Podpora při porodu aneb co mi pomohlo. Doporučuji!

romankav
16. bře 2009

Vzpomínala jsem na svůj porod a chtěla jsem inspirovat těhulky 🙂

Nejvíc mi pomohl manžel - bez něho bych se jim na to vykašlala a tahejte si ze mě to dítě, jak chcete..
- obrovská psychická podpora a povzbuzení
- otíral mi čelo žínkou, bylo mi strašný horko a teplou sprchu jsem vůbec nesnesla (nechápu, jak někdo může rodit ve vodě 😉
- počítal mi výdechy během kontrakcí, takže jsem věděla, že ještě třeba za pět výdechů kontrakce skončí a já si chviličku odpočinu
- mačkal mi ruku, abych se soustředila na jinou část těla (což tedy moc nešlo, ale pomáhalo mě to)

Velmi sympatická PA (Podolí) mi pomohla v tom:
- že mi vysvětlila, že při kontrakci musím uvolnit spodek (když viděla skroucené palce u nohou bolestí), jakmile jsem se uvolnila, začala jsem se dobře otevírat a šlo to rychle
- neustále mě chválila a respektovala moje požadavky

A co nejvíc pomohlo Vám při porodu porodu miminka?

momin
18. bře 2009

jake tlaceno na bricho?? To mi budou porodni asistentky tlacit na bricho aby mi pomohly vytlkacit maleho? neni to nebezpecne? 😕 pomooooc.....

sarka_k
18. bře 2009

momin, my jsme se na předporodním kurzu učili dýchat, jsou dva způsoby

- hluboké dlouhé dýchání do bříška, tj, dlouhý nádech NOSEM do bříška a dlouhý výdech PUSOU
a druhý zp.
- krátké "psí" dýchání, to jsem musela trochu trénovat. Je to opravdu jako když pes v létě rychle dýchá s vyplazeným jazykem, aby se ochladil.

Mě víc pomáhalo to dlouhé dýchání do bříška, soustředila jsem se na správné dýchání a přečkání bolestí pro mě bylo fakt lepší.
Ničeho se neboj, zvládneš to jako všichni ostatní. Porod sice bolí, ale stojí to za to a na bolest rychle zapomeneš. 😵

konja
18. bře 2009

momin: neboj, PA tlačí mamince na bříško pouze v případě, že miminko nejde ven, standartně se to nedělá 😉 Mě nikdo na břicho netlačil ani u jednoho porodu 😉

evicka7
18. bře 2009

momin, mě PA na břicho tlačila, ale dělá se to dost vysoko nad miminkem, žádné následky to na vikouš nezanechalo, toho se opravdu nemusíš bát a většinou se to nedělá

janicka006
18. bře 2009

Ahojky všem...nedá mi to nepřidat se a nepodělit se tady s váma o příhodu od kamarádky.
Všechny tady totiž píšete,že tou největší oporou pro vás byl manžel,partner a tak...
I ona měla partnera u porodu....chtěl si malou Michalku pořád strašně moc vyfotit hned jak bude na světě,tak si vzal na krk fotoaparát hned po převozu na porodní sál....jenže měl foťák na provázku a kamarádku s ním pořád bouchal do hlavy 😀 😀 😀 ....nevím jak vám ale když si ho představím,jak jí říká dýchej a při tom jí binká foťákem do hlavy,tak se musím smát 😀 😀 😀

momin
19. bře 2009

Holky a takove to boleni v podbrisku to sou ti tzv poslicci?? je to mozne? Mivam to i vnoci ale zatim pokazde pomohla tepla sprcha... 😉

evelina0007
19. bře 2009

Tak mě nejvíce pomáhal manžel a super personál v porodnici v Podolí 🙂

Momin,pokud ti pomáhá sprcha tak jsou to poslíčci až ti nebude pomáhat jsou to kontrakce - nebo alespoň tak jsem to měla já 😉

konja
19. bře 2009

momin: přesně zak, to jsou poslíčci 😉

terry2
19. bře 2009

mě nejvíce pomáhala sprcha-skoro celou 1 dobu porodní jsem strávila v ní-sprchovala jsem si hodně teplou vodou břicho a to mi hodně ulevovalo od bolesti 😅 ,no a velkou oporou pro mě byl i manžel,který mě při porodu tisknul ruku a při tlačení mi přidržoval hlavu na prsou 🙂

evulinkab
20. bře 2009

mě taky pomohlo, že jsem si při každé kontrakci říkala, že to prostě být musí, že tím se otvírám a za chvili uvidím toho malýho tvorečka.Pak mi hodně pomohlo si při každé kontrakci stoupnout a skřížit nohy a přikrčit se v kolenou, to mi pomáhalo to zvládnout, pak také prodýchávání a strašně hodná porodní asistentka.

wsmoulinkaa
20. bře 2009

...mě nepomohlo nic....manžela zavolali, když už jsem skoro rodila....nepříjemný personál, ale i tak jsem to zvládla! 😉

wsmoulinkaa
20. bře 2009

jani 😀 😀 😀 😀 😀

sluninka
22. bře 2009

mě osobně nejvíc pomohl manžel... PA ani DR jsem nebyla schopná vnímat, takže vše co řekli mi manža musel tlumočit 😀

hupcza
3. dub 2009

- vana
- vokalizace kontrakcí ve dvojici s pa
- úsměv 🙂

babalala
3. dub 2009

Pobyt ve sprše, zvolení si polohy podle instinktu, šeptané ÁÁÁ, vizualizace postupu mimina, relaxace v hladině alfa a stejně jako Hupcze úsměv (nejde jen o nějaké pozitivní myšlení, ale při uvolnění obličejového svalstva se uvolňují i svaly "tam dole").. 😉

kaleilah
3. dub 2009

Tak mě nejvíc pomohla dula a manžel, při těch nejhorších kontrakcích jsem byla na míči a ona mi tiskla boky k sobě, holky, to bylo SUPEEEER!!!!!!!!!!Úleva neskutečná a pak mě pomohlo když dýchala se mnou, snadněji jsem se chytla, nezmatkovala...a taky být v závěsu, opřít se o manžu...jen si stěžoval že jsem ho štípla do krku tak jsem pak místo kontrakcí řešila, jestli se držim za krk, nebo jestli ho štípu, fakt to pomohlo, chvíli jsem myslela i na něci jiného.A při tlačení jsem se v duchu přemlouvala, že když zalačim, tak už to nebude taková křeč při kontrakci, že to vlastně bude bolet míň...a asi fakt jo, nebylo to tak hrozný jak se tlačilo.Tak hodně štěstí nastávajícím mamkám 🙂

sylvka
3. dub 2009

epidural a vědomí konce porodu -těšení na mimčo.

berynka
3. dub 2009

Já nebyla chodící, ani sprchovací typ, takže mi nejvíc pomohlo někde ležet skrčená 😅 a taky mi hodně dodalo sílu, když PA povzbuzovala, jak dobře tlačim a pak že vidí vlásky 🙂

peppapig
3. dub 2009

Me moc pomohlo, ze celou dobu porodni u me byl muzik, ktery moc nemluvil, ale o vsechno se staral a pomahal. Pak me moc pomohlo, ze moje mamka, v dobe kdy jsem rodila, trcela v dopravni zacpe a cely akt zmeskala (plan byl, ze bude s nama pri vsem, moc jsem se tesila na jeji podporu, ale mamka moc mluvi, navic nezazila jiny porod nez planovany vyvolany cisar a vubec me dovedla chudacek poradit, kdyz na me prisly kontrakce 🙂 A hrozne mi dodala silu a pocit bezpeci atmosfera vyvolna moji midwife PA a jeste jednou studentkou, byla sranda, vsichni se usmivali a protoze porod byl bez jakychkoliv potizi nikdo nemel duvod se znepokojovat atd

peta.cz
4. dub 2009

Tak opět můžu potvrdit, že mě pomohlo při kontrakcích počítat, ovšem tentokrát se mi chtělo počítat jen od 30ti dolů 😀 Taky jsem dýchala s vyplazeným jazykem jako pejsek, u prvního porodu jsem neměla takovou potřebu takhle dýchat. A masáže zad od mého manžela byly super, hlavně nahoře nad zadkem to bylo super 😀 JInak chválím lněné semínko a maliník, vytlačila jsem malého na 3 zatlačení..

ivis
5. dub 2009

chodit, chodit a zase jenom chodit 😉

kustka
6. dub 2009

peto.cz,
o tom lněným semínku a maliníku jsem už slyšela - můžeš mi jen, prosím, poradit, jak dlouho před porodem jsi to užívala a v jaké formě příp. dávkách? Děkuji za odpověď a mooc a blahopřeji k narození Davídka 🙂

luccii
13. dub 2009

kustka, nam PA na predpor.kurzu rikala, ze malinik cca 4-6 tydnu pred porodem 3 hrnicky denne... lnene seminko cca 4 tydny pred porodem 1 lzici (lepsi je uvarit ho a dat ho treba do jogurtu)

aponchie
13. dub 2009

kde to seminko koupim?

luccii
13. dub 2009

treba Kaufland 😉 maji ho skoro vsude v potravinach

aponchie
13. dub 2009

fakt jo?zitra rano du do kaufu kde se mam nasmerovat a jak to vypada ?

luccii
13. dub 2009

to ti bohuzel nereknu, ja posledne kupovala pul kila na chleba a je to dost davno na to, abych si to pamatovala 😅 zeptej se tam, urcite to najdes... u nej budou i dalsi seminka (slunecnicove, dynove...)

klematis
14. zář 2009

mě nejvíc pomohlo vědomí, že rodím živé dítě... 🙂

pospecka
15. zář 2009

Mě nejvíc pomohla PA, když předdýchávala a já se měla čeho "chytit". 🙂

kaleilah
15. zář 2009

pospecka mě to u prvního porodu taky pomohlo, přece jen tam byla ta jistota že kdybych zapomněla dýchat tak jsem měla našeptávače v podobě duly, tak doufám že budu mít dobrou PA a bude taky našeptávat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru