Orgasmic birth - Orgasmický porod. Viděly jste?

tannawe
18. srp 2008

Ahoj...mate nektera zkusenost se shlednutim filmu Orgasmic birth?
Na strankach orgasmicbrith.com je kratka ukazka a velmi me inspirovala pro porod v domacim prostredi. Film by se v Cechach mel promitat na festivalu nekdy v rijnu...Diky

miranda77
8. črc 2011

@camelinka to určitě ne ... ale ve filmu říkali - že komplikované porody tvoří 10%? nevím, jestli si to pamatuji dobře ...z toho mi vyplývá, že 90%žen může mít nekoplikovaný porod i bez lékařských zásahů ... no je to věda ;), určitě téma na diskuzi ...

Přeji krásná a zdravá miminka a bezproblémový a rychlý porod!

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka taky dekujeme za pochvalu 😉,presne, celou dobu sem si tehu strasne uzivala,vpodstate me bricho v nicem neomezovalo,ale poslednich 14 uz mi davaji celkem zabrat a taky uz se ty prdelky malicky nemuzu dockat 😵 .taky se moc nesetrim, zrovna betonujeme plot tak se furt motam venku a pomaham manzovi, ale v tom horku uz je to fakt mazec 😝 😝 😝

camelinka
8. črc 2011

@miranda77 dekujeme 😉
no jo, ale na procenta bych nespolihala, kor v takhle jednostranne zamerenym filmu 😉 . pro me je to zkratka risk a tenhle typ zen nikdy nepochopim, sice ma kazdy svate pravo se rozhodnout podle sebe, ale ne za cenu ohrozeni zivota miminka.

hlavinka
8. črc 2011

@miranda77 dekujeme🙂 a kdyby u porodu byl i orgasmus, to by teda teprve bylo 😀 😀 😀 😀

@camelinka no jo, vidis, a rika se, ze kdyz se hodne hybes d elas takovy ty veci jako umyvani oken, cisteni koberce na 4 a pod., ze se to urychli...ale kdyz se jim nechce, tak s tim nic neudelame.... 😔

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka no presne tak, zkusili sme snad vsechno,ale male se proste ven nechce a nechce 😅, ani jednookyho hada se nelekla 😀 😀 😀 😀

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka taky bych nerodila doma, protoze clovek fakt nevi. A za ten risk to nestoji.

nicmene si myslim, ze je to fakt spis pudovy nez lekarsky, cili chci zkusit verit prirode a sobe/decku. Jsme savci a v tomhle je to stejny, jako u zvirat...ja vim, ze lekar je dulezity, neberu mu jeho skoly a zkusenosti, ale prijde mi skoda rutinne delat treba nastrih, kdyz to jde i bez toho. lekar by mel zachranovat a lecit a ne dopredu neco resit. Nejsme ve stredoveku, to ja vim, lekarska veda nam denne zachranuje zivoty, ale tehotenstvi proste neni nemoc (pokud neni komplikovany) a stejne tak porod neni nemoc (nekomplikovany).
Nu co uz, je jedno, kdo v co veri, hlavne abychom to zvladly a miminka byla zdrava a spokojena 😵

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka ja vim, jak to bylo u Adelky, taky jsme zkouseli vse (teda krome ricinoveho napoje) a nic. Kdyz nechce, nic s tim neudelas 😔
No a jednokokyho hada bych se treba ja zrovna lekla 😀

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka : ja ti nejak nevim, bude to blby prirovnani, ale nedavno sem videla dokument o vlcich a srovnani se psy. vlk si v kazdem pripade za kazde situace pocinal pudove a vyresil kazdy predlozeny problem, pes se ani moc nesnazil a ve vsem spolehal na cloveka. je nam to trochu podobny, jako bychom se srovnavali s pralidmi v jeskyni, proste uz davno nejsme pudove x mentalne tak jak kdysi a tenhle navrat zpet mi prijde proste divny. my uz nejsme zalozeni na pudech.
Samozrejme taky nesouhlasim s rutinnimi zasahy, ale to uz v nemocnicich taky neni jak za komancu a je vic na vyber 😉
Jasne, at si to kazdy udela jak chce a nikomu nepreju nic zlyho 😉

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka hihi jenom jestli se nelekla a nezalezla jeste hloubeji 😀 😀 😀

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka aj to je mozne 😀

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka 😀 😀 😀 😀 😀

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka neni to blby prirovnani, jsme uz proste pohlceni pokrokem. Na jednu stranu je pokrok dulezitej, na druhou stranu je to skoda, ze clovek prijde o nejakou intuici nebo jak to rict. Treba prirodni narody umi najit vodu a potravu, potrebuji intuici k preziti....Ja temhle vecem celkem verim, ale umet je v sobe najit nebo pouzivat tady v civilizaci je dost tezky.
Takze je jasny, ze pes a vlk je neco jinyho. Ale mas i nejaky psi (a lidi), ktery proste umi intuici naslouchat a dari se jim to a je to v pohode.
(Ale vezmi si treba kocky, ty proste jdou, nekam si zalezou a maji mlady, bez pomoci. Naopak, kdyz se kolem nich budes motat, tak proste neporodi, protoze jsou ve stresu. No, ale to uz je hodne daleky prirovnani).

Zas si ale vezmi, ze maly dite je proste zalozeny na pudech, reflexech. Hleda si bradavku a nikdo ho to neuci, ma to proste zakodovane.
Tohle je tema jako tenky led, pravdu ma kazdy a nikdo. Je to proste slozity a je jen skoda, ze tyhle veci nejsou nejak jednotne dany, aby clovek vedel co a jak.

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka su rada ze si pochopila jak to myslim, my uz sme natolik ovlivneni a otupeni civilizaci, ucenim se a pokrokem ze nam pudy ustoupili az nekam do ..... 😔 . mimco je prave na te "nezkazene" urovni takze jedine co dokaze je jednat pudove, stejne tak lide v zaostalych zemich a proto umi to co my uz ne.
Na druhou stranu kdyz se civilizovany clovek dostane do zivot ohrozujici situace tak se v nem taky probudi pudy aby prezil, no kazdopadne je to na veeelice dlouhou diskuzi a co milion lidi,to milion nazoru a pohledu 😉

hlavinka
8. črc 2011

@camelinka Ja jsem taky rada, nechci se nikde hadat a jit na noze (jako to kolikrat vidim v jinych tematech). kazdy ma svuj nazor a nikdy se fakt nedozvime pravdu (to je stejne, jako s Bohem, to se dozvime az po smrti, ale nemuzeme to pak jit sem sdelit, ze 😀 😲 )

camelinka
8. črc 2011

@hlavinka jj presne tak, cekala sem ze se tu do me pusti nejaka mamina 😀 tak su rada ze je to ok 😉 😎 .
Ale to vis ze to muzes sdelit, akorat by se ti co se jim pak ukazeme nejspis zacali v noci pocuravat 😀 😀 😀 😀

miranda77
8. črc 2011

@camelinka ja tem zenam po zkusenostech rozumim ... a driv jsem je mela za hazarderky a take naprosto nechapala 😀 ... Ale jak jsem psala, kazda jsme jina...kazda uprednostnujeme neco jineho... mame jine vztahy atd. ... ty zeny ted maji muj obdiv ...a je pravda, ze film byl tendecni 🙄 , coz je na skodu ...

lukava
8. črc 2011

@camelinka
@hlavinka teda holky se tu rozjela bezva diskuse 🙂 ten dokument BBC o psech a vlcich jsem taky náhodou videla, docela trefné přirovnání 😉 nechci vypadat jak nějaká alternativní žena, ale taky bych raději přirozený porod, moje mamka mě od mala líčí svoje zážitky z porodnice a to mě v tom jedině utvrzuje, náš děda byl primář gynekologie a odrodil moooc ženskejch a tak jeho dcera měla samozřejmě tu "nejlepší" medicínskou péči... až moc intenzivní a nakonec z toho byl císař... třeba by to bylo komplikované i tak, ale třeba by to bez toho množství zásahů od doktorů zvládla i líp... kde je pravda se asi nikdy nedovíme a udělat si nějaký názor je těžké, proto si myslím, že každý má právo na svůj mázor a nikdo by mu ho neměl vymlouvat. Porodu zdar a ať se vám to povede, co nejlíp 😉

lukava
8. črc 2011

@hlavinka no jo, snad se to povede do 12 hodin, abych nemusela čelit psychickému tlaku a přistoupit na nějakou tu chemii, ale uvidíme. Před bojem je každý hrdina, třeba vyměknu a nechám si dát i epidurál 😉
Na radu mojí doktrorky jsem se dnes objednala k Hanáčkovi a udělal na mě moc dobrý dojem. I mi nabídl, že by mě odrodil. Číslo mám v záloze, tak třeba využiju, ale kdyby se to dalo zvládnout jen s PA, byla bych nejraději.
S tím vážením to je fakt děsná rutina, mám knížku o bondingu a jak je dobrý kontakt s mimčem hned po porodu... i kvůli kojení a tak. No věřím, že je v tomhle Podolí lepší než třeba Motol, Krč, Apolinář apod. Kamarádka rodila v Hořovicích a chválila si, že jí nechali mimčo pěkně na bříšku hned po porodu. Nejlepší jsou v tomhle prý Neratovice, ale to mám od nás fakt přes celou Prahu, tak nechci riskovat, že porodim v autě 😉

camelinka
8. črc 2011

@lukava ja to taky nikomu nevyvracim, jen sem rekla svuj nazor a kazda se zaridime tak, jak to povazujeme za nejlepsi 😉 . vidim ze mas stejny TP, preju at je vse ok a co nejrychlejsi 😉
@miranda77 od toho je tu diskuze, protoze tohle ma milion ruznych pohledu a uhlu a kazda to mame jinak 😉

crawler
10. črc 2011

@hlavinka děkuji moc za odkaz🙂 už mám stažený 3% 🙄 ...

jinak bych se mohla podělit se zkušenostma - měla jsem domluvený porod do vody a strašně jsem se na to těšila - s epinem jsem měla natrénováno 34cm, tak jsem neměla strach...přenášela jsem jako o život 11dní...vyzkoušeli jsme taky kde co, kromě ricinu ale pak mi začal průjem, prdla voda a 2hod.od rupnutí už jsem byla v porodce - ty 2 hodiny jsem měla kontra po 5min., ale tam během 1.monitoru mi ustaly (byla jsem na 3cm), následoval klistýr, ruční otevírání atd...nakonec oxytocin a ATB páč malý byl 12 hodin bez plodovky...ani nevím, co se mi všechno honilo hlavou ...byla jsem tak zmatená...po oxytocinu jsem sice měla kontra co 1 minutu max po 2minutách, ale za 4 hodiny jsem se otevřela o pouhý 0,5cm :-/ takže akutní císař - malému už klesaly ozvy a já už po 16 hodinách usínala, tak pochybuju, že bych měla na porod sílu i kdybych se najednou začala zázračně otvírat...hrozně ale hrozně mě to mrzelo a dodnes mi není jedno, že jsem skončila císařem...Nicméně i tento medicínský porod měl své kouzlo a hlavně - oba jsme zdraví...Nicméně mým snem je jednou rodit s co nejméně zásahy - samozřejmě vzhledem k první zkušenosti bych si to nelajzla doma, ale ráda bych tak nějak v soukromí jen s mužem, v klidu tichu...nevím no...uvidí se...

vám nastávajícím maminkám přeju hodně štěstíčka🙂

@camelinka ty máš v plánu nějaký alternativní porod? jestli jo, tak přeju at to klapne dle představ😉

miranda77
10. črc 2011

@crawler to by se mi take libilo ... ale ktera porodnice to umozni??? Zvlast po cs je prirozeny porod dulezity - kvuli jizve ... 😝

keckemet
10. črc 2011

Dobry den, film mi v tv utekl...nevite nekdo kde by sel objednat dekuji K.

crawler
11. črc 2011

@keckemet http://www.iham.cz/prodej-dvd/ ale můžeš si ho stáhnout na ulož.to...Jinak dnes jsem ho dokoukala a jsem totálně nadšená! moc to závidím všem, které měly krásný prood v soukromí...a je mi o to víc líto, že můj skončil císařem...měla jsem stejný průběh jako jeden z párů ve filmu a přesně jak říkali - kdyby byla v porordnici, tak by skončila sekcí, ale že byla doma, tak si prostě jen dala načas a porodila za 35 hodin... 😵 ách máte další typy, podobné filmy, knihy apod.?

miranda77
11. črc 2011

@crawler no porod doma asi už nedopadne 😒 , ale zajímavé knihy jsou: http://knihkupectvi.feminismus.cz/produkt127.html ; http://luciegroverova.sweb.cz/materstvi.html (tahle paní má doma narozené už 4děti 😲 ), zde jsou s ní rozhovory¨: http://cestyksobe.cz/hoste-ve-studiu/hoste-ve-s... a take http://www.arara.cz/product/152962 to je ta paní, co mluvila ve filmu jako lékařka ....

sussanah
12. črc 2011

tak jsem se taky konecne koukla na ten film a teda fakt super 🙂 Krome te casti s vacuum extractorem, to me teda docela vzalo 😖

hlavinka
12. črc 2011

Ahoj holky, tak je nyni rada na mne - druhy porod o milion procent lepsi, nez prvni! nebyl s orgasmem, ale byl skoro jak z toho filmu🙂
Nelituju, ze jsem si domluvila PA - zadne siti, zadny nastrih, zadne zraneni. Ze salu jsem sla po svych. Vice v tematu Jaky byl porod (pokud mate zajem) https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/jaky-byl... strana 114.

hlavinka
12. črc 2011

@crawler Nemas zac. Zkusi si v tematu jaky byl porod najit ten muj prvni a ted ten druhy - nebe a dudy. Prvni byl podobny tomu Tvemu, jen ne CS. Druhy byl prirozeny. Neverila jsem, ale hodne zalezi na PA. Takze ver tomu, ze druhy muze byt o dost lepsi!🙂 Drzim palce 😉

kaleilah
12. črc 2011

@crawler ahojky, jak jsi ho našla na ulozto? nemůžu ho sehnat.... a jaký knížky by tě zajímaly? četla jsi Zázrak porodu?

kaleilah
12. črc 2011

Jo holky, myslíte že je velkej risk ambuporod bez PA? Tady u nás není žádná! PA,. která by chodila na návštěvy domů, samozřejmě že bych si j zaplatila, ale ptala jsem se v porodnici i na gyndě a nikdo tu není.Když všechno klapne- a není důvod aby ne, chtěla bych jít hned domů. Pořád si říkám, že kdyby se se mnou něco dělo, tak porodka je 8 minut cesty- ale tam by mě nikdo nedostal za normální situace 😝

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru