Odjezd do porodnice, 3letou dcerku nemá kdo hlídat

luccy.luccy
18. kvě 2014

Ahoj holky, 🙂
blíží se mi termín porodu druhého miminka a řeším trošku problém. Manžel jezdí s kamionem, sice jen po Čechách, ale nemá pevnou pracovní dobu, rodiče mám 250 km daleko a doma mám ani ne tříletou dcerku. Vůbec nevím, když "to na mě příjde", co budu dělat. 😒 Kdybych byla sama, zavolám si taxi a jedu, přežila bych to, že u porodu budu sama, ale nevím, co s dcerkou... Tady v Praze bohužel nemám vůbec nikoho, kdo by pomohl. Začínám se toho děsit. Řešila jste to některá taky, a jak vyřešila? děkuji za nápady. 😵

petrusew
18. kvě 2014

A nemohla by třeba maminka přijet k vám a zůstat nějakou dobu, než se prcek narodí a pohlídat dcerku? (třeba týden nebo dva před termínem?) A manžel nemá v Praze rodinu nebo známe? Že by pomohli oni?

lumiga
18. kvě 2014

A nebo rodit v miste bydliste rodicu.. pokud v Praze opravdu nemate nekoho kdo by pomohl.

monaluca
18. kvě 2014

a nějakou sousedku s kterou se třeba bavíš..že bys dala dceru natu chvilí kní než by se přítel vrátil

luccy.luccy
autor
18. kvě 2014

😀 tohle všechno mě napadlo, ale rodiče jsou dost pracovně vytížení, takže nehrozí, že by bohužel nějaký ten den tady byli, navíc jezdí dost často do zahraničí,
manželovi rodiče jsou taky z Moravy a tchýně alkoholička, takže to taky nepřipadá v úvahu, a tady v Praze mám jedinou kamarádku, která chodí do práce...Rodit v Brně by nebyl problém, ale být tam nevím jak dlouho dopředu, to se mi moc nechce..přece jenom jsem zvyklá na svůj klid a znovu "bydlet" s rodiči, to by bylo taky o nervy. 😀 Právě proto mi to příjde, jako neřešitelný problém. 😒 no už aby to bylo za náma. Na kontrolu do porodnice na Bulovku jdu až příští týden, tak se zkusím zeptat, co dělat, kdybych byla sama doma, ale pochybuji, že tam mají nějaký hlídací koutek pro děti, zatím co budu trpět na porodním sále. 😀

anina32
18. kvě 2014

@luccy.luccy Ahoj, můj muž taky jezdí kamiónem, ale do ciziny a řešili jsme to tak že se domluvil s šéfem a vybral si celou dovolenou v kuse. 2 týdny před termínem dovolená, co jsem byla v porodnici tak měl paragraf a pak s námi zůstal pár dní doma když nás propustili. Ale co ti budu povídat, taky jsem se bála už dva měsíce předem, že to přijde dřív a co budu dělat 😉

tamarila
18. kvě 2014

@luccy.luccy A co si někde domluvit předběžně nějakou placenou chůvu, a domluvit se s ní na ceně v případě této varianty že byste jí zavolala klidně v noci a dojela by. Jinak pro takové případy když není jiná varianta se postará stát, dítě jde do spádového dětského domova než si ho někdo vyzvedne. U vás by šlo o pár hodin nebo jedno přespání než by dojel manžel nebo vaše maminka, ne? Tak to funguje i když je třeba svobodná matka hospitalizovaná a má děti apod. I kdybyste přijela k porodu s dcerkou, zdravotníci se o ni postarají a zajistí co je potřeba než někdo z příbuzných dojede, nebojte se 🙂

sabulili
18. kvě 2014
Uživatel sabulili je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sabulili.

pokud budeš doma sama, klidně si zavolej sanitku, starší budou muset vzít s sebou, a bude tam s tebou, popř. u sestřiček, než si ji někdo vyzvedne

pisisvori
19. kvě 2014

@luccy.luccy jsem na tom podobně..jen dceři už bude 5 a manžel kezdí jen občas na služebky. Ale taky mě to děsí. BAbičky nefungují (jedn a100, druhá 200km), sestra si jede na dovolenou v době mého termínu porodu....Když jsme o tom přemýšlela,tak holt bych to musela udělat jak píše sabulili....volat sanitku a malou vzít sebou než pro ní manžel přijede.

martiska36
19. kvě 2014

Zas tak moc bych se neděsila, my ve větších městech přece nemáme problém si dohodnou placené hlídaní přes agenturu a ještě bych to využila předem a s paní se seznámila dokud nerodíš, dcerka ji bude znát. Za peníze není celkem nic problém a vím, že v Brně se s agenturou takhle dohodnout dá.

petrah78
19. kvě 2014

luccy.luccy má kamarádka rozjíždí projekt, který by jsi dle mého názoru mohla využít, je to pomoc žena ženě ať už před porodem či po něm, je tam kontakt na paní z Prahy, zkus ji oslovit, mohla by ti pomoci...posílám odkaz 😉 http://www.zena-zene.cz/maminkam/

tarra27
19. kvě 2014

@luccy.luccy neboj, zkus bud chuvu kontaktovat už ted a nebo sousedku...nemáš nikoho, s kým se znáš jen od vidění nebo ze schodů, pokud bydlíš v paneláku?

benjik
19. kvě 2014

@luccy.luccy a co sousedé?Než by pro dcerku někdo dojel.

elllenka
19. kvě 2014

@luccy.luccy : jsem na tom podobně. Spoléhám se, že když bude nejhůř tak hold dcerka pojede semnou sanitkou do porodnice a tam se to snad nějak udělá. Snad by ji na chvilku pohlídali na dětským, nebo nějaká sestra do doby než by dojel někdo koho bych sehnala a měl čas. Vzhledem k tomu, že jsem první porod měla za sebou za 2 hodiny tak mi všude doktoři říkají, že jak by bylo cokoliv co by se mi nezdálo mám hned volat sanitku a nezdržovat se doma, tak je to hodně omezující.

Držím palce, aby to dobře dopadlo.

luccy.luccy
autor
19. kvě 2014

@petrah78 Moc děkuji, zkusím to. 🙂 to mě ani nenapadlo a vypadá to dobře!

luccy.luccy
autor
19. kvě 2014

@elllenka Aspoň nejsem sama. 😀 ale úplně se mi z toho svírá žaludek, že by dcera putovala někde po nemocnici v neznámým prostředí, tak jen doufám, že to výjde tak, že manžel bude doma a nebo budu mít plánovaný císařský řez. Je to smutný, když se člověk nemůže na někoho spolehnout a rodinu má přes 200 km daleko. 😖 Moc všem děkuji za názory. 😉

elllenka
20. kvě 2014

@luccy.luccy : Blbý je, že toto se nedá naplánovat a nikdo nic neví :( škoda že asi doktoři nejsou schopní říct aspoň orientačně kdy to asi příjde :( Každopádně nejsi sama, teď zrovna rodila jedna známá a ta měla stejné obavy, hlavně se bála aby ji případně sanitka odvezla tam kde chtěla rodit a né do spádové nemocnice. Nakonec jí to dobře dopadlo a rodila v době kdy měla rodinu doma a né v práci 🙂 Tak snad budeme mít také takové štěstí. I když můj manžel je v pohotovosti a přijede i z práce, ale ještě před půlrokem jsem se bála, že mě nechá na porod samotnou- měl jet v době porodu na měsíc do ciziny. Jsem z toho měla pěkné nervy.

denca2000
20. kvě 2014

@luccy.luccy A kde přesně v Praze bydlíte? Třeba bych ti mohla pomoci 😉 Vím přesně jaké to je, také jsem utekla z Moravy do Prahy a těžko se tu hledají kamarádky :-/ Na pískovišti tu maminky sotva odpoví na pozdrav

kamilka007
20. kvě 2014

@luccy.luccy Nahodou jsem narazila na stranky Hlidacky.cz. Nemam jeste vlastni zkusenost, ale je to supr napad a muzes se tam urcite dopredu domluvit s nekym sikovnym na "emergency" situaci. 🙂

luccy.luccy
autor
20. kvě 2014

@denca2000 bydlíme kousek od Letňan. Přesně tak, tady v Praze ti lidi jsou takový "divní." 😀 jsem tady už deset let, ale někdy nestačím zírat. Na Moravě jsou přece jenom vstřícnější. my v podstatě nevíme,kdo jsou naši sousedi, a to bydlíme v rodinným domě. 😖

luccy.luccy
autor
20. kvě 2014

@kamilka007 Moc děkuji, podívám se na to. 🙂

slavicky
20. kvě 2014

úplně Tě chápu, taky máme rodinu daleko (na Slovensku), mě "zachránil" vyvolávaný porod 🙂 věděla jsem přesně kdy a manžel odvezl malou mé kamarádce (30km). Naštěstí to bylo rychlý a kamarádka to zvládla (má doma ještě miminko). To jsou prekérky tohle ☹

mzp
20. kvě 2014

@luccy.luccy omlouvám se, moc to nepatří k otázce, ale nelíbí se mi házení všech do jednoho pytle. Chápu, že na sídlišti v paneláku, kde se lidé pořád stěhují nemáte přehled o sousedech. Ale já osobně bydlím v oblasti rodinných domků a známe se s lidmi snad z půlky ulice! Vše je o lidech 🙂 Jinak držím pěsti, ať se vše dobře vyřeší.

denca2000
20. kvě 2014

@luccy.luccy Já jsem v Praze devět let. Kdybych bylo u nás dost práce, tak bych do Prahy ani nešla. Já bydlím v Malešicích v bytě s manželem a 2 dcerami. Je blbé, že porod může přijít kdykoliv-já to měla před půlnocí

jirnov
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru