Pomohla vám masáž hráze ke snadnějšímu porodu?

michamicha
5. črc 2010

Ahoj, zajímá mě zda jste ke konci těhotenství zkoušeli s partnerem / bez partnera masáž hráze? Pomohlo vám to pak u porodu? Díky za názory 😉

lennittka
3. zář 2013

Přeji pěkné dopoledne, já jsem dostala od švagrové olejíček k masáži, tak jsem začala vyhledávat co a jak.. A zatím se k tomu nějak nemám... Každý večer se na něj podívám, párkrát jsem to zkusila, ale mám pocit, že to stejně dělám špatně a přijde mi to zvláštní.

lu777
3. zář 2013

ano, určitě pomohlo 🙂 a hlavně cvičení s epi-no! 😉

dupinozka
25. lis 2013

Ahoj, manžel masíroval, měla jsem pidi nástřih, dokonce mě asistentka pochválila, že na to jak mám velké dítě ani nemusela moc nastřihovat. Malá měla 4,40 kg a 53 cm.A rychle jsem byla v poho. Tak nyní určitě budeme zase masírovat. 🙂 🙂 🙂

lenkalenulka
25. lis 2013

Tak ja nic nemasirovala ani sex jsem nemela a malou jsem porodila bez nastrihu s jednim centimetrovym vnitrnim poranenim ktere mudr ani nesil jen zatlacil prstem a uz krev netekla🙂 ale pocit pri tlaceni jsem mela ze se snad rortrhnu vejpul🙂 ale mela jsem asi stesti🙂 snad i u druheho nebudu muset mit nastrih🙂

izzabella
21. led 2014

Ahoj holky, mám dotaz ohledně masáže hráze. Za měsíc a půl mám termín a rozhodla jsem se začít masírovat hráz. Koupila jsem si olej od weledy, koukla na návod, prostudovala to ještě na internetu a začala jsem masírovat. Chci uvést, že za sebou mám pouze první masáž, ale moje hráz mi přijde nějaká divná, vůbec ne taková jako na obrázcích na netu nebo na letáku od weledy. Když chci dělat masáž a mnout mezi prsty tu vnitřní a vnější stranu, přijde mi, že mnu hrozně tlustý sval nebo co to je, z obrázků bych to pomalu chápala, že se jedná jen o kůži nebo něco tenčího. Zkoušel to i přítel, kterému jsem předetím nic neříkala a sám od sebe mi řekl, že to je nějaký tlustý... Příští týden jdu na gyndu, tak se tam chci zeptat, ale zase nechci vypadat jak úplnej cvok...Máte někdo podobnou zkušenost?

marekdvorak
8. únor 2014

Hezký den,
dokončili jsme s partnerkou video masáže hráze.

K zobrazení je nutná registrace (bezpečnostní opatření).

Odkaz je zde:
http://www.marekamarketa.cz/masaze/masaz-hraze-...

Budeme rádi za jakýkoliv ohlas a také za šíření, neboť je to velice důležité a pomůže to při porodu.

Krásný den,
marek dvořák

verdos
3. dub 2014

Já měla hráz vysokou a pevnou. Masáž hráze moc nepomohla, ale čekala jsem to... Nicméně ještě pro informaci - je potřeba váha miminka vůči délce (jak to tady některé maminky dělají), pak i zdánlivě "lehké" miminko je macek. A ano, hlavička rozhodně je důležitá, druhý porod jsem měla o dost náročnější (bez nástřihu, ale potrhaná...), když jsem přemýšlela proč, protože kluci byli skoro na chlup stejní (rozdíl jen v 30 gramech, jinak fakt stejní...), tak jsem si všimla, že druhej měl mnohonásobně menší fontanelu než první, jen strašně malinkatou (1x2 oproti 3,5x4 cm). Rodila jsem necelé dva roky po sobě. Tak to jen moje zkušenost z porody a masážemi hráze. Takže možná jak tu někdo píše, důležitá je hlavička, jenže i když vám řeknou na UZ obvod hlavičky, fontanelu vědět nebudete, takže tak jako tak nevíte do čeho jdete. Pokud se masáž hráze daří, tak to pravděpodobně dopadne dobře.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru