Piercing, šperky při porodu. Musím je sundat?

deathy
18. pro 2008

Snad tu již něco takového není, ale nenašla sem.
Chtěla sem se zeptat, jak to je při porodu se šperky, piercingy.. Musí to být všechno dole, nebo pokud si například nechci sundat piercing co mám v nose, tak nemusím... Chápu, že např. řetízek je "nebezpečnej", nebo prstýnek když třeba otečou ruce (nevím jestli při porodu zrovna ruce otékaj 🙂 Ale já bych právě ten kroužek co mám v nose nerada vyndavala, sem na to řekněme háklivá. Ostatní je mi jedno, náušnice, řetízky, prstýnky...klidně. Ale tamto ne..
Je možný se nějak s dr. domluvit? Nebo prostě všechno musí pryč?

cert..ova
19. pro 2008

ahoj, já jsem si ho sundavala, mám ho na bradě a pořádali mě o to, abych ho třeba nespolkla nebo tak něco 😀 . v nose nevím no, když ti budou dávalt kyslíkovou masku, jestli nebude překážet

marselina
19. pro 2008

ahoj,v nose si naušnici nechat určitě můžeš,já mám třeba v jazyku a taky jsem jej nevyndavala,jediná naušnička kterou jsem vytahla byla ta v pupíku.

deathy
autor
20. pro 2008

Co se týče kyslíkový masky, tak tý by to určitě nevadilo, pod ní se to vejde, a ani se nebojim že bych ho vdechla 🙂 Už sem s tim provozovala takový věci, že to nehrozí 🙂 Drží mi tam pevně už několik let, tak to je ok.

Tak to by bylo fajn, kdybych si to nemusela vyndavat. Já to fakt měla naposledy venku cca 2 roky zpět, a teda vůbec by se mi nechtělo to zase rvát ven..nene. Ale když ti ho v jazyku nechali, tak to si myslim že u mě by to neměl být problém. Na jazyku je asi větší možnost nějakýho spolknutí atd..asi.
Tak to ste mě docela uklidnily, děkuju

lenkabu
20. pro 2008

V nose to nemůže vadit...já viděla rodit i holku s kroužkem v pupíku a nevadilo to,ještě jí dr říkala že se jí to líbí 🙂

deathy
autor
20. pro 2008

Taky si myslím že v nose by neměl být problém. Joo kdybych to měla někde jinde, tak to pak jo 😀
A popravdě, už vidím jak si v porodních bolestech ještě vyndavám všechny náušnice co kde mám 😀

konja
20. pro 2008

deathy: tak nad tímby mě ani nenapadlo přemýšlet. Já porodila s prstýnkem i řetízkem 😉

suzamen
21. pro 2008

Já jsem si akorát vyndala naušnici z pupíku když mi rostlo břicho protože jsem měla pupík vystrčený ven a nevypadalo to hezky jinak při porodu jsem si v jazyku naušnici nechala a nevadilo to ještě si doktorka dělala srandu co bolelo víc jestli porod nebo to propíchnutí 😀

janula84
21. pro 2008

segra ma nausnici v nose,jazyku a ve rtu a rodila s tim 🙂 takže si myslím, že to taky nebudeš muset sundavat...

deathy
autor
23. pro 2008

Výborně, sem uklidněná 😀 Já si právě myslela, že při tom sou asi stejný opatření jako např. u nějaký operace, nebo tak co se týká těch šperků.

laska.nezna.hranic
26. dub 2014

má tu někdo zkušenost (jak z pohledu rodičky, tak zdravotníka) s piercingem typu christina při porodu?

stankaa221
8. kvě 2017

AWojte maicky potrebujem radu...chcem sa opitat ako to je s pirsingom? Mam chlapceka ktory ma 2roky a pocas tehotenstva som si vybrala pirsing z brucha a potom som si ho zabudla nieako dat a otehotnela som a mam 9mes.dievcatko a chcem si ho dat naspet a neviem us asi sa dierka upchala neviem ci to mam ist precistit tam kde sa prepichuju pirsingi alebo ako ----Dakujem za kazdu radu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru