Plánovaný císařský řez jen dva dny před termínem?

wallyna
13. pro 2012

Ahojky, včera jsem byla v porodnici se objednat na plánovaný císařský řez, protože mám miminko zadečkem. A naprosto arogantní a nepříjemná doktorka mě objednala až na 28.12. a přitom termín porodu podle menstruace je 23.12. a podle ultrazvuku 30.12. . Měla jste některá z vás naplánován císařský řez taky takhle pozdě? Všude se totiž dočítám, že se plánuje tak týden až 14dní před termínem, aby člověk neměl zbytečně kontrakce, když jde stejně na císaře.
Díky moc za odpovědi a vaše reakce 🙂.

mabe
13. pro 2012

@wallyna ahoj, ja mela planovaneho cisare tyden pred terminem

wallyna
autor
13. pro 2012

@mabe ahoj, díky za info .... právě se mi zdá, že to takhle mají všichni, minimálně týden před termínem a že tam stejně pojedu dřív 🙂

mabe
13. pro 2012

@wallyna ja se bala i tak, abych driv nerodila a dr. me ujistoval tyden pred cisarem na ko, ze urcite jeste vydrzim a kdyby neco, tak se to taky da stihnout. ja teda chodila kazdej tyden od 32tt do nemocnice na ambulanci porodniho salu kvuli malymu mnozstvi plodove vody, takze me kontrolovaly, za coz jsem byla rada,aspon jsem vedela, ze je vse ok. tak drzim palec, at to neni driv. a to jsi byla predpokladam v porodnici u te dr. ja taky mela malou KP a vaha odhad 4kg, zeptaly se me jestli chci rodit normalne. moje mamka me rodila, ale ja jsem rekla, ze radsi ne.

wallyna
autor
13. pro 2012

@mabe jo jo to mi právě řekla ta doktorka v porodnici, a celkově se mi prostě to vyšetření zdálo děsně odfláknuté oproti vyšetření u mého gynekologa, o císaři nepadlo ani slovo, pouze ten datum, když jsem se na něco zeptala tak mi dost odsekla, odhad váhy vůbec nevim, na ty zvy se skoro ani nepodívala :(, .... no prostě místo abych šla z porodnice s dobrým pocitem, že je mimi ok tak sem odcházela ještě více vynervovaná :(. Jinak mě můj gynekolog doporučoval jednoznačně císaře, že prý přirozený porod by byl dost riskantní.

mabe
13. pro 2012

@wallyna tak dr. je fakt krava. 😠 me se ptaly, kdyby byla vaha mensi, jestli bych chtela normalni porod, ale ja rekla, ze radsi ne a stejne pak odhad byl velkej

wallyna
autor
13. pro 2012

@mabe hmm..... to je :(, a v kolikátym týdnu ti dělaly odhad mimča? A jak velkej se nakonec prcek narodil?

mabe
13. pro 2012

@wallyna v 39tt a mela mit 3,9kg a nakonec mela 3,54kg 🙂

mabe
13. pro 2012

i tak rikaly, kdyz me ji vytahovaly, ze je peknej macek. 🙂 i kdzy neznam prirozenej porod, tak to bylo bezvadny. mela jsem epidural, manza me drzel za ruku, bylo to bezva. 🙂

wallyna
autor
13. pro 2012

@mabe právě bych se chtěla vyhnout akutnímu porodu kdy by mě museli uspat celkově .... už se moc těšim až tady prcek bude s námi 🙂

mabe
13. pro 2012

@wallyna naprosto te chapu, i kdyz to neni uplne prirozeny porod, tak u toho budes pri planovanem cisari. 🙂 drzim palce

taniik
13. pro 2012

mě naplánovala dr. sekci 10dní před termínem porodu, ale tentokrát mám pocit že pojedeme dřív :(

wallyna
autor
13. pro 2012

@mabe díky 🙂

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik a teď jdeš taky na plánovanýho císaře?

glimmer
13. pro 2012

Ahoj, já měla plánovanou sekci o 14 dní předem. MUDr. mi říkal, že se plánované sekce mohou dělat po ukončení 38 tt.

taniik
13. pro 2012

@wallyna první plánovaný nebyl, přenášela jsem, a pak nastaly komplikace, a byl akutní, 9:55 mi řekl doktor že bude lepší císař, a 10:06 byl syn na světě

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik ty jo to je rychlost 🙂, já právě vlastně ani nevim kdy bych měla jet ..... protože u klasickýho porodu říkají, že jet do porodky až s kontrakcema po pěti minutách .... ale u plánovanýho císaře se mi to nezdá

taniik
13. pro 2012

@wallyna já se na to ptala, a Dr. mi řekla, že pokud nechci zkoušet přirozený porod, a třeba by mi praskla voda nebo kontrakce, tak raději okamžitě, a na nic nečekat

xsenova
13. pro 2012

@wallyna 38tt je prvy mozny termin na CS - skus tam zavolat ci by sa nedalo skor. Ak by termin nedali tak si daj klud na lozku. Vyssie nohy, moc nechodit a do terminu cs by si mohla vydrzat. Mne sa takto podalilo 2tt oddalovat 🙂 mam 13 dni po CS koli KP 🙂 drzim palce

mmaky
13. pro 2012

tak první porod taky nešel jak měl a doktor rozhodnul o císaři ve 23:05 a malá je 23:17 narozená, druhý porod už byl naplánovaný a malý se plánovaně narodil 37+5, druhý porod byl plánovaný protože se malý neotočil hlavičkou dolů a už jsem byla po tom jednom akutním císaři. Pokud bych ale prý první porodila normálně tak u nás nechávají rodit i neotočené děti normálně, ale jsem nakonec ráda za toho druhého císaře - mě odhad nikdy nedělali a v tom 37+5 se malý narodil a měl přes 4kila 😀

monikabie
13. pro 2012

Já měla naplánováný císař a byla jsem 38+2🙂

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik aha .... když já se bojim, že ty pravý kontrakce nepoznám ..... třeba včera večer jsem měla vždycky tak půl minutový bolesti v podbřišku jako když mám menzes a tvrdý břicho asi pětkrát po sobě a pak se to uklidnilo ..... připadám si jako děsný střevo, že nepoznám co co je :(

mufinka26
13. pro 2012

@wallyna ahoj mě naplánovaly císaře na 37+4tt 😉 Doktor my řekl, že je plánují od toho 37tt 😉

taniik
13. pro 2012

@wallyna neboj to poznáš, taky jsem se bála že je nepoznám, ale pak jsem 26hod trpěla :(

wallyna
autor
13. pro 2012

@xsenova aha díky za tip 🙂, zkusim prcka přemluvit ať to tam ještě vydrží 🙂 ....... jinak jsem se právě té dr. ptala rovnou jestli by mi nedala dřívější termín, myslela jsem že kdybych šla 18.12. tak to budu v 38tt +3 a na vánoce bych byla už s prckem doma ..... ale řekla že to nejde že už nemá místo nebo co :(

wallyna
autor
13. pro 2012

@mmaky ty jo tak to si měla macka 🙂)), .... 37+5 (očividně jen já jdu až tak pozdě :(), tady v porodnici taky nechávají rodit i neotočené děti normálně, ale doktor mě právě upozorňoval, že je to dost riziko pro prcka ..... což u mě rozhodlo

wallyna
autor
13. pro 2012

@monikabie přesně takový termín by se mi taky líbil 🙂

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik snad to poznám no 🙂, manžel už je z toho dost na prášky 🙂

taniik
13. pro 2012

@wallyna Nevím jak u vás, ale u nás po císaři pouští 6-7 den, a den porodu je nultý,taky bych brala dřívější termín (sekce je naplánovaná na 27.12.) ale dobrovolně trávit vánoce v porodnici když mám doma dvouletého prcka se mi nechce, taky přemlouvám ať tam vydrží, ale teď se cítím, že se každou chvíli rozpadnu

wallyna
autor
13. pro 2012

@taniik aha ... no já jsem se ptala kamarádky kdy asi tak pouští po císaři u nás a je to prý 5 - 6 dní ..... ty jo tak přeju buď ať je to už dnes .... ať jste na vánoce už celá rodinka doma a nebo ať tam prcek ještě vydrží 🙂.

taniik
13. pro 2012

klidně bych to dnes brala 🙂 jsem 36+4... a malá dneska teda řádí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru