Poloha plodu koncem pánevním - oválný tvar hlavičky?

ivetinka
29. dub 2012

všechny vás zdravím!
zajímalo by mě zda máte někdo zkušenost s oválným tvarem hlavičky při poloze koncem pánevním.jsem ve 32tt a obvod hlavičky souhlasí,jen průměr je dle utz ve 30tt o 14 menší.což jsem se dočetla na netu,že u dětí koncem pánevním bývá běžné.budu ráda když mi napíše někdo kdo se s tím setkal a jak to bylo po porodu.zda byla hlavička hodně šišatá a nebyl nějaký problém.

babka
10. kvě 2012

@ivetinka Koukám, že ti zatím nikdo neodpovděl. Naše mrně bylo taky koncem pánevním, rozměry hlavičky taky vycházely různě. U nás tedy byl o něco menší i obvod hlavičky, ale s průměrem to bylo horš, přesně jak píšeš. Malá má po porodu naprosto krásnou hlavičku, žádný problém 😉

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@babka děkuji ti za odpověd. 😉 no přestala jsem to řešit,nějak to dopadne.můj doktor říkal,že naopak děti koncem pánevním mívají hlavičky krásné.tak uvidíme.řekla ,jsem si ,že jsou horší věci než šišatá hlavička 😀 .i když jsem v jednu chvíli řešila i to ,abych tím malé nějak neublížila.ale příroda snad ví co dělá 🙂 jak jsi rodila?normálně nebo sekcí?

babka
10. kvě 2012

@ivetinka Neboj, taky jsem to pořád řešila, ale nakonec to dopadlo tak, jak říká tvůj doktor, malá má hlavičku krásnou, i nám ji některé kamarádky záviděj 😉 Rodila jsem sekcí, malá se neotočila a ještě navc tam měla nějak blbě poskládané nožičky, že mi rovnou naplánovali císaře. Nakonec se ukázalo, že měla 2 krát obtočený pupečnk kolem krku, takže moc dobře věděla, proč se neotáčí, šikulka moje 🙂

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@babka taky říkám,že je nějaký důvod proč sedí 😀 .podle 3d utz má taky pupečník kolem krku.v nemocnici mi říkali,že si můžu vybrat jak chci rodit a taky jsem pro sekci.přirozený je hodně rizikový pro mimčo.jen teď řeším zda celkovou anestezii nebo tu částečnou.v životě jsem nebyla na operaci,takže jsou to pro mě samé novinky 😕

babka
10. kvě 2012

@ivetinka Vidš, u nás ten pupečník kolem krčku nikdo na ultrazvuku neviděl. Doktorka mi v poradně vůbec nedala vybrat, jak chci rodit, takže jsem nad tm nemusela přemýšlet. Anestezii jsem chtěla taky částečnou, i to tak zkusili, ale děně mi lítal tlak, takže mě museli uspat ☹ Ale v té chvíli jsem to stejně neřešila, myslela jsem jen na to, aby byla malá v pořádku. U nás to bylo všechno nakonec trošku na honem. Měla jsem naplánovaného císaře na 21.3., ale mrně se rozhodlo už 8.3., že se vydá do světa - odtekla mi voda 🙂

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@babka to je přesně to ,nic se v tomto případě nedá plánovat.toho tlaku se bojím také,protože mám spíš nižší.prostě jak to bude ,tak to bude nakonec je člověk rád,že to má za sebou 😉 .mě by to s tím pupečníkem taky neřekla,oni to prý neříkají,aby neděsili,ale já jsem si ho všimla.tak šla s pravdou ven. 😅 .ale prý 80%dětí se rodí s pupečníkem kolem krčku a bývá to problém spíš u porodu,tak jsem v klidu.už se taky těším až bude mimi s námi.pořád nějakej stres.před 15 lety mi neříkal nikdo nic,net jsem neměla a nic mě neděsilo 😀 😀 😀 😀 😀

babka
10. kvě 2012

@ivetinka Ono je někdy lepší nic nevědět, nic neplánovat, prostě se nestresovat 😉 Hlavně, aby bylo miminko v pořádku. Jj, ten pupečník kolem krku je docela častý. Mně to přišel ráno oznámit doktor na JIP, že mám být ráda, že šla malá ven císařem, že by to při porodu normálně mohl být problém 😕 Já mám tlak vcelku normální, sice mi v těhotenstv vždycky v poradně naměřili spš vyšší, ale já to tak mám u doktora vždycky - mám z nich stres. Chodila jsem kvůli tomu celé těhu do motola na internu a vždycky všechno o.k. Koukám, že už se vám ten termín blíží, tak ať všechno dobře dopadne a jste oba s miminkem v pořádku. To je hlavní! To moje mrně se právě hlásí o jídlo, takže musm běžet 🙂

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@babka děkujeme 😉 vám taky hodně zdravíčka a pro mrně příjemné papkání 😀 díky a hezký den

apollo11
10. kvě 2012

@ivetinka Může to souviset, malá byla KP a měla hlavičku hodně protáhlou dozadu (tzv. dolichocefalický tvar - ze zprávy z porodnice), s úzkými spánky (ale ty má i geneticky po tatínkovi 😉 ), vypadalo to náhodou hezky, nijak šišatě 🙂 Dr. taky říkala, že je to polohou. A že kdybych bývala rodila vaginálně, trochu by se to smáčklo už při porodu. Postupně se to srovnalo, teď má šíšu dokonale krásnou 🙂

jesca
10. kvě 2012

@ivetinka Nase c.1 bylo taky KP (porod sekci) a mela presne jak pise apollo11 dolichocefalicky tvar hlavy. Rikali jsme ji lebkounek, pac byla jeste navic skoro plesata😀 Ale docela rychle se to srovnalo a ted ma hlavicku uplne normalne krasnou😝

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@apollo11 našla jsem na netu nějakou studii a tam to píšou 🙂 byly tam i utz hlaviček a fotka mimča po porodu.taky se mi to nezdálo nijak hrozné.a hlavně i dítě hlavičkou dolů může mít trošku deformaci a většinou se to srovná.já jsem malá a mám žebry dost nízko.synkové měli vždy třeba trochu stočenou nožku a tak.tak uvidíme jak to dopadne 🙂

ivetinka
autor
10. kvě 2012

@jesca děkuji za uklidnění.myslím,že to mudra nemusela ani říkat.já to stejně neovlivním.první dny jsem z toho byla přešlá,ale teď si říkám,že uvidíme.můj dr pak koukal u sebe a říkal,že mu šišatá nepřipadá. 😉 ale jak už jsem psala.jsou horší věci,důležitý je aby byla zdravá 🙂

apollo11
10. kvě 2012

@ivetinka Já myslím, že to nemá být nijak "hrozné" 🙂 prostě jen protáhlejší dozadu, hodně dětí po porodu klasikou má hlavičku daleko pomačkanější, a hlavně všechno se to během pár týdnů či měsíců srovná. Jinak ještě vlivem polohy KP bývají špatné kyčličky, ale u nás třeba se to strašně rychle spravilo, myslím že do 3m je měla už úplně v pořádku. Tak přeju příjemný porod, ať už jakkoli, císař není zrovna ideál, ale já jsem se snažila na to moc nemyslet, hlavně že byla maluša venku a v pořádku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru