Poloha miminka KP, kde bych si mohla říct o císaře?

lussib
29. kvě 2017

Chtěla bych poprosit o radu. Od začátku těhotenství máme miminko otočené hlavičkou nahoru a teď jsem uz 36týden. Vím že možná budu vypadat blbě pro některé maminky ale hrozně se bojím rodit koncem pánevním. Opravdu jsem úplně vyděšená. Jenže jsem zjistila, že u nás v Chomutově pan primář preferuje spontánní porody koncem pánevním. Můžete mi prosím poradit kde bych si mohla říct o císaře? Samozřejmě když se malá otočí tak chci rodit normálně.

pajounek
29. kvě 2017

Mne moje doktorka cisare doporucila na zaklade toho, ze jsem byla prvorodicka a mohlo by to byt riskantni. S tim jsem sla na prohlidku primo do porodnice a domluvit termin na cisare.
Ja mela taky strach a tohle jsem ani "zkouset" nehodlala, takze chapu 🙂

lenikka
30. kvě 2017

Já měla malou taky pořád KP,můj dr. to vůbec neřešil a při první kontrole v porodnici ve 38tt zjistili, že se otočila hlavičkou dolů. Tak se teď modlím, aby tak vydržela až do porodu. Třeba se ti taky ještě otočí, a kdyby náhodou ne, tak co slyším okolo, tak nikoho nenutí rodit přirozeně KP.

teeerez
30. kvě 2017

Jsem z jineho kraje, takze porodnice ve tvem okoli neznam, ale melo by byt mozne rodit cisarem z tohoto duvodu i ve tve zvolene porodnici. Je to gynekologicko porodnickou asociaci u prvorodicek uznany duvod k provedeni cisare, tim spis, pokud to tak chces. Resila jsi to s nimi uz v porodnici? S tim, ze to tak doporucuje tvuj gynekolog (krom te asociace) a ty opravdu kvuli nejake statictice co si honi primar nechces riskovat zivot sveho miminka a uvidis, verim, ze riskovat nebudou a cisare udelaji

lussib
autor
30. kvě 2017

No právě, že já nejsem prvorodicka. Bude mi 34let a mám už dvě dcery Terezku 14let a Aničku 8let. Obě jsem rodila normálně. Ale tohle je pro mě situace se kterou jsem vážně nepočítala. Na bolest se připravím. Porodila jsem dvě krásné dcery ale tohle mě opravdu děsí!!! ☹

denisa060491
30. kvě 2017

Ja sice nemam zadnou skusenost.maleho jsem mela otoceneho spravne,ale stejne to nakonec skoncilo akutni sekci pro nepostupujici porod.rodila jsem v Uh.Hradisti,kde moc cisare delat nechteji a predemnou rodila maminka prvorodicka taky koncem panevnim a zvladla to.tim vas chci povzbudit,abyste nemela strach,ale jestli vazne chcete cisare,tak si zatim stujte,nenechte se odradit 😉

luckylee
30. kvě 2017

Spojte se se zenami ktere KP porodily a treba zjistite ze se neni az tak ceho bat.☺
Cisar je velka operace,navic separace miminka.Nemyslim ze u cisare jsou rizika mensi.Kazdopadne samozrejme je to na tobe jak to budes citit.Jen si nejdriv opravdu zjisti vsechno.☺A nejlip co se tyka prirozeneho porodu bez zasahu.Tam jsou ty rizika naprosto minimalni.

blondynka400
30. kvě 2017

@lussib primář v Chomutově je fantastický chlap a moc dobře ví, co dělá... Ač to pro někoho může být arogantní debil, ale moc dobře ví, co dělá... Znám ho už dlouhou dobu, cca 15 let. První dítě se mi narodilo právě KP v Chomutově přirozenou cestou a jenom díky němu, všude mne hnali na CS a já tak děsně nechtěla....
Neboj se, to dáš, s ním určitě. Když řekne, že je to ok, a poroditelné, tak je... 😉

sam99
31. kvě 2017

Jo to je nejlepsi domluvit s tvym doktorem.. Ale stejne by ti cs meli doporucit, jestli jsi prvorodicka, tak je KP vic riskantni nez cisar

blondynka400
31. kvě 2017

@sam99 bude to třetí porod zakladatelky... .-)
Navíc nesouhlasím, že je i u prvorodičky KP riskantnější než CS. To je stále stejná dezinforamce, co se stále šíří mezi lidmi a co je hroší i mezi části doktorů...

luj89
31. kvě 2017

@lussib V CR je spis problem najit porodnici, kde jsou ochotni pomoci zene s porodem KP prorozene. S cisarem nejspis nebudes mit problem nikde. To to rekl primo primar, ze chce abys rodila prirozene?

lussib
autor
31. kvě 2017

Nn Moje doktorka když jsme se o tom bavili! A v pondělí doktorka na kontrole v nemocnici.

blondynka400
31. kvě 2017

@luj89 co znám pana primáře v Chomutově, tak s CS u třetirodičky bude mít hodně velký problém .-)

pt1981
31. kvě 2017

Ja mela malou otocenou a o cisari mi rozhodli 3-dny pred tp. Chteli prirozeny porod. Byla jsem prvorodicka a odhad male byl 4200. Mela jsem pritom doporuceni na CS ze sve gynekologie, psychiatrie, mam artrozu kycli, jsem astmatik a mela jsem teh.cukrovku... Nakonec o CS rozhodli z duvodu podezreni na preeklampsii

sam99
31. kvě 2017

@blondynka400 tak treti porod, to je slozite, nejde jen o to, ze je ditko KP, zalezi na mnoha faktorech.. Me doktor rekl, co by se mohlo stat tak i tak a cs byla bohuzel jasna volba, maly mel nakonec omotanou snuru na dvakrat, takze se ani nemohl otocit, protoze by byl zamotany jeste vic, porodit tak KP by bylo asi narocnejsi.. Takze ja jsem za cs rada, ditko mam zdrave..

naste
1. čer 2017

@lussib Myslím, že pokud jste rodila dvakrát normálně, tak určitě budou ve všech porodnicích nakloněni opět normálnímu porodu, pokud nebude váhový odhad mimča velký. Určitě je lepší, pokud to půjde rodit normálně. Jenom nechápu, proč chcete za každou cenu císaře, když rodíte potřetí, jenom proto, že je to konec pánevní.

naste
1. čer 2017

@lussib A než se děsit, je lepší si o tom popovídat a vše si nechat od lékaře vysvětlit.

blondynka400
1. čer 2017

@sam99 já přeci nepsala že je to jednoduché. Jenom jsem upravila to, že paní není provorodička jak jsi psala .-)
O zbytku se přít nehodlám, je to každého volba. Ale myslím že o tom vím víc než jeden názor doktora. "Ležela" jsem v tomto tématu přes 2 měsíce, mluvila jsem s x doktorama a tad....

normalnimatka
1. čer 2017

podle mě je císař dycky horší...nejde jen o rizika při porodu, ale spíš o následky, hojení, start kojení, separace dítěte... spíš mě překvapuje, že to někdo prosazuje víc než císaře. v tý situaci jsem nebyla, ale našla bych si nějaký zkušenosti žen, co rodily přirozeně KP a myslim si, poloha není nějak extra zásadní co se týče bolesti u porodu atd... na youtube vlastně mluvila i jedna žena o svým bezbolestným porodu, kterej byl zrovna KP:D
ale pokud jsi dopředu přesvědčená, že to bude komplikovaný a 10x bolestivější, než normálně, tak to je dost blbý s tíhmle jít rodit normálně.

určitě to dáš, tím spíš, že to bude potřetí🙂 věř si trochu!

blondynka400
2. čer 2017

@normalnimatka já když srovnám druhou dobu porodní, tak KP nebolel vůbec a byl pro mne příjemný, což se o druhém porodu záhlavím tedy nedalo říct ani náhodou.
První dobu porodní nemůžu posuzovat, nejde porovnávat vyvolávaný versus přirozený porod.

lussib
autor
2. črc 2017

Chtěla bych napsat konec mého příběhu. Nakonec jsem tedy rodila v Chomutově KP vyvolavany porod. Jsem ráda, že jsem se nechala jedním panem doktorem ukecat a šla jsem do toho. Nemám na břiše jizvu a bolesti jsou teď určitě menší než by byly u císaře. Z druhé strany chci říct, že vyvolavany porod je mnohem horší. Bolesti byli nesnesitelné a mnohem intenzívnější než u přirozeného porodu. Ale máme to za sebou a jsme obě v pořádku. Tímto moc děkuji všem v Chomutovské porodnici. Celé porodní oddělení i oddělení pro novorozence byly vsichni úžasní!

denisa060491
2. črc 2017

@lussib To je moc fajn,ze to tak dobre dopadlo 🙂 ano mate pravdu.vyvolavamy porod je neco hrozneho a jeste horsi je,kdyz skonci neplanovanou sekci ☹ preji hodne zdravicka 🙂

denisa060491
2. črc 2017

@lussib chtela jsem rici akutni 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru