Odevzdává se těhotenská průkazka v porodnici?

agne
11. kvě 2013

Ráda bych si schovala těhu průkazku 😅 - no spíš asi pro mě než pro mimi - jak jsme úspěšně rostli a tak vůbec... 😵
Mám si udělat její kopii nebo mi ji pak po porodu nabídnou zpátky anebo ji odevzdám a už ji neuvidím... 😕
Chtěla bych si ji pak založit k UTZ fotkám a pak ji vložit do nějakého Deníčku k narození miminka 😔
Nebudu šílená matka 😀

michamicha
11. kvě 2013

Plzeň - Lochotín vrací 🙂 teda všem, co jsem se ptala, tak jí vrátili 🙂

mercedesse
11. kvě 2013

Mne ji nevrátili, i upozorňovali, ať si vyndáme utz fotky - porodnice Mělník. Mám ofocenou a tuhle budu fotit taky.

vera_vila
11. kvě 2013

Udělej si kopii, těhuprůkazka je součástí tvé lékářské dokumentace, nesetkala jsem se s tím, že by ji někdy některé mamince vrátili... aspoň teda ne v porodnici v Třebíči, vrátili mi jen obal... Já jsem třeba do ruky nedostala ani záznamy z monitoru, ty zůstávaly v dokumentaci u mé dr. (sama mi ho natáčela)... Popravdě mě teda ani nenapadlo se zeptat, jestli by mi ji nechali, automaticky to beru tak, že je součástí doku a pokud bych ji chtěla mít, tak si udělám kopii nebo si to naskenuju...

kali.kal
11. kvě 2013

Průkazku ti nevrátí, ofoť si ji zavčas. Mám ofocení obě dvě 😀

zvalentova
11. kvě 2013

nic se nevrací, porodnice si nechávají veškeré dokumenty do "porodnického spisu". Informace o tom jsou na všech možných webech i porodnice na to upozorňují.

glimmer
11. kvě 2013

já bohužel nemám kopii ani jedné průkazky a docela mě to mrzí ☹

broucek2
11. kvě 2013

Průkazku jsem si před odevzdáním nascanovala

nunacek
11. kvě 2013

Já odevzdala průkazku na příjmu v porodnici, porodnice ji pak po porodu poslala mému gynekologovi a ten mi ji na kontrole po šestinedělí předal 😉 Takže originál průkazku mám doma 😵 Ale pro jistotu jsem i tak měla průkazku celou okopírovanou 😉

zvargova
11. kvě 2013

bohužel odevzdává..ale já ji mám naskenovanou 😀

olusenka
11. kvě 2013

průkazku si nechávají v porodnici a později ji posílají Tvému gynekologovi. Já si sice nestihla schovat obal ani zprávy, co v ní byly, ale pár dní před termínem jsem si ji foťákem ofotila ze všech stran, kromě obalu.
Znovu jsem ji viděla až teď po roce a něco, když ji můj gynekolog vytáhl (takže k němu z porodnice dorazila) a opisoval z ní některé údaje do další těhotenské průkazky k novému těhotenství.
Vím o jedné kamarádce, že o ni pak svého gynekologa požádala a on ji jí dal.

kikimaruska
11. kvě 2013

U obou kluků zůstala v porodnici. Mají to i v papírech při registraci k porodu, že průkazka zůstane součástí dokumentace v porodnici a odevzdává se se vším, co jim dáte (Tj.pokud si chce maminka nechat UTZ obrázky, má si je před odevzdáním vyndat...).

melis7
11. kvě 2013

Mě ji v Hradci Králové vrátili po obou porodech.dokonce ji pře x lety vrátili i mojí mamce,protože jsem našla svojí vlastní.V HK se prostě po porodu průkazka vrací. Takže záleží,kde budeš rodit.

danca77
11. kvě 2013

Fotky z UTZ si vyndejte, ať vám to neseberou i s nimi. Já si ji ofotila při druhém těhotenství, při prvním jsem to bohužel netušila, že mi ji nevrátí. Bylo to v Benešovské nemocnici.

kramlinka88
12. kvě 2013

Ostrava Vítkovice taky nevrací...

leikkka
12. kvě 2013

mně ji bez problému sami od sebe vrátli u obou porodů - prodnice Jilemnice

marmazel
12. kvě 2013

Asi záleží jak kde, v Plzni ji vrací a v Domažlicích si jí nechávají.

erika1308
12. kvě 2013

v Sokolově se odevzdává

bellka
12. kvě 2013

Městská nemocnice Ostrava taky nevrací, vzhledem k mánii focení všeho, co se miminka týkalo, jsem ji aspoň vyfotila z obou stran, dá se v ní hezky číst, tak máme zachováno aspoň tak 😉

hansed
12. kvě 2013

Jak kde, v Motole si ji nechali, v Jilemnici ne

pusolamy
12. kvě 2013

hradec králové vrací automaticky

bonavoxa
12. kvě 2013

V Ostrave Porube si ji nechali.

l.u.c.i.e
12. kvě 2013

V Plzni na Lochotíně vrací.

tazzmenka
12. kvě 2013

V Olomouci si ji nechávají.

svoba
12. kvě 2013

od porodu jsem ji už neviděla ☹ Praha-Podolí

blahova_andrea
12. kvě 2013

bohužel si ji nechali ☹

dlabinecka
12. kvě 2013

Dvakrát mi ji vrátili s propuštěcí zprávou. Jilemnice.

kralicek108
5. srp 2020

Ahoj,ted aktualne - nezkousel nekdo vzit do porodnice prukazku okopirovanou a original si rovnou nechat? Nez se o ni doprosovat. Scan nebo kopie ani neni ono. Prece se urcite muselo.stat i to,ze ji nekdy nekdo uplne zapomnel a taky porodili bez toho...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru