Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
6. čer 2009

jeudi • 1d, 34tt • Včera v 16:42...neřekla bych špatně prokrvuje, ale spíše chvíli trvá, než se sítnice prokrví jak má, a zrak se jakoby srovná, souvisí to podle mne všechno s tlakem, ale nejsem odborník přes oční 😉

prdecek
6. čer 2009

Už jsem tu zase 😀

tentokrát se chci zeptat jak je to s leknutím v těhotenství. Škodí miminku? nebo jak to je? díky

kulicka
6. čer 2009

no ja mam spise nizky tlak 😅 Jen ty musky prijdou kdyz jsem na nohou, nevsimla jsem si, ze by prichazely, kdyz se zvednu po dlouhym sezeni nebo po ranu. Hm, tak se jich pak budu muset prezeptat a trvat na odpovedi 😅 A na to rozostreny videni se ptate proc? 😅

jinak s tou vahou ja uz fakt nevim 😅 den predtim mi ukazala 48 a den na to 44. To preci neni mozny, aby mi to takle litalo. Nebo jo? 😅 Chi chi, manzel by mi taky neco dal, jen to proste nejde no 😀
Copak to jsou kvalitni sacharidy a tuky 😕 A proc "experimentovat"? A proc az po odkojeni?
Takze mam papat vic masa a vajec? Maso bleeee 😅 to moc nemusim.
To je ale otazek co? Spis jak pro dieteticku nez pro porodni babicku 😅 Diky 🙂

jeudi
6. čer 2009

kulicko ty si teda hubenour 😕 je to mozne?zkus zdravou vyzivu ja napriklad tenkrat koupila naky syr neco jako tofu a bylo to s velkym obsahem zdravych tuku a takovejch tech kravin..kulicko a nevim ..ja myslela ze si tehulka a koukam ze ne

kulicka
6. čer 2009

jeudi nestras 😀 Druhy bych sice chtela, ale ted bych to vazne nezvladla, jsem rada, ze stojim na svych 😅
No budu se muset po necem porozhlidnout. Tehda mi pomohlo sportovat (drit celej den, na kole, na lodi...) Jo jo, sportovat! Sportem k pribrani 😀 ale to si ted nemuzu dovolit. Jednak se musim starat o Bubaska a jednak bych asi chcipla 😅

Do druhyho se pustime tak za 2 roky, doufam 😵

Diky za tip 😵 A jak se citis?

jeudi
6. čer 2009

vysledky na genetu vysli ok ale trapi me porad ty dutiny tak se naparuju a nak mi to nepomaha uz to mam pekne dlouho tak jsem si dnes prilila do vody alpu a inhalovala doufam ze to nemuze ublizit miminku..kulicko ale ty mas opravdu malou vahu co na to rika lekar??to mu to neni divne??nechybi ti neco??nemas treba tasemnici 😉

kulicka
6. čer 2009

cha 😀 tasemnice Bozena, tu musim mit uz od stredni 😀 Lekarka to nevi, pac naposledy kdyz jsem si stezovala na unavu a bolesti kloubu, tak mi rekla, ze to je z toho, ze se nevyspim. Pac malej chce papat jeste kazdy 3 hodky ve dne v noci 😒 A ze pokud to pujde dal takle, tak ze az dokojim, tak udelame nejakou hlubsi bilanci, na vapnik a tak. Ja mela dycky problem pribrat, proste i kdyz zeru co vidim, tak ani deko 😅 Akorat tehda, jak jsem na cyklistaku makala jako diva, tak jsem pribrala 3 kg za tejden a od ty doby zas nic, coz uz je 11 let 😅 teda pokud se tehu nepocita 😀 Proste mam nejaky rychly spalovani nebo co. Ale ted uz je to nejak moc, to bude tim kojenim. Neco s tim budu muset udelat 😖 Sousedka mi rika, at zacnu davat UM, ale to me se nechceeee 😅

Super, ze vysledky genetiky vysly super 😵 A cim to, ze ty klicky ma rozsireny? Vis?
S alpou neporadim 😒 Ja si onehda dala kafrovej/mentolovej krem na celo, ani me nenapadlo, jestli by to mohlo mit vliv. Ale ten mi hned ulevil, jako obvykle. Tak at te to prestane trapit, potvora jedna, at jsi na porod fit 😵

Jo jinak pekny jmeno pro starsiho, taky jsem chtela, ale neslo nam to k prijmeni 😅

jeudi
6. čer 2009

dik 🙂 a co chudokrevnost ??urco to nenech byt a nech se radne vysetrit..jinak zbytek vysledku jeste nevim to az 19.cervna..ale dr rikala ze se to muze jeste srovnat ale uz to neni nic tak hrozneho jako je cysicka fibroza 😕 takze s tim uz bych se srovnala kdyby ho meli operovat a vedela bych ze to bude dobre..ten krem mam taky a je mi to na prd uz sem z toho nestastna takovouhle rymu sem jeste nemela..no v pondeli mi reknou vysledky z vyteru tak uvidim..

kulicka
6. čer 2009

no anemii mi zjistili v 7 mesici, tak na to papam zelezo
a timto prosim babicku za prominuti, ze jsme si tady takle soukromnicili v jejim tematu 😅

jeudi
6. čer 2009

kulicko tak aspon papkej hodne vitaminku kdyz kojis miminko to z tebe vse vysaje uz radsi nebudem debatit v babiccine tematu 😀

jana.jaro
6. čer 2009

porodní babičko,prosím o radu.Mám desátý den po císařském řezu a jizva mě stále bolí,nevím kdy a jak začít masírovat,aby nedošlo k srůstům.Děkuji za odpověd 🙂

fim
9. čer 2009

Díky moc. Ten spinál mě totiž mrzí, ale tak nějak jsem to tušila, že se na mě spíš vyprdli. Původně mi ho totiž ani nenabídli a pak to sváděli na ten krevní obraz. Což mě teda pěkně štvou. Jen nechápu, proč by si to operatér nepřál - že bych mu jako do toho kecala? 😀 A přitom ho u nás dělají - zrovna na JIPu se mnou ležela jedna maminka po spinálu a děsně se divila, že jsem byla pod celkovou... No nic. Teď už s tím nic nenadělám a když se jim nebude chtít, tak ani příště ne. 😠 Jenže já na ně vyzraju a budu rodit konečně vaginálně. 😀 😝

avi.p
10. čer 2009

Prosím o radu, jsem ve 33 týdnu, mám zkrácený čípek na 0,5cm,otevřená na špičku prstu, CS 3. mám klidový režim,takže jen ležím,tak se chci zeptat jestli můžu mít se svým přítelem sex? Děkuji za odpoved

porodni_baba
autor
10. čer 2009

Jeje nějak nestíhám, tak v rychlosti 😅

prdecek • 6. červen 2009 ve 12:27...leknutí je vcelku neškodné, je to spíše pověra. Horší jsou jiné stresy 😉

porodni_baba
autor
10. čer 2009

kulicka • 1d • 6. červen 2009 ve 12:37...rozostření vidění, nejvíce riziko vysokého tlaku, potažmo preeklampsie 😉
kvalitní živiny, libové maso, sýry, luštěniny, celozrné pečivo ...sama víte, hned o tom taky píšete 😅
Po odkojení, protože během kojení by se s váhou nemělo moc experimentovat a to platí na obě strany, protože by se pak do mléka mohlo vyplavovat kde co 😉

babička to přežije jen klidně debaťte 😀 😀 horší asi pro adminy, ale já jim o tom neřeknu 🤐 😀

jana.jaro • 2d • 6. červen 2009 ve 20:05...desátý den, jizva určitě ještě bolet bude. Masírovat po kompletním zhojení jizvy, což asi nebude dříve než druhý třetí týden. Potom nejlépe měsíčkovou mastí ze sádla, hezky masírovat od jednoho konce k druhému jako když koulíte hrášek. Pak dvěma prsty souběžně s jizvou. Nebo ukazováčky obou rukou zatlačíte maličko jakoby uprostřed do stran, pak mírně jakoby táhnete směrem do stran po té jizvě, a na koncích ještě trošičku přitlačíte, jakoby do úsměvu. Ono se to těžko popisuje, lépe ukázat, ale určitě to zvládnete. Hlavně žádné násilí, nic zkazit nemůžete, takže lze masírovat docela libovolně 😉

porodni_baba
autor
10. čer 2009

fim • 1d • Včera v 08:50...nikoho neosočuju, ale vím, že většinou na každém oddělení se najde "zkostnaťelý" lékař, kterému tyto metody vadí...asi ten pocit, že jste při vědomí, nebo nevím, to by museli říct oni 😒
Bezva nápad s tím spont. porodem, tak Vám budu držet palec 🙂

porodni_baba
autor
10. čer 2009

avi.p • Dnes ve 13:01...to záleží na vás, zakázat vám to nikdo nemůže, ale pokud se ptáte zda pohl. styk může vyvolat předčasný porod tak může. Tím lehčeji, že u vás už je na něj nakročeno...být vámi tak to ještě těch pár týdnů vydržím, alespoň do toho 37tt...a užívám si jiných sex. praktik 😉

kulicka
10. čer 2009

porodni babi diky. No ja s vahou neexperimentuju 😅 to ono samo 😅 Ja uz vazne nevim jak pribrat. Asi by to chtelo vic spat a vic jist, jenze copak se to da? Jsem rada, ze si neco uklohnim v poledne, zatimco malej spi a ze to stihnu do sebe naladovat jeste nez se probudi. V noci chce porad papat kazdy 3 hodky (uz jsme si o tom psaly) a ja porad nevim jak mu to prodlouzit. Kasicka nekasicka, stejne se budi a papa o 106. A rustovej spurt to nebude, pac takle to ma uz od narozeni 😅 No kdyby vas jeste neco napadlo, tak sem s info, ju? Diky moc 😵

ohledne tech musek/rozostreneho videni. Ja mela spis tlak nizky (jako obvykle 100/60), takze tohle u me nehrozilo. No jeste se teda zeptam doktorky az pujdem s malym na prohlidku.

nissanek
10. čer 2009

Dobry den porodni babicko, rok se s rokem sesel a ja mam na vas zase dotaz s mym druhym briskem (zatim porad malym). Minuly ctvrtek jsem najednou zacala krvacet (bylo to takovy to splouch s jasnou krvi) a okamzite jsem mazala do nemocnice. Udelali vsechna vysetreni (vnitrne i UTZ) a pry je vse v poradku, neotviram se, placenta se neodlucuje, mimi odpovida velikoste stari. Pry snad nejake praskle cevky. Od ty doby ale porad spinim. Uz nebylo zadny splouch, ale mam hlenovity vytok s tmavou krvi,...nekdy vic nekdy min. Za jak dlouho to mam zase resit a jit zas k doktorce (na poradnu jdu az za dva tydny). Je to nejaky problem, kdyz takhle spinim...? Diky

porodni_baba
autor
13. čer 2009

kulicka • 1d • 10. červen 2009 v 19:52...já to nemyslela tak že experimentujete, ale abyste to nezkoušela ani s tím přibíráním, abyste prostě dokud kojíte jedla tak jak jste zvyklá 😉
A už má malý nějaké příkrmy? Ono se to bude postupně zlepšovat, za chvíli bude sedět s vámi u stolu a budete se moct taky lépe vklidu najíst 😉
Ono s tím mlíčkem, prostě už nemusí být tak výživné jako na začátku, už mu nemusí tak stačit (hlavně když u vás už moc není z čeho brát 😒 )
Nejlépe se snažte odbourat to noční kojení. Ono je to spíše než o hladu o tom, že zvyk je železná košile...zkuste mu nabídnout k pití vodičku nebo čajík, popř. pouze dudlík pokud používáte...uspat ho i bez jídla 😉

porodni_baba
autor
13. čer 2009

nissanek • 1d, 18tt • 10. červen 2009 ve 20:39...i přesto že na UZ nebylo nic vidět, pravděpodobně to bylo od placenty...nedělala jste před tím něco namáhavého...zvedání věcí, pohl. styk....apod.....špinění pak nějakou dobu trvá, cca ten týden , 14 dní, déle už by nemělo...pak je lepší navštívit znovu lékaře...

kulicka
13. čer 2009

porodni babi diky 😵
jo jo, uz jsme najeli na prikrmy, ale protoze stale objevujeme nove a nove chute, dame si par lzicek v poledne a pak za hodku zasejc kojo 😝 Jinak celej den a celou noc kojo. Uz se mi ani nechce navecir odsavat, pac kasicka nekasicka, stejne se budi. Zkusili jsme dudlik, vcera skoro zaspal (v 11h), jenze stacilo, aby manzel prisel sliknout si kalhoty a byl rev. A pak zas za 3 hodky a zas za 3 hodky, tak si ho manza vzal v pul 4 rano vedle do pokoje a prd 😖 Plakal hodinu pak jsem to nevydrzela ja 😔 Takze opet kojo. Fakt nevim, jak to odbourat. Proste ma hlad nebo co. Ze by pozdni spurt? 😅 No fakt nevim, jak to odbourat. Myslela jsem, ze se upravi sam. Mozna ho jeste chvilu nechame papat kazdy 3 hodiny a pak zas zkusime dudlajs. Je fakt, ze se budi jako podle hodinek 😅 Taky bych rekla, ze je to spis o zvyku nez o hladu, ale kdyz mu nedam tak place a place. Zkusime tu vodicku, ale dneska v noci ji nechtel, to rval na cely kolo a malem se s ni utopil 😒 . Kdybyste mela nejakej napad, tak sem s nim 🙂

nissanek
14. čer 2009

babi, diky. Namahaveho..snad ani ne, ale ten den jsme jeli pres tri hodiny v aute na navstevu. A to mi uz doktorka v nemocnici rikala..."no to se nedivte, kdyz jedete pres pulku republiky a pak spinite"...ale me to teda prijde divny, ze jizda aute (i kdyz takle dlouha) by mohla zpusobit krvaceni. Spinim porad a zitra jdu ke svy doktorce, pro jistotu.

kulicka
14. čer 2009

nissanku, prave ze mohlo, pac auto natrasa "nahoru-dolu" a pokud bys byla na rizikovym a v prvnim trimestru, tak muzes i potratit 😔

jinak babi hlasim, ze vcera v noci nam malej usnul v 9 a na papani se vzbudil az v pul 3 😕 a pak se jednou vzbudil nevim kdy, stacil dudlik a na papani az v 7 rano 😕 😅 Juuu, kdyby to takle slo dal... 😵 Ze vy jste na nas myslela! 😀

andreasek82
14. čer 2009

porodni babicko, mam par dni pred porodem a pochopitelne plno obav, aby vse bylo tak, jak ma byt..
hodne se bojim nastrihu a pote nasledne siti hraze.. myslis si, ze pokud zduraznim toto: V případě nutnosti šití hráze prosím o lokální anestetikum a o vyčkání, dokud nezačne účinkovat.. personal mi opravdu vyjde vstric? mam strach, aby to nevzali nejak rychle a ja u siti trpela, jako spoustu jinych cerstvych maminek.. ☹ diky za radu a odpoved.. 😉

aponchie
14. čer 2009

ahoj babi..chci se optat ohledne kojeni..mohu uz kojit jen z jednoho prso treba tech 15-20min je dostacujicich na zadni mliko?a taky mam prsa uz pomerne mekoucka..pred tydnem jeste pred kazdym kojenim nalite jak hrom a ted mam pocit jako vykojena ale mliko z nich strika..malou sem vazila po kojeni asi 15min jedno prso a vytahla cca 50mlika tak mam stridat nebo nemusim..?jo a kdyz kojim z jednoho tak druhe me silene boli od podpazi a strili mi to az k bradavce.. 😲

kulicka
16. čer 2009

tak porodni babi, hlasim dalsi noc priserna, budil se co hodinu 😒 dokazete si predstavit, jak jsem se "vyspala". Z cehoz od 3 do 5 do rana jen mrcel a plakal, prso neprso. Dneska v noci to bylo o neco lepsi, ale uz silham unavou 😖 Ja nevim jestli to jsou ty zuby ci co. Jestli jo, tak v tom pripade nam lezou snad vsecky najednou 😅

porodni_baba
autor
16. čer 2009

kulicka • 1d • 13. červen 2009 v 19:12...nápad je jen jeden, vytrvat, ono se to časem upraví...
... 😀 😉 vaše další noc je pak důkazem toho, že holad opravdu v noci nemá, je to zvyk 😅
...a poslední noc je proto abyste si snad nemyslelam, že se z prcka stává spící mimi 😅 děti jsou nevyzpytatelné nezbývá než vydržet...pár týdnů, možná měsíců....vím nic lichotivého, ale berte to z té lepší stránky a užívejte si, nakonec vám to až přijde líto, až už vás nebude tolik potřebovat 😉

porodni_baba
autor
16. čer 2009

nissanek • 1d, 19tt • 14. červen 2009 v 15:58...bohužel 3h cesta v autě opravdu pro těhulku namáhavá je. Miminko hodně tlačí dolů, protože si v sedě na to bříško tlačíte 😒 a pak samozřejmě ty otřesy...
Je moc dobře, že jste šla na kontrolu a doufám, že nám nahlasíte ok výsledek 🙂

porodni_baba
autor
16. čer 2009

andreasek82 • 39tt • 14. červen 2009 ve 20:21...asi bych to zdůrazňovala především až to nastane. Jinak zmiňované by mělo být samozřejmostí (pokud není nějaký závažný důvod, např. krvácení, které je nutné zastavit...ale to je max. 1-2 stehy pak se vždycky může počkat)...a doufám že ve většině porodnic také je 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru