Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

tannawe
autor
2. zář 2008

Takze pravdepodobne zafungovalo kolektivni nevedomi nebot mam tu radost vam oznamit, ze jsem obdrzela email s nasledujici skvelou zpravou...ctete a radujte se!!

S radostí Vás informuji, že 8. - 10. října navštíví Českou republiku Debra Pascali Bonaro, autorka filmu Orgasmic Birth (www.orgasmicbirth.com) a jedna z aktivistek Mezinárodní iniciativy za porodní péči pro matku a dítě (IMBCI - The International MotherBaby Childbirth Initiative). Film byl ve světové premiéře promítán v rámci filmové přehlídky Jak se rodí Evropan letos v květnu v Praze. Pro velký zájem bude znovu promítán 8.10. v Praze v Kině Perštýn, 9.10. v Ústí nad Labem v rámci filmového festivalu Femina film a 10.10. v Brně. V Praze a Brně bude promítání spojeno s přednáškou paní Debry Pascali Bonaro. Podrobnosti k její návštěvě a promítání filmu budou na www.unipa.cz.

Přeji nám všem plodné babí léto,

Tamara marková

🙂 🙂 🙂 🙂

lenkabu
2. zář 2008

tannawe:ta paní co ti posílala emai..tamara marková..napsala knížku Porod doma,ne?Já jsem to četla 😉

tannawe
autor
2. zář 2008

lenkabu: vysel Porod doma od Jany Dolezalove a knížku o porodu napsal manzel pani Markove, Vlastimil Marek - Nova doba porodni.

Jinak Tamara Markova vice zde: http://www.cestazeny.cz/index.php

Ale jsem strasne rada, ze se bude film promitat jeste jednou a v Praze, to je skvele...takze pro odvazlive maminky stoji za to udelat si cas... 😉 😉

lubicanoemi
8. zář 2008

ahoj, vzali by ste niekto do kina tajne kameru? 😀 premietat sa bude rovno v cas kedy mam termin...asi nie je sanca aby som to videla predtym, co...vyzerá že je film dobre strážený, nedá sa nikde nájsť.

nechcem už prilievať olej do ohňa, ale v pravidlách diskusií je, že pre inú tému debaty treba založiť novú diskusiu. myslím že to nie je problém pre kohokoľvek, kto si chce pokecať o pôrodoch doma, veď je to aktuálne a za debatu to stojí. ale tu by sme sa radi dozvedeli niečo o filme (aj keď zjavne sa to nikomu pred jeho premietaním nepodarí :-P ) a orgazmickom pôrode. z toho kúsku čo je online ako trailer som nevidela, že by film hovoril niečo o prostredí pôrodu, len o spôsobe, nie?

tannawe
autor
9. zář 2008

lubicanoemi: ve filmu jde primarne o to jakym zpusobem se rodi, ne kde... 😉 😉
Skoda,ze mas termin...zas na druhou stranu muzes se o orgasmic birth pokusit v realu... 🙂 🙂

lubicanoemi
9. zář 2008

to si piš že sa pokúsim, veď ak je to prirodzené, teoreticky by k tomu nemalo byť treba film...celkom haluz že sa prirodzené veci musíme odznova učiť.

misa82
11. zář 2008

Já se přidávám k Lenkabu..celé těhotenství bez jakékoli komplikace a porod byl rizikový. U malé se zachytila srdeční aritmie, po přirozeném porodu ji museli rozdýchat, zkažená plodová voda, omotaný pupečník kolem krku. A řekli nám, že kdybychom nepřijeli, o malou jsme přišli...Je to každého věc, ale já bych to po vlastním zážitku neriskovala ani náhodou.
Opravdu se tímto vracíme do středověku, když se přemýšlíme nad porodem doma. A hlavně si to nedokáži představit, to jako až mě to chytne, budu mít i starší dítě u toho? A kdo bude uklízet ten svinčík? To budu prát to všechno prádlo od krve? Nebo to vyhodím do komunálního odpadu? Myslím, že tyto otázky mají vyřešené v nemocnici....

schnek
11. zář 2008

já se tedy přidávám na stranu přirozeného porodu a jsem pro, že která se na to cítí a má na to i po zdravotní stránce, měla by mít právo se rozhodnout porodit doma. Já svoje dítě rodila v porodnici, kde mi tvrdili, jak se co dá a jak se pro co můžu rozhodnout a nakonec jsem skončila na tabletkách, kapačkách se sestrou, která mě honila od čerta k ďáblu, protóže prostě co je jí po tom, co já bych chtěla, ale hlavně už už už aby to bylo, protože už jim tam hniju na hekárně víc jak 20 hodin... vyloženě jsem je svým porodem obtěžovala... a dokud se mi skutečně neudělalo zle a trochu jsem je nevyděsila, tak jsem neměla nárok na nic, vpodstaně ani si zařvat, protože to je, princezny, rušilo od kávy... rodila jsem na zádech (na moji žádost o zvednutí stolu mi ho zvedly o 1 zub, kldepak polosed...) s vyvázanýma nohama a s nástřihem na urychlenou. Moje dítě mi sebrali, ukázali v peřině a dali mi ho až za 10 hodin. Takže jak tu někdo psal o tom, že někdo druhý ještě nerodil a už ví, co se s jeho dítětem bude dít... nemusí, ale může a děje se to! mě se to stalo. Měla jsem nekomplikované těhotenství, dá se říct i porod (až na to, že byl vyvolaný) a osobně si myslím, že hodně moc ( a především to moje neotvírání se) zavinil nevrlý personál!!! a to jsem rodila jediná a bylo tam několik sester a všechny stejně otrávený a nakvašený... část toho praměnila i v tom, že jsem si dovolila porodit v noci a je tím obtěžovat... no a o tom, jak moc jsem obtěžovala na 6nedělí radši nemluvit... a to byla, prosím, maličká porodnice, která se platila! takže i když se dneska přistupuje k porodům jinak, neznamená to, že se vám tohle stát nemůže a je zřeba se na tuhle možnost připravit. Já se ze svého porodu dodnes nevzpamatovala a svoje druhé dítě plánuju rodit doma. Spousta z vás mělo nějakou komplikaci. Opravdu by žádnou z nich nemohlo způsobit působení psychyky z okolí?

animatua
11. zář 2008

schnek: to je me moc lito, ale super ze jsi to nakonec nejak zvladla, ikdyz to ais mohlo byt lepsi.. me vsichni rikaji ze bojuju zbytecne dopredu a vsechno si maluju moc cerne, ale jak je videt opatrnosti neni nazbyt... 😒

lenkabu
11. zář 2008

schnek:opravu ošklivý chování v porodce 😠 Ale přesto trvám na svém...jak může některá žena říct že na to zdravotně má?Bezproblémové těhotenství a dobrý zdravotní stav matky nezaručuje porod bez komplikací....a na tohle zastánkyně porodu doma opravdu zapomínají.Cos emně týká,tak psychika Vandě neomotala pupečník 2x kolem krku...

edimon
11. zář 2008

..taky se holky připojím. Já bych si tedy porod doma taky neriskla...mě naopak uklidňovalo vědomí, že jsem pod lékařským dohledem a že určitě vědí, co dělají. Těhotenství jsem měla skvělý. Nezvracela jsem, žádné komplikace...byla jsem spokojená usměvavá nastávající mamka....asi do 14dní před prododem pracující..no prostě parádička. Rodila jsem 2 dny po termínu....neotvírala jsem se, ikdyž jsem měla kontra po 5 min od 4.30 ráno (porodila jsem ve 23h)....porod, za pomocí vakuumextraktoru -voda zakalená, malej měl omotanou šňůru kolem krku a ramínka a jak sestupoval, tak se škrtil. Byl kříšenej, pač vypuzením se přiškrtil..díky Bohu šel pak ven rychle a nemá žádné následky. Psychicky jsem na tom byla řekla bych dobře. Měla jsem u porodu kamarádku, která mi říkala, že jsem byla příjemná a v pohodě. Mě lékaři zachránili synka a taky jsem si myslela, že budu mít naprosto pohodový porod.

animatua
11. zář 2008

kazda zena, ktera je svepravna, ma pravo se rozhodnout, jak a kde bude rodit. stejne tak matka ma rodicovskou zodpovednost za dite, takze ma pravo rozhodnout se kde a jakym zpusobem se jeji dite narodi a co se s nim bude dit.. pokud ji toto pravo nekdo upre, je to nezakonne. a vzhledem k tomu, ze mame tato prava, je na kazde z nas, abychom posoudily svoje moznosti, zdravotni stav apod a podle toho se rozhodly 😉

takze ty co by nerodily jinde nez v porodnici muzou trvat na svem, ale ustavne zarucena prava jsou ustavne zarucena prava, ze..

lenkabu
11. zář 2008

animatua:tak to rozhodně 😉 Já bych to pouze nedoporučila,natvrdo nezakázala,to bysme byli jak ti co zakazují potraty...

edimon
11. zář 2008

...s tím souhlasím..každá budoucí matka má právo se rozhodnout sama...a ani nikoho neodsuzuji, pokud se rozhodne jinak než pro porod v porodnici..ba naopak, obdivuji tu odvahu. Já jen přidávám svoji zkušenost. Taky jsem si myslela, že jako naprosto zdravá matka s naprosto nekomplikovaným těhotenstvím budu mít bezproblémový porod. Když jsem ale měla vše za sebou, tak jsem si jen uvědomila, že kdybych rodila doma, tak nevím, zda by ten konec mého porodu byl tak šťastný. Nesnažím se nikoho odradit a myslím si, že mamky, které jsou rozhodnuté ani odradit nemůžu...jen si myslím, že těžko jako laici můžeme posoudit svůj zdravotní stav a dispozice. Každopádně ale...všem maminkám přeji bezproblémové porody a zdravá, krásná miminka 😉

petruna
11. zář 2008

dovedu si predstavit, ze rodit doma musi byt krasny, ale ja bych si to teda neriskla...
Muj porod byl nadherny zazitek i v porodnici, ale rodila jsem kluka pres 4 kila, dost me potrhal a pak mel jeste hypoglykemii a silnou zloutenku, takze bychom stejne po porodu doma museli do nemocnice...
proste bych si to nelajsla...
na porod i porodnici vzpominam v dobrem.
a s tim argumentem , ze se tak rodila driv to mam stejne jako Lenkabu 😉

tady to uz obcas zavani fakt seknou. Kdo chce rodit doma, at rodi, dneska uz to jde...ale at to nevnucuji ostatnim...kdo k tomu inklinuje, materialy si najde...

petruna
11. zář 2008

jo a i kdyz jsem rodila v porodce, tak jsem mela uplne luxusni kontrakce...porod me bolel jen poslednich 20 minut a to prikladam tomu, ze byl Tonik moc velkej a nesel mi vytlacit a kdyz uz jsem mela kontrakce na tlaceni, tak jsem nemela uplne zaslou branku a nemohl ajsem tlacit...
ale jinak to bylo cely super...mezi kontrakcema jsem psala sms a vtipkovala s manzelem...

ve stresu bych byla prave doma...vedela jsem, ze bude kluk velkej a nevedela jsem, jestli ho zvladnu vytlacit.
V nemocnici jsem se citila v bezpeci...skvely doktori i sestricky.

petruna
11. zář 2008

seknou = sektou (preklep)

petruna
11. zář 2008

teda na vysvetlenou , kontrakce byli samozrejme bolestive ale o dost min nez v mych predstavach...od zacatku kontrakci jsem rodila 9,5 hodiny a vse krasne, prirozene postupovalo...od prijeti v porodnici byl Tonik venku za 4,5 hodiny, naprosto pohodove, skucela jsem az tech poslednich 20 minut, jinak to bylo jen jako MS bolesti.
kazdymu bych prala takovy porod. 😉

petruna
11. zář 2008

holky a o co se tu vlastne hada....? 😕
me to pride jak diskuze jestli zakazat potraty...
tady nikdo, kdo by nerodil doma netvrdi, ze by to zakazal... a na druhou stranu nikdo nikoho nenuti aby rodil v porodnici...znam minimalne dve holky, co rodili doma.
Ale treba mi ty prispevky spatne vyznivaji...pokud to mela byt diskuze o tom, jak na to, kdyz chci rodit doma, tak proc ne....ale potom nam nevnucujte, ze kdo rodi v porodnici sobe i diteti skodi...diky

jak rikam, ja tam byla v pohode a Tonda je taky pohodove mimino. zatim se neprojevuji zadny traumata z porodnice a to byl jednu noc na kapackach kvuli hypoglikemii a dve noci na sviceni.
jasne ze bych byla radsi aby byl 24 hodin se mnou (pokud nekomu vadi tohle), ale jeho zdravi mi je prednejsi...navic jsem za nim kdykoliv mohla chodit.

animatua
12. zář 2008

petruna: nikdo tady nikomu nic nevnucuje, pokud mas ten pocit tak podobne diskuze proste necti.. je to diskuze o tom ze rodit se da i jinak, toť vše 😉

schnek
12. zář 2008

lenkabu, souhlasím, že omotaný pupečník není psychycká záležitost, ale omotaný pupečník má skoro každé dítě a šikovná PA ho dokáže přehodit 😉 spousta maminek ani neví, že to jejich miminko mělo 😉 nechci se s nikým hádat, já jsem naopak z lékařů zcela mimo, vadí mi, vadí mi cizí prostředí, vadí mi, že mi někdo zasahuje do mého intimního soukromí a bere mě jako další kus nařadě... a opravdu si myslím, že PA dokáže při dompordu poznat včas nebezpečí a pokud je auto před domem a do porodnice je to 5 minut, nevidím v tom větší riziko, než být v porodnici. Já pokud bych byla měla problém a to v okamžiku, kdy mě sestra zkontrolovala a odešla (špatné ozvy apod.), tak by se na něj nepřišlo dřív než cca za 2 hodiny... byla jsem prostě odloženej kus, kterej je obtěžoval, nikoho nezajímal a rušil... takže v domporodu s PA vidím daleko větší péči, větší komfort a hlavně se bude dít (stran zásahů z venčí) pouze to, co budu chtít nebo bude skutečně maximálně nutné 😉

janula2008
12. zář 2008

Schnek, tak to si asi vyloženě narazila v porodce na hodně nepříjemné lidi, já si co se týče porodu nemůžu stěžovat (plánovanej císař), péče maximální, doktoři úžasní, sestry na šestinedělí, to bylo horší, ale i tak si myslím, že těch pár dní se dá přežít všude, hlavně jsem věděla, že malá je v pořádku, že má hned po porodu péči, kterou potřebuje a nesouhlasím s názorem, že je brutální nějaký sprchování, převažovaní atd. Máte z toho v dospělosti někdo trauma???Já teda ne 😀 .Je jasný, že člověk chce mít miminko co nejdřív u sebe, ale pro mě osobně je důležitější, že někdo dohlídne na to, aby bylo naprosto v pořádku...takže po pravdě uspěchaný ambuporody taky nechápu, je to podle mě risk pro dítě i matku.(U druhorodiček a vícerodiček ještě možná,ví do čeho jdou, ale prvorodičky?).Miminku budu dávat lásku celý život, tak nechápu, kam ten spěch.Věřím, že porod doma může mít své kladné stránky jako známé prostředí, ale opravdu mám v okolí kupu bezproblémových těhotenství s rizikovými porody, takže tohle bych si nikdy nelajzla...Nejednám přece jen za sebe, ale i za dítě a to je pro mě ten hlavní argument. Jinak přeji všem porody se šťastným koncem a zdravé miminka, ať už rodíte kdekoliv.

schnek
12. zář 2008

ano, měla jsem smůlu.

A tedy za sebe nesouhlasím s tím, že přežít se to dá těch pár dní... proč to mám přežívat? proč z toho mám mít trauma a deprese? proč se tím mám trápit? já se tím svým trápím do teď... nevidím smysl v tom, aby mě někdo někde 3-5 dní pozoroval, bral mi dítě a celkově nás oba považoval za "nesvéprávný majetek nemocnice". To můžu být doma s rodinou a teprve když se bude něco dít, vyhledám lékaře. Nenapadlo vás, proč má tolik matek po porodu deprese? co třeba díky nemocniční péči (i když si to samy neuvědomí)...

janula2008
12. zář 2008

Schnek, já teda myslím, že to porodnicí není, no nevím. Jako přístup sester jsem fakt neměla nic moc, na druhou stranu šla bych rodit zas jen do porodky, trauma z toho nemám. Já osobně jsem měla větší hrůzu z toho neznáma, že nevím, co malé je, když plače, neznala jsem její potřeby,chvíli trvalo, než jsme se navzájem sladily. A pak se k tomu přidalo to nevyspání, najednou tu byl človíček, který mě co dvě hoďky potřeboval, do toho se připojila celková únava. Ale jako možná na tom něco je, já fakt nikomu jeho názor neberu. 😉

animatua
12. zář 2008

janula 2008: to jestli mas trauma ze sprchovani v porodnici apod podle me nemuzes vedet, protoze jsi si to neulozila jako vedomy zazitek ale do nevedomi.. takze treba z toho trauma nikdo nemame, ale treba bysme byly mnohem vyrovnanejsi kdyby nas porod probehl jinak..

souhlasim na 100% se schnekem, proc to mam v porodnici prezivat?? chci mit po porodu i se svym ditetem klid a pohodu, mozna i to zvykani si na sebe probehne lip kdyz budeme hned od zacatku doma spolu, bez berlicek v podobe sester v nemocnici.. nepotrebuju aby mi nekdo cizi rikal jak mam koupat a drzet svoje dite. je to MOJE dite, ja je porodim, a nikdo cizi za me ani za nej rozhodovat nebude, ani ty tri dny v porodnici..

sisstin
12. zář 2008

animatua: to jsi dobrá, já jsem teda byla ráda, že mi ho na chvíli pohlídaly, abych aspon hodinu spala..že mi ukázaly, jak se dítě koupe, drží..předtím jsem v životě žádný dítě nedržela...já byla v porodce moc spokojená 😵

animatua
12. zář 2008

sisstin: a ja bych se zblaznila strachy kdyby mi dite nekam odvezly ze si mam "odpocinout".. to by byl pro me fakt relax byt sama na pokoji bez ditete, nevedet kde presne je, jestli neplace 😝 fakt diky nechci

sisstin
12. zář 2008

animatua: já jsem si řekla, že ho chci pohlídat..nikdo mě nenutil, že jim ho musím dát 😉 každá jsme jiná, já tohle vůbec neprožívala 😉 nebála jsem se, že se mu něco stane... 😉

animatua
12. zář 2008

sisstin: jj kazdy to prozivame jinak, ja nikomu nic nevnucuju.. proste pro me poporodni pece v nemocnici (pokud nepujde o zivot) neni a budu nesrovnatelne vic v pohode kdyz budu moct byt s ditetem doma

schnek
12. zář 2008

janulo, já věřím svému tělu a svým instinktům, neměla jsem nejmenší problém se o své dítě starat. A pláč? to je normální, že nevíš, co dítku je, ono to pořádně neví ani ta sestra (a většinou to je o tom, že dítě se chce tulit a tam ho nemůžete mít u sebe v posteli a spát tak)... a abych řekla pravdu, stejně se mi moc nelíbilo, když mi sestra vzala řvoucí dítě, strčila mu teploměr do zadku aby se vykakalo nebo ho docpala podle svého uvážení cizím mlíkem, jenom aby bylo potichu....... v tu chvíli jsem to tak nevnímala, byla jsem zmatená a vyřízená, ale podruhé bych se bránila zuby nehty

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru