Plánovaný císařský řez jen dva dny před termínem?

wallyna
13. pro 2012

Ahojky, včera jsem byla v porodnici se objednat na plánovaný císařský řez, protože mám miminko zadečkem. A naprosto arogantní a nepříjemná doktorka mě objednala až na 28.12. a přitom termín porodu podle menstruace je 23.12. a podle ultrazvuku 30.12. . Měla jste některá z vás naplánován císařský řez taky takhle pozdě? Všude se totiž dočítám, že se plánuje tak týden až 14dní před termínem, aby člověk neměl zbytečně kontrakce, když jde stejně na císaře.
Díky moc za odpovědi a vaše reakce 🙂.

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik to věřim 🙂, já už bych to taky brala ty záda a kyčle už se dost ozývají a u tebe to musí být vůbec mazec když už máš jednoho prcka doma 🙂

taniik
13. pro 2012

@wallyna mě záda ani kyčle nebolí, naštěstí, ale malá se pořád strašně vrtí, kope, a o proti prvnímu těhu to bolí jako čert :( a navíc mi bylo řečeno že podle odhadu je velká

llluckaaa
13. pro 2012

Ahoj, já měla první sekci plánovanou na 39+0 a prcek spustil porod dřív, takže jsem vyrazila do porodky a vše se stihlo v pohodě 😉 Bylo to tak, že mi ráno kolem osmé přišlo, že mi odtéká voda, tak jsem začala pomalu balit do porodky (a ještě jsem si dala na cestu kafíčko), kolem deváté cestou do porodky se mi spustily kontrakce a díky kafíčku mi sekci udělali až ve ve 14.30. Nebyl žádný prolém, vůbec jsem se neotvírala a porod nepostupoval, jen jsem si trošku vytrpěla díky kontrakcím 🙂
Další porod sekcí jsem měla pro jistotu naplánovaný už na 38+0 a tentokrát jsem rodila na termín.
Musím říct, že mi přijde asi lepší, když mimčo určí samo, kdy jde ven a nejsem moc zastánce zbytečně předčasných porodů sekcí. Ale samozřejmě záleží na konktétním případu, pokud je velké riziko, tak je to samozřejmě lepší udělat radši dřív.
Kámoška měla rodit sekcí kvůli KP u Apolináře a tam jí řekli, aby přijela, až jí začnou kontrakce 😒 Tak se šla domluvit raději do jiné porodnice 😀

wallyna
autor
13. pro 2012

@llluckaaa Ahoj, děkuju moc za info ..... koukám, že kamarádka to měla ještě horší než já :(. No já jsem celkově pro přirozenej porod, ale vzhledem k tomu, že rodit KP je pro mimčo riziko, tak jdu na císaře a zase jsem si říkala, že když už je to plánovaný císař, tak proč si vytrpět bolesti při kontrakcích, když je císař stejně jistej :(.

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik no zase lepší velká než malinká v inkubátoru viď 🙂, tak to je dobře že o sobě dává řádně vědět 🙂, alespoň víš že je v pořádku, ale chápu, že to může být někdy dost nepříjemné

llluckaaa
13. pro 2012

@wallyna Já taky měla v obou případech KP (to jsem prve nějak zapomněla napsat 😅 ) a taky jsem volila raději dobrovolně sekci (v prvním případě, v tom druhém už jsem na výběr neměla). Já to myslela tak, že přijde takové rozumější, když se na sekci moc nespěchá a nedělá se moc brzy. Jakože přetrpět kontrakce a dopřát ještě mimču o pár dní delší pobyt v bříšku (tohle je ale můj subjektivní názor, já prostě mám pocit, že když je mimčo zralejší, tak potom po porodu vše lépe zvládá, a že by mělo ideálně ono samo rozhodnout, kdy půjde ven). Ale opravdu záleží na konkrétních podmínkách, třeba vzdálenosti od porodnice, jestli tě tam má kdo dovézt, za jak dlouho může být u tebe záchranka, jestli musíš ještě stihnout zařídit hlídání pro další dítě atd. atd. Taky bych nic neriskovala, kdyby to vypadalo, že by měl potom porod zajít moc daleko a sekce by se dělala na rychlo.

gletnulka
13. pro 2012

@wallyna já rodila v Podolí ve čtvrtek odpoledne a v pondělí ráno jsem už byla doma...🙂

athens26
13. pro 2012

Ahoj, mela sem stejnou situaci, miminko zadeckem dole a planovany cisar probehl vcera 12.12.12., termin dle UZ byl 15.12;-)

athena30
17. pro 2012

@wallyna hm, to je opravdu divné, mě ho naplánovali také před termínem - je to logické. chtěj vědět důvod pro tomu tak je a nenech se odbýt, popřípadě konzultuj se svým gynekologem, ikdyž už tě v péči ted nemá!!! co kdyby mimi chtělo ven na termín? tak to je problém, takže se obrat na tvého doktora kam chodiš...

melis7
20. pro 2012

@wallyna Tak jak to dopadlo,vyjednala jsi si dřívější termín?
Já bych asi zkusila jinou porodnici,pokud jdeš na plánovaný císařský řez,tak je v podstatě jedno,jak to máš daleko,protože se nastupuje předem.Člověk to v porodnici vydrží i bez houfu navštěv,protože i po SC se pouští, alespoň u nás jo, brzy u nás v porodnici 4. den,pokud je všeOK.
On ale může být problám s vánocema a volnem před nima, letos to vychází 5 dn, tak možná proto ten pozdní termín.Protože o svátcích a víkendu se operace neplánují.Tak držím palce,ať to je všechno bez problémů.
Já mám za sebou také 1. porod císařským řezem a rodila jsem myslím 39+0,ale už je to nějakou chvíli,tak se možná mýlím,ale určitě to nebylo jen 2 dny do termínu.

alzbetak
31. pro 2012

Ahoj, ja som mala planovany CS - jeden den sme sa o nom rozpravali, mali sme si to rozmysliet a na druhy den povedat odpoved ... no a potom nam dlai tri hodinky na nastup do nemocnice 🙂 Takze rychlovka 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru