Po operaci skoliózy jste rodily přirozeně nebo císařem?

luciaaana1
31. led 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste po operaci skoliozy rodily přirozeně nebo císařským řezem? A jak jste snášely kopání miminka během těhotenství? Díky!

hellene1
5. říj 2015

Ahoj, zkusím obnovit tuto diskuzi... Jsem taktéž po operaci dětské skloliozy (celkem 5 operací - první v deseti, poslední ve třinácti letech, titanová tyč podél celé páteře až ke kříži). Dle mého ortopeda můžu rodit i přirozeně, akorát nemůžu mít spinální anestezii. Na minulé kontrole moje gynekoložka rozhodla, že pro mě bude nejlepší plánovaný císař (v celkové anestezii). Nyní jsem 34tt a čekám na první návštěvu porodnice a jsem zvědavá, co mi tam řeknou a na kdy císaře naplánují 🙂 Je nás tu takových více? 🙂 Jo a kopání snáším úplně v pohodě, užívám si to 🙂 Akorát mě, hlavně teď ke konci, bolí často v kříži a nemůžu vůbec ležet na zádech, ale jinak ok 🙂

mikjamo
4. zář 2016

@hellene1 také obnovuji diskuzi 🙂 na který týden vám SC nakonec naplánovali prosím?

hellene1
11. zář 2016

@luciaaana1
@mikjamo
Pěkný večer, tak napíšu jak jsem dopadla já 🙂 Jelikož jsem cca od 8. měsíce těhotenství bojovala s vysokým tlakem a otoky a diagnóza byla nastupující preeklampsie, sekci mi udělali 3 týdny před termínem porodu. Pokud by bylo vše ok a tuto diagnózu bych neměla, císaře by dělali týden před termínem. 🙂

mikjamo
11. zář 2016

@hellene1 aha, děkuji moc a jaké tedy bylo probuzení z celkovky? Bolest se dá snést? první dceru jsem rodila spontánně, SC neznám a také mě čeká asi ve 37 tt

hellene1
12. zář 2016

@mikjamo No probuzení nic moc, byla jsem jak praštěná po hlavě... Ležela jsem na ARO dva dny, až třetí den mě převezli na novorozenecké a dali mi malého k sobě. Celé dva dny jsem prospala, byla jsem hrozně slabá a unavená. Sice mi bylo líto, že nemám malého u sebe, ale popravdě si nedovedu představit, že bych se o něj měla starat dříve než po těch dvou dnech. I tak to bylo dost náročné. Rána bolela celkem dost, ale každý den to bylo o trošičku lepší a tak za dva, tři týdny už jsem o ní nevěděla. Dávali mi léky proti bolesti, když jsem chtěla.
Chtěli bychom ještě druhé dítě a musím říct, že se nejvíce děsím toho, že půjdu (bohužel musím) zase na císaře a budu to všechno absolvovat znovu. Nejde mi o fyzickou bolest, myslím si, že toho vydržím hodně, ale spíš o to, že nezažiju přirozený porod. Měla jsem příšerné šestinedělí a myslím si, že to bylo z velké části tak hrozné kvůli tomu, že jsem nerodila přirozeně a zkrátka v těle se vše "nenastavilo" tak jak u přirozeného porodu...
A můžu se zeptat, proč musíte jít na SC?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru