Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

ivicek1
23. čer 2011

@hlavinka No to jo,bylo to rychlé 😀 ,ale ta bolest 😠
No jo 😀 ,mě přijde fajn poloha na čtyřech,ale uvidíme 😉 ,příští m. začínáme se snažením 😵

hlavinka
23. čer 2011

@ivicek1 Tak moc drzim palce! 😉

lukava
2. črc 2011

kdo chce kouknout na tenhle bezva film, dávají ho ve čt 7.7. 22.30 na ČT2 😉 http://www.ceskatelevize.cz/porady/10285396167-...

innes
4. črc 2011

Film jsem zkoukla a udělal na mě opravdu velký dojem.
Jsem zdravotník, nikdy jsem nechtěla rodit doma. Měla jsem vyvolávaný porod a v té době jsem za něj byla ráda, protože jsem všude slyšela o zkalené plodovce a sama věděla o různých možných komplikacích apod. Prostředí mi bylo známe tím, že ve stejné nemocnici pracuji, minimálně stresové. Porod byl náročný, ale rychlý. Byla jsem spokojená, že to mám za sebou a bez komplikací. Alternativa nikdy nebyla moc pro mě, jediný co jsem využila bylo Epi-no a to nepřestanu vychvalovat 🙂
Čím více času uteklo od porodu, dívám se na něj jinak, vybavuju si víc i to špatné okolo,to jak jsem si přišla občas jak nesvéprávná, jak mě nutili dělat věci, které mi v té chvíli nepřišli přirozené atd.
Dcera byla první měsíce po porodu hodně neklidná, i když na "prdíky" to až tak nesedělo. Pak jsem četla o syndromu náhlého vyjmutí...
Zkrátka časem začínám věřit, že i já bych našla vnitřní sílu na porod doma a cítím, že příště to chci jinak. Uvažuji o Vrchlabí a třeba do třetice ... 🙂

lilin
4. črc 2011

teda holky... najela jsem sem uplnou náhodou a na jednu stranu vás obdivuju.. já bych teda do porodu doma nešla ani náhodou!!!!! hlavně kuli možným komplikacím a rychlá je pak dost pomalá a nějaká asistentka - s tou mám špatné zkušenosti....není to doktorka..... a do vrchlabí bych taky nešla, ale to asi proto že jsem tam párkrát byla a tomu špitálu fakt nevěřim... máte muj palec nahoru a všem co tady i jinde uvažujou držim pěstě

hlavinka
5. črc 2011

@innes No jo, clovek to hodnoti casem jinak. Porod doma bych si asi netroufla, clovek nikdy nevi, i kdyz jde vse hladce, muzes pak hodne krvacet nebo tak, cili je to fakt riziko. Ale zas se nedivim zenskejm, ze se pro nej rozhodnou, kdyz maji spatne zkusenosti z porodnic. dobry by bylo mit moznost prijit do porodnice porodit pod kontrolou, ale bez zasahu, ktery jsou proste dneska rutinni:o( A to je fakt zbytecny a naopak vyvolavaji komplikace.

@lilin ono asi zalezi, jak se ty PA taky vzdelavaji. tady treba vim, ze v Podoli, kdyz jde vse dobre, dela nastrih, dela siti po porodu, proste vse bez lekare. Ale jak jsem psala, na porod doma bych taky nemela odvahu, to ne, ale chci proste prirozeny porod bez urychlovaku, ktery jsou podle mne teda uplne na nic a spis to vse zhorsi:o( (vlastni zkusenost)

miranda77
8. črc 2011

na film jsem si počkala ... a jsem moc ráda, že jsem to viděla! Potěšilo mne, že tam mluvila i Christiane Northrupová - zrovna od ní čtu knihu 😅 .

camelinka
8. črc 2011

tak dokument sem vcera shledla a nesla bych do toho ani nahodou 😅 ,asi sem konzerva, ale prijde mi to malicko "zpatky na stromy". na porodu opravdu nevidim nic sexualniho a jejich nazory mi prisly az sektarske. samozrejme je to kazdeho vec a preju vsem, at se rozhodnou jakkoliv, porod bez komplikaci a hodne radosti s uzlicky 🙂

jaya
8. črc 2011

@camelinka No, mne mnoho prispevku a "statistik" prislo dost tendencnich. Ja bych se bala poporodnich komplikaci, se kterymi mi porodni asistentka proste nepomuze. Jde o zbytecne ohrozeni ditete. Nejdrsnejsi mi prisla matka, co mela u sve vany celou delegaci (matku, tetu, kamaradku a kdovi koho jeste) a ta delegace ji u toho masirovala 😀 Amici jsou fakt posahani. Jeden extrem je, ze si tam rovnou planujou dopredu cisare na sebou vybrane hezke datum (aby meli vse pod kontrolou) a na strane druhe tohle 😕

camelinka
8. črc 2011

@jaya jojojo z ty Maurky sem byla taky hotova, a pri predstave ze mi manzel heka do ucha a jeste me oblizuje tak mu asi pri kontrakci ukousnu jazyk 😀 😀 😀 . jojo sou sahli,ale je to ted desne in se vracet zpatky do jeskyne, nikomu to neberu,ale pro me je nejdulezitejsi zdravi mrnouse, ne jestli u toho budu nebo nebudu mit nejakou slast 😝 😝 😝 😝

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka Je fakt, ze asi taky nevidim uplne sexualitu s porodem, ale vyber prirozeny porod vs. lekarsky vedeny - tak jednoznacne prirozeny (samozrejme nesmi byt ohrozene dite a matka)
Je fakt, ze trosku tendencni to bylo, ale zrovna tak se muze pak udelat i film tendencni z druheho hlediska.
nicmene ja mela fakt zpraseny porod lekarsky vedeny a nikdy vic - presne jak se tam rikalo, ze to vyvolava tisen plodu, protoze umelej oxytocyn je moc.
Taky bych teda nemohla mit u sebe celou delegaci lid, ale pokud jim to vyhovovalo, tak jejich vec. Ja si rikam, cim min, tim lip.
Taky bych si netroufla na porod doma, to fakt ne, ale porodnice by mely umoznovat prirozeny porod po eventuelnim dohledem a ne rutinne davat umele hormony atd.

@camelinka jo, to je fakt, ze teda libani by bylo to posledni, na co bych mela u porodu chut....brrr. nejak bych asi nechtela, aby na mne nekdo sahal. i kdyz zas na druhou stranu miluju masaz nohou a treba by odvedla pozornost od kontrakci 😀 😝 tak tu jedinou bych snad snesla 😀

ilonne
8. črc 2011

Tak já sice neviděla celý pořad až do konce, ale porod doma, to fakt ne. Nikdy nikdo neví, co se může při porodu stát a i bezproblémové těhotenství může vést k problémovému porodu, viz má příbuzná - porod nakonec skončil akutním císařem. Rodit doma, už by tu nebyla ani ona ani mimi. Proč by asi jinak lékaři studovali, když by porod byl tak bezproblémoá záležitost. Vždyť si vezměte jen tu úmrtnost rodiček a novorozenců ve středověku. Ale je to jen můj názor, já bych prostě doma nerodila.

miranda77
8. črc 2011

no já si hlavně myslím, že každá jsme jiná a každé vyhovuje něco jiného ... co já cítím z toho filmu : kdo jde do nemocnice dává důvěru nebo alespoň její část lékařům (atd.)-"oni studovali medicínu". Žena, která rodí doma na sebe bere veškerou zodpovědnost-důvěřuje hlavně sobě a dítěti ... a bohužel tady v Čechách nejde udělat kompromis :(, nejsou přirozené porody v nemocnici ...

jaya
8. črc 2011

@miranda77 no, ja bych to nevidela az tak tragicky. Jde asi o to, kde rodis. Kdyz se vsak rozhodnes rodit s porodni asistentkou nebo dulou, tak ti muze pomoct porodit v podstate prirozene. Myslim, ze problem tkvi v tom, ze laik rodi jenom parkrat za zivot, kdezto ona ma za sebou letite zkusenosti ze stovek porodu a tak i vi, jak mluvit s lekari a jak ma prirozeny porod vypadat. Porodni pokoje jsou taky udelane temer jako pokojicky, takze si myslim, ze je to u nas ok. A navic se pri komplikacich muzes spolehnout na rychlou lekarskou pomoc.

lukava
8. črc 2011

jj, film je dost alternativní a nabízí jen jediný pohled na věc, nic komplexního a žádné srovnání, ale stejně se mi zdá zajímavý ; )
@hlavinka taky bych chtela co nejprirozenejsi porod, ale rodit doma bych si netroufla, dneska mi na kontrole mudr nabízel Hamiltona, tak jsem odmítla, fakt mi připadá umělé zasahování zbytečné, celé těhu jsme v pohodě a zdraví, tak nevidím důvod, proč do sebe nechat \"hrabat" nebo cpát chemii, budu rodit prvně, tak nevim, do čeho jdu, ale stejně jsem pro přirozený průběh, porodní přání jsem si napsala, tak snad budou v Podolí friendly... i ten TP mi připadá nesmyslný, když jsem vždycky měla nepravidelně MS, tak by mě hodně překvapilo, kdybych rodila v termínu

miranda77
8. črc 2011

@jaya samozřejmě záleží na porodnici ... ale co sleduji ženy, které se opravdu snaží o co nejpřirozenější porod, skoro vždycky narazí v nemocnici na něco, co ten přirozený proces naruší (přesouvání rodičky z místnosti do místnosti, odnášení dítěte, nerespektování některého bodu z porodního plánu ... , nedostatek soukromí). Jestli máš nějakou dobrou zkušenost s nějakou porodnicí...sem s ní 😉 .

hlavinka
8. črc 2011

@lukava Taky nechci Hamiltona. Doma bych si taky netroufla rodit, to ne.
Ze mas porodni plan, to je dobre. Pokud na to bude cas (jakoze jiste bude), prober ho tam s tou svoji PA, co te bude mit na starosti. A trvej si na svem, nenech se okecat. Oni treba kolikrat spechaji, aby se zas uvolnil sal, ale je to tvuj porod a ostatni at si trhnou. Lekari chteji vse uspechat, tak neporodis do 12 hodin od zacatku, tak uz se snazi popohanet umelyma vecma (muj pripad). Jenze ja uz byla tak slaba (3 dny bez spanku), ze jsem nemela silu odmitnout. dneska to vidim jinak a lituju toho, ze jsem nebyla tvrdsi nebo ze manzel vic nebojoval za moje prava.
Musela jsem lezet asi 6 hodin - prej aby mimco dorotovalo. Ale to byla taky blbost, protoze mimco rotuje chvili, rozhodne ne 6 hodin (potvrzeno nasledne mou lekarkou). lekari proste rikaji jen cast pravdy nebo jen to, co se jim hodi. A Ty jako laik to nepoznas☹ (Ted samozrejme zase nemyslim vsechny doktory, ale ty moje, co se zucastnili meho porodu).

Je fakt, ze Podoli si rika, ze se baby friendly, mozna je o neco vic friendly nez treba Krc ci Bulovka, ale zas takovy slagr to taky neni. Decko Ti po porodu daji na brisko jen vyslovne na prani, ale stejne ho hned po porodu meri a vazi:o( Pritom treba ta moje PA mi rikala, ze to mereni je blbost - zalezi, jak ho kdo natahne a pak ji treba maminka psala, ze ji decko desne vyrostlo, o tyden asi o 4 cm (na sale ho zmerili malo natazene a po propusteni detska ho zas natahla moc). Pritom delka neni zas tak dulezita, chci rict, ze to klidne muze pockat az na den propusteni, kdy je decko uz trosku "natazene" gravitaci a ne ho merit chudacka jeste zabaleneho z briska, kdy ho musi natahovat nasilim.

jaya
8. črc 2011

@miranda77 no, mam porodni plan a mam naplanovanou porodni asistentku 🙂 Osobni zkusenost zatim nemam, ale hnedka jak bude, tak ti dam vedet. Mozna to vidim az moc idealisticky... Uvidime, jak to vsechno dopadne.

camelinka
8. črc 2011

no vidite a ja uz se ted modlim aby mala vykoukla, v tech horkach je ten posledni tyden fakt mnamka a myslim ze ji tam chudine taky uz nemuze byt moc dobre, takze za Hamiltona nebo cokoliv co mi ji popozene ven bych byla vdecna. podle UTZ je o 14 dni napred a po me a manzovi to nebude zadny drobek,takze bych byla rada kdybych uz to mela za sebou. doktorum plne duveruju at me pichnou cokoliv, oni vi lip jak ja co maji delat.

miranda77
8. črc 2011

@jaya připravené to máš skvělě! Tak držím palce na"akci"a určitě dej vědět!!!
@camelinka a o tom to právě je ... ty ženy, co rodí doma jsou přesvědčené, že porod je naprosto přirozená věc a jejich tělo (i miminko) naprosto přesně ví (pudově), co má dělat ... a ví to lépe než nějaký doktor, který v životě rodit nebude a jede podle naučených formulek a statistik ....

camelinka
8. črc 2011

@miranda77 ano, v pripade ze jde vsechno jak ma tak ano, ale rozhodne bych vsechny komplikace neprisuzovala umelym hormonum a spatnemu postupu lekaru. a to by me pak fakt zajimalo co by v pripade nejakyho prusvihu rodicka delala doma bez jakychkoliv pristroju. to by ji asi pudy moc nepomohly 🙄

crawler
8. črc 2011

ahoj holky🙂

nemáte některá dvd, které prodávají zde? http://www.iham.cz/prodej-dvd/

nejraději bych orgasmic birth, ale i některý jiný by mě zajímaly, ale 600kč je moc :-/ telku nemáme, tak jsem se nemohla dívat...

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka verim, ze uz chces, aby se mimco narodilo. Jsem na tom stejne. Mala bude taky obrik, oba jsme byly velke deti a prvni taky mela ke 4 kilum 😲
tak drzim palce, aby vase holcicka vykoukla co nejdriv! 😉

hlavinka
8. črc 2011

@crawler Orgasmic birth se da stahnout na serveru ulozto.cz http://www.ulozto.cz/7704140/orgasmic-birth-avi

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka ty si na tom koukam podobne 😅 ,takze vis jak to myslim 😉 , nase mala myslim nebude vahove macek, ale spis douha jak pisnicka, porad se hrozne vrti a hoodne to uz boli tak uz by ji myslim bylo lip venku 😅 . taktez preju aby si to uz mela uspesne za sebou a s co nejmensim trapenim 😉 . jinak Majdalenka je krasny jmeno 😉 😉

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka jasne, taky chci, aby mala vykoukla, zvlast, kdyz jakoby prenasim (coz neni uplne presne, protoze mam ovulaci pozdeji a tak vim, ze vlastne termin by mel byt az za tyden, jenze na to lekari a jejich tabulky moc nehraji). No, vecne tam ty nase deti byt nemuzou, ze, takze az se tady (nebo jinde) za 14 dni sejdeme, obe uz je budeme mit u sebe🙂
Diky za pochvalu jmena 🙂 - vy mate vybrane jake?

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka : tak to musi byt jeste unavnejsi kdyz prenasis 😅 ,ja mam tyden do TP ale doufala sem ze se ji bude chtit vylezt driv 😀 . my vybrali Sáru, mame hodne dlouhe prijmeni tak sme vybirali z kratkych aby to nemela chudina jak basnicku 😀

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka noooo. Ja taky doufala, ze to bude driv, protoze mam alergii a kejchani by mohlo urychlit kontrakce, taky se clovek nezastavi, kvuli starsi dceri, ze....ale proste nic. myslim, ze kazda maminka tak trosku doufa v porod chvilku pred terminem, pripadne na termin. Prenaset netouzi asi nikdo, protoze pak uz je to fakt otravny, velky bricho, spatne se spi, no co si budeme povidat, vsechny to zname.
Sara je krasne jmeno, taky jsme ho meli na seznamu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru