem snad měla naposledy v 6.třídě nebo kdy, vypadám fakt hrozně a nejvíc mě štve, jak mi všichni říkají, ať se najím, grrr,kdyby věděli, co já všechno spořádám. Jo a měřím 164.

wladka
7. pro 2006

ja som pribrala 15 kil, porodom mi zmizlo 5kil..a doma sli do 3 mesiacov dole aj tych 10kil navyse..a teraz mam menej ako povodnu vahu pred tehotenstvom 😀 ..co na mna velmi pozitivne vplyva! inak mam tendencie priberat, dost som sa bala.. a stale kojim..

papaya
7. pro 2006

Proteo já jsem v 17tt a už jsem přibrala 3-4kg , ale utěšila mě ségra, že těhotenství je štěstí a to se hubne dobře 😵

bellasandra
7. pro 2006

Ja som pribrala 19 kg..hned po pôrode mi padlo 10kg a teraz sa trapim z tými 9 😝 ,ale da sato-cvicim a ide to 😉 , a kojím 🙂

natana
7. pro 2006

Ja som asi divná, ale mne sa chudlo ťažko a to som sa pri malej ani nemala čas najesť. Aj z pôrodnice som išla len o 5 kg ľahšia, takže domov som si priniesla cca 17 kg. A to som počas tehotenstva jedla normálne, žiadne prejedanie.
A teraz to bude asi podobné, lebo už teraz mám +11 kg a do pôrodu sú ešte tri mesiace.
ALe tie babatká stoja za tie kilá navyše, takže ja sa neobávam. A to že nebudem v lete v plavkach vyzerať dokonale, to mi nevadí. Ved nemožeme všetky vyzerať ako modelky.

hanka274
7. pro 2006

na modelky kaslite, sme maminy, to je krajsie a dolezitejsie !!
helen78- aj mna to doziera...tie reci okolia....keby som mohla a vedela ako, tak priberiem! ale jak? sakra aj teraz mam nervy ked si spomeniem co kto ma ake pripomienky. Boze ty si chuda, bozinku sak si chudsia ako pred tehu, boze sak........blaaablaaablaaa 😝

nera
8. pro 2006

Ja som počas tehotenstva pribrala tých 18-19kg, po pôrode som zhodila 11-12kg a teraz postupne som schudla ďalšie 4kg, takže ostávajú nejaké 3-4kg a ešte kojím 😵
Takže pohoda, netreba tie kila brať tragicky 😉
Hlavne nech malé je zdravé 🙂

frantina
8. pro 2006

helen78 a hanka274...ja sem taky hubena, pred detma sem mela okolo 60 kilo, ted mam 47(ale kluci uz jsou velci)..hubla jsem postupne behem jejich detstvi, taky sem mela nervy, ovdovela sem..ale ted jsem znovu vdana a snazime se, ale nejde to a zjistili mi, ze mam tak nizkou vahu, ze se mi zastavila ovulace(ale MS mam)...musi pry byt v tele urcite procento tuku, aby k ni dochazelo..tak na to pozor!!! ja merim 171 cm

vavka33
8. pro 2006

Frantina,s tou nizkou vahou a otehotnenim som mala problem aj ja,musela som pribrat,aby som otehotnela.Tiez som skoncila na vahe 48kg po prvom dietati a tak som musela papat a otehotnela som ako 53kg.Teraz mam o 10viac a som zvedava kolko mi ostane po porode.No necham sa prekvapit.

frantina
8. pro 2006

vavka, ale ja jim porad stejne, varim denne teple vecere a poctive papam...a nic! trci ze me kosti...

vavka33
8. pro 2006

Hm,to je tak.Proste sa ti tak zmenil metabolizmus.Skus si papkat pangamin,kupis v lekarni a caj rebrickovy-zvysuju chut do jedla,mozno musis papat viac

certica
8. pro 2006

frantina, len aby to nahodou nebolo nieco so stitnou zlazou (urcite nemusi), ked sa ti nebude darit, preistotu skus endokrinologa

rova
8. pro 2006

Tak já přibrala 15 kilo, po porodu (malá 3 600g) jsem měla o 7 kilo míň, no a pak během pár měsíců to slezlo na normální váhu (no teď trochu podváhu, ani nevím proč, takže musím zase nabrat)

hanka274
8. pro 2006

ahojte, ja mam stitnu zlazu ok, aspon spred 5 rokov tusim...
vavka33-pangamin je len v tabletkach? a ten caj je rebrickovy? na pis. c mekcen? Pytam, lebo nepoznam 😒
skusim, lebo uz fakt neviem co....

vavka33
8. pro 2006

Ano je v tabletkach a je to rebriček.Ak chces ja ti este nieco pozriem,mam dobru knihu.Takze chces pribrat,ze?Mala by si pit caj z podzemku puškvorca obycajneho,robit si kupel z tymianu alebo materinej dusky a pit denne zihlavoby caj.To su ludove recepty,ale dobre!Ak chces nieco ine,tak potom si kup svedske bylinky a uzivaj podla navodu.

ninamaria
8. pro 2006

😒 Tak ja som pred tehotenstvom mala 51 kg.Pribrala som 24 kg.S pôrodom išlo dole 10 kg.Malá sa narodila 3750 gramov a 53 cm.Teraz mám nejakých 57 kg.Takže mám ešte čo robiť.Najhoršie je to brucho.Cvičiť sa mi nechce ani sa obmedzovať v jedle.Takže asi mi to ostane. 😲 😲 😲

hanka274
8. pro 2006

ninamaria- no a co? ak nemas 100 kil a zdravotne problemy tak sa na to vybodni !
vavka, tak ja si to pisem tie tvoje rec. a zajdem do lekarne a uvidim.
A ci chcem pribrat? Vavka viez ake to je na psychiku? Ja sa nepacim nasmu tatovi, teda mojmu manzelovi ani nikomu, kazdy len blablabla. teda podla mna sa nepacim jemu (jasne ze podla neho si vymyslam) niesom kostra, ale som chuda. No a aj uz mam z toho mindraky fakt! A ani fyzicky sa necitim OK, to je najhorsie. Ako by som sa super citila trosku viac sirsia, viac fit, aj problemy, ktore ma obklopuju posledne mesiace by som lepsie zvladala, a proste vsetko. Niekto mi neuveri, ale tie ktore su ako ja mi daju za pravdu, ze vsetko sa zvlada lepsie ked sa citime ok ! to je dôlezite.
Vavka a tie caje nezavodnuju? Lebo pribrat s tym, ze by som sa nafukovala od vody to nechcem, chapes. A este kojim, takze musim mrknut do receptov v pripade tych cajov....

vavka33
8. pro 2006

Ked kojis,tak nepi nic.Oni dodavaju chut do jedla.Zacni ich pit az ked prestanes kojit.Inak mozes byt aj koli tomu taka chudunka a nedari sa ti pribrat.Ja viem ake to je ked ti stale vravia,ze si chuda a priber.Mne to vravel kazdy ale ja som sa citila aj tak tucna-a to som mala 48kg.Bola som rada,ze si mozem obliect krasne veci pre stihle,ale aj tie mi boli vacsinou velke,no proste som chcela byt chuda a viem ze taka chcem byt aj po porode.Necitila som sa tiez moc dobre,ale len peto,ze mi bola stala zima.Je to tazke,neviem co je horsie,ale vzdy je to trapenie.

hanka274
8. pro 2006

az po kojeni?? boze to dokedy budem taka? och joj! 😲 😲 😲

ninocka
8. pro 2006

hanka este chvilu vydrz a potom to bude ok
skus jest viackrat zaden a jedla ktore su viac kaloricke

ninocka
8. pro 2006

inac moja kamaratka sa dopovala sunarom a celkom z toho priberala

hanka274
8. pro 2006

hm, skusim chichi budem kupovat sunar pre seba... lebo len kojim nic viac. sem tam prevarenu vodicku par kvapiek a mrkvicku ako tak.
A ake este viac kaloricke papu?

hanka274
8. pro 2006

hm, asi by som mala otvorit novu temu....Priberame....aby som to tu nekazila protee, pytala sa na ine, nie na Hankine probleme...

ninocka
8. pro 2006

neviem mozno vela omacok z mlieka a pod

hanka274
8. pro 2006

baby otvaram novu temu, dobre? Nechcem to tu fakt prevracat... Protea sorac, niak som sa rozkecala....idem..papa!

macejka
8. pro 2006

Ahojky,já v těhot.přibrala 17 kg a porodem šlo 11 kg.Malej měl 3170g. Ale ke konci těhot.jsem dost opuchala takže ze mě odešla ta voda.Teď tři měsíce po porodu mám nahoře ještě 3 kg,ale to už nějak zvládnu.A fakt jsem pro to nic nedělala a ani už nekojim(jak se říká,že když se kojí kila jdou sami dolů)Na tom asi něco bude,ale mě to šlo i bez toho.jediný pohyb,který denně provozuji je procházka s kočárkem,ale to asi každá z nás 😉

bibula
9. pro 2006

🙂 😉 ja som odrodila vsetko-skoro 20kg,navyse mi zostihleli boky,ale prsia sa mi aj zdvojnasobili.a to bolo pri dievcatku,co sa vraj horsie chudne.domov som isla vo veciach,co som nosila pred otehotnenim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru