Pod 155cm. Jaký jste měly porod, co nás čeká?

ameli
17. čer 2009

Ahoj, snazila jsem se najit podobne tema na konikovi, ale nenasla. Jsem teprve na zacatku tehu, ale uz hledam info o porodech a jelikoz merim jen 150cm a vazim 39,5 kg, nevim co me ceka. Je tu nekdo ve stejne situaci nebo nekdo kdo uz rodil? Rodily jste automaticky cisarem?

marci
17. čer 2009

Ahoj Ameli,
tak třeba já 152 cm, před těhu váha 48 kg. Porod spontánní, trval 4 hodiny od přijetí na porodní sál. Syn 54 cm, 3,65 kg, 2 stehy🙂
Váha, výška nejsou rozhodující, taky jsem se bála, řešila podobné otázky jako ty, měla jsem i hraniční hodnoty rozměrů pánve, těsně před porodem mě ještě přeměřovaly a posuzovaly i moje záda (mám silnou skoliozu páteře). Nakonec spontánní porod doporučili a všechno proběhlo v pohodě🙂

ameli
autor
17. čer 2009

Diky Marci, jsi me potesila 🙂 . Porodu se bojim, ale cisare asi jeste vic. Doufam, ze mi to vyjde prirozene. Ikdyz ja jsem teda desnej drobek, pred tehu vaha 38,6kg a normalne na sebe oblikam obleceni pro divky 11-12 let.
Ale vidis, chlapecka jsi mela s normalni porodni vahou a vyskou a zvladla jsi to. Jak rikas, skutecne asi na vaze a vysce rodicky nezalezi, priroda si poradi.
Moje byvala doktorka mi totiz rikala, ze existuji nejake tabulky, dle kterych kdyz ma zena pod 155cm, se automaticky priklani k cisari.

samik2008
17. čer 2009

Ahojky Ameli,tak já sice měřím 157cm,váha před těhu 45kg.Oba porody spontánní,první dcerka 3,10 a 49cm,druhý chlapeček 3,49kg a 51cm.U prvního těhu mi taky doktor říkal že mám hodnoty pánve na hranici ale že si mě sami přeměří v porodnici,taky že to udělali,změřili ultrazvukem mimčo a rozhodli že to půjde,a taky že to šlo,jen 2 stehy.U druhého těhu nikdo nic neříkal a syna jsem porodila bez nástřihu a ani mě nepotrhal,žádný steh nic!Takže opravdu na váze a výšce vůbec nezáleží.
O tom že existují nějaké takové tabulky jsem nikdy neslyšela.
Přeji ti aby vše probíhalo v pořádku!!! 😉

konja
17. čer 2009

ameli: já mám sice výšku normál, ale moje kamarádka je také drobek, má cca 153 cm a v porodnici s ní odmítli diskutovat a rovnou císař. Byla z toho děsně špatná a tak si to "vydupala" v jiné porodnici, kde kývli na normální porod. Rodila dva dny, kluka tlačila přes hodinu, potrhaná až na zádech, vyhřezlý konečník 😝 😔 Ale nemyslím si, že by to bylo její výškou, myslím, že takhle by to dopadlo i kdyby měla 170. Kluk měl skoro čtyři kila, ona prvorodička, pomalu se otvírala a klučík byl nějak špatně narotovaný. Porod to byl strašnej,ale určitě ne kvůli její výšce. 😉

ameli
autor
17. čer 2009

Tak ja jsem vazne prekvapena, ze to jde rodit normalne 🙂 Jsem zvedava jak dopadnu, ikdyz si spis myslim, ze to bude cisarem, ja jsem celkove strasne uzka, doktorka me ani nemuze vysetrovat standardnima zrcadlama, nevejdou se do me 🙂 nadruhou stranu, treba asiatky jsou take malinke a deti rodi normalne. Ale jsem si jista, ze kdyz mi doktor rekne, ze cisar, tak to tak necham, mam strach. Jak pise Konja o sve kamaradce, nemuselo to byt vyskou, ale je malinka, dite velke, spatne narotovane, to vsechno asi byly duvody k cisari.
Jinak moc vsem dekuju! 🙂 Hned jsem trochu klidnejsi, kdyz vim vic.

eatygrenee
18. čer 2009

ahoj,m já mám 163 cm a už mi řekli, že jsem na hraně, a taky porod nic moc :( Prý pod 160 cm dělají císaře

ameli
autor
18. čer 2009

eatygrenee, a Ty uz mas porod za sebou? Me jedna doktorka rikala, ze pod 155cm delaji cisare a druha doktorka pod 158. Co doktor to jiny nazor. Fakt asi vic nez na vysce zalezi na celkove konstituci a sirce panve. Ja samozrejme obcas potkam nejakou slecnu stejne vysokou jako ja, ale je vzdycky nejmin 2x tak sirsi.

marci
18. čer 2009

Ty výškové limity jsou nějaká zastaralá informace. Rodila jsem ve fakultní nemocnici v Brně a na tohle se ptala. Odpověď pana primáře zněla, že není důvod uvažovat o císaři, když mimčo pánví projde a není nějak extrémně veliké.
Ameli, já bych to tebou zatím neřešila, užívej si těhotenství a počítej s krásným porodem. Názor doktorky není až tak důležitý, důležitejší bude co na to porodníci v porodnici co si vybereš. Koukám, že jsi z Prahy, nemyslím si tedy, že by tam neznali nové trendy a řídili se tam nějakýma výškovýma limitama. Třeba porodíš úplně v pohodě jako já (a to jsem taky pěkný drobek, těch 40 kg jako ty mám teď po porodu🙂 A když budeš muset rodit císařem, svět se taky nezboří, za to miminko ti to bude stát 🙂 Držím moc palce.

ameli
autor
18. čer 2009

Jo ja to tak beru, nejak to dopadne, spis me jen zajimaly zkusennosti ostatnich malinkatych 🙂 Mam ted novou doktorku a ta se zatim o nicem ani o tabulkach nezminovala, za coz jsem rada, protoze nekdy ty pripominky na to jak mlade vypadam uz hranici s diskriminaci 🙂
No radsi bych ale normalne, ona to neni zadna sranda s tou jizvou a jeste se starat o dite a domacnost. Tim ale nechci zlehcovat prirozeny porod, to bude taky poradna vyzva.

sayast
18. čer 2009

ahoj,ja mam 152 cm a pred tehu 46-50 kg. porodila jsem vyvolavane, tyden pred terminem, protoze uz mi to nezvladali ledviny. rodila jsem normalne,panev jsem mela uzsi. a nikdo to neresil. porod jsem mela dobry. behem 4,5 hod hotovo. bez nastrihu. potrhala me az placenta,mela jsem ji prirostlou. ale ta nemela nic spolecnyho s mou vyskou 🙂
nebala bych se toho 😉

ameli
autor
18. čer 2009

Moje mamka mela to samy, taky mela neco s ledvinama kdyz byla se mnou tehotna. No ja jsem teda vazne rada, ze mi svitla nejaka nadeje, ze to jde normlane 🙂
Sayast, a jak bylo mimco velke?

veruska007
23. čer 2009

Ja merim 156, o cisari nepadlo ani slovo. Porod mi vyvolavali, za 3,5h byl maly venku, na jedno zatlaceni, potrhana jsem nebyla, akorat maly nastrih. Maly vylezl skoro sam, fakt... kdyz mi pichali epidural, najednou zjistili, ze uz je venku hlavicka 😀 . Tak jsem jednou jen tak pro srandu zatlacila a byl venku celicky 😅 .

paolin
23. čer 2009

tak ségra je drobek a porodila za tři hoďky od praskuntí vody. kamoška měří 170cm a nakonec musela rodit císařem, protože malá by neprošla. není to o výšce, spíš o průchodnosti pávní. ale to už tu holky psaly 😉

f.nina
23. čer 2009

Tak já měřím 152cm před těhu jsem vážila +-50kg.porod trval celkově tři hodinky od první bolesti,jsem to málem ani nestihla do porodky 😅 Málej měl 3450g a 49cm.Měla jsem to bez natrhu jen mě malinko nastřihly takže jeden steh 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru