Odkdy se bere, že je partner u porodu a kdy je návštěva?

zabickajana
7. črc 2014

Ahoj holky, mám na Vás dotázek.
Stále se nemůžeme s partnerem rozhodnou zda má být u porodu, mě je to tak nějak jedno zvládnout to musím s ním i bez něj 🙂, ale jemu jde o to jak dlouho mě nemusí vidět když by nechtěl být u porodu. Nechápeme totiž ani jeden od kdy se to bere jako, že je u porodu a kdy jen jako návštěva. Moc děkuji za reakce 🙂

ajurka
7. črc 2014

Muj byl u porodu.. platil 100,- muze tam byt od zacatku az do konce... pokud bude chtit byt pouze u porodu zavolaji mu treba hodku pred porodem.. pokud tam bude chtit byt pouze pred porodem muze a pak odejde jak pujde do tuheho.. ale doporucuji at je s vami... je to pekne a bude mit zazitek na cely zivot

barinkas
7. črc 2014

tak odejít může kdykoliv 🙂 prostě si jen obleče ten jejich obleček a pak už je na něm, zda bude na pokoji či odejde třeba na chodbu ...Nikdo ho tam nebude držet...pokud by řekl, že nechce být, tak od začátku, kdy Tě přijmou tam nemůže být, jelikož ho tam nenechají v jeho oblečení. Aspoň u nás to tak bylo, mě přijali a hned řešili, zda tam přítel bude či ne. pokud by řekl, že ne, tak by šel hned pryč.

yildiz
7. črc 2014

ja mela manzela u porodu ...ted ten posledni bohuzel nestihl pac to bylo tak rychle ze by to nestihl i kdyby byl blizko ...mala byla venku za 15min 😀 - kazdopadne u minuleho porodu byl se mnou od zacatku - ja mela tedy vsechny porody vyvolavane takze jsem si na saly odkracela vzdy sama ..😀 u druheho porodu jsem mela i pripravku tak to tam se mnou nebyl ...ale pak ano ...a az do konce ....zalezi na porodnici ...a na rodicce jak se dohodne ..zda az na akci a nebo i pri kontrakcich a tak ...ja ho tam mela a super velka opora....ale musim rici ze jsem mela porody vsechny super holky byly venku raz dva ... co mas presne na mysli , jak dloho te nemusi videt jak ? kdy ? navsteva je kdyz pak za tebou prijde a ty jsi uz na pokoji ...ale u porodu je proste u porodu ....a zalezi od kdy ho tam treba chces ty zda pri celem prubehu a nebo az na zaver ... to uz je na vas obou....ja jsem jednoznacne pro - at je chlap u porodu 🙂 je to taky jeho prace 🙂 a preci jen ty prvni okamziky jsou k nezaplaceni ! 😀 tak at je vse v pohode 😀

leeena_4
7. črc 2014

My jsme byli doluvení, že až přijde na řadu tlačení, tak manžel odejde. Nakonec sám od sebe zůstal celý porod a nelituje. Nelamte si hlavu s tím, kdy odejít a nebo zůstat. Zkuste se domluvit, že uvidíte podle situace a když jeden z vás bude cítit, že má partner odejít, tak odejde. Budete v klidu, že se nebudete navzájem nutit a uvidíte podle situace. člověk si to takhle nedokáže vůbec představit, jaké to bude, co bude cítit a tak.

maraida
7. črc 2014

Přesně tak,může odejít pryč kdy bude chtít.Můj manžel nechtěl být přímo u toho tlačení,tak byl se mnou 1.dobu porodní a pak odešel na chodbu a vrátil se hned jakmile uslyšel malou zaplakat.Pak si jí sám podepsal atd. a zůstal tam ty 2 hodinky s námi.

tamarila
7. črc 2014

My jsme měli domluvu jako u leeena_4, že na tlačení odejde. Jak mi porodní asistentka zavelela do křesla a tlačit, tak jsem vykázala manžela na chodbu, a hned jak se malá narodila tak se vrátil si ji převzít a hlídat 😀 Prostě fázi vylízání vidět nechtěl, a já jsem ho plně chápala a k ničemu ho tam nepotřebovala. Ale kdyby trval na tom že tam zůstane, nebo bych na tom trvala já, tak by tam asi byl, domluvu jsme měli že předběžně nechceme aby tam byl, ale uvidíme co bude.
Domluvte se jak chcete, jde jen o vaši spokojenost!. Já jsem si vyslechla takových poznámek a nevěřících pohledů jako "on tam NEBYL???" 😠 . Oba přitom na porod vzpomínáme v dobrém a ničeho nelitujeme.

lenkazdenek
7. črc 2014

Ahoj,já měla manžela u obou porodů-u prvního od začátku,to znamená hned po tom co mě prohnaly přípravnou-klystýrem a vyšetřením a byl semnou při všem od půlnoci do 6:55 kdy se malá narodila,pak další 2 hodinky na porodním sále už s malou a pak si mě ještě i odvezl na pokoj a bylo to prvně co jsem viděla manžela plakat,při druhé se mu tam se mnou moc nechtělo,ale že měě v tom nemůže nechat samotnou-jenže porod byl taky rychlý,že ho málem nestihly z chodby zavolat,takže přišel vlastně až na tlačení a pak byl s náma ty 2 hodinky na sále a popravdě u toho druhého porodu jak to bylo rychlý tak mi to už bylo tak nják jedno jestly je semnou nebo ne,ale u prvního delšího porodu byl pro mě neskutečnou podporou.Ale je moc rád,že byl při narození obou holek a že si ty jejich první chvilky života mohl užít semnou.Ale vše je na domluvě tebe a manžela-kamarádky přítel nesnáší krev,takže když přišlo na tlačení odešel a přišel až když bylo po všem.Hlavní je do ničeho se nenutit a to ani z jedné strany.

bielamacka
7. črc 2014

No, můj muž hrozně touží u toho být od A do Z - chodí se mnou i na všechny prohlídky, ultrazvuky atd. Pro něho je to moje těhotenství fakt dar shůry, toužil po miminku už tak 2 roky (a já svolila teprv teď 🙂 ) Takže ten, kdo je z toho nervózní, jsem já 😀 jsem hrozně nerada, když mě někdo vidí oslabenou nebo v nějaké trapné pozici a i když mu to trošku rozmlouvám, tak na tom trvá, že tam chce být se mnou. Na jednu stranu hrozná romantika, na druhou se bojím, abych se mu tím třeba pak nějak nezhnusila, když uvidí tenhle horor. Aspoň mu říkám, že si mi prostě stoupne k hlavě, ať to hlavní představení nemá přímo z první ruky 😀

deenyska
8. črc 2014

U nás to probíhalo tak, že mi manžel na začátku těhotenství řekl celkem vyplašeně "Nemysli si, že s tebou půjdu k porodu". Tenkrát prostě bylo jasné, že se na tenhle úkol necítí a mě by ani nenapadlo ho k tomu nutit. Kromě toho, moje reakce byla podobná "A kdo ti říkal, že tě tam chci?" 😀. Takže v tomhle jsme byli za jedno. V průběhu těhotenství manžel svůj postoj na základě rad otcovsky zkušenějšího kolegy přehodnotil a u porodu být chtěl, nicméně můj postoj se nezměnil. Řekla jsem mu, že nevím, co mě čeká a že se rozhodnu až podle situace. No a ve finále u porodu byl, ne proto, že bych si to žádala, ale protože mi to bylo tak nějak jedno a on si to přál, tak proč mu nevyhovět. Přijel asi hodinu a půl před tím, než se malý narodil, myslím si, že nebylo nutné, aby tam byl dřív. Nesdílím názor, že porod je ten nejkrásnější zážitek na světě a chlap u něj musí být od začátku do konce. Ani pro rodičku ani pro tatínka. Na svůj porod špatné vzpomínky nemám, ale vím, že jako divák bych ho sledovat nechtěla, ať už svůj nebo někoho jiného. Za krásný považuju až okamžik zrození a to je fakt, že je to nádherný pocit, když jsou u toho oba rodiče. Závěr? Nechejte to na situaci, protože až tehdy se rozhodnete tak, jak doopravdy budete chtít a jak to budete cítit. Hlavně nenuťte jeden druhého k něčemu, co nechcete. Vím, že my ženské možnost volby nemáme, porodem si prostě projít chtě nechtě musíme 😀, jenže holt jsme k tomu předurčeny a je nesmysl chlapům předhazovat něco ve smyslu, že když já si to odtrpím, on u toho musí být. Stejně tak, jako musí maminka respektovat tatínka, když se rozhodne, že se na přítomnost u porodu necítí, musí tatínek respektovat rozhodnutí maminky, že si jeho přítomnost nepřeje. Ono se taky může stát, že tatínek tam sebou pleskne, přidělá práci zdravotnickému personálu a ve finále mu první zaplakání miminka ujde ať už přímo na sále nebo za dveřmi, a to by byla přece škoda 🙂

irennn
8. črc 2014

Manžel od začátku chtěl,aby byl u porodu, já se přiznám, že snáším raději bolest sama, ale když fakt přišlo to pravé peklo, rodila jsem přes 40 hodin, nevím,co bych bez něj dělala....mám z toho zážitku totální okno, ale vím, že mě tam pomáhal,chodil se mnou,vláčel mě do sprchy a ze sprchy, už jsem byla tak unavená,že jsem mezi kontrakcemi usínala ve stoje, to on mě pak donesl na tu kozu, on mi držel kyslík,masíroval záda,která jsem myslela,že mi snad prasknou. Vůbec jsem ho tam nevnímala, ale bez něj bych to fakt nedala....pamatuju si jen to,že mi říkal,že už vidí hlavičku a pak jak plakal,když malého viděl a až bylo po tom,bylo to nádherné.Byla jsem strašně šťastná, že tam byl.....

juldaska
8. črc 2014

U porodu asi je v momentě, kdy jde na porodní sál/box, ne? Já byla na sále teda cca 12 hodin, před tím jsem byla na pokoji. Teď mě napadá, že manžel platil poplatek za účast u porodu, ale u porodu nakonec nebyl, protože jsem rodila akutním císařem pod celkovou narkózou.. Jinak moc nechápu otázku? Manžel může být s tebou, kdykoli odejít a kdykoli se vrátit. Pokud jde o poplatek, tak ten se podle mě platí, když jde na porodní sál/box. Záleží kde budeš rodit a asi i podle momentální situace té porodnice, jak brzo před samotným porodem tě dají na sál.

lrg
8. črc 2014

Já jsem teda pochopila, že se ptáš, kdy nejdřív Vás může vidět, když nebude u porodu? To záleží na konkrétní porodnici, jak to mají zařízené, jestli tam manžela pustí hned jak porodíš, nebo až budeš na pokoji. V nemocnici ti to určitě řeknou.

petrajurinova
8. črc 2014

Syn se narodil císařem (v částečné anestezii) - manžel mohl být u porodu na operačním sále, ale nechtěli jsme to ani jeden, tak čekal na chodbě a přišel za mnou a malým hned když nás převezli z operačního sálu na box, kde jsme byli 2 hodiny po porodu. Tahle jeho přítomnost byla brána jako návštěva i když byla na porodním boxu.
Dcera se narodila přirozeně a manžel byl celou dobu se mnou, poslali ho domů 2 hodiny po porodu, když nás převáželi na oddělení šestinedělí. Za tuhle přítomnost jsme platili poplatek "otec při porodu"

terezapetrova
8. črc 2014

U porodu nikdy není dle meho navsteva ale doprovod, muze to byt otec ale také kdokoliv jiny koho si urcis a domluvíš si to předem s porodnici. Rovnez muzes rodit bez doprovodu. To rozhodnuti je ciste na Vas. V mem pripade byl manzel na 1. dobu porodni /priprava porodnich cest/ a 3. dobu porodni /seznamovani s mimimkem, zotavovani matky/, na 2. dobu porodni /samotny porod dítěte a placenty/ odesel dle domluvy ze salu. Prislo nam to nejlepsi reseni v pripade kdy otec proste samotny porod videt netouzi ale zaroven je v ostatních dobach oporou.. Mimo to si myslim, ze 2. doba byva nejkratsi. Drzim palce 🙂

amabilis
9. črc 2014

Ono dost záleží na porodnici. Jsou porodnice, kde jdou rodičky na porodní sál až vodstatě při tlačení a do té doby s nimi být partner ani nemůže ☹ Takže asi tak. Nejlíp zjistit tam, kam jdeš rodit. Tady sice každý popíše svou zkušenost, ale v konečném důsledku je ti to k ničemu. Koukám, že jsi z Prahy, tak kupříkladu když tě přijmou v Podolí, tak jsi s manželem na porodním pokoji od začátku až do konce (pokud tedy třeba nechce odejít a tak), ale třeba v Krči jdeš nejdřív na hekárnu a až když jsi otevřená na určité cm, tak teprve jdeš na sál. Na hekárně jsi obvykle s dalšími maminkami, takže tam být doprovod nemůže. Takže se to fakt dost liší porodnice od porodnice. Jinak ad placení - z mého pohledu by se za manžela u porodu mělo platit i pokud na úplné finále odejde. Tam přece nejde o přestříhnutí pupeční šňůry, ale o to, že tam prostě je. Ale nevím, třeba je to jinak. No a třeba kamarádčin manžel si zaplatil přítomnost u porodu i přes to, že se jim dítě narodilo překotně v autě na parkovišti před porodnicí a na porodním sále pak došlo za jeho přítomnosti "pouze" k odstřižení pupeční šňůry a ošetření dítěte 🙂 Takže dítě si odrodil sám a ještě si za to zaplatil 😀

hansed
9. črc 2014

U prvního porodu manžel nebyl... u druhého ano. Měla jsem indukci, na vyšetření jsem chodila ze sálu na vyšetřovnu, tak čekal na sále (samostatný pokoj), na klistýr ho sestra poslala na kafe 🙂 jinak jsem ráda, že tam byl, že viděl, jak se Klárka narodila, tak dojatýho jsem ho nikdy neviděla ♥

vera_vila
9. črc 2014

Pokud je na porodním sále, tak je u porodu... Jako pokud hodlá přijít až bude po všem, kdy je ještě možnost, že spolu budete na sále, tak by se to mohlo brát jako návštěva, otázkou ale je, jestli ho za vámi na porodní sál pustí... Ale nejlíp to zjistíš přímo v porodnici, kde chceš rodit...

madre1
9. črc 2014

U porodu 1.dítěte tam se mnou manžel byl od doby,co mi píchly plodovku až do konce,což bylo 6,5 hodiny.Neplatil nic-tenkrát se za to neplatilo a neplatí se ani dnes.U porodu 2.dětete se dostavil,až když bylo po všem,protože musel hlídat starší dítě.Také neplatil nic a dokonce je oba za námi pustili na porodní sál,protože potřebovali od manžela podepsat nějaké papíry 😅
Záleží na porodnici-informuj se v té,do které se chystáte 😉

leni84
9. črc 2014

@zabickajana Ahoj, ono také záleží na porodnici - jaké mají zvyklosti. Někde s tebou partner může být po celou dobu a někde ho pustí až na porodní sál, když už se schyluje k samotnému porodu. Záleží také na tom, jaké mají porodnice zařízení..Ve velkých pražských porodnicích jsou přípravné "předporodní" pokoje zpravidla společné pro dvě i více maminek a v případě, že jsou obsazené, tak ti nedovolí tam partnera mít - s ohledem na soukromí dalších maminek..Já jsem rodila na Bulovce..přijela jsem, udělali mi vyšetření a jelikož to ještě nebyl nález na porodní sál, tak manžela poslali domů s tím, že mu potom zavolají..nebo může samozřejmě čekat v čekárně před porodním sálem..Pak jsem si manžela volala, až když se šlo rodit, takže se mnou byl na porodním sále, a pak se mnou a miminkem dvě hodiny po porodu..Kdyby u porodu být nechtěl, tak ho sestřička zavolá těsně po porodu na porodní sál, aby za vámi přišel..

cacenka_d
9. črc 2014

podle me kdyz prejdete na sal

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru