Placenta previa marginalis v 35. tt

titti_h
23. kvě 2016

Ahoj holky, jsem tu zase, protoze starosti asi nikdy neskonci :(
Minuly tyden jsem byla hospitalizovana na bulovce kvuli hranicnim prutokum placentou. Do druheho dne se ukazalo, ze je to v poradku. Pak se ale doktorum nezdal monitor, takze mi dalsi tri dny nataceli nekolikrat denne monitory - ty jsou ted uz taky v poradku. Cekala jsem, ze me pusti domu a ja si do konce tehu, tady do planovaneho cisare ve 36.-37.tt vsechno dozaridim. Ale omyl - ted mi doktorka rekla, ze kvuli vcestne placente, kvuli ktere pujdu na toho cisare, (dosahuje k okraji branky) a moznemu odlucovani placenty (teoretickemu!!!), zustanu hospitalizovana az do konce tehotenstvi - pritom o vcestne placente doktori vi uz minimalne dva mesice, o hospitalizaci se nikdo ani nezminil, jen me vic hlidali. Nemam pritom zadne problemy - nespinim, nekrvacim, bricho mi netvrdne. V podstate se tu budu skoro tri tydny valet na pozorovani - nebyl nekdo z Vas v podobne situaci? Nechci nijak ohrozovat sebe ani prcka, negativni reverz jim samozrejme podepisovat nebudu, ale prijde mi to pri nejlepsim velmi zvlastni postup. Kdyz jsem poznamenala, ze hospitalizovana jsem byla kvuli necemu jinemu a ne kvuli placente jenom doktorka rekla, ze se ukazaly nove skutecnosti - coz neni bohuzel pravda :/ a vic se tu se mnou nikdo bavit nechce.

lujda661
24. kvě 2016

Ahoj mě pustili před třemi dny z nemocnice pro spineni v 33+5 a vcestne placente,kdy mi přesahuje 1cm do branky,byla jsem tam 9dnu a nikdo mě nechtěl pustit,ze tam proste budu do císaře,ale pak přišel jeden doktor,myslím,ze žádný amatér a ten mě pustil,ale musím doma odpočívat a každy týden na kontroly,ale je fakt,ze tam co doktor to názor,dva ze bych mohla domu,tři ze tam zůstanu,jeden ze sekce v 36-37 doktorka ze v 37+0 a doktor co mě pustil,ze 38-39 tak jsem z toho taky jelen.je ale fakt,ze všude čtu ze od 36tt je většinou hospitalizace nutná,pac čím vyšší týden trhu tím větší riziko,ze se odloučí placenta a to je pak malér,já nemít doma 6letyho kluka tak se vůbec domu nehrnu.

lujda661
24. kvě 2016

@titti_h
Ahoj mě pustili před třemi dny z nemocnice pro spineni v 33+5 a vcestne placente,kdy mi přesahuje 1cm do branky,byla jsem tam 9dnu a nikdo mě nechtěl pustit,ze tam proste budu do císaře,ale pak přišel jeden doktor,myslím,ze žádný amatér a ten mě pustil,ale musím doma odpočívat a každy týden na kontroly,ale je fakt,ze tam co doktor to názor,dva ze bych mohla domu,tři ze tam zůstanu,jeden ze sekce v 36-37 doktorka ze v 37+0 a doktor co mě pustil,ze 38-39 tak jsem z toho taky jelen.je ale fakt,ze všude čtu ze od 36tt je většinou hospitalizace nutná,pac čím vyšší týden trhu tím větší riziko,ze se odloučí placenta a to je pak malér,já nemít doma 6letyho kluka tak se vůbec domu nehrnu.

lindul
29. kvě 2016

Ahoj holky, byla jsem ten 4 dny hospitalizována v Motole, protože jsem v uterý v noci zašpinila. Teprve mi ujistili placenta praevia, a to jsem už ve 29tt. Nejdřív mi řekli, že v nemocnici už zůstanu až do porodu, který bude muset být císařem, a to nejpozději ve 36tt. Jsem na tom asi dobře, tak mě pustili včera domů, ale s tim, že opět nastoupim ve 32+0 a budu tam,jak dlouho se mimi udrží, nejpozději ale v tom 36tt císař.

irennn
29. kvě 2016

Zůstala bych , muze to byt sice nuda ale doma budeš dělat věci které v nemocnici ne, protoze budeš odpočívat . Hele ja bych si nezahravala, placenta se muze najednou odloucit a doma uz miminku nikdo nestihne pomoct , okamžitě prijde o zdroj kyslíku . Takze at ti někdo v knihovně napůjčuje hodne dobrých knížek , pak uz mit čas číst nebudeš a ty si hod nohy nahoru a vydrž tam, do toho notebook internet a přežijeme to, nedělás to pro sebe ale pro toho prcka.Pochopila bych kdybys mela doma treba dvouleté dite jako tehdy ja a on plakal , tak bych domu sla ale takto ne

lindul
29. kvě 2016

Já mám doma téměř 5tiletou dceru, tak jsem ráda, že můžu být s ní, ona je na mně hodně vázaná. Ale jinak musím říct, že se bojím jít na záchod, abych zase nenašla krev. Skoro bych také v té nemocnici byla hned.

lujda661
2. čer 2016

Tak v nedeli nastup a v pondeli 37+3 cisar, no mam celkem nervy :-/

lindul
2. čer 2016

@lujda661 držím palce, vše bude dobré 😃

lenkalenulka
2. čer 2016

Neriskovala bych v zadnem pripade..radsi si tam.polezte kdyby se cokoliv delo tak vas tam maji a muzou jak vam tak miminku pomoct.. Neni to zadna sranda..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru