Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

mar26
27. únor 2009

souhlasím s asan i kdyby to v porodnici stejně nepřežil,jako matka bych si tohle asi neodpustila

larakroft
27. únor 2009

Jako matka by sis neodpustila, že se ti narodilo mimčo se skrytou vadou? No fajn.

asanaa
27. únor 2009

jako matka by si neodpustila že její dítě pravděpodobně mohlo žít kdyby rodila v nemocnici.Tady rozhoduje každá vteřina sakra!!!!!!!!!!!!!!!

mar26
27. únor 2009

lara -tady nejde ale úplně tak o konkretní případ...ono se při porodu může stát tolik věcí a není to zodpovědnost jen za sebem,ale i za dítě. Je to prostě věc názoru...radši oželím svůh prožitek a pohodlí než lékařskou péči a možnost okamžitého zásahu. A ta vada není přeci 100% prokázaná a ani to,že by mu v porodnici nedokázali ihned pomoct. To se zjistí až po pitvě.

janula2008
27. únor 2009

Holky, tady to asi nemá moc smysl rozebírat, většina se do vás pustí, že přece by to dítě nepřežilo ani v porodnici, ale už jen to slůvko PRAVDĚPODOBNĚ by mi za tenhle blbej risk nestálo. Ale ať si každý rodí kde chce a jak chce, za případné následky si zodpovídá sám 😔

mar26
27. únor 2009

janula máš pravdu,ale asanaa to mysela dobře a já taky....a jen jsme vyjádřily svůj názor.
Prostě porod doma je risk,jak píšeš a je to na zodpovědnosti té matky,bohužel dítě si tohle rozhodnout nemůže.
A přeci jde porodit v porodce a na revers jít brzy domů.

murynka
27. únor 2009

souhlasím s as a mar 😉
neriskujte!!!!

ta paní si to asi bude vyčítat do konce života ☹ 😔

wsmoulinkaa
27. únor 2009

ahoj...taky bych nechtěla rodit doma...bála bych se. Přeci jenom se cítím v nemocnici víc v bezpečí, ikdyž to tam taky nemusí dobře dopadnout....jde o pocit bezpečí!!
Jinak at si ostatní rodí kde a jak chtějí!! 😖

marketa.p.
27. únor 2009

No já bych doma teda taky nerodila. Malá byla koncem pánevním a rodila jsem ji normálně, přidružili se i další komplikace jako spasmatická branka a neodloučení placenty. Vzhledem k tomu, že jsem navíc nebo spíš především rodila předčasně, by malá neměla šanci a já bych asi měla co dělat. 😢

larakroft
28. únor 2009

Markéto, ale tohle, cos tu popsala, je kontraindikací k domácímu porodu všechno samo o sobě, natož v souběhu. Žádná rozumná PA by si s tebou domácí porod nelajsla.

larakroft
28. únor 2009

Jo a Asano, to miminko by s největší pravděpodobností nepřežilo ani porod v porodnici, né jak jsi psala ty, že by pravděpodobně přežilo...mělo skrytou vrozenou vadu.

marketa.p.
28. únor 2009

Jasně, já vím, ale po takovéhle zkušenosti bych porod doma nikomu nedoporučila, natož abych ho sama absolvovala. Nešla bych do toho ani ve správném termínu.

larakroft
28. únor 2009

No vidíš, já zase, jelikož nejsem přítelkyní porodního cestování déle než půl hodiny, pokud by mi v porodnicích v dosahu nebyli schopní zaručit splnění mých požadavků, bych do toho šla. S vědomím veškerých rizik a s tím, že do nejbližší porodnice to mám ve špičce 10 min, jindy asi tak 4.

asanaa
1. bře 2009

larakroft už jen to slovo pravděpodobně by mi do konce života leželo v hlavě a nikdy nikdy bych si to neodpustila.
píšeš o tom,že chceš splnění tvých požadavků..není to sobecké??A co požadavky miminka??To si vybrat nemůže,riskuvat jeho život ..to je prostě hazard.Já měla těhu bez potíží,porod v termínu,vše super.Kdybych chtěla klidně bych mohla rodit doma,porodní asistentka by určitě nebyla proti.Kdybych to udělala,můj syn dneska nežije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Porod se během minuty zkomplikoval,malej přestal dýchat a jen tak tak se dostal ven.Okamžitě musel být resuscitován,protože normální oživování nepomáhalo.Má porodní asistentka u porodu doma tenhle přístroj a inkubátor?????????Ne???Tak je to hazard se životem.U mého syna šlo o vteřiny a ty tvoje 4 minuty???????Byl by mrtvý nebo nadosmrti postižený.takže asi tak

tannawe
autor
1. bře 2009

Téma porodů doma je opravdu velice výbušné...ovšem je na každého zvážení kde bude rodit, na co se cítí či nikoliv. Zajímavé na tom celém je, že v případě úmrtí novorozence při porodu doma je absolutní vina kladena na matku - rozhodovala se ohrozit život nejenom svůj, ale i život dítě jen tím, že chce porodit doma - při fyziologickém těhotenství porod doma pravděpodobně proběhne fyziologicky. Na druhé straně při porodu v porodnici a následné smrti dítěte je matka jakoby této tíživé viny zprostěna?
Nechápu...přijde mi to celé postavené na hlavu a absurdní. Každá maminka, která chce rodit doma přemýšlí převážně o tom jak harmonicky přivést na svět své dítě, není to tedy rozhodnutí absolutně sobecké jak se to tady snaží prezentovat ženy, jejichž porody mohly skončit velice nešťastně...je mi velmi líto, že nahlížíte na všechny ostatní porody prizmatem vlastní porodní zkušenosti, která byla zjevně neuspokojivá a pro vás i pro vaše díte téměř tragická a traumatizující...

Žena, která porodila fyziologicky své miminko má právo na presumci neviny a není vina jen tím, že se rozhodla porodit doma! Zřejmě by vám nebylo příjemné veřejné odsouzení za to, že vám umřel novorozenec v porodnici. Protože tam by se našlo velmi mnoho "kladů", které by vás vaši viny zdánlivě zprostily, že? Ale při vrozených vadách balancujete na tenkém ledě a slůvko pravděpodobně?

Come on...to je všechno je slovíčkaření. Nemáte setinu soucitu se ženskou, která přijde o děťátko jen proto, že porodila doma. Jen proto, že třeba pár z vás má ty svoje porodní příběhy hooodně zaryté pod kůží a v podstatě z vašich příspěvků velmi čistě jde vyčíst jistý druh apriorního negativismu na základě vašich vlastních zkušeností.

Je mi líto ženský, která přišla o miminko ať už rodila doma nebo v porodnici a prosím, pokud je váš názor ať si kdo chce rodí kde chce, nechápu, že máte potřebu se k tomu tedy vyjadřovat 😔

gedren
1. bře 2009

Fakta (dolozitelna cisly) jsou takovato: u nizkorizikove rodicky

1) pri porodu doma (planovanem, zkusena PA etc.) je nizsi pravdepodpbnost, ze se porod zkomplikuje, nez pri porodu v porodnici

2) pokud uz se porod zkomplikuje (coz se muze stat doma i v porodnici), je v porodnici samozrejme rychlejsi moznost zasahu.

S faktem 2 asi nikdo polemizovat nebude, ohledne faktu 1 existuje dost studii (odkaz jeste uvedu). Daji-li se dohromady fakta 1 a 2, vychazi z toho (ne intuitivne, ale opet dolozeno dostatkem dat), ze (opakuji, u nizkorizikove rodicky, coz je presne definovany pojem) je pravdepodobnost, ze matka nebo dite zemrou nebo budou mit trvaly nasledek, stejna.

Jsou zeny, pro ktere je dulezitejsi fakt 2 a v dusledku toho rodi v porodnici, jsou zeny, pro ktere je dulezitejsi fakt 1, a proto rodi doma. Do tehle skupiny patrim i ja, doma jsem rodila proto, ze pri tom vsem, co vim, povazuji domaci porod za bezecnejsi a lepsi variantu pro sve dite (znovu opakuji, za danych podminek, tj zdrava rodicka, zkusena PA, porodnice za rohem).

Temer zadne domarodce nejde o pocit pohodli. Jen pri vedomi faktu daji prednost tomu, prevzit zodpovednost samy. Kdyby mi umrelo dite pri domacim porodu, bude mi to lito, ale budu vedet, ze jsem udelala, co jsem mohla. Kdyby mi umrelo nebo bylo poskozeno v porodnici v dusledku zpusobu vedeni porodu, tak si naopak tohle nikdy neodpustim, ze jsem svoje dite neochranila a neverila tomu, ze zvladnu, jako kazdy zivy tvor, porodit sama.

gedren
1. bře 2009
emamamamu
1. bře 2009

je, vsimla jsem si, ze se me ptala Parybka kdysi co ja..🙂
tak ja uz mam registraci v Podoli a verim, ze buh da a pojedu do Vrchlabi....
fakt mam z toho Apo uplne divny pocit..ja se nevykakam na verejnem zachode, tak jak muzu ordit v koji, kde bude rvat tolik maminek? bojim se, ze se budu malo soustredit na to, co se deje a mimco prijde na svet tou nejhorsi moznou moznosti...(jen ne zadkem😀 )
tak...a jinak jsem vas necetla, to jsou dopisy😀

emamamamu
1. bře 2009

jinak bych rada rekla, ze po porodu gedren jsem se zacla tesit na svuj, i kdyz vim, ze si ho neuziju tak jako ona🙂
co se ma stat, to se stane..🙂 kdyby ji nebylo prano, tak se ji komplikace prihodi klidne i v porodnici🙂 osud je svina, ji to vyslo 😵

myschka
1. bře 2009

Já bych rodila doma hned ale jak je napsáno výšše žádná PA by si to se mnou nelajzla 😀
14 dní přenášení, moc plodové vody, preeklapsie atd atd ale rozhodně jsem se necítila v porodnici bezpečněji ba naopak. Přístup hroznej, nikdo mě neposlouchal a zbytečně jsem se nechala vynervovat.
Doma bych prostě byla v klidu, že mám bolesti pač rodim, v nemocnici mi neustále tvrdili, že nerodim pač přes to velký množství plodovky nebylo vidět kontrakce. Nakonec byl samotnej porod rychlej a bez problémů i přes celkem vysokou porodní váhu 4350g. Špatně jsem tlačila a na moje žádosti, že nechci rodit v leže nikdo nereagoval takže malá měla AS 8-10-10 pač jí trvalo dýl než se nadechla a začla brečet ale jinak ok.
Nejhorší bylo, že mi jí odnesli a viděla jsem jí až po dlouhých 8 hod takže nejvíc všem domarodičkám závidím ten kontakt na začátku.
Obecně se mi ta myšlenka moc líbí ale není to pro každého. 😉 🙂

hankka
1. bře 2009

Asanaa, mohla bych se tě zeptat - probíhal tvůj porod ZCELA fyziologicky bez vnějších zásahů (např. protržení plodových blan lékařem, oxytocinových injekcí, léků utišujících bolest apod.)? Troufám si říct, že ne, takový porod je v českých porodnicích v současnosti téměř nemožný, pokud tento postup matka nebude během porodu výslovně požadovat, což u tebe nepředpokládám. Jakýkoli, i sebemenší, z těchto zásahů již ovlivní chod porodu a mohou (rychle) nastat nepředvídané situace, což se u přirozených porodů nestává.

lenkabu
1. bře 2009

Já čekala na diskusi na základně toho případu 🙂

Skrytou vadu jsem tu kdysi uváděla jako jeden z důvodů doma nerodit...ano,dítě by PRAVDĚPODOBNĚ zemřelo i v porodnici,možná by bylo těžce poškozené a bylo by pro něj lepší nežít.....ale asi je neoddiskutovatelné že v porodce by mělo 100x lepší resuscitační péči.Nechci tu machrovat odbornými znalostmi ale nedá mi nenapsat že resuscitace doma a v nemocnici se dá přirovnat k nepojízdnému trabantu a porsche......takže teď ta žena bude žít pořád s otazníkem že dítě mohlo žít kdyby nerodila doma.....neodsuzuju ji,tohle je ten největší trest.

gedren
1. bře 2009

lenko, to, co pises o resuscitaci, je asi neoddiskutovatelny fakt.

Na druhou stranu pokud do me v porodnici napichaji nejake sracky, pak v dusledku intervenci poklesnou ozvy, vytahnou ze me dite klestema a ono bude mit nejaky nasledky, tak budu uplne stejne zit do konce zivota s otaznikem, jak by to dopadlo, kdyby ten porod probehl fyziologicky.

Jasne, clovek se samozrejme v porodnici nestava nesvepravnym jedincem a nemeli by mu delat, k cemu neda souhlas. Ale ono kdyz se zacnou ohanet tim, ze miminko je v ohrozeni (a bohuzel se tim ohaneji velmi casto a neopravnene), tak si zadna maminka netroufne nabizeny zasah odmitnout.

Jako priklad jenom takova "blbost", jak odlisne pristupovali k moji vypuzovaci fazi v porodnici a doma. V porodnici jsem vytlacila hlavicku, a nasledovala hysterie ze strany zdravotnickeho personalu, ze okamzite vytlacit i telicko, necekat na stah, nekdo mi skocit na bricho...podotykam, ze dite bylo naprosto v poradku (behem porodu i po nem), nemeli k tomu absolutne zadny duvod, proste oni jsou jenom tak zvykli a maji fixni ideu, ze dite koukajici ven hlavickou se v nejblizsi minute udusi.

Doma vylezla hlavicka, PA povida "klid, netlacte, cekejte na dalsi stah", ja se divila (po tom minulym porodu), ze jako fakt muzu cekat, ona jo, cekejte, tak jsem pockala, pak v klidu vytlacila i telicko a bylo.

Kdyby se dite fakt dusilo, tak to samozrejme pozna i PA (zmodra - dite, ne PA ;)) a postup zmenime. Na druhou stranu to, ze ze me dite, ktere to vubec nepotrebuje, rvou hlava nehlava, skacou na bricho etc., muze uskodit samo o sobe a je to uplne zbytecny.

gedren
1. bře 2009

...a teda zrovna tohle byl priklad zasahu, kteremu se v dane situaci prakticky mema sanci ubranit ani poucena a asertivni rodicka, jako jsem ja 🙂.

kyri
1. bře 2009

hele, asáno, moc nechápu, proč jsi vkládala ten odkaz zrovna sem - tohle téma je o filmu orgasmický porod. takže tvoje vsuvka (a případné navazující příspěvky o risku a trestech pro "nezodpovědné" matky) mi přijdou značně off topic 😝 😠

lenkabu
1. bře 2009

gedren:to je zase jak kde,já čekala na kontra a hlavou napůl venku a dítě se už mírně dusilo a modrý bylo po narození slušně. 😅 Je to o přístupu,já mám prioritu na akutní péči kt. doma prostě nikdy nedostanu v dostatečný kvalitě páč to neni možný.A jestli ze mně tahají dítě najednou nebo po částech mně sice možná nasere ale ani jednu z nás to nezabije 😉

lenkabu
1. bře 2009

kyri:já se divím že tady na to není zvláštní diskuse,čekala jsem ji už dávno 😀

kyri
1. bře 2009

takže se můžem vrátit k tématu? 😉
bo jsem chtěla napsat, že se mi líbila děsně ta poslední ženská, co si to fakt užívala. nejlepší mi přišlo, že se po tom dítěti natáhla a sama si ho vzala na břicho. prostě byla hezky přítomná a napojená na mimčo 😵
(a já tentokrát taky 😀 😉 hned jsem se vrhala po elíkovi, jakmile vylel, bo jsem nestihla upadnout do nějakýho porodního rauše, jak to bylo rychlý.)

lenkabu
1. bře 2009

Já to pořád neviděla,jen ukázky, ale mám to v plánu 😉

larakroft
1. bře 2009

Jen ještě pro Asanu:
samozřejmě, že svoje požadavky podřizuji tomu, co považuji za nejlepší pro své dítě. Neznám tvou porodní hystorii, abych mohla říci, jestli třeba náhodou tomu kolapsu u tvého syna nepředcházel nějaký nevhodný zásah do průběhu porodu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru