Podařilo se vám vyprosit indukci?

monikavali
20. led 2013

Holky podařilo se vám některé ,,vyprosit,, indukci? Myslím kolem 38+0? Děkuji za odpověd

anjelicek26
20. led 2013

@monikavali Hm aky mas dovod? Staci aj psychika a mozu to spustit... od 38+0 je babo vlastne donosene... len si uvedomit, ze taky vyvolavany porod je pre babo velky stres a nemusi sa to podarit na prvy raz. Kontrakcie su silne a detom casto klesnu ozvy a idu potom von cisarskym.

monikavali
autor
20. led 2013

Děkuji za odpověd,mě jde jen o to,že mi dnes volala kamarádka a prý si vyprosila u svého gynekologa indukci a ještě dnes porodila holčičku.Tak jsem si myslela jestli mi nelže 😒 my máme ještě čas 🙂 ráda bych aby to přišlo samo... 😉

ffiinnkkaa
20. led 2013

@monikavali Když ní žádný důvod nechala bych to vážně tak někdy to možná jde rychle..ale někdy přesně jak píše
@anjelicek26 to prostě nevýjde..jsem toho bohužel příkladem.. 😒

anjelicek26
20. led 2013

@monikavali - pokial mala opuhy, vodu, vysoky cukor, bielkoviny v moci, nepravidelne kontrakcie, cokolvek, tak to mozno aj malo zmysel na zdravotny stav 🙂 Mozno sa mu tam proste polozila, ze to uz nezvladne, tak pomohli...

monikavali
autor
20. led 2013

Holky právě že byla úplně v pohodě,žádné potíže,jen mi prostě jde o to zda mi lhala,gratulovala jsem jí ze srdíčka k holčičce ale neměla jsem potuchy že to jde už ve 38+0 🙄

monikavali
autor
20. led 2013

@anjelicek26 Ještě mě napadlo jestli to taky nebylo tím že u dr byla na 5cm otevřená a prý čípek na 2cm?

maritana
20. led 2013

mne bol vyvolany indukciou jeden porod v 31tt a to koli tomu,ze zistili,ze dcerka je vazne chora.takze tri dni kontrakcie,na stvrty den sa mi Ninka narodila mrtva(nebolo to chybou lekarov,povedali mi uz pred tym,ze neprezije)...ale tym chcem len povedat,ze ja osobne by som nikdy nespekulovala.porod je predsa nieco tak prirodzene a krasne.urcite by som nesla proti prirode,pokial to nieje nevyhnutne

monikavali
autor
20. led 2013

@maritana ☹ to je mi moc líto 😔

anjelicek26
20. led 2013

@monikavali - urcite to bolo tym, uz to bolo takmer na ceste 🙂

maritana
20. led 2013

tiez si myslim,ze lekar by len tak na ziadost pacientky porod indukciou nevyvolal

monikavali
autor
20. led 2013
kapinkarosy
15. únor 2013

Tak já byla na indukci na vlastní přání už dvakrát (v Brně - protože jsem si vybrala porodnici 70km mimo trvalé bydliště, ale bylo to domluvené v 39 + tt nevím přesně dny) Tentokrát mám domluvenou znovu indukci v termínu 39+5tt z toho důvodu, že manžel bývá přes týden v práci po celé ČR a má dojezdy domů kolem 4 - 6 hodin. Takže pokud vše klapne a malá se nebude chtít narodit dřív, tak si užijeme plánovaný porod znovu :o) Tomuto druhu plánovaného porodu se říká "programovaný porod" a lékař (púokud je vše v pořádku) ho umožňuje pouze v termínech 39 - 40tt. :o)
Tak hodně štěstí a zdravých miminek :o)

lila69
16. únor 2013

Ja viem o jednej nemocnici, kde je takmer problem sa indukovanemu porudu vyhnut ☹ Tam to ide ako na pase, pekne rano o 8mej tabletka, nech sa porodi do 15 tej a maju lekari pokoj... a nie je nic vynimocne ze po ukonceni 38 tt povedia maminke na poradni aby si vtedy a vtedy prisla na prijem aj s taskou !

@monikavali takze ano, kludne si indukovany porod vybavit mohla, ale ak sa nejedna o nejaky zdravotny problem alebo prenasanie, n e p o ch o p i m ani jednu ktora sa pre toto samovolne rozhodne.

vendullka
16. únor 2013

Myslím, že tady byl důvod těch 5cm, to už jel epší tomu někdy pomoct hned v porodnici než jet za dvě hodiny zpátky🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru