Podle jakého termínu a jak dlouho po něm se řídí vyvolání?

majkyj
30. čer 2014

Ahoj maminky. 🙂

Podle PM jsem měla termín porodu 24.6. a podle UZ mám 2.7. Podle jakého termínu a jak dlouho se nechává přenášet?

Někde jsem slyšela, že nechávají 10 dní od určeného TP podle PM, ale nevím, co je na tom pravdy.. :( Nějaká maminka, které to přesně řekli? Abych věděla, zda se mám případně již ozvat nebo pořád čekat. 🙂 Zítra jedu do Kolína na monitor a prohlídku, tak abych věděla, zda jim třeba "oponovat" nebo ne. Jsem prvorodička a jak to tak bývá, neznám to a bezmezně věřím lékařům, ikdyž jsem četla, že několikrát rozhodli špatně atd atd, tak abych případně věděla, kdy je dobré se ozvat, že s něčím nesouhlasím nebo zda by to nemělo být jinak.

Děkuji za odpověď. 🙂

eluska87
30. čer 2014

@majkyj zdravím tě,snad nevadí, že ti tykám, já už jedno dítko mám a teď každým dnem čekáme další.První miminko jsem přenášela 9 dní a u nás nechávají max 10, pak se jde ny vyvolávačku,ale tenkrát jsem měla jen jeden termín a porod nakonec skončil císařem, teď jsem měla termín 23. podle PM a 26.dle UTZ a opět mi řekli, že se počká 10 dní,ale pravděpodobně už na to půjdu tento týden..asi středa nebo čtvrtek..víc buduvědět ráno..to mi už řeknou, tak ti pak můžu ještě napsat..spíš bych řekla, že by se to mělo počítat dle toho prvního gor u tebe..máš termíny dost od sebe..

majkyj
autor
30. čer 2014

@eluska87 Také zdravím, neeee, nevadí. 🙂 děkuji za radu, zítra se tedy zkusím ozvat co a jak bude. Pokud by to bylo podle PM, měla bych rodit také tenhle týden... 🙂 a v jaké porodinici ti poskytly tyhle údaje, že max 10 dní? Kde jsi rodila? 🙂

kkouzlo
30. čer 2014

u nás to bylo 10 dní podle UTZ

eluska87
30. čer 2014

@majkyj v Prostějově...já jdu zítra také na ko a monitor...tak si pak můžem napsat jak jsme dopadly..já bych snad tento týden taky už mohla...prosííííím..držím ti palce...a copak čekáte?

majkyj
autor
30. čer 2014

No dvakrát nám řekli že holčičku a dvakrát kluka, takže uvidíme 😀

majkyj
autor
30. čer 2014

no snad půjdeme obě :D také držím palečky 🙂

eluska87
30. čer 2014

@majkyj my budem mít holčičku na 100% tak už se na ni těšíme na Haničku..tak držím pěsti zítra a pak dám vědět,třeba budem rodit ve stejný den 😉

eluska87
1. črc 2014

@majkyj Ahoj tak si mě chtěli nechat už dneska,ale neměla jsem věci u sebe a než bych si pro ně dojela a tak..tak si mě napsali na zítra,ale nakonec to primář stopl, že už tam mají dvě indukce, takže konečný verdikt je: nástup ve čtvrtek na 7:30 hod...a co ty?

majkyj
autor
1. črc 2014

@eluska87 vidis to, to jsme dopadly skoro stejne. Ja mam nastup zitra rano v 7 hodin. 🙂 pred chvili me ale odesla hlenova zatka a i brisko zacina bolet, takze je mozne, ze pojedu treba jeste dnes a nebo v noci. Pokud bych se tu uz neukazala, preji ti hodne stesti a at jste v poradku! 🙂

eluska87
1. črc 2014

@majkyj já tobě přeju taky hodně štěstí málo bolesti a miminečko at je zdravé..mě také bolí břicho celý den,ale zátka zatím nikde 😀vb

majkyj
autor
2. črc 2014

@eluska87 Tak uz nevim, k cemu ty doktori jsou. ☹ rano jsem jak blbec po probdele noci a po premysleni, jak vse bude atd atd, proste vse okolo porodu, jela na tu indukci, cekala jsem tam pres 4 hodiny aby me pak nakonec rekli, ze se vcera doktor prekoukl o tyden a zadne vyvolani nebude.. ze zacinam prenaset dnesnim dnem.. Ani netusis, jak se to ve me varilo. Clovek s necim pocita, je nervozni, stresuje se a kord v takovehle situaci ho to dokaze maximalne vytocit. ☹ takze musim cekat..

eluska87
2. črc 2014

@majkyj co?😲 to si děláš srandu...pochopila bych, že se člověk může splést a že tohle se prostě stát může,ale když už jsi tam byla, tak proč tě už nevzali..nebo se tě nezptali..jestli chceš ještě týden počkat a nebo teda nastoupit..to je teda síla..je mi to moc líto, protože vím jak ses cítila..mně už nervy pracují je mi blbě a jsem podělaná jako pes

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru