Pojedete do porodnice sanitkou, nebo autem?

mimys
30. srp 2011

Bydlíme 70 km od porodnice, ve ktere jsem registrovaná, ale jinou porodnici máme 8 km od nás. Nevím, jestli mě sanitka odveze do té mé, co jsem registrovaná, nebo jen do té nejbližší... Máte s tím někdo zkušenosti?
Autem se bojím, že bychom to nestihli, stačí, kdyby na dálnici byla nějaká zácpa.... sanitkou přecijen kolonu předjedou...

moudivlacek
30. srp 2011

mam obavy,ze do te nejblizsi, 70km zase neni takova vzdalenost, pokud by neslo o prekotny porod,da se v klidu zvladnout 😉

zvirka
30. srp 2011

No já myslím, že taková rychlovka to nebude, já rodila 29 hodin... 😉

mimys
autor
30. srp 2011

no za normálních okolností jo, no.. ale je to moje treti dítě a to predtím překotný porod byl :-/ netrval ani hodinu ...

mimys
autor
30. srp 2011

@zvirka to si ani nedovedu představit.. to musel být děs!

ashlee
30. srp 2011

@mimys určitě do te nejbližší porodnice

ivasad.
30. srp 2011

Nejdřív jsem chtěla napsat, ať nestresuješ, že porody trvají několik hodin 😀 (podle pasu jsem navíc myslela že jsi prvorodička). Ale tvůj druhý příspěvek zcela mění situaci - pokud jsi už předchozí porod měla překotný, tak každopádně jeď sanitkou. Tam ti i při případném porodu cestou poskytnou odbornou péči. 😉 A k tomu jestli tě povezou tam, kde jsi registrovaná, tak to nevím. Úrazy apod. se vozí do spádu - tedy nejblíž, jak je to s porody nevím, u nás v regionu se k porodu těhulky neregistrují.

ladybugie
30. srp 2011

já být tebou po tvých zkušenostech s překotným porodem určitě nevymýšlím nic složitého a rodím v nejbližší porodnici. Sanitka tě urgentně poveze do spádové, což může být ta nejbližší. Chce to zeptat u doktora, ten by to měl vědět 🙂

mimys
autor
30. srp 2011

@ashlee hm :-/ to je teda věc, no :-/ Mě do té k Apolináři poslal můj gynekolog, že jsem riziková... tak ted fakt nevím, co dělat... Taky si myslim, že me k Apolináři asi nebudou chtít odvést... ale zase když tam jsou na to odborníci? ja jsem fakt z toho na nervy. Nerada bych nakonec rodila někde na pumpě 🙂

janicka1984
30. srp 2011

Ptala jsem se manžela,který jezdí se sanitkou - když si zavoláš sanitku, ta tě odveze do nemocnice ve spádové oblasti (tzn.do té blíž). Ale zase říkal,že tam se můžeš domluvit s ošetřujícím lékařem a můžou tě odvézt do nemocnice, ve které jsi registrovaná (záleží na lidech).

kami1984
30. srp 2011

rikali nam to na predpod,kurzu-nejblizsi porodnice v okresu bydliste. na vyber ti nedaji...

mimys
autor
30. srp 2011

@janicka1984 aha, no to bude ještě zajímavý. K apolináři mě poslal kvuli tehu cukrovce na inzulínu. Ze jsou tam na to dobří. pri porodu to chce infuzi me i pro mimi.. tak nejake rozeni v aute fakt riskovat nechci, no :-/

mamkamarketa
30. srp 2011

@mimys pokud chces opravdu rodit u apolinare,nezbyva nez se domluvit s osetrujicim lekarem a od urciteho data lezet na rizikovym. jinak sanitka te opravdu poveze do te nejblizsi 😒 a v cem ses rizikova,smim-li se zeptat

mimys
autor
30. srp 2011

@mamkamarketa no uz jsem psala... mam cukrovku a picham inzulín. Navíc jsem lehce stoletá 🙂 a muj dr, ríkal, ze je to se mnou 50 na padesát, jestli budu rodit normalne, nebo císařem.

mimys
autor
30. srp 2011

@mamkamarketa no ja jsem minule v poradne říkala, že se bojím, že nedojedem...a on se usmál a řekl... to mate dobrý, že jste taková rychlorodička.... takze reakce žádná. U apolináře se mi jeste nepodařilo být dvakrát u jednoho doktora.. střídá se to tam jako blázen... ted jak byly dovolené.

mamkamarketa
30. srp 2011

@mimys aha. no tak to chapu,ale v nejhorsim by te asi odrodili v te nejblizsi,ze. ale pokud opravdu stojis o apolinare domluv se s nima,ze napr. od 38tt chces lezet na rizikovce, (pokud to tak chces lekar by ti mel dat rezervacku,pac je tam furt naval 😖 ) takhle to udelal dr se mnou 😉
aha tak to nevim,ja chodila k apolinari od 8tt mela jsem az do porodu stejneho dr...

andy80
30. srp 2011

@mimys pokud máš cukrovku, tak by stejně měli porod vyvolávat dřív, takže by tě měli stejně hospitalizovat, tak by mělo být po problému

werumka
30. srp 2011

@mimys Ahoj! (zase 😀) - nemusíš mít strach na diabetologii by Ti při poslední návštěvě (nebo i dřív na vyžádání) měli dát rozpis infúzí a pokyny k porodu z hlediska cukrovky. to znamená, že kdyby to vypadalo na porod rychlý, tak info budeš mít po ruce a lékaři v jakékoli porodnici ty pokyny jen dodrží. Případně kdyby to vypadalo na dýl, tak Tě vždycky můžou sanitkou k Apolináři převézt. Ale každá větší porodnice by měla zvládnout diabetičku na inzulínu.

mimys
autor
30. srp 2011

@ivasad. no právě, to člověk nikdy neví, jestli budezase fofr, nebo ne. jsem už z toho nervozní, no..
říkám si, že je lepsí rodit v nemocnici, kde je alespon nejaký doktorm ikdyž neni zrovna odborník na tu moji problematiku, než s manžou na dálnici. Ale zase si říkám, že nejaký důvod proč mě tam registrovali určitě maji.

mimys
autor
30. srp 2011

@werumka ahoj 😀 tak se zase vidíme 🙂 to víš já plašan 🙂
Právě že se bojím, že se té poradny už nedočkám 😀 . Minule jsem právě byla v diab poradne, byla tam jen sestra, ktera jen opsala mé profily do počítače a pak behala po patře a hledala nejakýho doktora, co by jí to podepsal. Pak v rizik. poradne jsem to rikala doktorovi,čeho že se bojim a on na to vubec nereagoval. A to jsem mu říkala, že obě moje děti se narodily dřív, než v termínu a překotně...
Příště mám jít do poradny 5 září, což už budu víc jak 37 týden, což už jsem př mém minulém děcku byla po porodu.¨
Tak nevím... jistoty mi to teda nijak nepřidá.

werumka
30. srp 2011

@mimys Tak v tom případě mi říkali, že existuje telefon a mohou zavolat buď k Apolináři, nebo do jakékoli pražské nemocnice, kde se starají o diabetičky a oni jim ten rozpis udělají a informace jim podají po telefonu😀 Pokud Tě tam mají v počítači, tak by měli umět udělat podle toho infúze v jakoukoli denní a noční dobu. A pokud jsi před tím měla rychlé porody, tak možná tu infúzi nestačí ani dát 😀 Ta infúze je kvůli tomu, abys neměla hypoglykémii, ale při takové rychlovce to zas tak akutně nehrozí.

mimys
autor
30. srp 2011

@werumka no 🙂 no jestě že telefon je, no 🙂 Ja vím, no určitě to nějak dopadne. Na člověka leze těhu demence a pořád o tom přemýšlí...a ono to nakonec bude třeba uplně jednoduchý. Pak si budu říkat, jakej jsem byla plašan 🙂

Člověk by to už chtěl mít zasebou, no.... aby neměl čas takhle blbě zaměstnávat mozek pochybnostma.

werumka
30. srp 2011

@mimys Chápu, taky jsem měla připravené scénáře více katastrofické, méně katastrofcké a nejmenší složku zabíraly ty pohodové 🙂 Až to přijde, tak uvidíš určitě sama, co a jak. Důležité je, že nějakou porodnici máte blízko.

mimys
autor
30. srp 2011

@werumka no 🙂 v te pohodove složce nemám ani list 😀. Asi stárnu. Tehdy jsem byla v pohodě a vubec nic jsem si nepřipouštěla. Den před porodem jsem sáňkovala a stavěla sněhuláky a vubec jsem neměla žádný nervy 🙂. Takové bezstarostné mládí, no. Taky jsem neměla přístup na internet... je to horší, než černá kronika ..... Zlatá nevědomost..

werumka
30. srp 2011

@mimys Myslím, že zkušenost uklidňuje v mnoha oblastech, ale co se týká oblasti porodu, tak je to spíš na škodu 🙂 čím víc jich asi máš za sebou a jsi starší, tím víc se nervuješ... Já měla od manžela preventivně zakázanou veškerou literaturu týkající se těhotenství a přístup na internet v téhle oblasti též. O to vzdělanějšího jsem ale měla manžela 😀

zvirka
30. srp 2011

@mimys No já taky myslela, že prvorodička, promiň 🙂
U mně bylo krušných posledních 12 hodin, to předtím se dalo 😝

mimys
autor
30. srp 2011

@werumka no to je fakt, čím víc toho člověk čte, tím je to horší. Máš chytrýho manžela, fakt je lepší nic moc nestudovat.

mimys
autor
30. srp 2011

@zvirka 12 hodin to je síla, teda To je pak mimčo fakt zasloužená odměna.

zvirka
30. srp 2011

@mimys V poslední době spíš zasloužený trest 😀 by mě zajímalo, kdy ty děti dostávají rozum. Chodí to, mluví to, ale rozum nikde.... 🙄

jajulin
30. srp 2011

@mimys ahoj, no něco podobného jsem řešila u prvního porodu, ale v Brně. Neměli jsme auto, já chtěla do jedné porodnice, ale nejblíž byla jiná. Proto jsem se na to ptala bráchy, který je záchranářem v Praze, jak to u nich chodí. A on řekl, že nejradši vozí registrované rodičky, protože není problém je udat v nemocnici (pražské nemocnice si totiž moc rády přehazují pacienty mezi sebou, i když je přiveze záchranka). Takže rodičky po Praze určitě vozí tam, kde jsou registrované. Ale těch 70 km už je fakt hodně. Taky myslím, že tě šoupnou do spádové, zvlášť jestli tam není potřebná registrace.

ilonne
31. srp 2011

@mimys Ahoj, já jsem na to stejně. Jsem registrovaná u Apolináře a máme to tam cca 40-50 km. Sanitka tě tam určitě nepoveze, poveze tě do nejbližší porodnice. Manžel to má naplánované tak, že by jsme dojeli kam se dá, hlavně do Prahy a pak až volali sanitku. Ale já jsem prvorodička, takže bych to měla stihnout autem. O víkendu a v noci určitě, no ve všední den to bude docela adrenalin. Už tam chodíš do poradny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru