Poradna porodní babičky aneb co byste rády věděly

porodni_baba
4. kvě 2007

...bojite se zeptat sveho gynekologa/porodnika. Nebo proste jen v ordinaci na to nebyl cas a prostor a nebo vas to napadlo az doma, kdy jiz zadny lekar neni na blizku.
Zodpovim zde uprimne a v co nejkratsim moznem terminu otazky gynekologicke i porodnicke (tedy tykajici se tehu, porodu a sestinedeli, popr. i pece o novorozence). Co vim a znam vam davam k dispozici 😅 Co nevim, pokusim se vam vyzistit 😕 🙂

porodni_baba
autor
18. črc 2007

susik77: neni zac...ja rada uklidnim kdyz to jde 😉

dablice1983...tak to asi opravdu bude jen tim pocasim... 😎

kralik
18. črc 2007

Porodní babičko, měla bych taky jeden dotaz. Termín jsem měla původně na 15.7. teď mi ho posunuli na 22.7.. Včera jsem byla v poradně a měla jsem vyšší tlak (spodní 100). Dnes jsem musela znovu na přeměření, ale je opět byl vyšší i když "95" a při třetím měření už to bylo dobré. Zítra mám přijít znovu a prý pokud to nebude dobré tak si mě tam nechají☹ . Zajímalo by mě zda je to tak špatné, že bych musela ležet v nemocnici. Určitě vědí proč to dělají, ale ta představa, že budu do porodu (vyvolání by bylo až 29.) ležet v nemocnici mi ten tlak zvyšuje ještě víc! Zajímalo by mě také, jaký to má vliv na miminko. Předem moc děkuji

pistacia
18. črc 2007

Dobrý večer,

pročítám Vaši diskusi a musím říct, že je moc a moc poučná... 😉 Já tedy ještě nepatřím mezi ty štastné a nečekám miminko, i když jsem si tento měsíc myslela, že to asi dopadlo, jelikož menstruace měla dorazit minulé pondělí, ale nedorazila, ale TT byl negativní a tak jsem raději zašla ke své dr. a ta mi udělala ultrazvuk, říkala, že by to těhotenství bylo možné a tak mi nabrala krev na hcg, ale včera jsem si volala na výsledky a byly negativní, takže jsem zklamaná, už jsem začala i doufat, dnes jsem byla na injekci na vyvolání menstruace, jsem zvědavá, kdy mi nakonec dorazí. Vůbec to nechápu, protože se mi menstruace nikdy takhle hodně neopozdila!!! No tak to je ode mě asi tak vše, ale i tak Vám chci za sebe poděkovat za tuto diskusi... 😉

porodni_baba
autor
18. črc 2007

kralik....rizika vysokeho tlaku jsou velka...proto i ta ghospitalizace....pokud by se to upravilo jiste byste mohla jit jeste potom domu...treba by stacilo byt tam den, dva...a pokud by tlaky byli not¨rmalni jeste by vas pustili...ale odnosila jste mimi uz tak dlouho...za to riziko to verte mi nestoji ☹ 😉 verte lekarum...chteji pro vas to dobre i pro vase mimco...
spise uplne nechapu proc doslo k posouvani toho terminu porodu????? na zaklade ceho???? 😖 😒

porodni_baba
autor
18. črc 2007

pistacia....nebudte nestastna...to opozdeni menses muze byt pocasim...vypetim...nebo i tim, ze po mimiskovi proste hodne touzite...zkuste byt hodne vklidu....a co nejvice stastna...uzivejte zivot a mimisek na sebe nenecha dlouho cekat 😉 🙂 🙂 ...uvidite....
jinak ja dekuji za pochvalu diskuse 😉 🙂

janinininka
18. črc 2007

Dobrý den,
porodní babičko, chtěla bych se zeptat, jsem na začátku těhotenství cca 4tt, máme jet příští pátek autobusem do Itálie na dovolenou, není mi zle, nemám problémy, akorát jsem unavená, běhám čůrat, a někdy je mi trochu zle od žaludku, ale hned to zmizím, myslíš že se nemám ničeho obávat a klidně jet? Byla jsem u dr,ale mám přijít až na začátku srpna, jelikož mimi mělo jen 1mm a nebylo moc vidět, ale mám dělat to co dřív, akorát se vyvarovat otřesů..
Mám teda jet? Děkuju za radu!! 🙂

kralik
18. črc 2007

Děkuji za info. Podle PM jsem měla termín 15.7.. Podle prvních ultrazvuků byl menší o týden, ve 14tt o 5 dní a podle všech ostatních pak odpovídal PM. Můj gynekolog mi poté celé těhotenství počítal podle toho ulz ve 14tt, který dělal on sám. Nyní má dovolenou a zastupující gynekolog se podíval, že v 8tt byl malý menší a proto se podle toho nyní řídí a počítá o týden déle. Tak asi tak 😖 .

porodni_baba
autor
18. črc 2007

janinininko...tak tohle je asi to rozhodnuti ktere za vas nikdo neudela...nevim jak dlouho budete nucena sedet v autobuse...zalezi jak to snasite vy....jizdu autobusem....atd...ja bych se bala...kdyby se mi neco nezdalo jak se budu nekde v Italii domlouvat....ale zalezi na vas jak se citite...
Taky jde hlavne o to ze uz pak neni cesta zpatky...kdybyste treba jela autem..muzete kdykoliv udelat prestavku...kdyz by vam bylo zle...kdykoliv se vratit...to autobusem asi nepujde...
Rozhodnuti je na vas....pokud pojedete preju krasnou dovolenou....pokud ne...hezke leto se da prozit i v Cechach...
asi jsem moc nepomohla....za coz se omlouvam ☹ 😉

porodni_baba
autor
18. črc 2007

kraliku...ano opravdu se ma ridit spise prvnimi ultrazvuky...a ne az tim ve 14tt...az sem je to spravne...pokud je ale rozdil pouze 1 tyden....nic se s terminem nedela a dale plati termin dle PM...proto me diveni...ale on si to kazdy gyn dela jaksi jinak...
Kazdopadne....po vikendu budete tak jako tak po terminu a ocekavam ze by vas mel gyn predat do pece porodnice, kde jste se rozhodla rodit 🙂

porodni_baba
autor
18. črc 2007

...tam si pak rozhodnou...kdy se porod bude vyvolavat...a ne obvodni gyn 😉

janinininka
18. črc 2007

tím autobusem je to asi 16hodin..jak bych se domlouvala to netuším, asi anglicky, přítel umí..cítím se dobře, nic mi není, ale mám z toho právě strach, co kdyby..může se stát lecos všude, ale tam se pořádně nedomluvím, to máte pravdu.. 😒
tím autobusem jsou přestávky každé 3 hodiny cca..co byste dělala vy na mém místě? Já to příteli pořád říkám, že se bojím. On mi zase říká, že to přeháním, a letět nechce, což jsem taky navrhla,ale už to máme zaplacené, jedeme s více lidma, mimo jiné s jeho rodičema, těm by to bylo divný, tak ho nemůžu ukecat, abychom jeli jinam a nevím, co mám dělat?? ☹

listicka77
18. črc 2007

pistacia: Mně se v lednu zpozdila MS o 14 dnů a taky nevím proč. Sice jsem MS neměla úplně pravidelnou nikdy, ale tohle už bylo opravdu neobvyklé. Prostě občasn si to tělo dělá, co chce a neptá se nás, co si o tom myslíme... 😀

porodni_baba
autor
18. črc 2007

janinininka ...tady je kazda rada draha...obrazne samo,...i kdyz u vas asi i skutecne..kdyz uz to mate zaplacene...
zalezi i na tom jak dlouho jste se o mimiska snazili...dost me prekvapuje ze nemate oporu v partnerovi....ja osobne...asi bych jela a snazila si to uzit...
ale s tim, ze kdyz se neco stane...tuk tuk...nic zleho väm nepreju...musite to brat tak ze by se to stalo treba i tady v Cechach...
rodicum by to bylo divne....a kdyz budete behat v jednom kuse na zachod (doufam ze je soucast abusu)....to jim divne nebude? 😅

porodni_baba
autor
18. črc 2007

listicko...presne 😀 😀 😀

janinininko...a hlavni co musite vedet, ze ta zodpovednost je na vas ...a na nikom jinem...nekdy bohudik...nekdy bohuzel...zalezi jak se na to clovek diva 🙂

janinininka
18. črc 2007

abych pravdu řekla, tak mě to taky překvapilo, říkal, že bysme letěli někam, že nepojedem když budu těhu a teď úplně obrátil, já mu to vysvětluju horem, dolem a nechápe to asi až uvidí ultrazvuk, tak bude tolerantnější..
snažili jsme se od jara, chceme mimi, ale jak říkáte může se to stát tady i tam, asi se to neovlivní nějak podstatně, pozor si dávám a to je důležité!
A to jim divný nebude běhání na záchod, tam bude tolik lidí,že si toho ani nevšimnou..
Spíš mě zarazil přítel, nevím, jak mu to mám jinak už vysvětlit, prostě chce jet busem a je jako malý dítě, chce jet na tuto dovolenou a jinou nechce!! Hádáme se kvůli tomu a je to prd platný!

porodni_baba
autor
18. črc 2007

janinininko...asi az pritel uvidi UZ bude to tehu pro nej vice realne...ted si to moc nepripousti 😅 Odpoutejte se od toho a rozhodnete sama za sebe jak vy to citite...je to vase telo 😉 🙂 Nehadejte se a zkuste najit nejake konstruktivni reseni 🙂

carlisse
18. črc 2007

Mám dotázek, asi už to tu bylo, ale než bych to našla...
Končím 36tt a dneska se mimčo strašně moc hýbe. Začalo vpodvečer, někdy tak kolem 7 hodiny a bez přestání se hemží, je to nepříjemné, cítím i bodání "dolů" a nevím, jestli je to normální. Slyšela jsem, že není dobře když se mimi hýbe málo nebo naopak hodně. Zkoušela jsem i změnu polohy, leh, lehkou procházku venku a nic zatím nezabralo.
Děkuju za odpověď.

porodni_baba
autor
18. črc 2007

carlisse...vecer jsou vetsinou pohyby intenzivnejsi... 😉 zkuste polohu na levem boku...pokud se to neuklidni...klidne jedte do porodnice...natoci se monitor mimi se zkontroluje...
To plati vzdycky...kdyz se vam pohyby nezdaji...je jich malo nebo moc... 😅
Lepsi 100x zbytecne nez 🙂

kristynaw
18. črc 2007

co je spatnyho na pohybech,kdyz je jich az moc???a jak poznam,jestli je to moc???🙂dekuji

porodni_baba
autor
18. črc 2007

kristynaw...jedna se spise o konec tehu....ale i u vas plati...jak poznate ze je jich malo nebo moc...kdyz je neco netypicke....x tydnu jste zvykla vnimat nejak pohyby...a najednou je neco jinak...rikejte tomu intuice nebo jak chcete ...ale tehotna to vetsinou pozna ze neco neni vporadku...
ty moc pohyby....vetsinou jsou bolestive....nebo velmi neprijemne....az chaoticke...jako kdyz se nekdo topi...taky okolo sebe mava rukama....
lip to bohuzel napsat neumim...
co je na tom spatnyho? muze to znamenat ze se mimcu nedari dobre... ☹ ale taky nemusi 😅

kristynaw
18. črc 2007

no,mala se nekdy hejbe strasne moc,treba hodinu v kuse,obcas to prave i boli...
nekdy citim tlaky a rezani v pochve
ale to vse by mohlo byt normalni
myslim si,ze ale zadna velka zmena to neni,ona ma sve aktivni hodiny
diky

kristynaw
18. črc 2007

ale miva je hodne pres den,vice nez vecer 🙂

klararas
19. črc 2007

Dobré odpoledne porodní babičko,

mám jednu diskrétní otázku, je normální, že si v pipi nahmatám hlavičku mimča nebo to je dělohá. Děkuju

dablice1983
19. črc 2007

Dobré odpoledne porodní babičko mám dotaz když mám nohy od kolen dolu jak bambule a studené nepomáhá co mám zkusit nemohu se ani postavit děkuu za radu

romiss
19. črc 2007

ahoj babi 🙂 mám problém,jsem 16dní po porodu,který byl překotný,takže opravdu rychlovka málem v sanitce,bez nástřihu a šití...v neděli jsem dostala teplotu 39 a tak jsem jen ležela a přítel mi nosil Jonáška jen na kojení,v pondělí jak když utne bez teploty a včera(středa)se zase teplota objevila(38) a dneska zase nic..můžeš mi prosím poradit co dělat?Mám strach o mlíčko a hlavně ať to nechytne prcek...a pak se chci ještě zeptat kolik můžu za den paralenu..děkuji za odpověď 😉

smoulinda
19. črc 2007

Dobrý den jsem od neděle tatínkem a chci se vás zeptat na jednu otázku. Zítra jdou moje holky domů. Od kdy můžou být týden stará miminka venku v kočárku a jak dlouho, A co když jsou taková vedra? Nestane se mu nic?
Děkuji

kaceenka81
19. črc 2007

por.babičko mám dotaz zda může miminku v bříšku nějak uškodit hlasitý rámus?
nad námi v bytě už druhý den dělají elektřinu,zbíječkou a je to opravdu hrozný randál! 😖 malá se někdy hodně hýbe,ale dneska ani ne-že by rezignovala?nejhorší je že se ani nepřišli zeptat či domluvit od kdy do kdy budou vrtat,abych třeba mohla pryč,vrtají s přestávkami celý den... 😢

kristynaw
19. črc 2007

romiss,zavolala bych doktorovi,mohla by to byt nejaka infekce...ale treba ne,vsak pockej na bbaicku ta ti poradi
kacenko:neprehanis to uz trosku?mala je ochranena placentou,vodou,briskem a vsim,takze to ,co slysi,neni tak hlasity,jako pro tebe,a jeste k tomu,kdyz je to u sousedu v druhem byte,takze je to pres stenu...
myslim si,ze jste ok 😉
spis jde o tebe,ze to musis snaset,zkus se jit s nima nejak domluvit,ale pokud si spravuji byt,tak s tim asi neprestanou....

porodni_baba
autor
19. črc 2007

kristynaw...a o tom to prave je...ze u vas je "normalni" neco...aktivni mimi...a pohyby pres den....odklon od toho by vas mel varovat a nasmerovat na kontrolu... 🙂

klararas ...rodite po treti...tezko rici...jake je vase CS v prukazce....popr. posledni vaginalni nalez u lekare....dalo by se hodnotit vice....ale miminko muze byt pomerne dole...pokud je to spise mekke pujde pravdepodobne o cipek...tedy hrdlo delozni (cast delohy)...pokud je to tvrde...je to hlavicka mimca (za predpokladu, ze je hlavickou dolu) 😅

sisstin
19. črc 2007

porodni_baba: tak kamarádka mě vyvedla z omylu, že tvrý břicho vůbec nemám... 😕 tak to asi vypadá jinak, já to teda fakt nepoznám asi 😅 tvrdé je hlavně dole..ale jako kámen to není..a zas si říkám, že to mimi někde musí být..protože se mi to tam občas i vyboulí..takže to miminko asi je 😕 jinak je mi už líp...to břicho spíš vadí, že je velké už 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru