Pojedete do porodnice sanitkou, nebo autem?

mimys
30. srp 2011

Bydlíme 70 km od porodnice, ve ktere jsem registrovaná, ale jinou porodnici máme 8 km od nás. Nevím, jestli mě sanitka odveze do té mé, co jsem registrovaná, nebo jen do té nejbližší... Máte s tím někdo zkušenosti?
Autem se bojím, že bychom to nestihli, stačí, kdyby na dálnici byla nějaká zácpa.... sanitkou přecijen kolonu předjedou...

mimys
autor
31. srp 2011

@ilonne jj, do poradny tam chodim uz od 32 tydne. je to dilema, no.... Zvlast, kdyz je praha ucpaná, tak je to na dve hodiny cesty. Jinak planuju, ze bych se vnutila na tyden treba ke tchyni, ktera bydli v praze, ale to je zase blby, protoze by deti byly samy doma... manzel bude asi pracovne pryc.... zrovna se to takhle blbe seslo, no.
navic nikdo nevi, kdy bude rodit, a tak z tydne u tchyne by mohl byt mesíc 🙂. kdyby alespon jeste byly prazdniny, to by bylo jiny kafe.... takhle do skoly deti nekdo vyhnat musi... . pak az budu v porodnici to bude taky špek, snad uz bude manža doma...

mimys
autor
31. srp 2011

@jajulin no ja slyšela, že u apolináře posilaji pryč i registrovane, že maji často plno. pak objiždeji krč a bulovku, nebo motol, dokud zenskou někde neudaji.... nedovedu si predstavit, ze by clovek tu prahu objizdel autem....

ilonne
31. srp 2011

@mimys Já jdu prvně příští středu a nejdřív se mám stavit na diabetologii s čerstvým profilem. Nevíš, co tam po mě budou ještě chtít?

mimys
autor
31. srp 2011

na diabetologii se neděje vůbec nic, mám pocit, že by stačil i telefonát...
sestřička opíše profil do počítace, vytiskne, dr podepíse, pokud tam vůbec je a daji ti to ssebou do poradny nahoru. zepta se, jestli nepotřebuješ papírky, nebo jehly a je hotovo.
v te poradne nahoře pak až sestra vyleze, daš ji do ruky prukazku, ona ti da papirek, co si sama namočís do lahvicky s ranni moči a zabalis do papiru. pak cekas az te zavolaji do ambulance č. 1. tam je sestricka, ty ukazes ten papirek, ona zmeri tlak, zepta se na vahu( muzes se zvazit doma, nebo tam na chodbě) pak te posle do cekarny zpatky... no a asi tak za pul hodiny te budou volat znova, tentokrat myslim do ambulance c. 2 a tam uz jdes k doktorovi. tam se te zepta jak je, vicemene si necha prevypravet vsecko, co mas doposud v prukazce, protoze ve "starych " prukazkach oni nečtou...
pak te zbezne prohlidne doktor a mažeš domu. Když říkám zběžně, tak opravdu zběžně... proti memu doktorovi teda urcite.... ten fakt cloveka prohlizel, měřil fundus, pečlivě.... tady ti tam sáhnou snad na čtvrt sekundy, jako by se jen přesvedčili, jestli ji nemáš namalovanou 😀 a jdeš dom 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru