Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

kaleilah
12. črc 2011

@hlavinka děkuju moc 🙂

crawler
12. črc 2011

@kaleilah nečetla...no zajímaly by mě příběhy žen, co rodily doma, jak se připravovaly apod. U mě vzhledem k sekci zřejmě domácí porod nepřipadá v úvahu, ale ráda bych nějaký kompromis mezi domácím a tím medicínským...ještě nejsem ani těhotná, takže na získávání informací mám ještě fůůůru času...😀

@hlavinka super jsi šikulka a že jsi měla strach? jsi přeci jen člověk ne? 😉 já jsem po 16hod.byla na 3,5, takže na jednu stranu pro mě císař vysvobození, ale na druhou si říkám (díky tomu filmu), že je škoda, že jsem nedostala šanci být jen sama s mužem, zapnout si relax. hudbu, naložit se do vany, dát si masáž atd atd...prostě nehnat to a třeba by to vyšlo samo a já se otevřela...no čas vzít zpět nejde a mohu jen doufat, že u druhého se zadaří..jinak dotaz k té PA...jak sis ji domluvila? na základě referencí nebo to byla zcela cizí najitá na netu nebo jak? díky🙂 Jinak gratulka a hlavně ať jste zdravé 😉

sussanah
12. črc 2011

@crawler taky me docela vzal ten pribeh, jak rodila doma 36h! To se teda priznam, ze uz bych byla davno v porodce, uz je to fakt dlouho. Ale celkove se mi libil ten pristup, proste je to fakt prirodni dej a pokud se vse pravidelne kontroluje, tak se pripadna odchylka jiste vcas ohlasi.

kaleilah
12. črc 2011

@crawler tak tipů na knížky mám dost, přečetla jsem co se dalo u nás v knihovně sehnat 😀

Ina May Gaskin-Zázrak porodu -úplně super, popisuje svojí zkušenost por. asistentky když někdy v 70 letech založili komunitu, bydleli v karavanech, rodili doma atd, je tam tak 70 příběhů porodů doma...krása

Michel Odent -znovuzrozený porod Napsal toho hafec, ale tahle je asi nejznámější, super čtivá, měla jsem to jedním dechem, je tam jejich fylozofie včetně por. příběhů

Hypnoporod Marie F.Monganová Zajímavá metoda, myslim že část prvního porodu jsem metodou hypnoporodu rodila a ani jsem o tom nevěděla.... čte se taky dobře

Nová doba porodní Vlastimil Marek. zvláštní, že českej autor. Dost dobře napsaný, je to takovej čtivej, ironickej a rejpavej styl, nejsou tam ani tak příběhy, jako vysvětlení co proč je a tak, ale super 🙂

kaleilah
12. črc 2011

@crawler jo a pak klasika Stadelmannová Zdravé těhotenství, přirozený porod 🙂 Klasika, te´d jí čtu po třetí, celkem užitečná knížka. Jen mě štve, jak o sobě Stadelmannová píše, je jasný, že PA musí mít sebevědomí, ale občas mám pocit, že si o sobě myslí že je polobůh 😀

sussanah
12. črc 2011

@kaleilah taky mam z IS pocit, ze by dokazala premluvit i dite ulozene v pricne poloze 😀

kaleilah
12. črc 2011

@sussanah
jj 😀 musim říct, že to na měpůsobí dost nepříjemně, hlavně když si představim, že vede/vedla hlavně domporody... taková PA by měla být podle mě naopak jemná, skromná, respektující, prostě brát vše tak jak je a na jako IS te´d jsem přišla já tak sedněte na prdel 😝 😝 😝

lukava
12. črc 2011

@hlavinka juuuu, tak jsem si přečetla o tvém druhém porodu a moc moc moc chci pogratulovat, že se to nakonec takhle zdařilo. To musíš být určitě na sebe i na malou hrdá, že jste to takhle krásně zvládly! Ať jste holky zdravé a všechno je fajn. Na tu PA jsi dostala doporučení a bylas s ní domluvená předem nebo to byla nějaká podolská?

sussanah
12. črc 2011

@kaleilah tak silene to zase nevidim, ale trocha skromnosti by ji neuskodila 😉 Ale zas i ona v knize rika, ze jsou chvile, kdy je treba jet do porodky a ze je to cca 10% (coz odpovida prumeru), takze asi vi co dela 🙂

kaleilah
12. črc 2011

@sussanah jo, to určo, ale hrozně mě zarazil ten úvod knížky, ta předmluva a první stránky, když jsem to četla poprvé, tak mě to celkem odradilo a knížku jsem odložila a začala číst až po nějaký době. Mě spíš vadí, jak tam podává ty problémy mamin, že t za ní přišla kterákoliv s čímkoliv, ona vždycky věděla, co s tím... a právě i styl jakým ty příběhy mamin píše se mi nezdá,jako by mámy byly úplně pitomý a nic nevěděly samy, dokud nepřišla ona a neporadila. Už jen ten její úvod vždy: "Ty, Inge, mám tohle a tohle, co bys mi na to poradila.... bléééééééééé 😀 😀 😀 😀 ale to už je asi averze. Na druhou stranu souhlasim, že IS je "povinná" klasika a je tam opravdu hodně užitečných věcí včetně toho, že se nic nemá lámat přes koleno a že holt i mimčo někdy potřebuje pomoct od doktorů. A že hlavně plánovat porod je super, ale dítě si stejně rozhodne, jak to chce... Takhle věta se mi od ní moc líbí, já vždycky plánuju a u tohodle se zaseknu a vnitřně zklidnim a přestanu na chvilku plánovat 😀

sussanah
12. črc 2011

@kaleilah nj, ty pribehy mamin jsem obcas preskakovala,proste to neslo 😀 Ale to je zasjako mi treba vadilo u IMGaskin cele to duchovno a extaze a "psychedelicke zazitky" kolem.. holt clovek musi ze vseho vytahnout jen to uzitecne a ze toho je, jak u IS, tak u IMG 🙂

kaleilah
12. črc 2011

@sussanah jo, souhlas, při sově psychedelický mi ke konci naskakovala husina 😀 I když vzhledem k tomu, jak je knížka psaná bych se nedivila, kdyby tam rodily zhulený a to pak tu extázi a psychedelickej porod i chápu 😀 😀

crawler
13. črc 2011

@sussanah
@kaleilah
jé holky super...díky za info...já se před svým prvním porodem zajímala jen o možnosti, jak si to udělat trochu příjemnější a proto jsem si "vymyslela" porod do vody, zhlédla sílu videí na youtube apod. Ale Orgasmic birth mě navnadil a já bych chtěla mít kupu info, jaký také porod může být než byl ten můj...a nejen porod, ale i to, že já jsem rodila v neděli a malého jsem u sebe měla až ve středu - kombinace toho, že jsem byla po sekci a jeho žloutenka...nesla jsem to statečně, ale ted zpětně mě to mrzí děsně...

holky k těm knihám - vy jste si je půjčovaly v knihovně? u nás by tedy rozhodně nebyly v naší obecní knihovničce😀 ...

kaleilah
13. črc 2011

@crawler jak co, něco jsem si půjčila, něco mám doma koupený 🙂

crawler
13. črc 2011

@kaleilah tak jdu hledat na bazárky 😀

sussanah
13. črc 2011
hlavinka
14. črc 2011

@crawler dekuju🙂 Urcite budes mit druhy porod lepsi. U prvniho clovek moc nevi a necha se celkem i ovlivnit, ma prece jen vetsi strach, kdyz nevi, o co jde.
na PA jsem dostala kontakt od jedne duly (a tu mi doporucila tady jedna holcina). Pa musi byt z te dane porodnice, aby mohla vest Tvuj porod. Je to samozrejme na tajno, ale dela se to. A myslim, ze za ty penize to stoji (rozhodne spis nez treba lekar k porodu, protoze ten by nemel tolik casu a hnal by to pres oxytocyny a tak...)

@lukava Ano, jsem moc rada, jak to bylo. Fakt takovy zazrak! Vyslo to, jak jsem si prala, super!
Prala bych to tak kazde🙂
Ano, ta moje PA byla z Podoli. Kde ty rodis? Uz to mas taky za chvilku - tak moc a moc drzim palce, aby byl porod v pohode a vy oba zdravi! 😉

miranda77
14. črc 2011

@hlavinka to je skvele!!! A pripojuji se ke gratulaci!

ja jsem navstivila seminar pani Groverove a bylo to velmi inspirujici ... bylo tam i dost maminek, co uvazuji o porode doma ... tak se tam pak resili i"organizacni" veci kolem takoveho porodu ...takze koho to zajima urcite doporucuji!!!

lukava
14. črc 2011

@hlavinka jj, taky budu rodit v Podolí. Doufám, že budu mít takové štěstí jako vy, dobrá PA asi udělá nejvíc 🙂... hlavně aby neměli stop stav a nemuseli jsme třeba do Hořovic, to je naše záchranná varianta 😉 Zdravím Magdalenku, Adélku i maminku a ať se vše daří, holky!

hlavinka
14. črc 2011

@lukava Tak vis co, pokud to jen trosku pujde, chtej k porodu nejakou starsi asistentku...Uvidis. Nic proti mladym, ale proste nemaji ty zkusenosti a delaji, co jim rekne lekar. Skoda, ze mlady asistentky nemuzou byt k ruce tem starsim, jenze to by byly jako placeny 2 k jednomu porodu a to je jasny, ze nemuzou zaridit....

sussanah
14. črc 2011

@hlavinka no ja myslim,ze je to o lidech, zrovna jednu mladou PA znam a teda te bych se sverila do pece kdykoliv 😉
Jinak, nemate nekdo film "porod jak jej zname" k zapujceni nebo na prodej? Nejak se mi nechce za neho davat 600 😖

hlavinka
14. črc 2011

@sussanah nasla jsem jen tohle, ale mozna to pujde otevrit...nevim http://www.ulozto.cz/7186425/porod-jak-jej-znam... a http://www.ulozto.cz/7187730/porod-jak-jej-znam...

jasne, nechci to uplne zobecnovat, i mlady muzou byt sikovny, ale zkusenost je zkusenost. ta moje PA jezdi v ramci cloveka v tisni na mise, kde rodi deti. nebyva tam casto lekar, takze ho musi zastat.....

sussanah
14. črc 2011

@hlavinka to jsem taky nasla, pracne jsem to stahla, ale nekde nastal error a nepodarilo se mi to rozbalit :-/

camelinka
14. črc 2011

@hlavinka tak vidim ze uz nas holky netrapi v brisku ani jednu 😉

miranda77
14. črc 2011

@camelinka holky se asi domluvily, ne? 😎 Blahopreju!!! Hodne zdravicka a pohodicky!

hlavinka
15. črc 2011

@sussanah hm, skoda, tak uz nevim☹

@camelinka jeee, super, a jak to slo?? kdyztak napis do IP nebo do fora Jaky byl porod, pokud budes mit cas.
A moc a moc blahopreju!!!!!!! 😉

gabulda
17. črc 2011

http://www.ulozto.cz/9614365/orgasmicky-porod-o...
zkuste si to stáhnout právě na to koukám,ale pořád si říkám,že porodnice je porodnice 😖 shlídla jsem 30 minut a myslím že to ani nedokoukám.....

gabulda
17. črc 2011

a dokoukala s menšíma pauzam, ale dala jsem to celé.....akorád mám smíšené pocity.
Budu rodit na obilnaku v Brně a myslím,že nas tam nenechají s manžou tak osamotě,ale říkám si že na tom něco bude,ženské byly uplně v pohodě, bez stresu a strachu, aspon že muže chlap být u toho,tet vím, že bude hodně velká opora pro mně.
A co se týče epiduralu přemyslela jsem, že to zkusím bez něho už před tím ,ale nevím jaká budu hrdinka.Tak snad to vše dopadne dobře 🙂

sussanah
17. črc 2011

@gabulda Hlavni je se opravdu nebat a nechat tomu volny prubeh. Epi ma smysl, kdyz se porod treba opravdu tahne, rodicka se cela "sevrena" a tim padem jsou stahy neucine. Nezapomen, ze vse ma sva rizika a to vcetne epi. Urcite to zvladnes, zvladly to miliony zen pred tebou a jeste par po tobe urcite porodi 😉 Hlavne se tem kontrakcim nebranit, nechat je ucinkovat, co nejvic uvolnit spodek a co nejvice stat a chodit v prvni dobe porodni. A taky poslouchat sve telo, ono uz ti rekne, jak se mas natocit, aby vsechno probihalo dobre. Fakt to neni o hrdinstvi, pokud nenastane nejaka patologie (coz urcite nenastane 😉 ), tak je to opravdu prirozeny proces a priroda vi, co ma delat a ty to budes vedet taky. Ver si 🙂

gabulda
18. črc 2011

@sussanah ty jo děkuji za podporu moooc jsi mi pomohla 🙂 Snažím se myslet na to,že to zvládnu a těším se na prcku moooc, příroda to naplánovala za nas,musím to zvládnout to je jasný,odstraním strach a bude vše ok 😀 Děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru