Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

parybka
24. led 2009

jo a z OB jsem viděla jenom první dva porody, ten domácí na zápraží byl pěkný. A co to tam měla v ruce, to vypadalo jak plechova pilsneru 😀
Pak mi odmítal přehrávač přehrát.. musím poprosit (a hlavně pustit k PC) MM 😅

animatua
24. led 2009

parybka: ja mam uplne stejny pocity jako jsi mela na materske ty.. miluju svoje dite, ale nekdy nevim co s ni mam cely dny delat a bojim se ze jsem spatna mama.. nekdy brecim a chci aby byl misto me doma manzel, ze ja jsem nestastna.. nechci aby to pocitovala E., protoze to neni o lasce k ni, ale o me seberealizaci.. ale presne jak pises, je to cim dal lepsi.. cim vic E. vnima, tim mam doma mensi depku 🙂
mozna se nam vyskytla moznost, ze by jeden den pracoval manzel a jeden den ja a stridali bysme se doma, kdyz jsem si to predstavila tak to pro me byla strasna uleva.. ale treba to za par mesicu zase budu mit jinak 🙂

parybka
24. led 2009

mě to taky moc trápilo, zvlášt, když jsem viděla, že MM "ví", jak na to. Ale jak psala Tan, manžel, babičky... a další, si přijdou s dítětem jenom pohrát, pro nás je to "práce".
Jsem ráda, že jsem to tak neprožívala sama 😅
Nám O. od půl roku lozil, takže nebyl ležící statické mimi, od asi 7. měsíce jsem začla pociťovat, že se to lepší. Není to o lásce, o té nepochybuju (už!), ale o tom, že najednou jsem máma a nevím, co se svým dítětem. Prohra??
Tan, děkuju... je to cesta a věřím, že až budu mít pětiletého Ondráška, budu taky skvělou mámou. Zatím si myslím, že dělám, co můžu a umím.

animatua
24. led 2009

parybka: me jedna kamaradka, vicenasobna matka, rekla, ze nemusim byt dokonala matka, staci byt celkem dobra matka 🙂 skoro kazda novopecena matka asi ma pocit, ze musi vsechno perfektne zvladnout, byt super mama, co je stastna doma s ditetem, super vypadat, byt mila na manzela, mit naklizeno, uvareno, s prehledem zvladat jakekoliv navstevy.. ale tak to neni, dulezite je jenom aby matka a dite byly pokud mozno co nejvic v pohode 🙂

parybka
24. led 2009

Ani, to nebylo o domácnosti, manželovi, o tom, jak vypadám,.. ale o mě a O. Já pořad čekala, kdy že se dostaví ta mateřská láska, ty mateřské instinkty, že mi řeknou, co a jak... A ono to nepřicházelo a nebo tak plíživě, že jsem si toho ani nevšimla 😀 Dělala jsem O. "povinný servis", ale to mateřství mi nějak unikalo. A do toho hormony 😝
Je to pro mě nepochopitelné, že někomu se "narodí mimčo a on/ona zahoří láskou". Ale taky je mi nepochopitelné, že mi ty citové věci trvají tak dlouho 😅

lenkabu
25. led 2009

parybko:já taky nezahořela,byla pro mně to nejdůležitější na světě od začátku ale nehořela jsem hodně dlouho...do 4 měsíců byla neklidná,já si odmítala přiznat že mám málo mlíka,s Nutrilonem se to zlepšilo ale dávala mi zabrat do půl roku,od tý doby se to jenom lepší.

tannawe
autor
26. led 2009

Dobre rano...jsem moc rada, ze jste prispely! A jsem rada, ze film ve vas rezonoval prave s vasimi vlastnimi porody. Jeho silou totiz je, ze nam dokaze jako zrcadlo ukazat jake to byt muze! A samozrejme nemusi...takze urcite pri jeho sledovani se zena dokaze vic ponorit do tech svych pocitu a vnimat co by priste treba udelala jinak a lepe.

Parybko...vzdyt ty vis...maminkou se clovek nerodi, maminkou se clovek stava...a s narozenim clovicka prijdou nutne tisice otazek a nejistota. To je prirozene, protoze kdyz si uvedomime, ze jako "moderni" matky malokdy mame moznost prime konfrontace s kojencem jeste pred vlastnim pocetim a porodem tak je pak prirozene, ze nas ta nove ziskana intimita nas dvou muze trochu vydesit a prepadnout. Driv byla mala devcatka zvykla na to, ze maminka ma vic deti, casto byla i u porodu, pri kojeni, starani se o kojence, takze pro ne to nebylo zas az takove novum! Vedela co si pocit, kdyz miminko place, protoze vyrustala v prostredi, ktere stimulovalo jejich matersky instinkt. Ale tech poslednich padesat let zmenilo mnohe a ted nemluvim jen o porodech, ktere se z domova presunuly do porodnic,ale i o tom,ze treba stale se jeste noseni deti poklada za nejaky moderni vynalez a matky "indianske babicky" jsou porad jeste tak trochu za exoty...coz je absurdni, kdyz si uvedomime, ze jeste nase prababicky chodily na pole s miminkem uvazanym v loktusi, coz byl proste kus latky, kde mely miminko na zadech a pracovaly tak cely den s prestavkami na nakojeni...

Takze kontinuita materstvi pro moderni zenu bohuzel pro nas nepokracuje tak jak by mela. Prastare instinkty porad jeste rezonuji, ale pochyby jsou zrejme vetsi...proto maji takovy uspech vsechny vychovne knihy a regaly se stridave plni a vyprazdnuji. Taky mam plnou knihovnu! 😉 Ale nakonec je to vzdycky o tom snazit se poslechnout svoji intuici...

Animko, treba u vas ty zoubky...vidis...nakonec to zoubky byly a vsichni se podivovali nad tim, ze by uz tak brzy mohlo detatko mit problemy se zoubky. To jen doklada to, ze je dulezite verit sve intuici, umet se na ni spolehnout, umet ocenit, ze nam chce pomoci a nestoji proti nam... 😉 😉

Ale kazda maminka, ktera ma tuhle sebereflexi jako je videt na nas vsech si zaslouzi uprimne uznani a oceneni, protoze je treba renesance materstvi a cim vic takovych maminek bude tim lepe pro vsechny... 🙂 🙂

tannawe
autor
26. led 2009

Pro ty, ktere maji zajem o film...

Orgasmic Birth

V rámci Světového týdne respektu k porodu byla letos v květnu uvedena světová premiéra filmu Orgasmic Birth. Autorkou filmu je Debra Pascali Bonaro, iniciátorka Mezinárodní iniciativy za porodní péči pro matku a dítě, celosvětově známou pod zkratkou anglického názvu IMBCI - The International MotherBaby Childbirth Initiative.

Orgasmický porod je film radostný, smyslný a revoluční. Porod zobrazuje jako nedílnou součást ženské sexuality a přehlížené lidské právo.
Ženy ve filmu rodí nerušeně, volně se pohybují podle svého vnitřního porodního rytmu. Se svými partnery se smějí, líbají a při kontrakcích mručí. Protipólem jsou záběry žen připoutaných k fetálním monitorům, obklopených cizími lidmi. Hovoří také porodní asistentky, lékaři a lékařky. Orgasmický porod zblízka osvětluje přístup k porodu, který je nejen mnohem příjemnější, ale také bezpečnější a zdravější pro matku i dítě.

tannawe
autor
26. led 2009

Dodavam informaci, ze se da jiz zakoupit na DVD...

Film na DVD s českými titulky je v prodeji za 350Kč. Zašleme vám ho rádi i na dobírku. Objednávky přijímáme na unipa@unipa.cz.

tannawe
autor
26. led 2009

Jinak vice informaci na http://www.unipa.cz/

tannawe
autor
26. led 2009

Pro anglicky mluvici...pekny clanek

http://www.orgasmicbirth.com/birth-stories/unpl...

tannawe
autor
26. led 2009

😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

🙂 😉

lenkabu
26. led 2009

Skvělý že je na dvd,objednám 🙂

tannawe
autor
26. led 2009

A tohle je taky zajimavy clanek...takze pilne se vzdelavejte 😉 😉

http://mediradce.wgz.cz/clanky-pro-verejnost/po...

parybka
28. led 2009

zkoukla jsem další porody v OB.... Domácí porody moc pěkné. Velice zajímavý i komentář.
Já nevěřím, že porod může být orgasmický. Věřím, že (přirozené) hormony ho udělají velmi silným, intenzivním zážitkem, ale o orgasmu bych fakt nemluvila. Stejně tak nevěřím bkm. Protože když svěrače dítě ovládá až v roce a půl, tak dřív ho to prostě nenaučím. Pro mě i vitariánství je přehnané, nemyslím, že je to nejlepší a nejzdravější.
(prosím nepřesvědčujte mě ani o jednom 🙂)
Protože i když spousta žen tvrdí, že bkm funguje, že vitariánství vyléčí všechno, že porod může být orgasmický... já tomu nevěřím, stejně se snažím dívat na lidi, kteří nevěří, že porod může být přirozený, že epidurál nebo vyvolání zhorší přirozený průběh porodu, nebo že látkovky jsou fajn. (jde mi to těžce, ale snažím se)
Tak jako mě nikdo nepřesvědčí (i když se snažím být tomu otevřená a rozhodně to nezatracuju), tak já/my nepřesvědčíme ty ostatní o své pravdě.
Ale to je o myšlení, o cestě, kterou každá jdem. A kam dojdem. Já taky dlouho brala kortikoidy na lepru, než jsem pochopila, že tudy cesta fakt nevede. Ale musela jsem na to přijít sama, otec se mohl stavět na hlavu, ale já ho nevnímala. Trvalo mi to velmi dlouho. Stále jsem ještě cestu k uzdravení nenašla, zatím se jen "držím" a možná jednou zkusím i to vitariánství. Jen na to ještě nejsem připravená.
Takže když někdo zatracuje domácí porod, třeba při dalším těhu si ho vybere jako lepší alternativu.

Rozhodně mi je ale líto (či jak to nazvat) lidí, kteří se ani nezajímají. Ne každému jde o dobro druhých... O svoje dobro by se měl každý postarat sám.

a ještě dokouknu ten OB, najednou to prostě nedávám, ale jsem zvědavá na tu ženskou nakonec 😀

tannawe
autor
28. led 2009

rybicko...vis co...ja bych si OB davkovala...preci jen je to velice intimni sledovat porod takhle "Natural" a ne kazdemu to muze vyhovovat.
Jinak k tem ostatnim vecem....samozrejme, kazdy mame svou cestu,neni jedna platna pro vsechny. Ostatne proc by to tak melo byt, to by byla hrozna nuda

🙂

gedren
28. led 2009

Parybko, ale BKM fakt funguje ;) (ve smyslu vedomeho uvolneni sveracu, teda castecne je to asi vedome, castecne reflexivne, to uznavam). Ovsem do toho cca roku a pul to skutecne musi hlidat prevazne matka, dite si neumi uplne jednoznacne rict, stejne tak neumi zadrzet. Ale proste dokaze spolupracovat, kdyz na sebe matka veme 90 % prace (tj. odhadne, kdy to je vhodny, a dite na nocnik da). Sorry, ze odbocuju, proste mi to nedalo 🙂

Jinak tomu, ze se da prozit pri porodu orgasmus taky neverim 🙂, z my zkusenosti teda ciste teoreticky pouze pri druhy dobe porodni, kdy clovek ty kontrakce uz tolik nevnima a bere je fakt uz hlavne jako pomoc - prvni doba porodni ale u me byla akorat jak jedna hnusna dlouha bolestiva MS 🙂, moje jediny prani bylo spat a aby to nebolelo (stejne jako pri ty MS), a fakt si neumim predstavit, jak bych to mohla prozivat jinak - leda bych byla nejakej hodne pokrocilej jogin nebo neco takovyho 🙂

tannawe
autor
28. led 2009

no vidis a ja zas verim, ze to jde, kdyz je clovek probuzeny a dela to vedome! 😀 😉

parybka
28. led 2009

gedren, stejně jako mě ted "nepřesvědčíš", že bkm funguje, tak já nepřesvědčím některé, že kortikoidy fakt na lepru nepomáhají. A právě o tom to je...
některé holčiny jsou přesvědčené, že porodnice, epidurál, oxyt., jsou to nejlepší, další chtějí mít jenom doktory v záloze, další už si věří natolik, že ví, že zvládnou porod doma. Tím nechci říct, že ty, co rodí s epi jsou "hloupé" či "nevzdělané" (to ani náhodou), jen jsou prostě na místě oné cesty, že věří tomuhle. A aby rodily doma, k tomu musí nějak dospět/dojít.
Proto se tady hodně háže hrách na zed s radama - at už ohledně porodů, lepry, výživy, výchovy... spousta z nás prostě neslyší, "nerozumí". Ale to nevadí, časem třeba pochopíme. A nebo možná i ta rada "mimo jejich dimenzi" jim otevře oči - a ony můžou popojít zase kousek dál.
Fakt to nemá vyznít, že mám patent na rozum, aby to nebylo špatně pochopeno, neb chat je médium zrádné.

Tak a zatímco tu tahám moudra až z paty, O. vytahal celý šuplík s CD 😅

gedren: btw. co Helenčin zadeček? 😉

gedren
28. led 2009

parybko, chvili jsme mazali tema slabejma kortikoidama a ted uz mazeme jen jednou za par dni, nez to uplne zmizne. Ony jak prestaly ty mrazy, tak se ji to hodne zlepsilo. Mozna pomoh i olejicek (normalni olivovej), co ji pridavam do vany...

amabilis
28. led 2009

Ahoj, jen nakukuju a nedalo mi to se nepřidat 😉
Orgasmus jsem tedy při porodu nezažila 😀 , ale měla jsem poporodní euforii - šťastná jak blecha, zářila jsem jak sluníčko. Jinak já rodila s epidurálem a nestydím se za to - možná mi zachránil i život. Pokud má někdo potíže s dechem a nepomáhají ani kapačky, pak epidurál skutečně pomůže. Porod doma bych nezvládla, ale těm, co se na to cítí, fandím.

mirjanka
28. led 2009

zdravím, až bude víc času, něco připísnu - máme Amálku, porod přirozený bez medikace - 3.62kg, 50 cm

tannawe
autor
28. led 2009

mirjanko!!! GRATULUJU a mam radost, ze jste obe v poradku...samozrjeme budu i rada, kdyz poreferujes jake to pro tebe bylo potreti /to vis, to ciste sobecky at vim do ceho pripadne jdu 😉 /az budes mit volneji 🙂 😵

hupcza
24. únor 2009

o víkendu jsem koukala na film ..nějak jsemsi nemohlapomoct, ale tekly mi slzy ....
tak doufám, že nám to za pár týdnu dopadne taky v pohodě - nakonec, proč by tomu mělo být jinak než v celém těhu, že jo 🙂

asanaa
27. únor 2009

http://www.novinky.cz/krimi/162561-domaci-porod...
co k tomu dodat??promiňte ale porod doma prostě nechápu

nelinkav
27. únor 2009

Asanaa, a přečetla sis to??? Přímo mluvčí záchranářů uvedla, že by dítě pravděpodobně nepřežilo ani porod vedený v porodnici...

asanaa
27. únor 2009

pravděpodobně....četla jsem dobře

janula2008
27. únor 2009

Asanaa taky jsem to sem měla chuť vložit 😠 myslím, že mamina toho dítěte za své pohodlí a svou neuváženost zaplatila docela velkou daň a bude muset s tím teď žít až do smrti, ale každýho věc že, jen já tohle prostě nikdy nepochopím a myslím, že by každá mamča měla myslet v tu chvíli nejen na sebe,ale i dítě 😔

asanaa
27. únor 2009

janula naprostý souhlas.Holky neriskujte zbytečně život svých dětí 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru