Pocit sucha v pochvě během těhotenství. Máte to taky?

stefbarka
28. říj 2009

Ahoj nastávající nebo nebo už i "aktivní" maminky, chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo stejný problém....jsem ve 28tt a cca před měsícem a půl jsem měla mykózu, byla přeléčena (jinak na tohle nijak netrpím), ale od té doby mám nepříjemný pocit sucha v pochvě (je to jako bych to tam měla odřené) a nejvíc to cítím když dlouho ležím nebo sedím, tak potom vstanu a cítím prostě takový pocit jako bych měla kraj pochvy odřený...prostě sucho. jinak když se normálně pohybuju a chodím, tak mě to nijak netrápí, asi se to pohybem víc zvlhčuje. A taky ji mám trošku ze vnějšku oteklou, nafouklou na jedný straně...gynekoložka mi říkala, že to všechno souvisí s těhotenstvím, že prostě někdo má nepříjemný pocity a někdo ne a taky je to asi trošku stav po té mykoze. Napsala mi na to nějaké globule, co se zavádějí dovnitř, že s tím má dobré zkušenosti, ale moc mi to nepomáhá. Máte někdo taky takové obtíže?

aaabbbc
29. říj 2009

ano,mám to samé. jsem ve 34 tt a pocity už mám dlouho. Je to normální, dávej si ty bobule na zvlhčení.... Jo¨, žádná sranda těhotenství není....

mari90
11. zář 2017

@stefbarka
@aaabbbc vim, ze je tato diskuze uz hodne stara, ale pomohlo vam na to neco? Mam uz to takhle pres mesic a hrozny ☹

hofida
11. zář 2017

@mari90 asi je to blbý, ale já bych tam slehla aplikátorem z dětských sirupu na teplotu bílý jogurt hollandia.... "léčím" tak jakoukoli nepohodu... taky je třeba ho každý den jíst

mari90
11. zář 2017

@hofida denne jim bile kvalitni jogurty, piju kefir nebo podmasli a dolu zavadim lactobacily a nic, jsem z toho uz nestastna

kafr
20. říj 2017

Hm, tak koukam, ze nekdo na to proste trpi a nic na to neni 🙄 o uz jogurtu jsem taky uvazovala.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru