Pomohla vám masáž hráze ke snadnějšímu porodu?

michamicha
5. črc 2010

Ahoj, zajímá mě zda jste ke konci těhotenství zkoušeli s partnerem / bez partnera masáž hráze? Pomohlo vám to pak u porodu? Díky za názory 😉

spaagetka
5. črc 2010

Těžko říct, od 33. týdne jsme poctivě masírovali, pila jsem maliník a mám 9 stehů 😅 Ale sedla jsem si prakticky hned a zahojilo se to rychle, ale mně se hojí všechno rychle 😉 Pár týdnů to táhlo, ale často jsem si sedala "na bobek", abych protahovala a ve sprše jizvu rozmasírovávala 😉

mmmk
5. črc 2010

Micha, ja masirovala poctive, zvazovala jsem i epino, od ktereho me nakonec zradila dula i gynekolog, pila jsem malinik, jedla lnene seminko a... skoncila jsem na akutnim cisari 😀 Tim ti chci rict, ze se muze stat cokoli neocekavaneho a par stehu fakt resit nebudes 😉

lenkar1
5. črc 2010

Ahoj já masírovala, nechtěla jsem nástřih, ale nakonec to bylo to co urychlilo vytlačit malého ven. Příště už nad nástřihem nebudu vůbec přemýšlt. Malý měl šňůru kolem krku a byl už fialový, kdybych chtěla nástřih bez řečí tak by to bylo možná pro nás oba rychlejší. Po návratu z porodnice jsem si už mohla sednout a jizvu necítím. V porodnici jsem si po porodu kápla na vložku vždycky pár kapek třezalkového oleje, aby se nástřih lépe hojil, možná je to tím, že se to tak dobře a rychle zhojilo. A vůbec jsem nástřih necítila, ale měla jsem epidural a dala bych si ho i příště. S ním to bylo 100 a 1.

krista
5. črc 2010

Já jsem masírovala v prvním těhotenství asi od 34tt + jsem pila maliník a lněný semínko a porod trval 29h s nástřihem a počet stehů mi Dr. nechtěl říct 😅 u druhého těhotenství jsem se na to vyprdla a byla jsem bez nástřihu jen s kosmetickým stehem 😉 asi taky záleží na proporcích miminka (první 3080g a 49cm, druhé 3460g a 51cm) maminka s mimčem nad 4kg si asi moc nepomůže 😅 ale jsou i vyjímky 😉

marinka
6. črc 2010

Podle mojí PA je masáž hráze zbytečná ztráta času 😉 Víc než masírování pomůže nahřátí hráze horkou vodou ve sprše, během první doby porodní..Já jsem nezkusila ani jedno, během prvního porodu se mi do sprchy vůbec nechtělo, u druhého bych to nestihla, ani kdybych chtěla 😀 A při prvním porodu mě dr. šmikl a měla jsem 6 stehů, u druhého to PA nechala na přírodě a měla jsem dva pidi stehy, které jsem ani necítila a mohla jsem hned sedět 😉

lenkabu
6. črc 2010

O masáži jsem slyšela různé věci tak 50:50 úspěch/neúspěch. Já doporučuju jednoznačně epi-no. Porodila jsem téměř 4kilové dítě s kosmetickými 4 stehy na hrázi,jen jsem se odřela a to jen díky balonku 😉

zdeniii
6. črc 2010

Ahojky já jsem hráz nemasírovala, pořídlila jsem si Epino a cvičila s ním... Porod bez nástřihu a natržení, mám na celý moc krásné vzpomínky!!! Malá měla 4,15kg a 52cm ;o)

ia.
6. črc 2010

já porodila chlapečka 4,2 kg a 52cm, PA mě chválila, jak jsem krásně rozmasírovaná (manža poctivě masíroval od 32tt), ale stejně mě museli kousek nastřihnout, pže malý měl krátkou pupeční šňůru a museli mu pomoct, nicméně mě střihli jen povrchově a u mě teda masáž pomohla...

anngie
6. črc 2010

já tedy nemasírovala, museli mě fiknout - stehů nepočítaně, a přitom malá byla malá - 3060gr, ale všechno se zahojilo a za měsíc po porodu jsem skoro o ničem nevěděla...myslím že je to hodně individuální, jak vidíš tak i miminko přes 4kg se dá porodit skoro bez nástřihu. Spíš jestli to chceš dělat tak to dělej pro sebe, abys věděla že jsi udělala maximum, já na to byla líná a manža by se mi na to asi vybodl 🙂

ygreen
6. črc 2010

manža poctivě masíroval, bolelo to jako pes a bylo mi to k prdu, páč jsem nakonec musela na akutního císaře

srsnicka
6. črc 2010

ahoj micho, masírovala jsem já od 34. teď už taky zase masíruju 🙂, tehdy mi udělali nástřih, malá byla špatně natočená, ale vůbec mi to nevadilo, stehy mi taky neřekli 😀 ale pravda je, že jsem si v klidu sedla na tvrdou židli až po dvou měsících 😝 asi byly trochu na vině i kvasinky, protože jsem byla porvaná vevnitř i venku a šili mě dva doktoři přes hodinu 😔 teď zvažuju to epi-no 🙂

verunka8
23. srp 2010

já jsem teda nemasírovala, byla jsem líná a bolelo to. Nástřih mi nedělali, malej měl 3340g. 🙂

editah222
24. srp 2010

Můj manžel masiroval poctivě 2x denně a rodila jsem bez nástřihu,ale je fakt, že jsem porodila malou holčičká 2,7kg. 🙂 Ted jsem těhu a těšim se, že zase budeme masirovat. Jeden nikdy neví co mu u porodu pomůže 😉

helcah
24. srp 2010

Tak představa masáže hráze mi nebyla moc příjemná, takže jsem pořídila epino a poctivě cvičila, malá měla 4200g a nástřih jsem měla jen velmi malý, kvůli dlouho trvajícímu porodu jsem to už nechtěla zdržovat, tak jsem si o něj nakonec řekla. Doktorka byla překvapená, jak jse hráz pěkně pružná a neměla jsem žádné vnitřní poranění. Na židli jsem normálně seděla hned po porodu. Takže za mě vyhrává jednoznačně epino - úžasný vynález.

daee
13. lis 2010

My jsme masírovali poctivě od 33tt, pila jsem maliník a jedla lněné semínko....nebylo mi to bohužel k ničemu i přestože malej nebyl nijak velké miminko (50cm/3200g), tak jsem se potrhala jako hrom.....šitá jsem byla uvnitř i venku (prcek špatně dorotoval a vytlačila jsem ho až po dvou hodinách, kdy už jsem skoro toužila, aby na mě vytáhli kleště... 😝 ). Ale rychle se mi to zhojilo, už za necelý týden jsem krásně seděla.. 🙂

sambucca
13. lis 2010

Masirovala jsem ledabyle, ale poctive cvicila s epinem. Holcicka mela omotanou pupecni snuru kolem krku tak musela rychle ven, doktor informoval ze bude muset nastrihnout nastesti jsem ho vcas zastavila a a na dve zatlaceni byla mala venku - bez jediny odreninky. Miry (3200g, 49cm) jsou vetsinou jedno, jde o obvod hlavicky a ten se lisi max. o dva tri centimetry 😉 Jednoznacne propaguju epino! Doporucuju vsem!

eps
13. lis 2010

Nemasírovala jsem, oba porody bez nástřihu, u prvního minimální šití a u druhýho žádný. Děti 2,84 a 3,57 kg.
Bez epi-no.

olii
13. lis 2010

Manzel masiroval, pila jsem malinik a pojidala lnene seminko, ale nakonec jsem skoncila s akutnim cisarem, takze tezko rict, jestli to pomohlo nebo ne 🙂.

renat2
13. lis 2010

Ahoj, já nemasírovala, nástřih se konal (u porodníka, co jsem měla se koná vždy 😀 😀 necekla jsem ani slovo, podle mě je lepší nástřih než se nějak ošklivě potrhat. Stehy jsem měla asi 4 - 5, malý měl 3,25kg (narodil se před čtvrtou ráno, a v půl8 už jsem si vesele seděla na snídani).

pikusa
13. lis 2010

Nemasírovala jsem,porod bez nástřihu,jen asi 3 stehy vnitřní,kdybych neviděla dr.jak tahá jehlu,ani o tom nevím,Mates 3.44 a 52 cm

usounek25
14. lis 2010

ahoj, já nemasírovala a porod byl bez nástřihu, měla jsem jen pár vnitřních stehů, jak se Adam (3400 g) rval ven, tak mě trochu potrhal. Kamoška měla Epino a nastřihli ji docela dost.

k.ate
14. lis 2010

Já cvičila s epinem a nástřih mi dělali, hráz jsem měla pružnou, ale prej hodně vysokou a malej byl velikej (3850g, obvod hlavy 36cm) a potrhal mě prej hodně i uvnitř... Stehů nevim, kolik jsem měla 😀

každopádně sice se asi dá cvičením s epinem vyhnout nástřihu, ale u nás byl problém i v tom vnitřním potrhání a tam by mi nepomohlo nic, protože jsem měla tu sliznici křehkou po zánětech. 😕

boruuvka
15. lis 2010

Týden před porodem jsem si večer při sprše masírovala hráz sama. Nevím, jestli to pomohlo asi ne, ale zvládla jsem porodit holčičku 3,8 kg s jedním stehem. Z mé zkušenosti usuzuju, že záleží na elasticitě kůže - já nemám ani jednu strii na břiše, takže mám kůži elastickou a proto si myslím, že jsem asi elastická všude. 😀

pusinecka
15. lis 2010

Ahojky, nemasírovala jsem a rodila jsem bez nástřihu. Dr. se divil, prý jestli jsem jedla nějaká homeopatika a já že nee 😉. Malý měl 3,16kg. Vnitřní poranění jsem měla prý asi 0,5cm, dr. říkal, že to ani nebudeme šít 😉 Kéž by to tak bylo i u druhého 😝

mamkamarketa
17. lis 2010

ja jsem nedelala masaz hraze, epino, zadny malinik nebo podobne. Doktor me rekl,ze to bude bez nastrihu uz ve 36tt (syn byl podle UTZ maly a hlavne mam krecove zily v oblasti hraze ☹ ) kazdopadne jsem rodila bez nastrihu malej mel 3030gr, hlavicku 32cm a 48cm, takze maly mimco,ale za to ja mela cipek a pochvu na cimprcampr 😒 na deloznim cipku a v pochve mam snad 15 stehu a na hrazi asi 4 (prirozene natrzeni) takze zadny epino nebo podobne by asi vnitrnim zraneni nepomohly ☹

j.kriv
17. lis 2010

Já nemasírovala, ani nepoužívala epino, malá měla hlavičku 34cm a měla jsem jen 1vnitřní steh, prý by se zašívat nemusel, ale pro jistotu. nástřih nebyl, ani žádný vnější steh, doufám že u dalšího to bude stejné 🙂

zvirka
17. lis 2010

No my jsme masírovali, ale vzhledem k tomu, že měl malý špatné ozvy, tak se musel porod urychlit a proto mě střihli. Takže nikdy nevíte, ale určitě bych masírovala znovu. I když zatím se na další porod nechystám.

meleri
17. lis 2010

já to mám taky v plánu ale co tu čtu tak je to asi naprd....no koupila jsem si ten masážní olej tak to přecejen zkusím kdo ví...🙂

ladybugie
17. lis 2010

ne, nepomohla. Je to jen šikovná reklama obchodníků 🙂 A že jsem poctivě masírovala 🙂

bubelko
17. lis 2010

masirovali sme, pomohlo to, pri oboch bez nastrihu a sitia. sedela som na druhy den po porode bez problemov 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru