Poloha při porodu. Jaká je nejlepší?

slunatko.24.let
16. pro 2007

JAKÁ JE NEJLEPŠÍ POLOHA PŘI PORODU?? MĚ SE LÍBÍ TA, KDE JE I PARTNER..TADY JSOU OBRÁZKY TAK PROSÍM RAĎTE

http://images.google.com/imgres?imgurl=http://w...

paolin
16. pro 2007

ahoj slunatko! ja rodila na boku a doporucuji 😉 dobre se mi tlacilo, mohla jsem u toho lezet a bylo mi to pohodlne. manzelovi jsem supla nozku, aby me nechytla krec a bylo 😀 maly nebyl uplne dotoceny, takze to vyplynulo i z okolnosti.

nissanek
16. pro 2007

slunatko, ja jsem mela pred porodem vysnenou polohu ve drepu nebo v kleku, ale musim priznat, ze jsem nakonec byla rada za sed na pododnickem kresle. Takze si myslim, ze je predem zbytecne trvat na nejake poloze, ono te to navede samotnou do polohy, kde se budes citit nejlip. Je ale dulezite, ze mas tu moznost volby a cekat jak se to vyvrbi... 😀

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

AHA NO TAK UVIDÍME MĚ SE LÍBÍ TAM S TÍM CHLAPEM NEBO KLEK A DŘEP..

paolin
16. pro 2007

ja myslim, je dobry o tom popremyslet nebo neco nastudovat 🙂 nas ve cviceni par poloh ucili a zkouseli jsme si je s partnerem. aspon budes vedet, jake mas moznosti a jestli ti fyzicky vyhovuji. no a pak se uvidi, jak bude porod probihat. moje oblibena poloha jeste byla umirajici tulen a uz z toho lezu po zdi 😀 😉

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

PAOLIN 😀 JA SE JEN BOJIM ŽE MANŽEK DO TOHO SE MNOU NEOLŮJDE

paolin
16. pro 2007

jako do porodu nebo do polohy? to si musite vyjasnit predem 🙂

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

PAOLIN..ASI DO OBOJÍHU JE SRAB A DO TÝ POLOHY NO UVIDÍME

paolin
16. pro 2007

srab? byl snad u toho taky, kdyz jste se o mimi snazili. tak by se mel krapet snazit, ne? vzdyt jde o tebe a vase dite 😨

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

PAOLIN TO MUVYPRÁVĚJ 😀 ALE SNAD HO PŘESVĚDČÍM

kristi
16. pro 2007

ja klasika na zadech, jinou jsem nestihla vyzkouset

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

KRISTI JA SI STEJNE PORAD NEKDE V DUCHU MYSLIM ZE SE ME ANI NEBUDOU PTAT JAK CHCI RODIT 😀

kristi
16. pro 2007

to uvidis sama, jak to bude...mne to bylo naprosto jedno, akorat me bolely zada

paolin
16. pro 2007

slunatko a proc by se te neptali? a kdyz se te ptat nebudou, tak je to stejne tvuj porod a nikdo ti nemuze nic nakazat. pokud to nebude kvuli miminku. jinak dnes rodi porodni asistentky. doktora uvidis az pred narozenim mimi. to tam musi byt. samozrejme v pripade, ze jde o spontanni porod bez komplikaci.

slunatko.24.let
autor
16. pro 2007

KRISTI...NO JA TEDA NEVIM ALE UŽ SE I DOST BOJIM..

kristi
16. pro 2007

neni ceho...

paolin
16. pro 2007

taky si myslim. porod je vec prirozena, telo si samo rekne. jen ho musis poslouchat.

vivian
16. pro 2007

Já bych to takhle dopředu neřešila, ono si tělo pak samo řekne, co chce... Já jsem si taky představovala, jak budu rodit v kleče nebo v podřepu a ve finále jsem byla ráda, že ležím, a z postele by mě nikdo nedostal 😀

chlebenka
23. lis 2011

@demoisellem Naprostý souhlas, že poloha na zádech není opravdu v pořádku. Při prvním porodu jsem taky rodila na zádech, kombinace s Kristellovou expresí a i nástřihem, ňamka. Navíc ještě větší chudák je miminko, neumíme si asi ani představit, jak moc u takové polohy trpí a o kolik to má těžší. Proto jedu do porodnice 50 km daleko, kde mohu rodit v poloze, kterou si sama zvolím a nebudu rodit ve zdejší, která nakazuje jen polohu na zádech, jen proto, že jsou líní se k rodičce sehnout. 😉

demoisellem
24. lis 2011

@chlebenka Tak ať to stihneš, než nám většinu těch dobrých, alternativám nakloněných porodnic zavřou ☹ http://www.lidovky.cz/mensi-porodnice-maji-skon...

chlebenka
24. lis 2011

@demoisellem To je teda prima, dobré porodnice zavírají, porody doma zakazují, nejradši by byli, kdyby jsme přijely do porodnice:" Dobrý den, tak jsme tu na ten porod, vyndáte to miminko ze mě, já budu celou dobu jen mlčet a poslouchat na slovo, protože je to přece "jen porod", jsem přece "hrozně nemocná", když rodím a mé tělo rodit bez vaší pomoci prostě "nedokáže". 😠
No nic, nebudu se rozčilovat, teď na konci těhotenství 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru