Poporodní deprese, stavy smutku a pláče

pavlina05
26. čer 2008

Ahoj holky!!!!
Nevím zdali tohle téma tady už někde není...každopádně bych ho chtěla otevřít a trochu probrat, poradit...
Já rodila před 14 dny.
Když jsem přišla po týdnu stráveném v nemocnici domů, tak jsem se s tak velkou změnou nemohla srovnat. dostavily se u mě stavy smutku a pláče, beznaděje...
Hormony začaly hrát velkou roli!!!
Možná je to tím, že náš chlapeček je větší uplakánek než ostatní děti, možná tím, že porod nebyl jednoduchý...
Každopádně mě prostě sem tam přepadne smutek, depka a pláč... ☹ ☹ ☹
Vím, že je to asi velkou hormonální změnou, ale přesto bych ráda o těchto věcech popovídala a poradila se.....

jana.sun
31. říj 2009

ahojky,

tak to vypadá na pěknou sobotu 🙂 teda aspon přes okno 😉 my dnes spali celou noc 😵

pavlina05
autor
31. říj 2009

Jani 😠 ...přeju vám to 😀

jj, pěkná, ale mrazivá 😝 bereme fusak, zimní boty a frčíme. pa

pěkný víkend všem 😀

jana.sun
31. říj 2009

Pavli 😅 já vám to taky přeju - jednou to přijde 😵 😵 😵
užijte si to a pěkně se zakuklete - vyšla jsem chvíli na balkon a málem umrzla 😕 😕 😕

Moty, co Kubík, je to lepší?

Zuzi, kdepak jsi? jak se máte se Sárinkou?

lacherka
31. říj 2009

Zdravím holky, my dnes byli na výletě, a je fakt, že se mi udělalo líp, byli jsme se podívat na Zlobici na ovečky, ale zvířátka zazimovaná, takže jsme stejně nic neviděli, ale i tak procházka super.

Míša už má taky nový botky zimní, krásný, teploučký Fare a stály 965kč!! holky to je mazec ty ceny! Byli jsme v žirafce a už je tam měli tak probraný, jsem myslela, že teprve začne být zimní sezona a budou botky, Pavli v Maxovi pořád čekají na dodávku a v té žirafce už vybíráš z posledních kousků.
Míša je dostal od babičky jako k Vánocům, ale už je nosí ted.

lacherka
31. říj 2009

holky prosím, můžete mi doporučit nějakou fotografku co fotí děti???

jana.sun
1. lis 2009

ahojky,

tak dnes to ani na tu procházku není - to hnus počasí!!!! 😝 😝 😝 v tomto případě ti, Mončo, zavidím ten baráček, můžete jen tak vyběhnout na chvilku ven - to tady u paneláku nejde - nebo nevím, co bych asi tak v těch křovinách plných bordelu s Matym dělala 😕 😕 😕
fajn, že procházka ti udělal dobře 😉 a boty teda to je balík jak svina!!! no my letos za zimní botky ušetříme, k chození se stále nemá, ale stojí už docela dobře. každopádně než se Maty pořádně rozchodí doma, tak kdo ví, kdy to bude, to už bych pak kyžtak koupila zimní boty jen z druhé ruky a nové až jarní. i když s jeho tempem pochybuju, že v zimě bude tapkat venku 😵
Moni, exteriéry má moc hezký ta hočina z Hodonína - často jezdí fotit do Brna. dám odkaz, až pohledám 😉

zuzanka26
1. lis 2009

ahoj holky,
já vás poctivě čtu jen občas nemám sílu psát. Sárinka je teď trochu nemocná, sice nemá teploty ale má hroznou rýmu, ale fakt takovou ještě neměla, pořád odsávám a je toho tolik že se mi ucpe odsávačka 😢 už to má 6 dní a zhoršilo se to. V noci byla vzhůru každou půlhodinu a plakala, asi jak jí to teklo do krku, taky kašlala, tak jsem dneska k.o. Jsem s ní teď doma a ani nejdu ven. 😖
Jinak už hezky ťape kolem stolu, nechce teda chodit za ruce, jen jí občas vidím stát bez držení. Umí dělat malá pejskovi a najde pohledem cokoliv, na co se jí zeptám. 😉
Tak nevím, jestli mám zítra hnát k doktorce... 😖 😖

Moty krásný ty tvoje výtvory a moc to obdivuju! super!
Moni doufám, že je aspoň o něco líp

janula2008
1. lis 2009

Zuzi, pokud se to táhne 6 dní tak to každopádně, třetí den už bych tam byla a to si myslím, že nejsem zas tak úzkostlivá mamča, chodíme k ní dost zřídka 😕 .Takže určo šupajdi. To počasí je dnes na pytel, dopo jsem byla se Simčou řádit v Bongu, to byla paráda, strašně se nám to tam líbí a potvůrka usla zas až po 15h.takže spí a čekám kdy se probudí. To nám zas bude do noci skákat po hlavách 🙄 za chvíli dojde tchyně s Lukynovou segrou tak nám ten den líp uteče, taťka se zdejchl zas na hokej 🙂 .Taky přemýšlím, že nechám Simči udělat nějaký fotky, díky za tip. Jinak botky máme vyšší s kožíškem z Deichmana za 450,ale asi koupíme ještě jedny kolem ledna, noha roste jak z vody, jako podle tabulek už máme č. 26 😀 😀 Moni, Zuzi, ať je vám líp, to počasí dobré náladě nepřidá 😖

jana.sun
1. lis 2009

Zuzi, to je mi líto, chudák Sárinka ☹ určo k dr. zajdi, přeci jen to trvá dost dlouho, tak aby se raději něco nezanedbalo. Držte se holky, moc moc.

Januli, to je radost, kupovat botky 2x za zimu,co? 😕
a jestli se vás třeba na to focení domluví víc, tak ta Míša jezdí dost často do Brna a ty fotky venku dělá fakt nádherný - na jaře nechám fotit Matyho - musím jen našetřit penízky 😉

holky, prosím, prosím, poradte mi, máte nějaký fígl, jak učit prcky jíst ze lžičky, aby u toho aspon něco snědli???? já už su fakt každý den vytočená, ptže Maty se krmit nenechá, chce jíst sám, jenže mu to nejde, tak nakonec vezme tu misku, nahne si ji a vyklopí to na sebe 😠 😠 😠 když mu dávám já, tak se rozčiluje, zuří, ječí a půlku vyplivne - asi jako na protest. 🤐 🤐 🤐 si mu začnu vařit jen kousky zeleniny, aby to jedl rukama, nebo fakt asi skončím v blázinci. a to ho pak samo musím celého umýt + okolí a jdu ho přebalovat a to je další nerv, páč se hned přetáčí a zuří a fakt už jsem mu pákrát pleskla přes zadek - mám nervy v kýblu nebo co 😔 😔 😔

motylek
1. lis 2009

jani, taky máme z deichmana, kotníkové s kožíškem za 450,-, nebudu dávat za boty litr 😖 😖 😖

jinak už máme osypaný záda i bříško, ale jen takový červení flíčky, tečky, četla jsem že to může být, tak nevím jestli jít k dr, nedrbe se, nic to nedělá. Kdyžtak tam ráno cinknu, Jani nemáš zkušenost od simči???

lacherka
1. lis 2009

Moty myslíš po tom očkování?
Holky tak ted je mi dobře, ale odpoledne mi bylo do breku!
Chtěli jsem jet ven, ale to počasí! Tak jsem se zastavili u babičky a zůstali tam na celé odpo...no a tam jsem řekla, že babička to tam má útulný, a už byl ohen na střeše. Dostala jsem nadaný, že nemám pořád uklízet atd.. přitom u nás je furt binčuš. A potom sedím mluvím a T. oblíká Míšu-už jsme se chystali pryč a dědeček jen tak prohodí: ty seš teda vychcaná...jako že si sedím a T. oblíká M.
On to myslel jako ze srandy, ale mně z toho bylo zase do breku. Mamka že si to moc beru. Jako asi jo...no...

Jani to Bongo je v Heršpicích? Vím, že o tom mluvila kamoška, že tam chtěla jít s malou.
Jani.sun-právě že ten baráček je ted k ničemu, vůbec se mi ven nechce, to bych se fakt radši vypravila ven z paneláku🙂
Jo a s tím jídlem, u nás to stejný, říkám si, že to u nás není jak u normálních lidí, pořád něco po stole, po zemi, taky chce jíst ze lžičky!

Holky jak to prosím děláte s usináním? Míša byl o obědět uplně unavený, brečel, utíral si očka, ale dám ho do kočárku, v chodbě-vzteká se, kroutí se, prostě nechce, chcu ho dát do postýlky, taky nechce, vzteká se a hned vylízá. Mamka říkala, že nás jako děcka, dala do postýlky a my spali...

pavlina05
autor
1. lis 2009

Ahoj holky!!!

TAk už jsme doma. Měli jsme se moc dobře. Jen jsme si hráli a jedli 😀

Moni, super, že je ti už líp. A bude ještě víc 😉 Možná máme ty botky stejný 😉 My mámer tyto:
http://honigovi.rajce.idnes.cz/zimni_schovavank...
Jsme max. spokojeni. Ale teda Ája první den nechtěl vůbec chodit jaký to byl šok v těch botách.
Jsem koza, budu muset zase pro papučky, už je máme zase malé 😒

Moni,fotografka v Kohoutkách:
http://www.fotostudio-k.cz/main.php
Byla u ní i Betinka a fotky super 😉

JAni do Bonga bych také někdy zašla. není to moc drahé? Je to pro naše děti? Dá se tam jet mhd? 😕 Vím kde to je, u skladu Aska, že?

Moty, nemáte šestou nebo pátou nemoc? 😕 dáváš Fenistil kapky?Já bych k dr. šla 😉

Zuzi,Sárinka už skoro chodí? 😕 Normálně já čučím, ona bude mít už rok?§ 😕
Já bych také k dr. zašla. Jsou tam pro nás, ne?
Já taky po doktorech nechodím, ale když jde o mého miláčka... 😎

pavlina05
autor
1. lis 2009

LAch, vážně to moc prožíváš. Jsi super baba a bordel teda u Vás nikdy nebyl když jsem tam byla.
A to , že T. oblíkal Míšu je super, copak jako ženská je od teho aby dřela a chlap čuměl, seděl, hulil cíga a hloupě kecal? 😠 😕

JAni, my se také nekrmíme se lžičkou. Ája mi do všeho hrabe..já pak lezu po zemi a uklízím jak vůl...
no chlap!

MOni, no tak mě se ptej na spaní 😅 Já bych mohla radit a moje děcko nespí 😅
No teda po O spí nádherně. Snažím se jej od rána udžet 4-5 hodin bdělého, najíme se a on je pak tak ko , že spí do 5 minut co jezdím s kočárkem po prahu.
večer teď vydrží také těch 5 hodin a pak padá únavou.
nO a vnoci se probudí a je čipernej 😅

pavlina05
autor
1. lis 2009

Ty prachy za botky jsou masakr 😝 😝 😝
Dnes se mě tchán ptal koli stály Ájovi boty, když jsem řekla, že 900,-, tak protočil oči a řekl, proč to nedělám jak švagrová. )ta kupuje vojetý z bazárku)
no tak holky sorry, ale budu mít barák za 5 mega a děcko bude šmajdat nohu v nějakých ojetinách? 😠

pavlina05
autor
1. lis 2009

Lach, mají v MAxovi papučky? Se mě nechce do Centra. Ale zase v tom MAxovi se mi nelíbí ta prodavačka 😅

pavlina05
autor
1. lis 2009

MM dává zlepšovák na troubu, aby tam Ájis nemohl lozit 😎

lacherka
1. lis 2009

Pavli jo jo v Maxovi mají, my botky kupovali v Žirafce a tam mají teda mega výběr! Pavli jo jo máme ty stejný, akorát barva je okrová, ale jsou fakt bytelný, líbily by se mi i pro mě🙂
Cena šílená, každý protočí panenky, já kdybych je kupovala sama, tak za to ty penize asi nedám, ale Míša je má od babičky a dědečka k Vánocům. Nošený botky bych taky nekoupila, to bych radši jak holky šla jinam a koupila třeba do té 5tistovky, to už se dá.

Jenže Míša nechce spát ani po obědě a to i třeba ve 14hod, jedině, když ho dám do kočáru a jdu s ním ven, tak to usne. Ale doma, ani rana a to už je fakt hodně unavenej!

janula2008
1. lis 2009

Moty, taky bych asi radši skočila k Dr., my teda vůbec s vyrážkama (ani jakkékoliv reakce po očkování) nemáme zkušenost tak neporadím ☹ Nebo tam aspoň cinknout, tak jsem to udělala nedávno, když měla jeden den Simča trochu průjmy, poradila mi po teleonu nějaký prášky a nakonec to bylo do večera samo pryč a druhej den už ok. No ty boty to jsou fakt pálky, je pravda, že z bazaru bych taky nekoupila, myslím, že každý dítě má tu nožku trochu jinak stavěnou, vyšlape si je podle sebe apod.,ale momentálně teda taky nejsme v situaci, že bych za boty na dva měsíce dala litr 😖 Jinak mrkni Pavli na www.bongobrno.cz, tam je o tom všechno. Jako mastný to je a to hafo, pro rodinu s dvěma dětma už bych to nedala,ale řekla jsem si, že jednou za měsíc to obětuju, Simči se tam neskutečně líbí a do dvou let je zatím zadáčo, za sebe na den mě skásly o 123 Kč (s rodinným pasem). Je to asi hlavně pro větší děti, 5-6letý se tam vyblbnou,ale Simča je taková aktivka, že my se šplháme společně i na tu největší skluzavku co tam je a pak to spolu sjíždíme, prostě blázni 😀 o skákání na trampolínách ani nemluvím 😅

janula2008
1. lis 2009

Moni se spaním neporadím, už několik dní mi střídavě Simča vstávala v 6 ráno, usla poprvé po 19h. 😠 Dneska řádila ještě po třetí v postýlce a spala od 16 skoro do 18 co to jako má být?? 😠 😠 Teď teda usla v deset, prostě paráda.

janula2008
1. lis 2009

A s jídlem ze lžičky...doporučuju se obrnit a to hoooodně trpělivostí 😉 😀 já než abych se s ní nervovala, tak jsem ji nechala se v tom radši patlat samotnou, nejdřív takový věci jako pribiňáky, termixy (hutnější), pak jsme přešly na jogurty a teď sní sama v poho polívku nebo cokkoliv jinýho, to samé s dětskou vidličkou. Nech ho bojovat a zavři oči 😉 vytírala jsem sice pak půl dne,ale nějak se to naučit prcci musí ne 😀

lacherka
1. lis 2009

Jani za jak dlouho dojde ta kartička rodinné pasy? pořád nad ní uvažuji....a ještě jsem se k tomu nedohrabala...

janula2008
1. lis 2009

Tak do měsíce Moni ;)

lacherka
1. lis 2009

tak jsem koukala, že tam to vstupný stálo 129kč, tak to ta sleva stejně nic moc...6kč...
ale v týdnu je to za 99kč, to už je lepší🙂

janula2008
1. lis 2009

Jj ta sleva je na prd, ale tak to už tam radši Simči za to koupím lízátko než jim to zbytečně nechat 😅 v týdnu je dobrá akce ta od pěti hodin, teda pro ty co chodí spát až kolem osmé jak my, za 69 kč to mi příjde dobrá cena. Jo a mají tam dobrý capuccino 😅 příští týden budu hlídat dva dny zas od známé tu sedmiletou holku (jsem se zas nechala ukecat 😖 )tak ji vezmu taky po škole tam řádit, to bude nadšená, pro tuhle věkovou skupinu fakt ideál. Maminky s taťkama u kafíček v restauračce a děti celej den blbnou 🙂 dobrou a klidnou noc.

pavlina05
autor
1. lis 2009

Lach, no tak je Míša asi dítko co nepotřebuje spát přes den 😅 Jako on to v pohodě do večera vydrží?
Já řeším opačný problém...když jedu do cvíča, tak potřebuju, aby mě na cestě zpět neusnul v kočáře a vydržel do oběda. No a on usne vždy 😠

Lach, rodinné pasy mají sic slevy, ale tak 5-10 kč 😅 A jsou pro rodiny! Nevím zdali je to pro vás, když nejste vzití!!!

Jani, jj, tu stránku znám 😉 No někdy tam třeba sjedu.... 😉
Kafčo máme dobrý doma 😀

Dobrou, jdu spát, jsem ko z cesty.

janula2008
2. lis 2009

Taky nejsme vzití Pavli a v poho ;) Někdy tam jsou slevy i 20 a více procent,líbí se mi třeba na penziony, to v létě určitě využijem, tak jsem si říkala, proč si to nezařídit když je to zadáčo 🙂 Dneska budíček 5.30 😠 😠 tak jsem zvědavá jestli odpo usne nebo to potáhne v kuse až do noci 😕

jana.sun
2. lis 2009

ahojky,

Moni, když se Maty vzteká a vidím, že je ospalej, tak je přetaženej, většinou zabere, že ho přikutám do kočárku a uvozím - většinou se ještě chvíli vzteká, ale asi se tak i uspává. ale taky se stává, že zívá a přijde mi ospalej, dám ho do postýlky a on nic - takže těžko říct 😕

no s tím jídlem - on se prostě nechce nechat krmit ☹ jakmile se jí jídlo lžičkou, tak sní ode mě pár lžiček a pak už chce sám - a tím pádem už nesní nic, ptže než tu lžičku s jídlem dopraví k puse, tak mezi tím to jídlo je už dávno jinde než na té lžičce 🙄 🙄 🙄 a to je ještě dobrý, když miska zůstane na stolku - ptže jak se mu to párkrát nepovede, tak tu misku vezme do ruk, chce se do ní asi podívat nebo co - no každopádně pak už v ní není nic a vše je na něm - jsem ho zkoušela nechat, at se krmí sám a nevšímat si ho - ale to fakt nejde.
prostě ted nějaký čas mu budu vařit kousky takové, které sní rukama a lžičkou se budem učit na těch přesnídávkách a Lipáncích 😒 😒 😒 snad se to naučí rychle a já nepřijdu o nervy 😕 😕 😕
no, má to své pozitivum, přesnídávky už nechtěl jíst a ted, jak se krmí sám, tak zas chce - což jsem ráda, máme jich docela dost nadělaných domácích od mamky 😵

Januli, ty jsi fakt odvaha - zas tu holku hlídat 😕 😕 😕 ti držím pěsti, at to zvládneš a nepřijdeš taky o nerva 😔

Pavli, tak fajn, že jste si tak dobře užili víkenda 🙂
botičky moc hezký - ale ta pálka teda!!!! jsem fakt ráda, že Maty je zatím nepotřebuje- ufff 😅
my momentálně nemáme ani na to, abychom koupili zimní gumy 😖 a výplata ještě dost daleko 😨 😨 😨
já fakt nevím, kam ty prachy furt mizí 😖 😖 😖

MOty, tak šla jsi k dr? já bych jí taky apon cinkla - pro sichr 😔

to je zvláštní - třeba na tu solnou jeskyni mají r.pasy prý slevu 50% (ale asi jen na dva vstupy), jsem si ale myslela, že se to vyplatí víc. no, ale máme i slevu v jogušce - sice 10% ale dobrý ne 😉

jana.sun
2. lis 2009

tak dnes na mě Maty udělal vyloženě kamufláž - nad ránem se zas budil, tak jsem ho párkrát uložila, dala dudlík a pak nakonec zas zabral, i bez mlíka, tak fajn. ale včera usnul už tak v devět a ráno v 7 už sebou dost mlel, tak jsem myslela, že vstává - tak jsem vylezla z postele, jako že provedu ty ranní rituály a jdu ho omrknout a on ještě spal. tak jsem si říkala, že to bude už jen chvilka a že nemá cenu, abych šla spát taky, že se jen rozespím a nic z toho a on spí ještě ted!!!!!! 😕 😕 😕 jsem si klidně tu 1,5-2 hod mohla ještě schrupnout 😒 😒 😒 se ale vsadím, že kdybych si fakt šla ještě lehnout, tak se vzbudí za půl hod. 🤐 🤐 🤐

zuzanka26
2. lis 2009

je holky, vy jste toho nakecaly!!!!
Byly jsme teď u doktorky se Sárinkou a bylo to tak jak jsem si myslela, plná čekárna chrchlajících dětí a doktorka řekla, že nic vážného to není, jen je zahleněná, tak máme sirup na kašel a nějaký kapky na noc.
Ale noc zase hrozná, byli jsme vzhůru každou hodinu a já usnula až v půl 1. v Půl 7 konec spaní. ale už jsem zvyklá 😉
Zase mě doktorka potěšila, protože říkala, jakou má Sárinka výbornou náladičku, že se nemám o nic obávat, ale ona je taková pořád, fakt má pořád dobrou náladu. Uvidíme, jak dlouho jí to vydrží, s ostatníma dětma ale je pořád hodně ostražitá. 😖 a to pak zmlkne a jen pozoruje.

Pavlí, jo budeme mít rok, ale chození ještě asi chvíli ne. Ona si jen tak ťapká kolem stolu, ale za ruce nechce, to si hned kleká a prohýbá se, ale není asi kam spěchat. 😉

Mám za chvíli hodinu řečtiny, tak se musím připravit, ať nejsem úplně mimo 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru